Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Підкори себе — підкориться світ
Підкори себе — підкориться світ
Підкори себе — підкориться світ
Ebook744 pages7 hours

Підкори себе — підкориться світ

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

У книзі розглядаються психологічні, поведінкові, інтелектуальні, фізіологічні та соціальні аспекти особи. Це висвітлюється в науковому і побутовому поясненнях. Є присутній опис — світової системи, в якій ми сьогодні живемо у XXі столітті. Розглядаються елементи історії, догляду за фізичним і ментальним здоров'ям і багато іншого. Найбільший акцент спрямований на людину як особистість і її життя у суспільстві. Також значна увага приділяється тому, як змінювати існуючі небажані та розвивати правильні на думку читача якості характеру на зразок: цілеспрямованості, самодостатності, впевненості, ефективності, здобування свого і інших. Ключове слово цієї книги — УСПіХ і СВОБОДА.
Можливо саме це принесе Вам удачу!
Свого роду це є авантюра, мистецтво для Вас.
ЯКЩО НЕ ЗАРАЗ — ЗНАЧИТЬ НіКОЛИ.
LanguageУкраїнська мова
Release dateFeb 13, 2024
ISBN9780880049337
Підкори себе — підкориться світ

Related to Підкори себе — підкориться світ

Related ebooks

Reviews for Підкори себе — підкориться світ

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Підкори себе — підкориться світ - Роман Зубчик

    ВСТУП

    Я не проти системи, в якій ми сьогодні живемо, я навпаки За. В ній є дуже багато хорошого. Вона, навіть намагається покращуватись. Однак, також є й недоліки, тому що такий закон балансу — де є як погане, так і дуже хороше. Суть думок даної книги, що всім потрібно розвиватись, «не стояти на місці» — вчитись і удосконалюватись. Освіченість і інтелектуальний розвиток є обличчям людини у XXі столітті!

    На прикладі сьогоднішніх винаходів ми бачимо, як люди постійно стараються їх зробити все кращими, якіснішими, ефективнішими — це і про авто (електрокари, що не забруднюють атмосферу мінімум в 10 разів і більш дешевші, щодо енергоефективності, аніж їхні бензинові або дизельні аналоги), і про комп’ютери, смартфони, планшети та інші побутові винаходи, також і про будівельні матеріали, і про все, що підлягає виробництву. Сьогодні рівень життя на планеті в цілому кращий і демократичних свобод більше, аніж протягом усього XX століття. Люди виборюють свої права різними методами — шляхом революції, мітингів, мирних зборів. Я не закликаю ні до чого. В більшості це сприяє політичним реформам, зміні влади чи іншого, але не завжди — однак, ця книга зовсім не про політику.

    Тому зрозуміло, що вже на сьогодні, багато хто прагне до досконалості, як предметів, виробництва, роботи, ділових зв’язків, так і особистих відносин і іншого — загалом добробуту і процвітання.

    В цій книзі переплітаються багато різноманітних тем, в центрі яких — Людина. Однак, вона більше про внутрішній світ людини. і автор намагається донести до Вас усю його важливість і першочерговість. Щоб ви зрозуміли для себе, про необхідність індивідуального мислення щодо свого життя і всього, що його складає — назвемо це «ментальною культурою» — котра формується. Щоб ви навчились розвіювати стереотипні думки, посіяні у підсвідомість, а також змінювати свій менталітет — бо це є база — початок — основа — нашого життя. Звичайно 100%-ва буквальність тут не прийнятна, адже є ще інші природні дані, які у нас від народження (мова йде про тіло, зріст, і подібне). Завдяки свідомості можна досягнути абсолютно всього, що є можливим у цьому Світі, однак кожний випадок є індивідуальний. Це абсолютно все: манера спілкування, фізичний вигляд, який можна тренувати, світогляд, думки — з яких починаються дії, навчання вмінь та навиків, тренування, того що потрібно, відносини з іншими, ставлення до любовних відносин, контроль того, що відбувається з Вами, та з Вашої участі, найкращий вихід із ситуацій та обставин, що складаються у житті, вибір до чого йти, що читати, на що тратити свій час і силу і багато, багато іншого.

    Тут детально розписаний невидимий елемент свідомості людини — актуальні, підтверджені наукові знання про це, що базуються на здоровому глузді. Також те, з чим їй приходиться стикатись від самого початку життя у суспільстві в XXі столітті. Про те, як змінювати установки і закоренілі твердження щодо чогось — як це можливо? Яка причина нашої теперішньої свідомості? Про можливості збільшення її рівня — що призведе до високої продуктивності, інтелектуального розвитку та зміни світогляду. Тільки завдяки свідомості ми еволюціонували і далі еволюціонуємо. Як на мене, це наймогутніша «зброя» і досягнення сучасної людини. і на сьогодні — її росту та природі — приділяється незначна увага, в школах про неї майже не вивчають (хоча, існують винятки, світ і далі розвивається), і в людей здебільшого немає практичних знань про свідомість — що це? Як нею управляти на благо самого себе? — Саме в даній книзі це — найголовніша тема. Знань про котру є більш, ніж достатньо, також і інша інформація, про наше життя, в якому умовно безліч усього на сьогодні. Це і про фізичне здоров’я, і про УСПіШНУ ЗМіНУ ВЛАСНОГО ЖИТТЯ в конкретну сторону — саме так, як забажає Читач самостійно.

    Безсумнівно лише сприятиме розвитку, інтелектуальному росту, новим знанням, що реально допомагатимуть протягом усього життя — однак, якщо їх правильно застосовувати.

