Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Szkolenie dla Psów z Wykorzystaniem Przynęty Anti Poison: Trening Przywołania, Trening z Przynętą Przeciw Truciźnie i Kontrola Impulsów dla Psów
Szkolenie dla Psów z Wykorzystaniem Przynęty Anti Poison: Trening Przywołania, Trening z Przynętą Przeciw Truciźnie i Kontrola Impulsów dla Psów
Szkolenie dla Psów z Wykorzystaniem Przynęty Anti Poison: Trening Przywołania, Trening z Przynętą Przeciw Truciźnie i Kontrola Impulsów dla Psów
Ebook117 pages1 hour

Szkolenie dla Psów z Wykorzystaniem Przynęty Anti Poison: Trening Przywołania, Trening z Przynętą Przeciw Truciźnie i Kontrola Impulsów dla Psów

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Jak uchronić swojego czworonożnego przyjaciela przed niebezpieczeństwem, ucząc go posłuszeństwa.

 

W mediach aż roi się od informacji o podłożeniu zatrutych przynęt. Nienawidzący psów lub ogólnie zwierząt wystawiają je, by wyrządzić wielką krzywdę naszym ukochanym czworonożnym przyjaciołom. Psy i koty są w równym stopniu dotknięte chorobą. Koty są dotknięte chorobą, ponieważ wiele z nich to zwierzęta żyjące na zewnątrz. Psy, oczywiście, są często puszczane luzem, nie będąc na smyczy. W pewnych obszarach lub wyznaczonych miejscach jest to możliwe, ale tam właśnie czają się niebezpieczeństwa.

 

W tym poradniku dowiesz się, jak rozpoznać takie trujące przynęty, aby nie dopuścić do ich spożycia przez Twojego czworonożnego ulubieńca i tym samym uchronić go przed znacznym uszczerbkiem na zdrowiu, a nawet śmiercią.

 

Ponadto dowiesz się, jak wyszkolić psa tak dobrze, aby można było go przywołać absolutnie bezpiecznie. Jest to niezbędne, aby słuchał cię i reagował natychmiast przed spożyciem trującej przynęty. Ponadto zapoznasz się z różnymi trującymi substancjami, a także pokażesz, jaki wpływ mają one na organizm psa.

 

Rozdziały w książce to:

  • Trucizny i zagrożenia
  • Które rasy psów są zagrożone?
  • Zapobieganie i ochrona
  • Przyzwyczajanie psa do kagańca
  • Bezpieczny swobodny bieg
  • Plan treningowy
  • Szkolenie z zakresu przeciwdziałania pościgowi
  • Trening przypominania
  • i wiele innych


Czy wiesz, że niektóre karmy mogą być również niebezpieczne dla Twojego psa? W Twojej lodówce lub spiżarni kryje się też niezliczona ilość pokarmów, których lepiej nie oferować swojemu czworonożnemu przyjacielowi.

 

A jeśli tak się stanie, w tym poradniku dowiesz się, jak najlepiej działać już teraz.

 

Miłej lektury i ochrony zdrowia swojego psa.

LanguageJęzyk polski
Release dateOct 4, 2022
ISBN9798215350041
Szkolenie dla Psów z Wykorzystaniem Przynęty Anti Poison: Trening Przywołania, Trening z Przynętą Przeciw Truciźnie i Kontrola Impulsów dla Psów

Read more from Jakub Kowalczyk

Related to Szkolenie dla Psów z Wykorzystaniem Przynęty Anti Poison

Related ebooks

Related categories

Reviews for Szkolenie dla Psów z Wykorzystaniem Przynęty Anti Poison

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Szkolenie dla Psów z Wykorzystaniem Przynęty Anti Poison - Jakub Kowalczyk

    Szkolenie dla Psów z

    Wykorzystaniem Przynęty Anti Poison: Trening Przywołania, Trening z Przynętą Przeciw Truciźnie i Kontrola Impulsów dla Psów

    ––––––––

    Jakub Kowalczyk

    Treść

    Ogólne

    Trucizny i zagrożenia

    Co jest toksyczne dla psa?

    Symptomy

    Działanie trucizn i ich leczenie

    Połknięta zatruta przynęta - co teraz?

    Pierwsza pomoc w przypadku zatrucia

    Znaleziono zatrutą przynętę - gdzie ją umieścić?

    Które psy są szczególnie zagrożone?

