Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Titkos Égbolt Projekt: Az UFO jelenség rejtélyei: Titkos Égbolt Projekt, #1
Titkos Égbolt Projekt: Az UFO jelenség rejtélyei: Titkos Égbolt Projekt, #1
Titkos Égbolt Projekt: Az UFO jelenség rejtélyei: Titkos Égbolt Projekt, #1
Ebook286 pages3 hours

Titkos Égbolt Projekt: Az UFO jelenség rejtélyei: Titkos Égbolt Projekt, #1

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

A szibériai Jakutföld titokzatos kupoláit a helyi folklór üstöknek nevezi. De mi a jakutföldi "Halálvölgy" és mit rejt a tajga Szibériában? Mi lehet az "Installáció" nevű létesítmény, amely az örök fagy birodalmában rejtőzik? Talán köze van az 1908-as tunguszkai eseményhez? 1947-ben létrehozták az első UFO kutató programot az Amerikai Egyesült Államokban. Mi történt Roswellben, és mi okozta a Mantell incidenst? Miért jelentek meg zöld tűzgolyók Los Alamos környékén és megmagyarázhatatlan UFO jelenségek Washington, D. C. felett? A colaresi fények Brazíliában jelentek meg az Amazonas mentén. Az események során az idegenek vért vettek a brazil lakosságtól. Miért tették ezt a titokzatos látogatók és mi köze lehet az eseményeknek az állatcsonkítási esetekhez? A Bentwaters és a Rendlesham erdei incidens során az amerikai katonák egy rejtélyes azonosítatlan tárggyal találkoztak. Mi lehetett az a titokzatos tárgy, amely a Rendlesham erdőben rejtőzött el? És miért jelent meg egy baljós fényes tárgy a nukleáris fegyvertárolók közelében? A titokzatos háromszög alakú UFO évtizedeken keresztül rendszeresen megjelent az égbolton. Mi lehet ez a különleges képességekkel rendelkező repülőgép és milyen szerepet játszott a belgiumi UFO hullámban? A Pentagon UFO videóit 2004-ben, 2014-ben és 2015-ben rögzítették. A USS Nimitz repülőgép hordozó anyahajó UFO találkozásának története nagy kérdéseket vetett fel. Mit ábrázolnak a "Gimbal", a "Go Fast" és a "Flir1" videók? Milyen technológia állhat a titokzatos Tic Tac tárgyak mögött? Az UFO-k és az USO-k gyakran nukleáris létesítmények vagy vulkanikus tavak közelében jelennek meg. Mi a kapcsolat a tavak, a tengerek, az óceánok, az atomenergia, a vulkanikus aktivitás és a földrengések között? Miért jelennek meg azonosítatlan repülő tárgyak és azonosítatlan légi jelenségek (UAP) a háborús övezetekben? 2019-ben az USS Kidd (DDG–100) romboló egy titokzatos drón rajjal találkozott. Senki sem tudja, hogy melyik állam állt a jelenség mögött. Talán az Amerikai Egyesült Államok egyik titkos fekete programja? Az Oroszországi Föderáció vagy a Kínai Népköztársaság fegyverfejlesztése áll az események mögött? Vagy valami egészen más földönkívüli erő? Ilyen és ehhez hasonló érdekes kérdésekre keresem a választ a könyvemben.

LanguageMagyar
PublisherZoltan Bago
Release dateOct 9, 2023
ISBN9786150182858
Titkos Égbolt Projekt: Az UFO jelenség rejtélyei: Titkos Égbolt Projekt, #1
Author

Duke Dyson

My pen name is Duke Dyson. My real name is Zoltan Bago. In 2021, I published my first e-book in Hungarian under the title Titkos Égbolt, edited by Underground Kiadó. My first e-book in English, Project Secret Sky: Mysteries of the Third Reich was published by Lulu.com in 2023. My books are only available as e-books. As a writer, I would like to publish in the fields of paranormal phenomena, fantasy, science fiction and adventure novels. In terms of scope, I think in short stories and novels. My writings fall into the category of entertainment literature and philosophy.