    Свого роду опис — сучасної «системи» і людини, котра в ній живе. Класифікація і перечислення найголовнішого в житті кожного. інформація про те, як змінити життя в кращу сторону, якщо щось в ньому не влаштовує, і навіть для загального розвитку, адже межі росту Особистості не існує. Головна мета — самовдосконалення, яке потрібне всім і кожному, і це є факт. Це обширне поняття — просто кажучи, в нього вкладається дуже багато чого. Але зараз ми охарактеризуємо це як — намагання здійснювати свою діяльність максимально правильно та ефективно, на думку того, хто її робить, також в майбутньому продовжувати робити це і далі правильно, можливо, в дечому покращуючи цю діяльність з практичної сторони згідно свіжого (нещодавнього) досвіду, і отримуючи бажані результати (прогрес) при цьому.

    ВАЖЛИВО

    Зазначу, все що описане тут передбачає законослухняну поведінку людини в державі, в котрій вона живе, згідно теперішнього законодавства і норм міжнародного права. інформація описана тут, навпаки сприяє більш гармонійному, правильному та суспільно-корисному життю для людини. Ніяких закликів до неадекватності, агресії щодо державного ладу та політичної системи, проблем із суспільством і оточенням людини — тут немає, більше того, ніяких вказівок і закликів щодо будь-якого насильства відносно себе чи інших, жорстокості, расизму, пропаганди і порушення закону тут немає! Це не заохочується тут. Також що стосується церкви, тут дуже мало інформації про неї, тільки факти і ніяких негативних закликів щодо Вашого особистого вибору відносно релігійності — тут немає. В цій книзі описаний об’єктивно світ людини, в якому вона живе у XXі столітті, суб’єктивно мною. Щодо політики в ній згадуються, в невеликому обсязі, не конкретно, а в загальному, візьмемо, зокрема, слова — про політичну систему, державу, суспільство, інші історичні знання щодо відносин людини і держави в минулому і сьогодні — задля розуміння. Такого бути взагалі не повинно, адже це позитивна, оптимістична та інтелектуально розвиваюча книга. Однак, Ви самі несете відповідальність, якщо щось зрозумієте не так щодо того, що написано тут, і це призведе до якихось негативних наслідків.

    Елементи, вказані нижче сприяють кращому розумінню того, що написано далі.

    Це відноситься до тверджень: про негативний вплив зони комфорту, свідомого «сну» і ілюзійної легкості; про постійні спроби, дії та працю в напрямку Успіху;

    Тут багато зустрічається інформації про «зону комфорту», та ілюзійну легкість способу життя — їхній негативний вплив. Проясню, перебування в «зоні комфорту», є негативним, якщо особа деградує, і не бажає робити правильні кроки в житті, що стосуються як самовдосконалення, так і вирішення поточних необхідних життєвих ситуацій. Коли особа лінується виконувати те, що треба. Наприклад, у неї проблеми із здоров’ям, а вона ними нехтує. Проблема із зайвою вагою, а вона ігнорує і продовжує робити все те, щоб ця проблема посилювалася. Легкість способу життя і стан «сну» свідомості також є негативними, коли конкретна Людина не бажає мислити і робити зміни на краще. Крім того, це стосується і проблем у відносинах, коли у Особи є умовно 1 стратегія, яка спричинила труднощі, і Особа не бажає її міняти, думаючи, що це є єдиний правильний вихід, і як наслідок труднощі залишаються і шкодять в першу чергу цій Особі.

    Негативний вплив зони комфорту, ілюзійної легкості, свідомого «сну» найчастіше, першочергово проявляється в Особи, котра відносно сформувавшись, має певний світогляд, який є далеким до досконалості, (при умові якщо особа не досягає величезних успіхів і не є Особистістю з Великої Літери). Це стосується умовно багатьох. Так-от, більшість з цих багатьох, не бажають змінювати свій світогляд, внутрішні установки і погляди тому, що це суперечить виходу з зони власного комфорту та свідомого «сну». Це для багатьох протирічить їхньому згадуваному світоглядові і вони не можуть самокритично сприймати та аналізувати себе, щоб покращити власні стратегії, які в першу чергу потрібні саме їм. Тому інформація в цій книзі, щодо того, що слід всім виходити з зони власного комфорту та ілюзійної легкості, коли ми думаємо, що робимо все тільки правильно і не бажаємо змінюватись та мислити є правильною в цьому випадку. Зона комфорту в даних описах — відноситься здебільшого до ментального рівня Людини.

    Зазначу, що все під одну планку не може йти ніколи, стовідсоткової істини не існує. Світ багатогранний, у ньому є умовно безліч варіацій та ракурсів. Звичайно, більшість з того, що конкретно описане тут, зустрічалось або є практично в кожної людини, що живе у XXі столітті. Однак, завжди є винятки. Об’єктивно воно є так.[1]

    В деяких розділах пише, що треба постійно і багато працювати, аналізувати кожний крок і наводяться приклади. Шановний читачу, це лише як варіант, не в буквальному (прямому) сенсі. Це доречно в тому випадку, якщо Особа хоче досяти стрімкого успіху (стати чемпіоном, асом, віртуозом, професіоналом в чомусь). Щодо тривалості темпів діяльності та активності — визначайтесь самостійно, головне не переробити, щоб не створювати зайвих стресів на свідомість і тіло. Шукайте золоту середину! Там, де написано в цій книзі про постійні дії та працю, мається на увазі, не все за 1 день, а поступово і систематично, адже днів у Вашому житті ще буде багато. Тому при необхідності потрібно відпочивати, після діяльності, щоб не перенапружувати власний організм і не зашкодити своєму здоров’ю!

