Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Jézabel harca Amerika ellen
Jézabel harca Amerika ellen
Jézabel harca Amerika ellen
Ebook291 pages4 hours

Jézabel harca Amerika ellen

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Jézabel királyné háromezer éve halott, de szelleme kísért
A 21. század Amerikáját átjárja Jézabel szelleme. Háromezer évvel ezelőtt, Izraelben, Isten választottaival egy gonosz királyné szállt szembe. Ma ugyanez a szellem fenyegeti az amerikai kereszténységet. Michael L. Brown könyve ébresztő üzenet. Rávilágít, miért életbevágó a hívőknek...
- legyőzni az alattomosan beszivárogni akaró szexuális bűnöket
- kiállni az egyetlen igaz Isten mellett, a boszorkányság és varázslás erőivel szemben
- hallatni a hangunkat az abortusz gonoszságával szemben
- ellenállni az erőszakos feminizmus nyomásának
- ragaszkodni a nemek klasszikus - bibliai - meghatározásához
Jézabel nem közeleg, hanem már eljött; és sajnos nagyon elégedett azzal, amit a világban tapasztal. De még nem jutottunk el a totális szellemi és erkölcsi mélypontra. Még mindig van lehetőség a megtérésre, egyéni és nemzeti szinten egyaránt! Bátran álljunk bele a szellemi-lelki megújulás isteni programjába, amely még egyedülálló lehet az emberiség történelmében!

LanguageMagyar
Release dateJul 5, 2021
ISBN9786156108456
Jézabel harca Amerika ellen

Related to Jézabel harca Amerika ellen

Related ebooks

Reviews for Jézabel harca Amerika ellen

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Jézabel harca Amerika ellen - Michael L. Brown

    jezabel_borito_1400x2000.jpg

    jézabel harca

    amerika ellen

    michael l.

    brown

    Hogyan akarja Jézabel
    tönkretenni Amerikát?
     Megfordítható ez a folyamat?

    Patmos records

    budapest, 2020

    AJÁNLÁSOK

    A kultúránk tévúton halad, olyan sebesen, amit szinte követni sem lehet már. Mi ennek az oka? Mi történik a világunkkal? Ez a könyv választ ad ezekre a kérdésekre. Hálás vagyok Istennek, hogy barátom, Dr. Michael Brown bátor volt, és kimondta azt, amit ki kellett mondani! Hálás vagyok mindazokért, akik elolvassák ezt az életbevágóan fontos írást, amely megmutatja, hol tartunk és mit tehetünk – illetve mit kell tennünk.

    – Eric Metaxas

    író, Bonhoeffer, Miracles és Martin Luther

    Dr. Michael Brown közel negyven éve mentorom és barátom. Őszinte szívvel tudom ajánlani ezt az inspiráló könyvét, amely életbevágó dolgokra mutat rá ezekben a viharos időkben. Olvassák el, és kérem, másoknak is ajánlják, hogy mélyüljenek el ebben a gazdag ismeretanyagban, amelyet Dr. Brown tár elénk Amerika történelmének ezekben a sorsfordító napjaiban.

    – Larry Tomczak

    bestseller író és kritikus

    Csak a legnagyobb szeretettel és tisztelettel tudok szólni Dr. Michael L. Brown barátomról. Szinte minden könyvét többször is elolvastam. Azt kell mondjam, hogy ez a könyve talán mind közül a legizgalmasabb. Minden fejezet alapos és cáfolhatatlan bizonyítékokkal támasztja alá állításait, eloszlatva a kételyeket. Rutinos ügyészhez hasonlóan vezeti fel a témákat, és a könyv végére minket, az esküdtszéket is meggyőz arról, hogy Jézabel valóban harcban áll Amerikával szemben.