Related to Titkos Égbolt Projekt

Titles in the series (2)

View More

Related ebooks

Reviews for Titkos Égbolt Projekt

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Titkos Égbolt Projekt - Duke Dyson

    ELŐSZÓ

    A könyvemben az UFO jelenségek rejtélyeivel foglalkozom. Egészen pontosan a világ különböző részén tapasztalt UFO jelenségeket helyezem a reflektorfénybe. 2004-ben az USS Nimitz repülőgép hordozó anyahajó UFO találkozása során olyan jelenségeket észleltek, amelyek komoly találgatásokra adtak okot. A történet 2020-ban kezdődött azzal a három videofelvétel, amelyet a Pentagon hivatalosan is elismert.

    Nézzük meg röviden, hogy miről van szó?

    A Pentagon 2020. április 27-én hozta nyilvánosságra a szóban forgó videofelvételeket. Az első felvételt 2004-ben, a másik kettőt pedig 2014-ben és 2015-ben rögzítették. Mindhárom incidensre az Unidentified Aerial Phenomena (UAP), vagyis az Azonosítatlan Légi Jelenségek kifejezést használták. A 2004-es incidens, amelyben az USS Nimitz (CVN–68) repülőgép hordozó anyahajó két vadászpilótája volt érintett a Csendes-óceánon történt és a The New York Times 2017-ben hozta le a cikket.

    A 2014-es és a 2015-ös incidens esetében szintén a The New York Times szólaltatta meg az USS Theodore Roosevelt (CVN–71) repülőgép hordozó anyahajó pilótáit, akik a szemtanúi voltak a történteknek. A haditengerészeti pilóták arról számoltak be, hogy 2014-ben és 2015-ben sorozatos észlelések történtek a keleti parton, a Virginiától Floridáig tartó kiképzésük ideje alatt. A Pentagon bejelentését követően az UFO észlelések száma világszerte jelentősen megnövekedett.

    Felmerül néhány kérdés.

    Kizárólag csak a Pentagon nyilatkozata borzolta fel ennyire a kedélyeket?

    Vagy talán valóban sokkal gyakrabban tűntek fel azonosítatlan repülő tárgyak a koronavírus világjárvány idején?

    2019-ben ugrásszerűen megnövekedett az UFO bejelentések száma az Amerikai Egyesült Államok és Kanada területén. A 2018-as évben mindössze 3395 bejelentés történt.

    Ezzel szemben 2019-ben már 5971-re növekedett az észlelések száma.

    Az 1974-ben alapított National UFO Reporting Center (NUFORC) mérései alapján a 2020-as évben országosan több, mint 7200 észlelésről történt bejelentés. Ez körülbelül ezerrel több, mint amit az előző évben tapasztaltak. Egyesek szerint mindez a koronavírus járvány számlájára írható. Továbbá a helyzetet az is jelentősen befolyásolta, hogy a Pentagon elismerte a videofelvételek hitelességét.

    2021-ben egy közvélemény kutatás során az Amerikai Egyesült Államok lakosságát kérdezték meg a földönkívüliekkel kapcsolatban. A felmérés szerint az amerikaiak 65%- a úgy gondolta, hogy létezik intelligens élet más égitesteken és az azonosítatlan repülő tárgyakat nem tartották nemzetbiztonsági fenyegetésnek.

    A katonaság által jelentett UFO incidensek esetében 51%-a úgy nyilatkozott, hogy ez bizonyíték a földönkívüli élet létezésére. A megkérdezettek 49%-a szerint a szövetségi kormány nem kezelte megfelelő módon az azonosítatlan repülő tárgyakkal kapcsolatos ügyeket, míg csupán 45%-uk gondolta úgy, hogy megfelelően jártak el.