    Розглядається поступова повна зміна власного життя, тобто початок з чистого листа — це також як варіант. За бажанням щось змінити, потрібні кроки у відповідному напрямку — тут це і детально описано. Часткова зміна або повна, лише за вашим власним вибором, але тільки в кращу сторону. Я думаю ви згідні зі мною, що всім це потрібно — саморозвиток і ріст Особистості, поглиблено з якими, Ви ознайомитесь в наступних розділах.

    Зверніть увагу![2] Слід мати холоднокровний розум — спокійно оцінювати інформацію (навіть ту, що подана тут) події, обставини, ситуації в житті — також, якщо вони критичні в чомусь для Вас.

    ТРАНСФОРМАЦІЯ

    На шляху до свободи

    Світ ніколи не спить, в ньому завжди, безупинно відбуваються певні процеси. Найочевидніші — це зміна дня і ночі, пори року, припливи-відпливи океанів. Більш глибинні і глобальніші — рух земельних плит (літосфери), виверження вулканів, створення нових земель, материків. Якщо вивчити геологічну карту світу, стає очевидним, що ті землі, де зараз материкова поверхня, раніше були водним простором — і навпаки. 67 % площі планети складає океан і 33 % суша.

    Основною властивістю світу є те, що він постійно змінюється. Він живий і живе своїм життям. Все, що є, завжди знаходиться в процесі змін — і Людина, одна з живих істот, що його населяє, теж. В процесі еволюції під впливом певних чинників мозок і наша природа еволюціонували. Все це означає, що зміни — це найперший і найпростіший процес в житті кожної живої клітини, всього живого, кожного з нас.

    Таким чином, твердо можу запевнити, що зміни всередині Вас, як і того, що навколо Вас, можливі. Навіть більше, закликаю шановних читачів до змін, бо вони є необхідними для кожного. Думаю, тепер ви точно знаєте, що нерозумно й неправдиво по відношенню до світу бути самовпевненим (тобто вважати, що ми все вміємо і знаємо).

    Завжди, в будь-якому віці, кожної години нашого життя є чому навчатися, є шлях до розвитку. Двері завжди відкриті для кожного, більше того, вони закликають і кличуть нас до себе. Нам потрібно лише хотіти дістатися до них, адже вони відкривають новий шлях життя і світосприйняття, в якому ми спостергаємо все зовсім в іншому ракурсі, ніж звикли — і цей новий незвичний погляд на світ, що починає відкриватися, є набагато цікавішим, справжнішим і істиннішим, ніж попередній.

    Отже, виділимо два основні фактори для початку зміни життя: насамперед, природне бажання змін, а також усвідомлення того, що це можливо. Прагнення кращого життя, успіху, здоров’я тощо є природним і життєво необхідним фактором нашої подоби. Це настільки нам необхідно як повітря, вода і рух. Чому? Тому, що Світ так створений, щоб ми були успішними і щасливими в ньому, щоб ми жили і раділи, росли і дихали.

    Якщо вам випаде нагода, поспостерігайте гру чи життя тваринного світу. і помітите, наскільки тварини живуть гармонійно зі своєю природою. У них на підсвідомому рівні закладені програми внутрішнього позитивного самоставлення — вони не хворіють величезною кількістю хвороб, у них немає психологічних проблем — адже вони живуть в гармонії із законами природи. Хіба наш інтелект даний нам тільки для того, щоб створювати своєму власнику проблеми й труднощі? Чи навпаки — для того, щоб знаходити шляхи вирішення усіх проблем, які, здебільшого, є видуманими й надуманими нами самими?

    Наше тіло, думки, рухи, слова, дії, кроки, період сну, момент прийому їжі — все взаємопов’язане і складає наше життя. і кожна деталь, кожен елемент є важливими і виконують свою роль як мікрочіп у реактивній ракеті. Не можна ігнорувати нічого з того, що навколо і всередині нас. існування пливе по океану часу, що відведений нам у нашому житті. і якщо ВИ відмовляєтеся від ролі Капітана, судно все одно продовжує свій рейс, хоч без керівника воно не може цього робити. Однак роль капітана дістається нашій інстинктивній і несвідомій програмі, закладеній в нас саме на такий випадок. Це щось подібне до такого поняття як «автопілот», коли керування відбувається на автоматі за аналогією.

    Наступним важливим кроком є «взяти руль в свої руки». Ви повинні усвідомлювати: якщо Ви почнете робити щось зараз, то самі будете задоволені цим і результатами, котрі неодмінно з’являться. Звичайно, якщо одразу виникли думки на зразок різкого бажання діяти і раптових змін, то, передбачаючи, продовжу.

    Візьміть для початку (де б Ви не були і щоб не робилося навколо Вас) — полюбіть цю мить життя і себе, вдихніть на повні груди відчуття свободи, відкиньте усі думки й бажання, продовжуйте перебувати у подібному стані тверезості і щастя — запам’ятовуйте свій природний стан успіху, здоров’я, радості, витримки й справжньої повної влади над собою і своїм життям. Повної влади над своїми дрібними вічними ворогами:

    страхами, що захоплюють нашу свідомість і нас, тим самим контролючи життя;

    слабкістю, що робить нас нікчемними і вчить потакати їй. На шляху до Свободи є значною перешкодою;

    лінощами — подібно до слабкості також роблять людину нікчемною. Захоплюючи нас, вони дають ілюзорне відчуття комфорту. Насправді в тих ілюзорних відчуттях і станах, котрі даються лінощами, немає аболютно нічого, що можна взяти чи використати на противагу вільному життю без неї;

    зневірою — є дуже небезпечним ворогом, який підточує наше життя глибоко зсередини;

    апатією — коли людина почуває себе розбитою і спустошеною, не маючи на те підстав і причин.

