Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Чорна смерть: Європа спустошена в 14 столітті
Чорна смерть: Європа спустошена в 14 столітті
Чорна смерть: Європа спустошена в 14 столітті
Ebook47 pages18 minutes

Чорна смерть: Європа спустошена в 14 столітті

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Чорна смерть, або Велика чума, яка вразила Європу в 14 столітті, була найбільшою епідемією, яку коли-небудь переживав континент. В умовах політичних заворушень, голоду і війни вона за п'ять років знищила третину населення Європи і завдала страшних збитків: зникли села, була зруйнована економіка, до іноземців ставилися з підозрою, а страх щодня гриз голови людей. Чуму пов'язували з божественною карою або отруєнням повітря. Хоча Чорна Смерть зникла у 1352 році, епідемія кілька разів з'являлася в Європі до 18 століття. Дізнайтеся, як бактерію нарешті відкрили і як людство бореться за те, щоб вона знову не загрожувала людству.
LanguageУкраїнська мова
Release dateFeb 23, 2023
ISBN9782808667425
Чорна смерть: Європа спустошена в 14 столітті

Related to Чорна смерть

Related ebooks

Related categories

Reviews for Чорна смерть

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Чорна смерть - Jonathan Duhoux

    КОНТЕКСТ

    ВІД ПРОЦВІТАННЯ ДО ЗАГИБЕЛІ

    У ХІІІ століттіe Захід процвітав: європейська торгівля процвітала, а врожаї були багатими завдяки часто сприятливому клімату. Небувалою популярністю користувалися ярмарки у Фландрії та Шампані. Всі західні купці зустрічалися там, щоб торгувати, обмінюватися товарами або просто завести нові знайомства. Брюгге став центром всіх торгових держав. В Італії міста Венеція та Генуя домінували у всій середземноморській торгівлі. Після 1270 року можуть бути встановлені зв'язки з Китаєм та Індією, які також переживають період миру. Західні драпірування, метали і вина обмінювалися на шовки, бавовну і східні прянощі.

    Цьому комерційному розширенню також сприяв технічний прогрес і постійне вдосконалення транспорту. Кораблі були швидшими і могли перевозити більше вантажів; водні шляхи були краще утримувані і через Альпи були побудовані нові дороги. Відстані здавалися коротшими, а торгівля зростала.

    oeil ТЕХНІЧНІ ІННОВАЦІЇ

    Морська техніка, розроблена в 13 століттіe , значно підвищила ефективність річкової та морської торгівлі. Компас полегшував орієнтування кораблів. Астролябія, невеликий астрономічний інструмент, був дуже корисним для читання зірок вночі. Нарешті, кормове кермо, що кріпилося до корми кораблів за допомогою системи шарнірів, дозволяло краще контролювати напрямок руху кораблів.

    Але початок п'ЯТНАДЦЯТОГО століттяe загальмував, а потім і переломив цю динаміку. Як прелюдія до кінця світу, на Захід обрушилися численні лиха, немов чотири вершники апокаліпсису зібралися там, щоб залишити по собі війни, повстання, голод та епідемії. Посилилися політичні заворушення, особливо між Францією та Англією (Столітня війна, 1337-1453 рр.) та різноманітна боротьба за владу в Італії. Клімат, менш сприятливий для сільського господарства, призвів до голоду та нестачі продовольства по всій Європі. Крім того, віспа і чума поширювалися з жахливою

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1