    A Pentagon UFO videóinak hivatalos elismerését követően egyértelművé vált, hogy a világhálón keringő UFO-kkal kapcsolatos három felvétel nem képezi többé találgatások tárgyát, mert akármilyen technológiáról is van szó, igazolást nyert a létezése.

    2020-ban Donald Trump elfogadta a COVID–19 relief and government funding bill-t, vagyis a COVID–19 segélyezési és állami finanszírozási törvényjavaslatot, amelynek értelmében a Pentagonnak és a különböző hírszerzési ügynökségeknek 180 napjuk volt arra, hogy nyílt jelentést készítsenek a Kongresszus számára az azonosítatlan légi jelenségekről.

    A Pentagon készített egy jelentést a Preliminary Assessment: Unidentified Aerial Phenomena címmel (Reports & Publications 2021, June 25, 2021), amelyben meglehetősen ködösen fogalmaztak. A téma iránt érdeklődőknek, azzal kellett szembesülniük, hogy 2021. június 25-e után újabb kérdőjelek merültek fel.

    A könyvem az UFO jelenségeket követi nyomon az 1900-as évektől kezdve a 2004-es USS Nimitz találkozásig.

    A történet a tunguszkai eseménnyel és a Jakutföldön található titokzatos kupolákkal kezdődik, amelyeket a helyi népi folklór üstöknek nevez. A Jakut mitológia mellett a „Halálvölgy és az „Installáció nevű helyet is megvizsgáljuk.

    Ezután áttekintünk néhány érdekes megfigyelést 1909-től 1947-ig. Az 1947-es év egy nagyon fontos dátum a világtörténelemben. Megnézzük az első UFO kutató projekt létrehozásának a hátterét, Kenneth Arnold UFO észlelését és a Roswell incidens körülményeit. Továbbá a Mantell incidenst, a zöld tűzgolyókat Los Alamos környékén és a Washington, D. C. felett megjelenő repülő csészealjakat.

    Az 1950-es években a koreai háború idején megvizsgálunk néhány érdekes esetet. Példának okáért William Gill atya és a misszionáriusok UFO észlelését Pápua Új-Guineában, a Kecksburg-incidenst az Amerikai Egyesült Államokban, a Warminster-incidenst az Egyesült Királyságban és a Westall-incidenst Ausztráliában.

    Ezután az 1960-as és 1970-es években tapasztalt UFO és USO jelenségekkel folytatjuk a kutatást. Például az iráni UFO észlelésekkel, a petrozavodszki medúza jelenséggel –  amely az egykori Szovjetunió területén lévő Karéliában történt – és a colaresi fényekkel Brazíliában, ami során a titokzatos idegenek vért vettek a brazil lakosságtól.

    Teszünk egy kis kitérőt a Utah-i Skinwalker Ranch-re és megnézzük, hogy mit tartalmaz a Black Vault UFO archívuma a colaresi eseményekkel kapcsolatban. Ezután a Bentwaters és a Rendlesham eseményekkel foglalkozunk, amikor az amerikai katonák egy azonosítatlan tárggyal találkoztak a Rendlesham erdőben.

    Az 1980-as és 1990-es években a titokzatos háromszög alakú UFO nyomába eredünk. Megvizsgáljuk a Fekete Lovag műhold történetét, a belga UFO hullám eseményeit, valamint az Öböl-háború UFO titkait.

    Ezután megnézzük a 2004-es USS Nimitz találkozást. A „Gimbal, a „GoFast és a „Flir1" videofelvételek történetét. Az UAP és a nukleáris energia közötti kapcsolatot. Az USS Kidd találkozást és a titokzatos drón raj jelenséget.

    Felmerül néhány kérdés.

    Melyik állam áll a drón raj jelenség mögött?

    Talán az Amerikai Egyesült Államok egyik titkos fekete projektje?

    Az Oroszországi Föderáció vagy a Kínai Népköztársaság fejlesztései?

    Vagy valamilyen más ismeretlen erő?