    – John Kilpatrick

    vezető lelkész, Church of His Presence

    Éppen mielőtt hallottam volna Dr. Michael Brown új könyvéről, Isten szólt hozzám, hogy tanulmányozzam Jézabel történetét a Bibliában. Ez a gonosz szellem az ószövetségi korban egy nőben testesült meg, de beszélt róla Jézus is, és a Jelenések könyvében azt olvashatjuk, hogy újra el fog látogatni a földre. Fontos és megosztó téma, amely mindig démonikus reakciókat vált ki. Hiszen a Sátán királyságának egy meghatározó alakjáról van itt szó. Amikor felkérést kaptam az ajánlás megírására, majd elolvastam a könyv kéziratát, napokon keresztül csak erre tudtam gondolni. A saját szívemben is leltároztam. Jézabel szelleme nagyon aktív ma a földön. Célja a megfélemlítés, a kontroll, a leuralás. George Barna egyik felmérésében az amerikai lelkészek 92 százaléka vallotta be, hogy a pulpitusról egyáltalán nem szoktak a nemzetünket érintő legfontosabb kérdésekről beszélni. Ez is azt mutatja, hogy ez a megfélemlítő erő működik. A kedves olvasó készüljön fel: felkavaró sorok jönnek. Jézabel szelleme ismét manifesztálódott, és el akarja hallgattatni az élet, a szabadság és igazság hangját. Ez a könyv elmondja, hogyan lehet e könyörtelen szellem fölé kerekedni. Időszerű és fontos írás, amelyen rajta van a Szent Szellem kenete.

    – Mike Hayes pásztor

    alapító lelkész, Covenant Church

    Az amerikai kultúra gyors iramban változik. A társadalmat újabb és újabb hullámokban önti el a káosz. Megdöbbentő híreket hallunk, amelyek sok keresztényt gondolkodásra késztetnek. Hogyan kerültünk ebbe a borzalmas helyzetbe? Dr. Michael L. Brown barátom lerántja a leplet olyan szellemi erőkről, amelyek egyének, közösségek és nemzetek sorsát határozzák meg. Brown alapos teológiai okfejtése elősegíti, hogy a hívők bölcsebben éljék meg hitüket, és – a körülmények dacára – pozitív szemlélettel tekintsenek a jövőbe.

    – Billy Hallowell

    író, Fault Line és The Armageddon Code

    A fordítás alapjául szolgáló mű:

    Jezebel’s War With America

    by Michael L. Brown, PhD

    Published by FrontLine Charisma Media/Charisma House Book Group

    600 Rinehart Road Lake Mary, Florida 32746

    A kiadásért felel Kauzál Márton

    fordította

    Tóthné Kincs Vivien

    lektorálta

    Pátkai Mihály

    korrektúra

    Sugár Ágnes

    borító, tördelés az eredeti kiadvány alapján

    Ifj. Balogh Ferenc és Éva

    Hungarian edition © 2020 by Patmos Records

    Hungarian translation copyright © Tóthné Kincs Vivien

    All rights reserved – Minden jog fenntartva.

    ISBN 978-615-6108-26-5

    ELŐSZÓ

    Hozzászoktam már, hogy késztetést, ösztönzést érzek, amikor hozzákezdek egy új könyv írásának. De olyan sürgetést még sosem tapasztaltam, mint amikor ehhez a műhöz hozzáfogtam. Könyvem mintegy hetven százaléka 2018 vége felé, egyetlen hét alatt született meg. Szinte égtek bennem a szavak, ahogyan éjjel-nappal, jóformán megállás nélkül, óráról órára gépeltem. Tűz volt a szívemben, a fejemben, de még az ujjaimban is!

    Meggyőződésem, hogy ennek a könyvnek az üzenete nagy jelentőségű. Nagyon valóságos és intenzív szellemi háború zajlik körülöttünk, olyan démonikus erőkkel szemben, amelyek egyetlen célja a rombolás. De Isten Igéje és a Szent Szellem által, a názáreti Jézus Krisztus nevében hatalmas győzelmet fogunk aratni!

    2018 nyarán John Kilpatrick pásztor – korábban a Brownswille Gyülekezet vezetője, jelenleg Az Ő Jelenléte Gyülekezet (Church of His Presence) pásztora, az alabamai Daphnéban – egy vasárnapi istentisztelet végén felszólította a jelenlévőket, hogy imádkozzanak Trump elnökért. Kilpatrick pásztor szerint Trumpot a varázslás, illetve Jézabel szelleme fenyegeti. Sokak szemében különösnek tűnt a felhívás. Az esetről készült videó – és ez Kilpatrick pásztort is nagyon meglepte – rendkívül népszerű lett az interneten. De miért kapott ekkora figyelmet? (Az 1. fejezetben foglalkozunk ezzel bővebben.)

