Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Bulvár kicsit másképp 3: Filmajánlók Interjúk
Bulvár kicsit másképp 3: Filmajánlók Interjúk
Bulvár kicsit másképp 3: Filmajánlók Interjúk
Ebook240 pages1 hour

Bulvár kicsit másképp 3: Filmajánlók Interjúk

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Kedves Olvasó!


Az igaz történeten alapuló életrajzi filmek számos esetben bemutatják, hogy a szereplő milyen nehézségekkel küzd meg. Különböző élethelyzetből jutnak el az ismertségig, a világhírig.


Mindennapi életünkben is bátorítást, erőt, meríthetünk példájukból. Egy nehezebb nap után feltöltődhetünk egy ilyen film megtekintésével. A kötetben találunk erre példákat.


Köszönöm


Weninger Endréné Pécsi Erzsébetnek, aki méltatta, bemutatta a kötet szerzőjét.


Az interjúk résztvevőinek, akik szívesen és örömmel nyilatkoztak.


Az olvasóknak a figyelmet.


Lakatos Ilona

LanguageMagyar
Release dateFeb 9, 2021
Bulvár kicsit másképp 3: Filmajánlók Interjúk

Read more from Lakatos Ilona

Related to Bulvár kicsit másképp 3

Titles in the series (1)

View More

Related ebooks

Reviews for Bulvár kicsit másképp 3

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Bulvár kicsit másképp 3 - Lakatos Ilona

    Lakatos Ilona

    BULVÁR KICSIT MÁSKÉPP 3

    FILMAJÁNLÓK

    INTERJÚK

    ELŐSZÓ

    Lakatos Ilona Magyarországon él és alkot.

    Az irodalom már gyermekkorától fogva érdekelte, de az írás csak később vált mindennapi tevékenységévé. 2013 óta vesz részt írásaival pályázatokon, melyek magazinokban, internetes folyóiratokban, antológiákban is megjelennek. Több díjat is nyert. A cikkek mellett verseket, novellákat ír, valamint festményei is helyet kapnak az azóta megjelent köteteiben.

    Ilona – saját művészeti tevékenysége mellett – a Montázsmagazin című kulturális és életmód magazin újságírója is. 2013 óta küld cikkeket a magazinunkba, és mi örömmel jelentetjük meg. Egy pályázatunkon figyeltünk fel rá, és felkértük, hogy legyen külső munkatársunk.

    Érdeklődési köre sokszínű. A Montázsmagazinban cikkei a kultúra, a szórakozás és az életmód témákban jelennek meg. Filmajánlókat ír, zenei eseményekről tudósít.

    Ezek a cikkek igen tartalmasak, összetettek, széleskörű információt nyújtanak az olvasóknak. Számtalan linkkel továbbvezeti a figyelmet, hogy az adott témában kitáguljon a látásmódunk, minél többet tudjunk, tanuljunk róla.

    Kedveli a zenét, a művészeteket. Számtalan énekes életútját mutatta már be, akikről film is készült.

    Magyarországi és külföldi riportalanyait az élet különböző területeiről szólaltatja meg, mindegyikükre jellemző hivatásuk mély szeretete, az empátia és a segítőkészség.

    A Bulvár kicsit másképp sorozat harmadik kötete is érdekes olvasmány.

    A filmajánlók témái változatosak, de mindegyikükre jellemző, hogy nem a bulvár stílusjegyeit követi. Erre utal a kötet címe is.

    Nemcsak a filmeket, alkotókat ismerjük meg, hanem a történetek alapján levont konklúziót. A hétköznapi életben, környezetünkben is felismerhetjük azokat az élethelyzeteket, látens problémákat, küzdelmeket, örömet, amire egy - egy film fókuszál.

    Szeretettel ajánljuk olvasásra ezt a könyvét is.

    Ilonának saját weboldala van, - Ilona Art Hungary - ahol írásaiból olvashatunk, könyveiről tájékoztatást kapunk.

    Már 9 kötete jelent meg, angol nyelven is hozzáférhetőek, a Goodreads írói között is megtaláljuk.

    A Facebook-on a saját csoportjában - melynek neve Creating People’Side - közösséget épít, barátságot és kultúrát nyújt a tagoknak.