    Talán földönkívüli technológia?

    A könyv végén a kozmikus kapcsolat és a földönkívüli civilizációk történetét fogjuk megvizsgálni. Például a Fermi-paradoxont, a Drake-egyenletet, a Kardasev-skálát, a Dyson-gömböt, valamint az „Oumuamua" nevű titokzatos kozmikus tárgyat.

    Nem kívánok belebonyolódni a különféle összeesküvés elméletekbe és azok részletekbe menő elemzésébe, hanem csak azokat az eseteket mutatom be, amelyek a legszélesebb körben elterjedtek. Érintőlegesen térek ki a különféle konspirációs teóriákra, amennyire az adott fejezet ezt indokolja.

    Gondolat ébresztőnek szánom ezt a könyvet azoknak, akik érdeklődnek az UFO jelenségekkel kapcsolatos rejtélyek iránt és elég erőt éreznek magukban ahhoz, hogy végig olvassák az elkövetkező fejezeteket. Nem árt óvatosnak lenni az összeesküvés elméletek kusza és ingoványos világával.

    Már annyira gyakoriak a konspirációs teóriákkal kapcsolatos bizonytalan hátterű forrásmegjelölés nélküli és ellenőrizhetetlen álhírek, vagyis a fake news, hogy indokoltnak láttam megjelölni a felhasznált forrásokat a félreértések elkerülése érdekében. Az elkövetkező fejezetekben az érdekes és elgondolkodtató eseteket igyekszem bemutatni, amelyek véleményem szerint akár kapcsolatban is állhatnak egymással.

    Ennek eldöntését azonban az olvasóra bízom.

    1. FEJEZET

    Az UFO-k felbukkanása nem a második világháború (1939–1945) utáni időszakra tehető, mert már a korábbi évszázadokban is volt példa arra, hogy megfigyeltek különös megmagyarázhatatlan jelenségeket. Az ókortól kezdve egészen a modern korig feljegyeztek számtalan észlelést, amelyekre – mint ahogy az sok más esetben is történt – nem találtak kézzelfogható magyarázatot.

    Az UFO kifejezés azt jelenti, hogy Unidentified Flying Objects (UFO), vagyis Azonosítatlan Repülő Tárgy, amelyet sok mindenre lehet használni. A kifejezés eredete az amerikai katonai szakzsargonból származik. A második világháború előtt nem ismerték az UFO elnevezést, hanem teljesen más néven hivatkoztak a korabeli azonosítatlan repülő tárgyakra. Az UFO kifejezés széles körben elterjedt és a popkultúra, vagyis a populáris kultúra részévé vált. A popkultúra azonban nem összetévesztendő a pop, mint zenei stílus kultúrájával.

    Az UFO-kkal kapcsolatos közeli találkozások típus besorolását Josef Allen Hynek (1910–1986), amerikai csillagász doktor határozta meg, aki aktív résztvevője és irányítója volt a Project Blue Book-nak, vagyis a Kék Könyv Projektnek. A Kék Könyv Projekt célja az azonosítatlan repülő tárgyak kutatása volt.

    A témáról Josef Allen Hynek, a The UFO Experience című könyvében (Ballantine Books, 1974) lehet olvasni.

    Nézzük meg, hogy milyen előzményei voltak Hynek doktor tevékenységének. És, hogy hogyan alakultak ki az azonosítatlan repülő tárgyakkal kapcsolatos típus besorolások. Az Amerikai Egyesült Államokban az 1947-es év nem bizonyult túlságosan kellemesnek a légierő számára, mert rengeteg bejelentés érkezett a hatóságokhoz, hogy az amerikai állampolgárok furcsa repülő tárgyakat látnak az égen.