    Felkerestem Kilpatrick pásztort, és a támogatásomról biztosítottam, ő pedig az év októberében meghívott a gyülekezetébe prédikálni. Ekkor helyezte az Úr a szívemre mindazt, ami a következő fejezetekben található, bár még nem könyv, hanem prédikáció formájában. Az itt szereplő gondolatok többsége már akkorra összeállt, amikor üzenetemet megosztottam a gyülekezettel. Néhány héttel később, egy Marcos Perez és a Charisma House kiadói csapatával folytatott beszélgetés során arra jutottunk, hogy az elhangzottakat érdemes lenne könyv formájában is megjelentetni. Amint hozzáfogtam a könyvhöz, az oldalak csak úgy folyni kezdtek belőlem!

    Nagyon hálás vagyok a Charisma kiadó minden tagjának. Köszönöm a kiváló szerkesztő, Adrienne Gaines munkáját, valamint Debbie Marrie, Marcos Perez, Kimberly Overcast, Steve és Joy Strang és a többiek támogatását is, és köszönettel tartozom mindazoknak, akik hűségesen imádkoznak a szolgálatomért és azért a munkáért, amire Isten elhívott. Mint mindig, most is külön hálás vagyok azért a segítségért, amit feleségemtől és barátomtól, Nancytől kapok, aki sziklaszilárdan áll az igazság talaján. Mindezt közösen hoztuk létre; Őbenne, és egységben győztesek leszünk.

    A csatamező előttünk, mi pedig készen állunk az ütközetre!

    Azt mondom hát: vágjunk bele, az Úr Jézus nevében!

    1. FEJEZET

    A LEGGONOSZABB

    NŐ A BIBLIÁBAN

    2018. augusztus 19-én John Kilpatrick, az alabamai Daphnéban található Az Ő Jelenléte Gyülekezet pásztora prédikációja végén arra kérte az egybegyűlteket, hogy imádkozzanak Trump elnökért.¹ A lelkész kijelentette: az elnököt a varázslás erői fenyegetik. A Királyok második könyvének 9,22-es versét idézte, amely az Izraelt sújtó problémák gyökerének Jézabel varázslását nevezi meg.

    – Amerikában boszorkányok akarják átvenni a hatalmat az ország felett – mondta. – A varázslás szelleme ismét a befolyása alá akarja helyezni Amerikát.²

    Kilpatrick pásztort jól ismerem; odaszánt, elkötelezett keresztény. Korábban a Brownswille Gyülekezet pásztora volt. 1995–2000-ig, a „brownswille-i ébredés" során egymás oldalán szolgálva lehettünk a tanúi Isten ereje működésének. Néhány évvel később Isten egy újabb ébredési hullámban használta. Kilpatrick pásztor nem szereti a felhajtást – ő nem a túlzások embere.

    – Nem politizálni szeretnék – mondta a gyülekezet előtt – de… szeretném elmondani mindazt, amit a Szent Szellem közölt velem tegnap este: „Mondd el a gyülekezetnek, hogy eddig Trumpnak Akhábbal volt dolga. De Jézabel már készen áll arra, hogy kilépjen az árnyékból. Ezt mondta… Illetve azt is, hogy „Imádkozzatok érte, mert a háttérhatalmak hamarosan a felszínre törnek. Ki fogják teríteni a lapjaikat, oly mértékben, amire eddig még nem volt példa. Isten üzenetét közlöm most veletek: eljött az ideje, hogy komolyan imádkozzatok az elnökért!³

    Kilpatrick pásztor legnagyobb meglepetésére a videófelvétel, amelyen imára szólítja fel az embereket, vírusszerűen terjedni kezdett az interneten. Ezzel együtt, két napon belül komoly támadás is érte az elnököt. A felszólítást a keresztény és világi média egyaránt felkapta, köztük a Jerusalem Post⁴ is, amely egy kiegyensúlyozott hangvételű cikkel tudósított a témáról.

    Kilpatrick pásztor szavai érzékeny pontra tapintottak – bennem is azonnal megmozdult valami. De vajon miért? Mi köze Jézabelnek Donald Trumphoz, akit aligha lehetne Isten szent prófétájához hasonlítani? És hogy kell azt érteni, hogy a varázslás erői le akarják uralni Amerikát? Mit akar ezzel üzenni a Szent Szellem, és mi forog kockán?

