Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Перша світова війна (Том 2): 1915-1917 рр., глухий кут
Перша світова війна (Том 2): 1915-1917 рр., глухий кут
Перша світова війна (Том 2): 1915-1917 рр., глухий кут
Ebook48 pages22 minutes

Перша світова війна (Том 2): 1915-1917 рр., глухий кут

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Взимку 1915 року Європа опинилася в глухому куті. Загальне здивування викликало те, що Перша світова війна все ще триває - всі очікували, що бойові дії незабаром закінчаться. Однак війна розширилася і набула масштабів, які перевершили всі очікування, і вже забрала близько мільйона людських життів. З часом мобілізація всередині країни зростала, на полі бою з'являлось більше технологічних інновацій, і дедалі більше країн Альянсу брали участь у бойових діях. Всього за 50 хвилин ви дізнаєтеся, що відбувалося в роки в епіцентрі війни і зрозумієте її вирішальний вплив на результат конфлікту. У цій простій та інформативній книзі детально розглядаються ключові моменти середини війни, включаючи патову ситуацію, якої було досягнуто, мирний договір Росії з Німеччиною (Брест-Литовський договір) та вступ у війну Сполучених Штатів Америки. Вона також включає повний огляд ситуації між 1915 і 1917 роками, пошуки прориву і переломний момент 1917 року, надаючи вам всю необхідну інформацію про цей вирішальний період Першої світової війни.
LanguageУкраїнська мова
Release dateMar 30, 2023
ISBN9782808668040
Перша світова війна (Том 2): 1915-1917 рр., глухий кут

Related to Перша світова війна (Том 2)

Related ebooks

Reviews for Перша світова війна (Том 2)

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Перша світова війна (Том 2) - Benjamin Janssens de Bisthoven

    ВСТУП

    Зима 1915 року, Європа у кривавому глухому куті. З часу вбивства ерцгерцога Франца Фердинанда (1863-1914), що перетворилося на нездоланну міжнародну кризу в липні 1914 року, між Австро-Угорщиною, союзницею Німеччини, та Троїстим союзом, коаліцією Франції, Великої Британії та Росії, до якої приєдналися Бельгія і Сербія, точилася війна. Але конфлікт, який всі вважали вичерпаним, набув несподіваного повороту.

    Восени 1914 року плани обох сторін досягти перемоги зазнали краху, не давши жодного вирішального результату. На всіх фронтах виснажені і знекровлені армії припинили наступ. На заході, у Франції та Бельгії, мільйони чоловіків були поховані в окопах, з яких існуючі військові засоби і тактика виявилися нездатними їх вибити.

    Масштаби війни перевершили всі прогнози. Більш смертоносна, ніж будь-коли, пожежа вже спричинила справжню гекатомбу: загинуло 300 000 французьких солдатів, а також 400 000 росіян і 260 000 німців. Руйнування були величезними, а біженці – незліченними. Навіть національні економіки тремтіли під вагою безпрецедентної мобілізації людей і техніки. Але мир за всім цим не настав. Навпаки, війна відновилася з новою силою та жорстокістю. Вона поширюється на нові поля бою та нові території, дедалі більше залучаючи цивільне населення та суспільства. Поступово конфлікт переростає у тотальну війну.

    ОСНОВНІ ДАНІ:

    •Коли це було? З 28 липня 1914 року по 11 листопада 1918 року.

    •В Європі, Азії, Африці та Океанії.

    •Войовничий?

    °Центральні держави: Німецька імперія, Австро-Угорщина, Болгарія, Османська імперія.

    °Союзники та асоційовані країни: Франція, Британська імперія, царська Росія, Італія, Сербія, США, Японія, Китай, Бельгія, Румунія, Португалія, Люксембург, Греція, Албанія, Чорногорія та більшість держав Південної Америки.

    •Результат? Перемога союзників. Розпад Німецької, Австро-Угорської, Османської та Російської імперій. Виникнення нових держав.

    •Жертви? Понад дев'ять мільйонів загиблих.

    У ПОШУКАХ ПРОРИВУ

    До 1917 року Берлін, Відень, Петроград (колишній Санкт-Петербург), Париж і Лондон керувалися тією ж одержимістю. Всі вони хотіли порушити баланс сил, створений у 1914 році битвами під Танненбергом і на Марні. Результатом стала перемога. Це було необхідно, незамінне. Як інакше можна було б виправдати вже принесені

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1