    Mivel akkoriban még nem használták az UFO kifejezést, ezért az emberek többnyire repülő csészealjakról beszéltek. A légierő úgy döntött, hogy létrehoz egy vizsgáló csoportot, amelyet Project Sign-nek, vagyis a Jel Projektnek nevezett el. A projekt résztvevői 1948-ban szembesültek azzal a problémával, hogy a beérkezett jelentések vizsgálatához képzett szakember, egy csillagász közreműködése szükséges.

    Hynek doktor korábban már dolgozott az amerikai kormánynak és magas biztonsági besorolással rendelkezett. Kézenfekvő volt, hogy megbízható szakemberre essen a választás, aki már bizonyított a maga területén.

    Miután felkeresték a Wright-Patterson Légierő Bázis műszaki központjából egy ajánlattal. A légierőnek kellett volna dolgoznia, a repülő csészealjak kivizsgálásában, mint tanácsadó. Hynek doktor igen mondott a felkérésre, de ekkor még szkeptikus volt és a repülő csészealjakkal kapcsolatos történeteket, más korabeli tudósokhoz hasonlóan, ostobaságnak tartotta. Ennek ellenére mégis belement a projektbe és ezzel egy csapásra megváltozott a világ UFO-król alkotott képe. A Jel Projekt által megvizsgált esetek többségéről kiderült, hogy pusztán természeti jelenségek és logikusan meg lehet őket magyarázni.

    De egy kis részük esetében semmilyen megoldást nem lehetett találni a történtekre. Hynek doktor éppen emiatt kezdett el egyre jobban hinni abban, hogy valamilyen nem szokványos jelenséggel állnak szemben. Az észlelések egy kis százaléka tehát makacsul megoldatlan maradt és nem lehetett velük mit kezdeni.

    A Jel projektet megszüntették és egy másik program indult el 1949-ben. Hynek doktor már nem vett részt a Jel Projekt folytatásaként működő Project Grudge-ban, vagyis a Harag Projektben. A Harag projekt mereven elutasította azt, hogy léteznek azonosítatlan repülő tárgyak. A helyzet 1952-ben vált ismét tarthatatlanná, amikor újra fellángoltak Amerika szerte az észlelések és a légierő radarüzemeltetőitől is érkeztek jelentések azonosítatlan repülő tárgyakról.

    A LIFE magazin 1952-es címlapja is ennek a jegyében született meg. A légierő ekkor megszüntette a Harag Projektet és belekezdett egy sokkal komolyabb kutatásba. Ez volt a Kék Könyv Projekt. Hynek doktor 1952-ben csatlakozott a projekthez és 1969-ig aktívan részt vett a működtetésében.

    Az Amerikai Egyesült Államok légiereje 1957. október 4-én azzal szembesült, hogy a nagy rivális, a Szovjetunió sikeresen felbocsátotta a világűrbe a Szputnyik–1 nevű műholdat, amellyel jelentős nyomást gyakoroltak az amerikaiakra. A dátum azért is jelentős mérföldkőnek számít, mert az űrkorszak a Szputnyik–1 fel bocsájtásával vette kezdetét. A helyzet azért volt érdekes, mert a Szputnyik–1-et a Földről is lehetett észlelni. Ezért el kellett különíteni az azonosítatlan repülő tárgyakkal és a szovjet műholddal kapcsolatos lakossági bejelentéseket.

    Miután a Kék Könyv Projektet 1969-ben hivatalosan megszüntették Hynek doktor 1972-ben megjelentette a The UFO Experience című könyvét (Ballantine Books, 1974), amelyben a közvélemény megismerhette a közeli találkozások és az UFO események osztályozásának részleteit. Hynek doktor kezdetben csak három közeli találkozást határozott meg.

    A CE–I esetek első típusú találkozások, amelyek során az UFO megfelelő közelségben van ahhoz, hogy fontos részleteket lehessen megismerni.

    A CE–II esetek második típusú találkozások, amelyek során az UFO valamilyen fizikai hatást fejt ki. Ez általában állatok megriadását, növények megperzselődését vagy személygépkocsik váratlan leállását jelenti.