    A következő oldalakon ezekre a kérdésekre keresem a választ. De mielőtt megnézzük, mire készül Jézabel, tisztáznunk kell, hogy ki is ő valójában?

    JÉZABEL, A NŐ

    Nem vitás, hogy Jézabel a Biblia leggonoszabb női szereplője, egy bálványimádó boszorkány. Lemészároltatta a prófétákat és megfélemlítette Isten szolgáit. Megölette ellenségeit, és kizsigerelte férjét, Izrael királyát. Maga volt a megtestesült gonoszság.

    Férje, Akháb már azelőtt is istentelen volt, mielőtt feleségül vette volna a szidóni királylányt. Jézabellel kötött házassága után viszont Izrael minden korábbi királyánál gonoszabb lett. Ez a nő ördögi szikra volt, amely pusztító, halálos tüzet lobbantott be.

    A Királyok első könyvében, a 16. rész 29–31. verseiben a következőt olvassuk:

    Akháb pedig, az Omri fia uralkodni kezde Izraelen, Asának, a júdabeli királynak harmincnyolcadik esztendejében; és uralkodék Akháb, az Omri fia Izraelen Szamariában huszonkét esztendeig. És gonoszabbul cselekedék Akháb, az Omri fia az Úr szemei előtt mindazoknál, akik őelőtte voltak. Mert nem elégedék meg azzal, hogy Jeroboámnak⁵, a Nébát fiának bűneiben járjon, hanem elméne és feleségül vevé magának Jézabelt, Ethbaálnak, a szidónbeli királynak leányát, és elmenvén, a Baálnak szolgála, és meghajtá magát annak.

    Nem meglepő hát, hogy Jézabel neve azóta is negatív kontextusban hallható: „Igazi Jézabel ez a nő!" Az Urban Dictionary szótárban Jézabel neve alatt a következő definíció szerepel:

    Olyan nő, aki próbálja magára vonni, illetve manipulatív módon megszerezni gazdag vagy más szempontból befolyásos férfiak figyelmét, hogy ő maga befolyásra tehessen szert.

    Általában előnyös a külseje, és ennek tudatában is van. Fizikai megjelenését kihasználva igyekszik behálózni az áldozatait.

    Bármit megtesz, és bárkit kihasznál azért, hogy meg tudja szerezni azt, amit akar. Az emberek csak addig érdeklik, amíg státuszszimbólumként használni tudja őket, de amint érdekei másképp kívánják, azonnal eltaszítja őket magától és továbblép.

    „Nézd, hogy flörtöl a bárnál azzal a jól öltözött férfival. Igazi Jézabel!"⁶

    De mit lehet tudni erről a nőről, Jézabelről? És miért baj az, hogy Akháb feleségül vette?

    Kezdjük Akháb és Jézabel házasságával. Olyan kapcsolat volt ez, amely Isten országa és a gonosz birodalma – más szóval a választott nép és a világ között jött létre. Egy politikai házasság, amely Izraelt és Szidónt egyesítette, jóllehet Isten megparancsolta, hogy a népe ne keveredjen pogány nemzetekkel. Mózes ekképpen figyelmeztette Izraelt: „Sógorságot se szerezz ővelük, a leányodat se adjad az ő fiuknak, és az ő leányukat se vegyed a te fiadnak; mert elpártoltatja a te fiadat éntőlem, és idegen isteneknek szolgálnak; és felgerjed az Úrnak haragja reátok, és hamar kipusztít titeket" (Mózes ötödik könyve 7,3–4).

    Pontosan így történt. Akháb korábban is hajlott a gonoszságra, de a felesége miatt szélesre tárta a kaput a bálványimádás előtt. Ezzel egész Izraelt bajba sodorta.⁷ Jézabel hatására Izrael királyának egyre keményebb lett a szíve és egyre konokabbá is vált. Nem tiltakozott, amikor Jézabel Baál és Asera papjait választotta, és igyekezett elpusztítani Jahve prófétáit. Ők ketten cinkosok lettek a bűnben, társak a bálványimádásban és szövetségesek a lázadásban.