    злістю — її руйнівна дія позначається на нашому здоров’ї. Від неї прискорюється пульс, спазмуються судини, згодом можуть виникати болі, спостерігається загальне перенапруження всього тіла. Вона забирає нервову енергію — і ми стаємо нестабільними, неспокійними, агресивними. Люди, які часто зляться і пропускають через себе цю руйнівну емоцію, навіть можуть стати залежними від неї, тобто вона буде їх «запускати», вони почуватимуться краще й бадьоріше після викиду негативної енергіїї. (Якщо маєте бажання, поспостерігайте злих людей. Зазвичай, вони зляться постійно і майже безпричинно, це ввійшло до їхнього способу життя);

    агресивністю — емоція подібна до злості, до того ж поєднана з провокаторством. Цікавим є той факт, що такі люди насправді не розуміють, що проблема в них. Більше того, навіть вважають, що інші особи спеціально їх провокують і створюють їм ситуації, в яких вони ведуть себе неадекватно;

    самовпевненим егоїзмом — коли особа абсолютно не рахується з інтересами інших. Таких осіб ще називають нарцисами. Вони люблять, щоб говорили тільки про них або вони;

    поганими звичками — наприклад, схильність до безпорядку, клептоманія, безвідповідальність, непунктуальність, розсіяність. З ними треба боротися;

    алкоголем — основне призначення етилового спирту, який по-іншому називають алкоголь, — це дезінфекція. Про його шкідливість та наркотичний вплив людям відомо з давніх-давен. На сьогодні його продаж і виготовлення є першим із світових грандіозних бізнесів. Руйнує здоров’я і здібності людини. (детальніше про це — в частині Очищення та Оновлення);

    наркотиком, який робить людину щасливим, радісним, піднесеним. Повсякденне сіре й нецікаве сприйняття реальності стає захоплюючим, різнобарвним і особливим. Людина перебуває в стані ейфорії, але віддає йому свою свободу і можливість щасливого життя. Він захоплює і робить своїм рабом, маріонеткою — безжально знищуючи. Памятайте, що від кожного наркотика можна звільнитися;

    тютюном, продаж і виготовлення якого сьогодні є теж першим із світових і грандіозних шляхів заробітку. Процес подібний до свідомого споживання газів вихлопної труби автомобіля тільки в помірних кількостях. Якщо Ви курите, тільки погляньте, як виглядає вихлопна труба якогось (краще старого вантажного) автомобіля — і Ви все зрозумієте. Продовжуючи читати, чіткіше усвідомите й зрозумієте, як можна відмовитися від цієї звички;

    владою маніпулятора — це щось подібне до спілкування з тим, хто користується авторитетом і повагою в наших очах. Ми довіряємо цій людині, прислухаємось до неї завжди, потакаємо їй, боїмося бути неправими чи мати іншу думку з цією людиною. В дійсності це маніпулятор, котрий спеціально оточує себе тими, хто може бути йому корисним чи вигідним. Вдалий приклад успішного маніпуляторства можна взяти з особистих стосунків, коли чоловік виконує все і чинить так, як цього хоче жінка, навіть не усвідомлюючи цього;

    інтернетом, телебаченням — нині багато людей проводять майже весь свій вільний час перед телевізором чи комп’ютером, користуючись інтернетом. Вони переглядають безкінечні фільми і телесеріали чи без усякої користі просиджують час в соціальних мережах. Якщо інтернет використовується з корисною метою або ж час присвячено перегляду якоїсь розвиваючої телепередачі — це зовсім інше. Сьогодні більшість молоді, а також представників інших вікових груп проводить в соцмережах в середньому чотири і більше годин на добу, і спостерігається тенденція до психологічної залежності від інтернету, комп’ютерних ігор, телевізійних передач — люди стають зомбованими, у них виникає нестримне бажання повернутись і отримати емоції, що даються ТБ та інтернетом;

    неблагополучним навколишнім оточенням — також є серйозною перепоною на шляху до свободи й успішного розвитку. Проаналізуйте своє теперішнє оточення, особливо якщо таких людей багато. Більшість зазвичай мислять стереотипно. Пропонують Вам спільне проводження часу намарне. Ви не можете навчитися чи взяти у них щось корисне. Здебільшого вони навіть не уявляють, якими є насправді. У них немає власного індивідуального (тобто вибудованого самостійно) життєвого шляху. Йдеться про людей з оточення, які не сприяють Вашому успіху й розвитку. Якщо це так Вам краще змінити оточення;

    жадібністю — є одним із факторів, котрий контролює нас і захоплює свідомість. До жадібності відноситься не тільки бажання отримати і розпоряджатися матеріальними статками. Це нестримне бажання отримувати задоволення на усіх можливих рівнях — наприклад, через їжу. Гроші — це засіб сучасного світу, вони необхідні нам на шляху успіху й розвитку. Памятайте, якшо людина жадібна, то їй завжди не вистачає, це псує характер;

    любовного партнера, якого ми хочемо покинути, однак змушуємо себе терпіти й добровільно погоджуємося на страждання. Пам’ятайте, ми нікому нічого не зобов’язані — ні державі, ні догматам, ні іншим людям, ні натовпу, нікому — тільки собі, пам’ятайте, що ми будемо жити з власною особою до останнього подиху і зобов’язані самі для себе бути щасливими, здоровими, вільними старатись підтримувати духовну чистоту;

    небажаною роботою — якщо Ви не отримуєте від роботи нічого, окрім розчарування та інших негативних наслідків, потрібно залишити її. Ми народжені Вільними і Чистими, світ багатогранний. Знайдіть те, що дійсно є вашим. Продовжуючи читати, ви зрозумієте, як стати рішучим, впевненим, чіткіше визначитися із своєю осяйною місією.