    A CE–III esetek harmadik típusú találkozások, amelyek során a szemtanúk képesek meglátni az UFO-ban vagy a közelében tartózkodókat.

    Hynek doktor a távoli találkozások esetében is három osztályt hozott létre. A nappali korongok, az éjszakai fények és a radar vizuális, vagyis a radarképernyőn észlelt azonosítatlan repülő tárgyak eseteit.

    A találkozásokról Don Crosbie Donderi PhD, az UFOs, ETs, and Alien Abductions című könyvében (Hampton Roads Publishing, 2013) lehet olvasni.

    Az éjszakai fények esetében a megfigyelő jól látható fényeket észlel a sötét égbolton. Ezeknek a fényeknek a mozgása hagyományos módon nem magyarázható meg. A fények általában vörös, kék vagy narancsvörös színekben láthatóak és ezek képezik a legnagyobb csoportját az ufókkal kapcsolatos megfigyeléseknek.

    A nappali korongok lényege, hogy általában korong alakú, ovális formájú fémes megjelenésű azonosítatlan repülő tárgyak jelennek meg fényes nappal az égbolton. Ezek az objektumok általában nagyon gyorsan mozognak és olykor egy helyben lebegnek nagy magasságban vagy akár alacsonyan a földfelszín felett.

    A radar-vizuális esetekben a radar képernyőn olyan azonosítatlan repülő tárgyakra utaló „foltok" jelennek meg, amelyeket egyidejűleg szemtanúk is látnak a vizuális megfigyelés során.

    A Hynek-féle osztályozási rendszer azonban idővel további két spin-off közeli találkozással bővült ki.

    A CE–I esetek az első típusú közeli találkozások, amelyek során nagyon erős fények vagy tárgyak észlelése történik. A szemtanúk ebben körülbelül 183 méter vagy annál kisebb távolságban látják az UFO-t. A The Center for UFO Studies (CUFOS) értelmezése szerint ez azt jelenti, hogy a megfigyelő lát egy UFO-t a közelben, de nem lép fel semmilyen személyi vagy környezeti kölcsönhatás.

    Hynek doktor, a The Hynek UFO Report című könyvében (Barnes & Noble Books, 1997) úgy jellemzi ezt az esetet, hogy félelmetes és egyben fantasztikus élmény. De a szemtanú semmilyen bizonyítékkal nem tud szolgálni a találkozásra, mert a traumatikus élmény miatt akkor sem használja a fényképezőgépet vagy a kézi kameráját, ha az egyébként a keze ügyében van.

    A CE–II esetek a második típusú közeli találkozások, amelyek során az UFO és a környezet között kölcsönhatás lép fel. Ezek a kölcsönhatások megnyilvánulhatnak a személygépkocsik gyújtó rendszereinek meghibásodásában, az elektronikus berendezéseket érintő zavarban, interferenciában vagy az emberek, az állatok és növények égési sérüléseiben.

    A CE–III esetek harmadik típusú közeli találkozások, amelyek során a megfigyelő látja az UFO-ban lévő lényeket. A lények humanoid vagy nem emberi megjelenésűek is lehetnek. A találkozás során a szemtanú és az UFO nem létesít egymással közvetlen kommunikációt. Nem lépnek egymással semmilyen kapcsolatba.

    A CE–IV esetek negyedik típusú közeli találkozások, amelyek során a szemtanú közeli találkozást él meg egy idegen életformával. Vagy pedig egy abduction, vagyis „elrablás más néven „eltérítés történik.

    A CE–V esetek ötödik típusú közeli találkozások, amelyek során az emberek a földönkívüli lényekkel szándékos és kölcsönös kommunikációt folytatnak. Ez általában abban nyilvánul meg, hogy különféle kormányok kölcsönös együttműködést alakítanak ki a földönkívüli lényekkel.

    A témáról Stephen Spignesi és William Birnes, a The Big Book of UFO Facts, Figures & Truth című könyvében (Skyhorse, 2019) lehet olvasni.