    Jó olvasást kívánok minden érdeklődőnek, a szerzőnek pedig további sok sikert!

    Weninger Endréné Erzsébet

    a Montázsmagazin című online kulturális és

    életmód magazin tulajdonosa, szerkesztője.

    (Magazinunk hamarosan 10 éves lesz. Szlogenünk: Sokszínű, értékes, érdekes. Ezt a színvonalat igyekszünk továbbra is megtartani. A Facebook-on több mint tízezer kedvelőnk és követőnk van, mindenkit szeretettel várunk olvasóink soraiba!)

    Lakatos Ilonának hálásan köszönjük az eddigi színvonalas munkáját, hasznos ötleteit, önzetlen segítségét!

    Kedves Olvasó!

    Az igaz történeten alapuló életrajzi filmek számos esetben bemutatják, hogy a szereplő milyen nehézségekkel küzd meg. Különböző élethelyzetből jutnak el az ismertségig, a világhírig.

    Mindennapi életünkben is bátorítást, erőt, meríthetünk példájukból. Egy nehezebb nap után feltöltődhetünk egy ilyen film megtekintésével. A kötetben találunk erre példákat.

    Mindig felemelő érzés olyan emberekkel interjút készíteni, akik példát mutatnak hivatásuk, tevékenységük végzésében. Kitartással, szorgalommal valósítják meg célkitűzéseiket. Koruk, végzettségük, környezetük más, azonban közös bennük, hogy olyan közösségi emberek, akikben empátia, segítőkészség van embertársaik felé is.

    Szeretettel ajánlom az olvasók figyelmébe.

    FILMAJÁNLÓK

    Az üldözött – A Most Wanted Man

    „Bár nem mindig választhatjuk meg, mi történjék, azt igenis eldönthetjük, hogy miként cselekedjünk a történések fényében."

    Jorge Bucay

    Argentin író

    Olykor jó elvonulni a mesék világába, ahol a legkisebb fiú lesz a győztes, a végén minden jóra fordul, győz az igazság. Azonban ez csak pillanatnyi, kérészéletű kikapcsolódás, hiszen szembe kell néznünk a valósággal, ami sokkal kegyetlenebb, reálisabb képet nyújt.

    Amikor az ember ezt egy filmben látja, még jobban körülöleli az a vészterhes világ, amiben él, még ha minden nem is érinti, de a híradásokból tudomása van róla. Időnként jó ilyen filmet is megnézni, mert tanulsága mindenképpen van, és meg is erősíti a lelkünket, hogy még a legnagyobb keménység, ravaszság között is ott lehet a remény, hogy jóra fordul minden.

    Anton Corbijn 2012-ben

    (Creative Commons Attribution 3.0 Unported (CC BY 3.0)

    Anton Corbijn

    Anton Corbijn (1955. május 20. –) holland fotográfus, filmrendező és videoklip-rendező. Depeche Mode, U2) által rendezett Az üldözött/ A Most Wanted Man (angol- amerikai-német politikai thriller 2014) ilyen film. Ne várjuk a szokásos kémfilmet, mert sokkal árnyaltabb, racionálisabb, ahol érzelmeknek nincsen helye. Mindenki játssza a maga játékát, ahol nem számít az emberi élet, hanem csak a végkifejlet.

    John le Carré 2008-ban

    (Creative Commons Attribution 3.0 Unported (CC BY 3.0)

    John le Carré

    A politikai történeteiről híres John le Carré (Poole, 1931. október 19. – Truro, 2020. december 12.) angol író, a kémregény-irodalom egyik legismertebb alakja. The Spy Who Came In from the Cold (1963) című regénye nemzetközi bestseller, és továbbra is az egyik legismertebb műve. Haláláig a cornwalli St. Buryanben élt. A Most Wanted Man (2008) könyvének feldolgozása a film, aminek története Hamburgban játszódik és egy orosz-csecsen származású menekült tevékenységére fokuszál, aki a hatóságok szeme elé kerül az iszlám kapcsolatai miatt.