    Środki zapobiegawcze

    Przyzwyczajanie psa do kagańca

    Bezpieczne swobodne bieganie dla psa

    Lina holownicza

    Gwizdek dla psa

    Szkolenie i ćwiczenia z przynętą przeciw truciźnie

    Unikanie spożywania narkotyków

    Przeprogramowanie psa - Znajdź i pokaż

    Nauka zamiany z psem

    Wniosek

    Plan treningowy

    Szkolenie z zakresu przeciwdziałania polowaniom

    Trening przypominania

    Relacja pies - człowiek

    Ćwiczenia na dominację i zaufanie

    Zasady domowe w psim gospodarstwie domowym

    Słowa końcowe

    Źródła

    Ogólne

    Niestety te tzw. trujące przynęty są dziś wszechobecne. Raz po raz czytamy i słyszymy w mediach o tym, że takie przynęty zostały umieszczone, wyrządzając krzywdę naszym ukochanym pupilom, czy to psom, czy kotom. Jednak nie tylko one, ale również nasze rodzime dzikie zwierzęta mogą ucierpieć. Nierzadko zdarza się, że w wyniku zatrucia umierają.

    Ale przynęty też są wystawiane, np. w celu opanowania plagi szczurów, więc nie zawsze jest to wina nienawidzących zwierząt.

    Aby właściwie przeciwdziałać tym niebezpieczeństwom, należy mieć bardzo dobre i solidne relacje z psem, dzięki czemu można go nauczyć, aby nie zostawiał takich trujących przynęt leżących w pobliżu i w żadnym wypadku ich nie zjadał.

    Można to osiągnąć na wiele różnych sposobów. Z jednej strony trzeba wyćwiczyć własne oko, by w porę rozpoznać te zagrożenia, z drugiej strony warto przeprowadzić z psem kilka ćwiczeń profilaktycznych, by nauczył się choć raz słuchać twojego słowa, jak również samodzielnie opierać się o nieznane obiekty jadalne.

    Dlatego dowiedz się w tym poradniku, jak powinieneś postępować ze znalezionymi zatrutymi przynętami, a przede wszystkim, jak możesz zapobiec ich spożyciu przez Twojego psa w pierwszej kolejności i zachorowaniu lub nawet śmierci.

    Należy zaznaczyć, że nawet te porady nie mogą zapewnić całkowitego bezpieczeństwa. Nadal jest możliwe, nawet jeśli dobrze zadbałeś i równie dobrze wyszkoliłeś swojego czworonożnego przyjaciela, że połknie on coś trującego.

    W takim przypadku należy działać rozważnie i nie tracić nerwów. A przede wszystkim nigdy nie obwiniaj się. Na pewno poświęciłeś tyle uwagi, ile mogłeś.

    Trucizny i zagrożenia

    Przede wszystkim należy też wspomnieć, że przynęty z trucizną w naturze nie zawsze są używane do celowego szkodzenia psom lub innym zwierzętom domowym. W rzeczywistości takie przynęty umieszcza się również w celu zwalczania na przykład szczurów czy myszy. Oczywiście musi to być wtedy widocznie oznakowane, ale właściciele psów nie zawsze zwracają uwagę na takie znaki i dlatego je przeoczają. Istnieje również możliwość, że znaki te zostały celowo zerwane i niedbale wyrzucone w trawę. Dlatego w tym miejscu apel do Was: miejcie oczy wszędzie. Obserwuj skrupulatnie swoje otoczenie i otoczenie psa.

    Ponadto czekolada czy wszelkiego rodzaju gumy do żucia niekoniecznie są dobre dla zdrowia psa. Takie jadalne rzeczy są też niedbale wyrzucane w przyrodzie i mogą zaszkodzić psu. Niestety, często w grę wchodzi również opakowanie. Jeśli Twój czworonożny przyjaciel zachowuje się jak odkurzacz i pożera wszystko, co wydaje mu się choćby zdalnie jadalne, należy zachować tu szczególną ostrożność. Takie resztki opakowań mogą powodować bardzo nieprzyjemne zatory.

    W podrozdziale Co jest toksyczne dla psa? poznasz jeszcze wiele pokarmów, które powinny stanowić tabu dla Twojego psa.

    Ponieważ pies lubi również jeść trawę, należy również upewnić się, że w okolicy nie ma trujących roślin. To również może być bardzo niebezpieczne dla Twojego czworonożnego przyjaciela i prowadzić do niezwykle poważnego zatrucia. Pozwól swojemu czworonożnemu przyjacielowi jeść trawę tylko tam, gdzie masz pewność, że nie ma trujących roślin. Ponadto nie należy pozwalać mu skubać łodyg bezpośrednio przy krawędzi ścieżki. Jeśli odbywa się tu ruch samochodowy, trawa jest zanieczyszczana przez spaliny. Nie jest też dobrym pomysłem pozostawianie go na obrzeżach pól, ponieważ mogą się tu znajdować pozostałości pestycydów. Najlepiej udać się na łąkę, na której wkrótce mogą pasać się zwierzęta gospodarskie. Tutaj możesz mieć pewność, że Twój pies może bezpiecznie zjeść trochę trawy.