    Visszatérve az UFO jelenségre. A kifejezést olykor pejoratív módon kezelik és igyekeznek jelentéktelen vagy nevetséges színben feltüntetni. Ettől függetlenül tagadhatatlan, hogy a történelem részét képezik ezek az észlelések. Az UFO nem azonos az űrlényekkel, a marslakókkal vagy a kis zöld emberkékkel és a hasonló sztereotípiákkal, amelyeket az évtizedek során mindig hangoztattak.

    Az UFO minden olyan repülő tárgy, amelyet nem azonosítottak. Függetlenül attól, hogy földi vagy esetleg földönkívüli eredetű, természetes vagy mesterséges objektumról van szó. Ezen a ponton érdemes megjegyezni, hogy kialakulóban van egy újfajta szemlélet, amely az Unidentified Aerial Phenomena (UAP), vagyis az Azonosítatlan Légi Jelenségekre összpontosít. Az UAP kifejezés is, hasonlóan az UFO-hoz, szintén az amerikai katonai szakzsargonból ered. Ebben az esetben a légi jelenségek állnak a vizsgálódás középpontjában és nem a repülő tárgyak.

    Az 1950-es években elég volt kitölteni egy kérdőívet, amelyet az amerikai légierő készített és továbbítani azt a Kék Könyv Projekt szakértőinek. A Kék Könyv Projekt nevű kormányzati program 1969-ben ugyan megszűnt, de a hadsereg a jelek szerint továbbra is figyelemmel kísérte az azonosítatlan repülő tárgyat történetét. A haditengerészet 2019-ben megújította azokat az irányelveket, amelyek előírják, hogy a pilótáknak és a katonai személyzetnek hogyan kell kezelniük a megmagyarázhatatlan légi jelenségeket.

    2019-ben Chris Mellon, a Pentagon egykori hírszerzési tisztviselője és a Szenátus Hírszerző Bizottságának a volt munkatársa szerint az UAP és az UFO jelenséget anomáliaként kezelik és figyelmen kívül hagyják ahelyett, hogy elkezdenék feltárni az eredetüket. Sok esetben fordult elő, hogy a katonai személyzet nem tudott mit kezdeni ezekkel az anomáliákkal. Példának okáért a műhold és a radar adatokkal, amelyek 3 Mach sebességgel száguldó tárgyakról szóltak, de értetlenül álltak a jelenség előtt, mert ezek az anomáliák sokkal gyorsabban haladtak, mint egy hagyományos rakéta vagy egy repülőgép.

    Egyesek szerint az észlelések potenciális nemzetbiztonsági fenyegetést jelentenek és az Amerikai Egyesült Államok katonai vezetői nem fordítanak kellő figyelmet a jelenség tanulmányozására. Éppen ellenkezőleg. Olyan viselkedést tanúsítanak, amely arra ösztönzi a katonai személyzetet, hogy inkább ne szóljanak semmit, ha észlelnek valamit, mert az árthat a karrierjüknek.

    Luiz Elizondo, az Advanced Aerospace Threat Identification Program (AATIP), vagyis a Repülési Fenyegetés Azonosító Program egykori vezetője azt mondta, hogy azért lépett ki annak idején a programból, mert a Pentagon nem mutatott túlságosan nagy érdeklődést a jelenségek iránt. Elizondo szerint a katonaság azt várta el, hogy ha látnak valamit, akkor ne mondjanak semmit. Ráadásul ezeknek az azonosítatlan repülő tárgyaknak nincsen felségjelzésük, sem szárnyaik.

    Elizondo és Mellon is tagja a To The Stars... Academy of Arts and Sciences (TTSA) nevű szervezetnek, amely támogatja az UAP-ok utáni kutatást. A felségjel és zászló hiányának a problémája érdekes kérdéseket vet fel. Minden légi járműnek, amely részt vesz a nemzetközi légi forgalomban rajta kell lennie annak az államnak a felségjelének és a lajstromjelének, amelyben a légi jármű be van jegyezve. Ez az űrjárművekre is vonatkozik.