    Цей «перелік низів», проблем сучасних людей безкінечний. До нього входить все, що краде нашу енергію, ентузіазм, духовне здоров’я. Все, що підриває нашу віру, силу, натхнення, бажання, оптимізм. Якщо у Вас є щось подібне, потрібно з цим боротись.

    Не поспішаючи, виявивши небезпеку, раз і назавжди зрозумійте, що це є ваш життєво небезпечний ворог, котрий перешкоджає вашому зростанню, відкриттям, щастю і Життю.

    Знайте! Не обов’язково мати мільярди чи мільйони для того, щоб бути щасливим і вільним. Знайте! Ви самі визначаєте, що потрібно саме Вам у житті для Вашого щастя і благополуччя — істинний вибір за Вами.

    Шлях до внутрішньої сили, гармонії, стабільності і твердості ніколи не повинен бути надто різким і відчайдушним. Поводьтеся в таких ситуаціях розсудливо, діючи поступово. Пам’ятайте, боротьба починається з моменту виявлення супротивника, бо відомий ворог це вже не прихований. Далі варто поступово, однак твердо й рішуче боротись. Якщо Ви дійсно усвідомили, що у Вас є проблема, якщо готові й бажаєте щось змінити, не здаватись та робити кроки до Успіху, то це означає, що Вас зачепила тема «щасливого життя й удосконалення», яка не може не хвилювати нас, бо ми створені для Росту. Це означає, що час настав, що прийшло усвідомлення того, що нічого більше чекати — і Ви бажаєте Жити, Радіти, Розвиватись, ставати кращими, усміхатись сонцю щодня, місяцю і всьому, що є на цьому світі — прекрасному, досконалому, чудовому — яке є завжди й скрізь. Це означає, що Ви, як і сам автор, маєте жагу і спраглі до пошуків цінних скарбів, яких є дуже багато навколо кожного з нас, однак ми просто не хочемо їх помічати. Ця криниця, скарбниця є невичерпною — і кожен може з неї щось почерпнути.

    Ви скажете: а як бути людям, що є смертельно хворими чи інвалідами, чи паралізованими, чи тим, котрі відбувають пожиттєве покарання у вигляді позбавлення волі. Я відповім просто — в кожного свій шлях і кожен має те, що заслужив.

    існує доволі багато знань і інформації, що вже є зараз легко доступними — про карму, реінкарнацію, душевне перевтілення, космічні енергії. З деяких джерел інформації ми можемо дізнатися, що людина живе не 1 раз, саме на цій планеті. Також є досить багато фактів про душу, про те, що вона є у кожного з нас і є безсмертною. Деякі філософи, науковці, йоги і інші вважають, що Людина приходить у цей Світ маючи свою певну ціль (пройти через щось) та урок. «Життя це навчання». Навіть якщо люди відмовляються вірити в те, що не вкладається у свідомість і не пояснюється на даному етапі рівня їх знань, це зовсім не означає, що це не так.

    Головна Ваша мета й завдання в будь-якому випадку — не ототожнювати себе з усіма проблемами, що є у Світі, бо на противагу біді завжди є чудо — це перший з принципів і правил Гармоніїї.

    Відкиньте усі сумніви, те, що є зайвим для Вас — і помітите якісні зміни Себе і Свого життя. Відкиньте всі знання, які заплутують Ваш розум і свідомість — це стосується будь-якого стереотипного мислення, наприклад, «не їжте після шостої вечора — і схуднете» або «всі політики брешуть», «церква це тільки бізнес», «алкоголь інколи треба вживати», «гроші це найголовніше» тощо. Не довіряйте подібній інформації. Задумайтесь, чи дійсно все, що Ви знаєте, вчили, думаєте і як вважає переважна більшість оточуючих, є таким насправді? Чи може Вам все тільки здається таким, а в дійсності воно є зовсім інакшим. Не маючи власного досвіду, важко зробити будь-які висновки щодо чогось.

    Світ незбагненний і цікавий, завжди в ньому буде щось нове: кожний день створюватиметься новий винахід, газета, телепередача, фільм, пісня, законопроект. Але Ви маєте знати своє, і довіряючи лише собі, визначити, що Вам дійсно необхідно для радості й процвітання. Починати слід з внутрішнього саду власних думок та почуттів, наводити порядок і пам’ятати, що життя починається всередині нас. Приклад: якби у Вас не було очей, чи могли б Ви знати, якого кольору небо, сонце чи вода — ні. Теж саме стосується думок, почуттів та наших поведінково-ланцюгових реакцій на життя, яке ми самі собі створюємо, малюємо — уявлення присутнє у кожного з нас. Часто ми намагаємося втекти від проблеми, уникаємо її вирішення, чинимо одне з найстрашніших лих по відношенню до Себе — займаємося самообманом, що призводить лише до розчарувань, самозневіри й самозневаги. Тому повторю те, що Ви чули вже безліч разів, але це одна з найцінніших порад життя — «Починати треба з Себе». Попереду ще є дні, час, бажання, внутрішня сила (з якої формується й зовнішня) для того, щоб змінити Себе, життя і Світ на краще. Адже коли ми станемо кращими, усе навколо нас зміниться.