    Fontos leszögezni: a Biblia nem állítja azt, hogy Akháb tevőlegesen is részt vett volna Jézabel gonoszságaiban. Ő Jézabelnek engedve tért rossz útra. Akháb életének későbbi szakaszában még megbánást is tanúsított; amikor a próféta megintette, ő megalázta magát és keresni kezdte Istent.⁸ Jézabel szíve viszont egyre keményebbé vált. Ez a nő teljesen átadta magát a bűnnek, és a varázslásával másokat is elszakított a hittől. Ahogy a Bibliában olvassuk, Akháb „…feleségül vevé magának Jézabelt, Ethbaálnak, a szidónbeli királynak leányát, és elmenvén, a Baálnak szolgála, és meghajtá magát annak. És oltárt emele a Baálnak a Baál házában, amelyet Szamariában épített. És csinált Akháb Aserát is, és jobban haragra indítá Akháb az Urat, Izrael Istenét, mint az Izrael valamennyi királya, akik őelőtte voltak" (Királyok első könyve 16,31–33).

    Jézabel istenei Akháb istenei lettek – az asszonyt a férje követte a bűnbe. A Biblia azt állítja, hogy „Senki más nem volt Akhábon kívül, aki odaszánta magát arra, hogy azt cselekedje, ami gonosz az Úr szemében, mert a felesége, Jézabel felbujtotta őt (Királyok első könyve 21,25, az angol CSB-fordítás alapján, kiemelés a szerzőtől).⁹ Egy ősi zsidó feljegyzés szerint „Már az első évben, amikor Jézabel Akhábhoz költözött, bevezette férjét a bálványimádásba.¹⁰ Ugyanitt olvasható a következő szöveg is: „Ki volt az oka, hogy Akháb tönkrement, a fiai pedig istentelen emberek lettek? A felesége, Jézabel."¹¹

    Mit tudhatunk Jézabelről? A szidóni király, Ethbaál lánya (Szidón Föníciaként is ismert, a mai Libanon területén helyezkedett el), tehát egy pogány király lánya volt. Josephus, az első századbeli zsidó történetíró szerint Ethbaál nemcsak király, hanem Astarót istennő főpapja is volt.¹² Tehát nemcsak egy szimpla, névleges bálványimádó, hanem elkötelezett és meggyőződéses bálványimádó volt. (A nevének jelentése is az, hogy „Baállal"¹³) Nem meglepő, hogy Ethbaál lánya, Jézabel is apja nyomdokaiba lépve úgyszintén hamis istenségek buzgó követője lett.

    De van itt még valami. Athalya Brenner-Idan bibliatudós szerint „Fönícia is azt a mezopotámiai gyakorlatot követte, hogy a király lányát jelölték ki a helyi főisten, ez esetben Baál Melkart főpapnőjének."¹⁴ Brenner-Idan kutatásait összegezve a The Anchor Yale Bible a következőt állítja:

    Miután a király volt a főpap, a lánya pedig a főpapnő, a királyság és az államvallás között szoros kötelék tudott kialakulni. Együttesen rendkívüli politikai, gazdasági és vallási hatalmat gyakoroltak az ország felett. Mire Jézabel Izrael királyának felesége lett, már hozzászokott, hogy aktívan kivegye részét a kormányzásból. Ő tette népszerűvé a Baál-kultuszt, amely ezt követően hosszú időn keresztül követőkre talált Izraelben. Jézabel főpapnői státusza Izrael királynőjeként is megmaradt."¹⁵

    Azt nem tudhatjuk, hogy Jézabel ténylegesen szolgált-e egy Baál-templom főpapnőjeként, a többi állítás valóságtartalma azonban nem kérdéses, hiszen az ókorban az állam és a vallás szétválasztása még nem valósult meg. Jézabelnek királynőként ez azt jelentette, hogy egyik célja Izrael szellemi arculatának átformálása lesz. Azt akarta elérni, hogy Izrael ne legyen többé Jahve, vagyis az egy igaz Isten népe, hanem a bálványok, a Baál és Aserák népévé váljon.