    Az ENSZ Közgyűlés 1974-ben fogadta el a Registration Convention-t, vagyis a Regisztrációs Egyezményt vagy a Convention on registration of objects launched into outer space (New York, 12 november, 1974) azaz a világűrbe indított tárgyak regisztrálásáról szóló egyezményt. A Regisztrációs Egyezmény értelmében az ENSZ lajstromba veszi az űrjárműveket. De a helyzet nem ennyire egyszerű. Mert az azonosítatlan repülő tárgyak esetében nem lehet tudni, hogy a világ melyik államához tartoznak. Ha egyáltalán tartoznak valamilyen államhoz. Nem hagyhatjuk ki a felsorolásból az UFO jelenség egy másik rendkívül érdekes formáját.

    Az Unidentified Submerged Object (USO) nevű jelenséget, amely az azonosítatlan merülő tárgyat takarja. Az USO-k esetében elmondható, hogy legalább annyi alkalommal lehet hallani róluk, mint az UFO-król, de a köztudatban inkább az azonosítatlan repülő tárgyak honosodtak meg és nem azok, amelyek a tenger vizébe merülnek el vagy éppenséggel a mélységből emelkednek fel az égbe.

    Felmerül a kérdés.

    Mi a különbség az UFO és az USO között?

    Tulajdonképpen semmi, mert a jelek arra engednek következtetni, hogy az UFO egyben USO is és fordítva. Ez azonban nem volt mindig ennyire egyértelmű. Azért, mert az UFO jelenségre sok esetben hivatkoztak úgy, mint repülő tárgyakra és nem társították őket a tavakhoz, a tengerekhez és az óceánokhoz.

    A szemléletmód azonban változott az évtizedek során és a kíváncsi szemek már nem csak az ég felé fordítják a tekintetüket, hanem a tengerek mélyét is igyekeznek kikémlelni, hogy az USO-k nyomára bukkanjanak. Ez utóbbi azonban semmivel sem bizonyul könnyebb feladatnak, mint az ég fürkészése. A hatalmas óceánok mélyének feltérképezése legalább annyira nagy nehézségekkel jár, mint az égbolt titkainak megfejtése.

    Az UFO és az USO kétéltű jármű lehet, amely a levegőben és a vízben is képes haladni, méghozzá olyan módon, mintha semmilyen közegellenállásba nem ütközne. A sebessége nem változik meg még akkor sem, ha a levegőből közvetlenül a víz alá merül. A vizsgálódásunkat az 1900-as évek elejétől kezdjük. Méghozzá az SS Fort Salisbury nevű hadihajó 1902-es esetével kezdve egészen a 2004-es USS Nimitz incidensig bezárólag.

    Ron Halliday, az UFO Scotland című könyvében (B&W Publishing Ltd., 1998) azt lehet olvasni, hogy az SS Fort Salisbury brit zászló alatt hajózó hadihajó legénysége 1902. október 28-án egy különös víz alatti fényjelenséget tapasztalt a Guineai-öbölben Afrika nyugati partjainak közelében. Mindez éjszaka történt és a hadihajó alatt haladt el egy hatalmas sötét tárgy, amely elöl és hátul is meg volt világítva. A. H. Raymer másodtiszt és a tengerészek az ismeretlen hajót körülbelül 200 méter hosszúnak írták le, amelynek a haladása közben a víz felkavarodott.

    A Tunguska Space Phenomenon nevű orosz kutató csoport meg van győződve arról, hogy a tunguszkai eseményt egy idegen űrhajó okozta. A tunguszkai eseményt a hivatalos tudományos álláspont szerint egy meteor idézte elő. Ebből adódóan gyakran hivatkoznak az eseményre Tunguz meteor elnevezéssel.

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1