    Для тих, хто дійсно бажає продовжити боротьбу за власне щастя, вважаю за потрібне дати наступні поради:

    перша: терпіння — до себе, до світу, до змін, до життя — до всього. Перестаньте поспішати, перейматись і хвилюватись — терпіння дасть Вам силу та спокій. Ви зможете насолоджуватися кожною миттю, кожним днем життя. Ви не будете затуманені ілюзіями, постійними очікуваннями чи чимось подібним і станете витривалішими.

    друга: щодня радійте, програмуйте себе позитивно, кожне завдання сприймайте як можливість розвитку (приклад — особа раніше не любила прибирати, хоча стверджувала що любить чистоту. Однак коли вона змінила своє ставлення до прибирання («це ж так легко і просто») — змінилась і її реакція на прибирання).

    третя: ідіть до кінця, якщо вже почали щось — завершуйте. Це зробить Вас настирливими, послідовними, нестримними, дасть Вам силу в важкі моменти, які трапляються в житті кожної людини. Якщо почали змінюватися — змінюйтеся і прогресуйте, почали оздоровлюватися — оздоровлюйтесь, робити фізичні вправи продовжуйте і надалі, здобувайте результати у розпочатому протягом життя.

    четверта: вірте безсумнівно і беззаперечно, що саме у Вас вийде зробити те, що Ви запланували, що саме у Вас вийде досягнути цілей, які Ви собі поставили. Приклад такої віри: Ви ж знаєте, що зранку світитиме сонце, Ви ж знаєте, що ніколи не забудете, як ходити, так само має бути і в тих ситуаціях, в яких Ви хочете бути успішними, вірте і почувайте себе такими без жодних сумнівів.

    Тепер про «волю». Яким чином взагалі можна чогось досягнути? і взагалі, яким чином людина, така вразлива істота, підкорила світ, подолала вершини гір, глибини океанів, створила машини, міста, і всі інші блага сучасної цивілізації? За рахунок внутрішньої волі.

    Не раз Ви чули про поняття «сила волі», а що це, спробуймо визначити:

    — внутрішній стан, за якого особа контролює себе повністю і створює своє життя і життєві ситуації такими, як вона бажає.

    — це зусилля людини, спрямоване на досягнення якоїсь важливої мети;

    — це те, що допомагає нам бути щасливими і йти легко до кінця життя.

    Вольові люди — завжди внутрішньо сильні. Це люди, які не підкоряються страху, слабкості, які готові на все заради щастя і успіху.

    Воля — це те, що допомагає нам у складних ситуаціях, те, що утримує нас від спокус, надмірних емоцій, спонтанних, необдуманих бажань та вчинків.

    Воля була присутня у кожної великої людини. З історіїї нам відомі саме вольові люди: Атілла, Чингізхан, Бенджамін Франклін, Юлій Цезар, Соломон, Александр Македонський, Конфуцій, іван Мазепа, Сіддхартха Гаутама — відомий як Будда та багато інших.

    За істинно вольовими людьми завжди йшли інші. Вони обирали їх як лідерів, котрі їх і вели. Відомо, що імперіями, королівствами правили не багато людей, а мала кількість, яка й приймала рішення державного значення.

    Вольові люди ніколи не піддавалися, їх не можна було підкупити чи задобрити. Вони твердо йшли і до останнього подиху не відступалися від свого. Їхнім мотивом в більшості випадків був пошук істини чи досягнення якихось великих планів — Свобода та Саморозвиток. Основна більшість, звичайно, не завжди приймала таких людей, бо вони йшли своїм шляхом, не маючи нічого спільного з масою котрі часто таких людей знищували, схоплювали, страчували, оббріхували — і все це були нечесні методи інших гравців життя: правила, в якому не написані чи є чітко визначеними. Багато що залежить від випадку, ситуації, учасників і їхньої волі. З історії нам відомо достатньо славних людей: революціонерів, національних героїв. Про них написані книжки, легенди, казки, зняті фільми. Це й міфічні герої (Геракл, Одіссей), і люди, яких звеличували як Богів. Сьогодні теж є багато вольових людей. Це спортсмени світового рівня, особи, що досягають значного успіху, ті, хто продовжують пошук, шлях, боротьбу незважаючи ні на що. Вольові люди ніколи не здаються і працюють щодня, щогодини — у них є чітко накреслений життєвий шлях.

    Дійсно, наявність волі є значним козирем у Ваших руках. А найголовніше, що її можна розвивати, вона дана кожному з нас від народження. Воля часто стримувала нас від поганих вчинків і допомагала тримати свій стрижень духовного рівня. Тому дуже важливим елементом для Вас, поза всяким сумнівом, є розвиток волі — нелегка праця кожного дня.

    Розглянемо приклад, взявши умовну Особу.

