Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Вороття немає
Вороття немає
Вороття немає
Ebook121 pages1 hour

Вороття немає

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Війни лякають людей. Та люди, все ж, воюють. Страждаючи від болю і втрат, люди придумують свої власні історії про оточення та події, що у ньому відбуваються. Головний герой роману «Вороття немає» читає щоденники Колумба, намагаючись урятувати ясність мозку. Зі фронтових окопів, він подумки подорожує з Колумбом, щоби знову відкрити Америку, як свою власну Землю Обіцяну.  

LanguageУкраїнська мова
Release dateAug 6, 2023
ISBN9798223971177
Вороття немає
Author

Volodymyr Serdiuk

Volodymyr Serdiuk is a Ukrainian Writer wanting to share his books also among the English-language Readers Worldwide.  Reading his books you'll get a chance to discover another European Nation's Way of Life, Way of Thinking, and Way of Love.

Read more from Volodymyr Serdiuk

Related to Вороття немає

Related ebooks

Related categories

Reviews for Вороття немає

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Вороття немає - Volodymyr Serdiuk

    ВОРОТТЯ НЕМАЄ

    ––––––––

    (малий роман)

    Екклезіаст: «... нехай помре звір, але й людина теж...»

    ––––––––

    Присвячується тим, хто про це ще не здогадується.

    (Автор)

    ––––––––

    Сідало сонце. Відчуття тихої радості опустилось на мене разом із сутінками вечора. Короткого, як то восени, тихого й безвітряного. Я був злегка ошелешений цим відчуттям, яке, нарешті, примирило мене з моїм метушливим містом і важким нервовим днем, подарованим ним.

    Я довго блукав парком, вдихаючи пахощі опалого листя, дослухаючись до заспокійливого сміху дітей та цокоту камінців, яким відпочиваючі підкликали брунатних насторожених білочок, обіцяючи їм їжу. Білочки були довірливими, і їх легко можна було підкликати, зате ніколи не вдавалося погладити.

    Нагулявшись досхочу я залишив парк і перед тим як всісти до автомобіля, застібаючи рукавички, поглянув на небо, намагаючись передбачити якою буде погода, і спокійно відмітив, що небокрай налився червоним, віщуючи вітер.

    Вдихнувши на повні груди, я відчув невірогідне, обвальне полегшення, як коли скидаєш важкого рюкзака після довгого пішого переходу. Я відчув свою молодість, і місто вже не здавалося мені ні напруженим, ані ворожим. Двигун машини працював заспокійливо-рівно, в теплому салоні було затишно і спочатку злегка запахло пропан-бутаном, та рух витіснив цей запах, замістивши його нейтральним запахом теплого заліза, який наповнював душу впевненістю.

    Коли я проминув центр і навкруги поменшало рекламних вогнів, з неба почала сочитися м’яка, дрібненька мжичка, яка спочатку не заважала, але за деякий час примусила ввімкнути «двірники», які сьогодні не дратували мене своїми пружними монотонними порухами, а нагадували свого далекого предка -метронома і, отже, музику, і все, що з нею пов’язане: піднесення духу, спокій і лад в думках. Радіо саме награвало щось розмірене, танцювально-фонове, і я навіть зменшив швидкість руху, щоб потрапити в унісон гармонії звуків, рухів, кольорів та пахощів.

    Лад панував навкруги, і лад панував у моїй душі.

    Повільно проїжджаючи спорожнілими вулицями, я відчув, що, нарешті і в моєму житті панує лад. Щонайперше, лад із самим собою, а потім з містом, що оточувало мене, зі скромною тихою європейською природою, яку моє місто не розчавлювало в собі і не відштовхувало від себе, а якось шанобливо-лагідно розсувало, звільняючи простір для нових будівель, де-не-де залишаючи великими шматками недоторканий ландшафт: то озерцем, то диким лісистим схилом чи зачарованим охайним парком ламаючи бездоганно прямі смуги вулиць та ряди бетонних будинків. Колись, пам’ятаю, любив це місто і ця любов була взаємною, багатообіцяючою та заохочуючою. Потім був період розлучення, після якого я повернувся до міста цілком іншим, можливо навіть чужим його розмірено-цивілізованому існуванню, але, незважаючи на це, місто прийняло мене, давши шансу влитися у його раціональне, корисне і взаємо толерантне життя, даючи змогу придивитися до його традицій та звичок і, врешті-решт, вирішити, чи по дорозі нам, і обдумати, а куди я, власне, пориваюсь.