    Philip Seymour Hoffman

    (Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported (CC BY-SA 3.0)

    Philip Seymour Hoffman

    Philip Seymour Hoffman (Fairport, New York, 1967. július 23. – New York, 2014. február 2.) Oscar-díjas amerikai színész és színházi rendező. utolsó filmje ez a remekmű. 2005-ben széles körű elismerésben részesült a Capote című portréfilm címszerepében nyújtott alakításáért; többek között a Golden Globe legjobb férfi főszereplőnek járó díját és a BAFTA-díja legjobb férfi főszereplőnek járó díját is besöpörhette, de ugyanebben a kategóriában a 2006-os Oscar-díjat is megnyerte. A főhőst úgy formálja meg, hogy az ember megborzong, mintha a rendező és a színész tudta volna, hogy ez lesz az utolsó szerepe.

    A kilátástalan küzdelmet folytató Günther, aki nehéz múltat hordoz magában, a sakktábla bábjaiként mozgatja a szereplőket. Ahogy kibontakozik előttünk a játszma, egyre inkább megértjük őt, és minden figyelmünket a cselekményre fordítjuk. Minden idegszálunk vele mozdul, ezzel az okos, megfontolt emberrel. Nincsenek nagy harci, üldözős jelenetek, szinte egy munka hétköznapjait éljük meg, ahol nehéz kitalálni, ki melyik oldalon áll, és a játszmában mi lesz a következő lépése.

    Semmi mesterkéltség nincsen a filmben, még a zene is diszkréten a háttérben marad. Minden szónak súlya van, egyre feszültebben várjuk a végkifejletet, és reménykedünk, hogy Günther terve sikerülni fog, hogy nem csapják be és megértik őt.

    A film vége nyomasztó, szembe kell nézni a valósággal, a különböző játékosok saját játszmájának megnyerésével, ahol mindenki produkálni akar, átgázolva a szenvedéseken és az emberi életeken.

    A hétköznapi életben is találkozunk ezzel, ha nem is ilyen mértékben, formában, de találkozhatunk árulással, hamissággal, a „mindent jobban tudó emberekkel", akik sokszor belegázolnak egy ember, egy család életébe úgy, hogy csak a szóbeszédre vagy a pletykára figyelnek, és mint a film végén, csak végtelen csalódást érzünk.

    A film tartalma

    A hamburgi kikötőben partra evickél egy terroristagyanús csecsen menekült (Grigoriy Dobrygin), akinek az érkezéséről a terrorelhárítással foglalkozó titkos ügynök, Günther Bachmann (Hoffman) és csapata szinte azonnal értesül.

    Kis késéssel a német rendőrség és a CIA is kapcsol (utóbbit Robin Wright képviseli, aki nagyjából House of Cards-beli kemény figuráját hozza, csak fekete hajjal), de Bachmann nagy nehezen meggyőzi őket, hogy ne csapjanak le azonnal a menekült fiúra, hanem adjanak neki egy kis időt, hogy felhasználhassa a srácot egy nagyobb hal becserkészésére.

    A történetben kulcsszerepet játszik még egy bankár (Willem Dafoe), egy menekültjogi ügyvéd (Rachel McAdams) és egy berezelt informátor (Mehdi Dehbi), akiket Bachmann sakkbábuként tologat, miközben számos másik figurát kétségbeesetten próbál távol tartani a sakktáblától.

    Nagyon reális a film, hiszen a való életben is szenvedett már sok ember ártatlanul. Mennyi elfogultság, sztereotípia jellemezhet egy környezetet amikor „beidegződik hogy egy menekült „csak terrorista, vagy mint a filmben terroristagyanús lehet.

    A kezdő - The Intern - Robert de Niro és Anne Hathaway filmje

    „A jó kommunikáció olyan, mint az élet levesében a só."

    Norbert Potthoff

    Német író

    Megváltozott a világ körülöttünk, ezáltal követnünk kell az újfajta kommunikációt is, hogy képben legyünk, és megtaláljuk a hangot a fiatalabb generációval. SMS, e-mail, applikáció, Facebook, Instagram, android, Pinterest, és még lehetne sorolni azokat a szavakat, melyeket nem csak megismernünk kell, hanem alkalmaznunk is a mindennapi élet során.

    „Én nyugdíjba mentem és a feleségem meghalt,

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1