    Ahhoz, hogy a népet Istentől elfordítsa, először el kellett hallgattatnia az Úr prófétáit. A következő megállapítás, amelyet e gonosz nővel kapcsolatban olvashatunk, így hangzik: „…Abdiás pedig felette igen féli vala az Urat; mert mikor Jézabel megölette az Úr prófétáit, Abdiás száz prófétát vett oltalmába, és rejtette el ötvenenként egy-egy barlangba, és ott táplálta őket kenyérrel és vízzel" (Királyok első könyve 18,3–4).

    Vizsgáljuk meg közelebbről, mit állít az eredeti héber szöveg. Nem azt mondja, hogy „megölette a prófétákat (lásd Királyok első könyve 18,13). Úgy fogalmaz, hogy Jézabel „levágatta a prófétákat. A nő célja a teljes megsemmisítés volt; elfojtani, elnémítani minden ellentmondó hangot.

    Jézabel működése olyannyira sikeresnek bizonyult, hogy a többmilliós nemzetben mindössze száz igaz próféta maradt. Ők barlangokban rejtőztek el, kiszolgáltatva mások jóindulatának. Nem merészkedtek ki a szabadba, megszólalni pedig végképp nem mertek. Ez egyenlő lett volna a halálos ítéletük aláírásával. Totálisan megbénította őket a félelem.

    A hamis próféták közben élték világukat. Összesen nyolcszázötvenen voltak (négyszázötven Baál-próféta és négyszáz Asera-próféta, lásd Királyok első könyve 18,19). Mindnyájan „Jézabel asztaláról ettek", vagyis a belső köréhez tartoztak, a királynő személyes támogatását élvezték.

    Később kiderül, hogy volt még további hétezer ember, akik hűségesek maradtak a teremtő Istenhez: „De meghagyok Izraelben hétezer embert: minden térdet, mely meg nem hajolt a Baálnak, és minden ajkat, mely meg nem csókolta azt" (Királyok első könyve 19,18).¹⁶ De ez a szám elenyésző Izrael teljes lakosságához, a tíz törzshöz képest – hétezer, több millió emberből. Jézabel szorosan a kezében tartotta a gyeplőt, Akháb pedig követte minden lépését.

    Csupán egyvalami – vagyis egyvalaki – állt az útjában, és akadályozta a totális kontroll kiépítését: Illés. Ő nem félt, sőt bejelentette Akhábnak, hogy addig, amíg ő nem akarja, nem lesz eső Izrael földjén. Így aztán háromévnyi szörnyű éhínség jött az országra (lásd Királyok első könyve 17,1). Illés ezután a Kármel hegyén nyilvános viadalra hívta ki Jézabel négyszázötven Baál-papját. Felszólította őket, hogy hozzanak le tüzet az égből. Miután egész napon át tartó, kínkeserves próbálkozásaik mind kudarcot vallottak, Illés Istenhez kiáltott. Azon nyomban tűz szállt le az égből.

    Az emberek, akik mindennek szemtanúi voltak, arcukra esve kiáltották: „Az Úr az Isten! Az Úr az Isten!" (Királyok első könyve 18,39). Illés már korábban felszólította őket, döntsék el, hogy az Urat választják, vagy Baált. Akkor még mindnyájan szótlanul álltak, nem válaszoltak Illés kérdésére. Amikor azonban megjelent az Istentől küldött tűz, az emberek azonnal kiáltozni kezdték az Úr nevét. Illés felbátorodva megragadta a hamis prófétákat, és megölte őket, egytől egyig. Akháb pedig ott állt, és végignézhette az egészet. (A teljes történet a Királyok első könyvének 18. fejezetében olvasható.)

    Volt-e valaha bátrabb próféta Illésnél? Élt nála nagyobb hitű, rettenthetetlen férfi? A Bibliában azt olvassuk, hogy miután Akháb elmondta Jézabelnek, mi történt a Kármel hegyen – feltehetően tisztelettel és döbbenettel a hangjában –, elmesélve, Illés hogyan ölte meg a hamis prófétákat – Jézabel saját, nagy becsben tartott prófétáit – felesége iszonyú haragra gerjedt. Üzenetet küldött Illésnek, mely így szólt: „Ezt cselekedjék velem az istenek és úgy segéljenek, ha holnap ilyenkor úgy nem cselekszem a te életeddel, mint ahogy te cselekedtél azoknak életekkel mind egyig"

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1