    Як можна цього досягти, коли Особу, наприклад, переслідують повсякденні невдачі, десь глибоко в душі вона не задоволена собою, доводиться багато терпіти і стримуватись, а навколо ще й багато інших людей, з якими вона постійно консультується щодо свого життя. Я вже не кажу про шкідливі звички (на зразок куріння і походів на пиво як мінімум двічі на тиждень, з друзями). Вона скаже, що у неї немає часу, що вона зайнята, загружена роботою, що їй неможливо застосувати цю інформацію на практиці. Чи ще безліч «відмазок» та відмовок, природу яких ми розглянемо згодом. ЇЇ емоційна збудженість буде кликати її задовольнити власні бажання й отримати порцію емоцій, її подруга чи знайомий запросять посидіти з ними в кафе — і вона подумає: це так чудово провести вечір за цікавою бесідою.

    А насправді вона проведе близько трьох годин абсолютно марно. Зазвичай, люди вживають алкогольні напої в таких ситуаціях, деякі ще й надмірно. Її вечір закінчиться за сценарієм на зразок: вона буде почуватися надто розслаблено, її буде тягнути на сон, вона буде багато спілкуватись ні про що і витрачати власну енергію, внаслідок чого в результаті буде почуватися виснажено і мляво. Навіть прокинувшись наступного ранку, її організм буде відходити ще певний час після вживання алкоголю. Користі з таких посиденьок вона не отримає.

    Вона згадає свої давні мрії: стати кимось, дійсно досягти чогось, перемогти щось, купити будиночок на березі океану і плавати на власній яхті поряд, мати найкрасивішу жінку чи успішного чоловіка, підкорити найвищу гору світу, заснувати власний бізнес, купити давно бажану нову машину — і її будуть періодично картати подібні спогади. Як наслідок вона буде розчарована від життя і відчуватиме внутрішній біль. Як ліками, знімаються симптоми, особа може робити наступне:

    переїдати;

    знову вживати алкоголь, тютюн або й наркотики;

    гаяти час у нібито роздумах або ж за телевізором, читаючи безкінечні статті, журнали тощо;

    робити безглузді вчинки.

    Ведучи такий спосіб життя, Вона в кінцевому підсумку зауважить в собі щось з цього: надмірна емоційність, жорстокість, злість, самозневага, слабкість, егоїзм чи буде займатися самоствердженням за рахунок інших. Перечислене забруднюватиме її духовно енергетичний рівень. А якщо Вона раптом захоче досягти чогось, її переслідуватимуть думки її кола спілкування, її будуть тримати й не пускати комплекси лузера, вона буде боятися і не віритимете в себе. і поступово її віра згасне, вона перебуватимете у внутрішньому відчаї і стане повністю залежною від дрібних життєвих ситуацій, думок інших людей, стереотипного мислення, яке застосовується антиіндивідами. Приклади: Так тобі гарно, так модно, молоді мусять слухати усіх старших, по дискотеках шляються тільки погані дівчата, відмінники — це ботаніки, курити — це модно, статистика каже: ті, хто взагалі не п’ють, — живуть менше, вегетаріанство це шкідливо, любов має бути така, боксери — тупі, надмірно повні люди — добріші, нормальні люди так не роблять, качки тупі й неповороткі — і ще безліч «ментального сміття», з яким практично зустрічається кожна людина ще з дитинства.

    Це «сміття» далеке від правди, тим і шкідливе. Потім, як паразит, вкорінюється в нашу свідомість, підсвідомість, що досить важко на перших порах визначати, відфільтровувати і взагалі позбутися його. Це схоже до вірусів, що пробралися до операційної системи, і Ми до сьогодні жили з ними, думаючи навіть, що це частина нас і що ми є одним цілим з ними. У цій ситуації слід встановити антивірус і братися чистити свою свідомість. Даній Особі треба починати розбирати безлад життя. Не спішити, діяти поступово, бути готовою до боротьби за своє щастя і благополуччя, на початку їй буде нелегко.

    Всі ці комплекси, розчарування, почуття страху й тривоги, думки як правильно як ні, як жити, як вдягатись і інше посіяні в нашу свідомість суспільством, в якому ми живемо.

    Суспільство формує наш внутрішній Світ (нашу Ментальність).

    інформація зі ЗМі про вбивства, крадіжки, зґвалтування, дитячу смертність, катастрофи, глобальне потепління, тероризм, насильство над тваринами, збройні конфлікти, голод, смерть, насильство, бійки, страждання, несправедливість, нещасний випадок, злочин і ще тисячі прикладів подібного лайна, яке ми чуємо із самого дитинства, (дехто може ще й особисто спостерігав подібне), залишає відбиток на нашій ментальності. Негатив небезпечний тим, що може глибоко вкорінюватись в нашу свідомость і підсвідомость, котра керується відчуттями (про це пізніше), що ми, самі того не знаючи і не усвідомлюючи, можем через нього, в якійсь дні, без явної причини почуватися розбитими, подавленими, неспокійними, в постійному стресі — стани далеко протилежні щастю й свободі, чи не так?

    Постійний стрес спричиняє руйнацію нас ізсередини, судини звужуються, серцебиття прискорюється, стан свідомості пригнічений, внутрішні відчуття некомфортні. Як тільки люди зустрічаються з цим, вони бояться і не знають, як їм діяти, вони жадають полегшення. Полегшення, будь ласка, деякі, наприклад, заходять в аптеку — і молодий продавець з приємною зовнішністю продає йому (їй) антидепресант, Вказана для прикладу Особа прийде додому, прийме його, відчує полегшення і засне солодким сном. Або звернеться до психіатра чи психоаналітика, який, вислухавши її, порадить щось і ті ж самі антидепресанти або серйозніші препарати, а Вона йому дасть декілька купюр, які він з посмішкою покладе собі в кишеню[3].