    Jeśli takie przynęty z trucizną są celowo umieszczane przeciwko zwierzętom domowym, to najczęściej dzieje się to na ścieżkach i w miejscach, które są popularne na spacery z psem. Szczególnie należy uważać w parkach, nad jeziorami, na łąkach z wysoką trawą i w krzakach wzdłuż ścieżki. Przynęta może składać się z mięsa mielonego, krwistej kiełbasy, kiełbasy mięsnej lub czegokolwiek innego, co psy lubią jeść. Mogą zawierać trutkę na szczury, granulat na ślimaki, a nawet żyletki, potłuczone szkło lub gwoździe. Z zewnątrz sprawia wrażenie przypadkowo zagubionych kiełbasek lub smakołyków, bo oczywiście nie powinno się od razu rozpoznać, czym właściwie jest. Nie ulega wątpliwości, że wszystkie te przedmioty powodują znaczne szkody u psów, a nawet innych żywych istot, które biorą te przynęty. Co skłania ludzi do popełniania takich czynów pozostaje niezrozumiałe. Muszą to być osoby, które mają wielką nienawiść do psów lub innych zwierząt.

    W Niemczech odnotowuje się wiele przypadków z zatrutymi przynętami, ale zdecydowanie nie każdy. Liczba niezgłoszonych przypadków jest prawdopodobnie bardzo wysoka. Jednak obecnie w znacznie więcej niż 30 niemieckich miastach i obszarach pojawiły się ostrzeżenia o tych zatrutych przynętach. Oczywiście należy zachować szczególną ostrożność i zawsze mieć psa w zasięgu wzroku. Jeszcze lepiej byłoby, gdybyś omijał te tereny i szukał innego miejsca na spacer z psem.

    Można też poinformować, czy takie zatrute przynęty zostały znalezione w miejscu zamieszkania lub samemu przekazać takie zgłoszenie, jeśli znaleźliśmy jedną lub więcej zatrutych przynęt. Jest to możliwe za pośrednictwem następujących stron internetowych:

    Co jest trujące dla psa?

    Oprócz substancji toksycznych, o których dowiesz się w dalszej części poradnika, w Twoim gospodarstwie domowym znajduje się wiele innych produktów spożywczych, które mogą być bardzo niebezpieczne dla Twojego psa. Wśród nich są takie, które są naprawdę toksyczne dla psa, a dla innych zależy to od tego, ile zostało spożyte, zwłaszcza w zależności od masy ciała. Zwróć uwagę, aby te karmy, które z pewnością są dla Ciebie bardzo smaczne, nigdy nie były przechowywane w zasięgu Twojego czworonożnego przyjaciela. W szczególności są to następujące pokarmy i napoje:

    Alkohol:

    Alkohol, w jakiejkolwiek formie, wyzwala te same objawy, których doświadczamy my, ludzie. Może prowadzić do wymiotów, zmętnienia świadomości, trudności w koordynacji ruchowej, duszności, śpiączki, a nawet śmierci. Nawet niewielkie ilości mają dla psa śmiertelne konsekwencje.

    Chmiel:

    Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że chmiel zawarty jest w niektórych preparatach dla psów. Są to jednak tak małe ilości, że raczej pomagają niż szkodzą Twojemu czworonożnemu przyjacielowi.

    Jeśli jednak należysz do grupy osób uprawiających chmiel lub nawet warzących piwo, zwróć szczególną uwagę na swojego czworonożnego przyjaciela. Spożycie w dużych ilościach może być dla niego śmiertelne. Pierwsze objawy zatrucia chmielem to gorączka, przyspieszone bicie serca i świszczący oddech.

    Owoce i ich nasiona:

    Same owoce mogą być zjadane przez psa bez powodowania problemów zdrowotnych. Nasiona zawierają jednak toksyczną substancję cyjanek. W żołądku zamienia się on w kwas pruski i zapobiega dzieleniu się komórek. Dotknięty pies dusi się wewnętrznie, ponieważ komórki umierają.

    Innym zagrożeniem są zaparcia spowodowane połkniętymi nasionami, ponieważ utknęły one gdzieś w jelicie. Udławienie

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1