    Залізничний вокзал обдав мене хвилею тривожних звуків сюрчків, металевого брязкоту, рипу раптового гальмування та какофонії перонних об’яв. Проїжджаючи повз нього я намагався не кидати погляду праворуч: не люблю я вокзалів, забагато їх було в моєму житті. Їхня плутанина різнобарвних вогників, людська метушня та чадні пахощі буфетів завжди нагадують про людську загубленість, самотність та невпевненість у вірності обраного шляху. Вокзал був чимось чужим у цьому місті.

    Чоловічий улесливий голос розповідав по радіо про відкриття Америки Колумбом. Треба було б перейти на іншу хвилю, але не відрегульований світлофор, скажені таксисти, цілеспрямовано-поспішні відвідувачі вокзалу створювали посеред дороги таку колотнечу, яка потребувала потроєної уваги, і тому голос все розповідав та розповідав про труднощі мореплавання, аж поки я не проминув і вокзал, і пакгаузи, звертаючи до пивзаводу.

    Я продовжував слухати слова тієї розповіді і відчував, що, коли усе оте правда, то якась вона не така, вилизана, мов слухняний причесаний хлопчик у чистих черевиках. Показна, не глибока.

    Моя генетична пам’ять знала іншу.

    *  *  *

    ЧЕТВЕР, 6 вересня.

    Ми вирушили від мілини о восьмій ранку й при сильному вітрі з моря пройшли до заходу сонця 60 миль, або 15 ліг.

    На Псячих островах (Одна із назв Канарських островів.) узяли воду, дрова, м’ясо та все інше, що знадобиться. Йшли цілий день і ніч за спокійної погоди й уранці опинилися між Гомерою та Тенеріфе. Плутарх називав їх островами Щасливими. Дай Боже, щоб і нам пощастило.

    *                    *                    *

    Темрява загустіла майже до нічної. Густе блискуче небо стало темно-синім, теплий вітер інколи жбурляв у машину зарядом мжички, а то відносив завісу з крапель вбік і тоді, з десяток секунд, жодна з них не торкалася землі, пролітаючи над дорогою і, виконавши складне «па» дивовижного танцю, повільно й ліниво опускалися на зелену травичку газонів та в чагарі пустирів, на яких ще не почалося активне будівництво.

    Виїхавши за місто, я почув запах куряви, ніби спокійна нудна вулиця обернулася на романтичну сільську дорогу-гостинець. Зранку і до підвечір’я я поспішав, постійно звіряючись з годинником і, все одно не встигаючи виконати всіх своїх обов’язків, і, здавалося, що така круговерть продовжуватиметься вічно. А ось тепер час зник. Я зняв з лівого зап’ястка годинника і пожбурив його до «бардачка», відчуваючи новий приплив полегшення, бо його цокання, навіть нечутне, дратувало мене завжди, нагадуючи про невідворотне.

    Я керував, дивуючись сліпуче-білому кольорові розділової смуги і дивним бурим хмарам, пробитим зеленими та жовтогарячими плямами, в мені була спокійна пустка і впевнений захват від невиправного відчуття, що радість ця випадкова, недовговічна і нічим не підкріплена. Я ж бо знав, що майбутнього немає, і хоч руки мої ще впевнено тримають кермо, схоже на вузол, що з’єднує лінію минулого з точкою сучасності, знав наперед, що лінія майбутнього з цієї точки не виходить і радість моя сигналізує лише про одне - хвилина, про яку я мріяв і якої уникав відволікаючи, настане свого, строго визначеного часу, а цей час трапиться сьогодні вночі, і змінити вже нічого неможливо, бо їду я саме в тому керунку, де вона на мене чекає.

    *                    *                    *

    П’ЯТНИЦЯ, 7 вересня.

    У п’ятницю і до третьої ночі в суботу море було спокійне. Люди теж спокійні, поступово прочухуючись від похмілля, починають працювати нормально. Це вже не перша моя подорож, але цього разу капітан у нас не дурний, цього разу дійдемо.

    У трюмі борсаються черепахи, котрим доста морської трави, щоб залишитися живими, час від часу подають голос морські леви, яких ми теж почнемо їсти, коли обридне солонина. У трюм завжди просочується трохи води, їм там

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1