    Однак навряд чи маленькі таблетки все владнають, думаю Ви погодитесь, що причина не в них. Особа вказана для прикладу, може мати депресію причиною якої є її спосіб життя. «Від себе не втечеш», і життя не є чимось несерйозним, де всі питання вирішуються надто просто, як-от випивши таблетку. Не навчившись боротись із стресовими ситуаціями, не пробуючи міняти спосіб життя, змін на краще не буде, бо причина не ліквідована.

    В цю причину Я вкладаю, поняття успішного життя, котре зробить Нас щасливими. і далі буде розглянуто як його можливо побудувати. і поки людина його не отримає вона може почуватись нещасною, навіть бути в затяжній депресії, і наприклад, продовжувати працювати, отримуючи невелику плату лише для того, щоб змогти «вижити», а не «жити». Як результат особа не матиме ніякого задоволення від життя. Вона не встигне й озирнутися, а вже мине півроку — і фактично нічого не змінилося в її житті, все те ж саме, ті ж проблеми, звички, інтереси, відчуття, їжа, робота, оточення — і це ще в кращому випадку.

    Одного дня з нею трапилося щось надзвичайне як-от: бійка, арешт поліції, виникла якась серйозна проблема, конфліктна ситуація тощо) — і Вона попросила допомоги у людей, з якими спілкувалась до цього (друга, подруги чи того, кому довіряла), і вони відмовили їй, бо їхня дружба була лише імітацією, проекцією того, що, вони бачили, робиться навколо, в дійсності вони були великими протилежностями. Спілкувались за звичкою, по настрою, бо так робили інші, або їхні батьки дружили, а може навіть для того, щоб разом вживати наркотики чи алкоголь. Умовна Особа взята для прикладу згадала: «а скільки часу я думав, що це мій друг (подруга), скільки виконав його (її) капризних прохань, а в дійсності він чи вона мене, напевно, використовували». Вона була розчарована. ЇЇ стан буде подібний до того, який називається депресією.

    Їй було важко, Вона була на межі — і саме в цей момент вона почала переосмислювати власне життя, нарешті щось розуміти і відкривати правду, і перше, що Вона зрозуміла так це те, що Вона живе для себе і її не цікавить, хто що говорить, що кажуть інші (бо вони завжди щось говорять, це їхнє хобі: про що попало, коли попало, кому попало і де попало говорити). Вона зрозуміла, наприклад, згадавши попередній досвід вживання алкоголю, як її організм жахливо почувався наступного дня, наскільки їй було важко займатись фізичними вправами після цього, як задишка, спричинена курінням, заважає дихати при бігові. Вона зрозуміла, чому спробувала куріння, алкоголь чи поведінкову модель, взяту з телевізора, чому так хотіла «найновіший і найкрутіший» телефон. Вона зрозуміла цю більшість, з якою у неї було щось спільне. Зрозуміла їхню сутність, подібну до тваринного стада.

    Вона пробувала відноситись до них по-щирому, по-доброму, допомагала їм, була позитивною, ввічливию з ними, а вони крали її час, підривали її віру і використовували. Коли вона переставала звертати на них увагу, вони робили їй пакості й ображали, якщо вона щось мала краще за те, що в них, вони заздрили, грубили їй, відмовляли й намовляли. Вона ділилась з ними своїми щирими думками, спостереженнями і планами, а вони обламували і зневірювали її. Вона тримала образу, не хотіла з ними спілкуватись, мати справу, і навіть тоді вони і їм подібні, не вміючи пояснити адекватно чому так, оббріхували й обсміювали її. Їхня тупість і моральна опущеність ніколи не змінювалася й не зміниться, цей натовп, основна ознака якого стадність, частина суспільства, колективна свідомість — управляли нею і її життям. Проте слід пам’ятати, що все це є суто індивідуальним, і вищеописане взято для прикладу — відносини із суспільством у кожного різноманітні.

    Не всі члени суспільства є порядними, чесними, та достойними його видами, є ще інші, м’яко кажучи, не дуже добрі люди, які наприклад, роблять погані вчинки, пропагують щось аморальне, вживають наркотики та залучають ще когось до цього, або просто є низько духовно розвинутими. В цій книзі ми назвемо їх «натовп». Є фраза: «Важко знайти справжню людину», і справжніх друзів багато не буває.

    Цей натовп придумав сучасну мораль, сучасні правила, це від нього пішло стереотипне мислення. Це вони тільки й отримували задоволення, коли хтось спотикався, програвав, страждав. Те, що вони антиіндивіди, ще не означає, що вони не хитрі; те, що вони на низькому рівні свідомості, ще не означає, що вони не займають місце в суспільстві. Вони спеціально використовували якісь догмати, правила, стереотипні думки, думки людей, подібних до них, щоб «опустити» когось задля власних інтресів (дехто з них не зміг нічого досягти, тому такі обламують інших, котрі ще вірять в себе і свій Успіх). Яскравий приклад: як в клубах жінки грають в гру «динамо» — хто ефектніше відшиє хлопця і викачає з нього кошти, і чим ефектніше й епатажніше — тим краще, чи чоловіки, які використовують жінок тільки для задоволення своїх статевих пристрастей, а потім обговорюють це між собою. Такі особи використовують «спотворену мораль».

    Людей, яких ми класифікуємо як натовп чи більшість, можна визначити й охарактеризувати

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1