Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

A csendes idő A szellemi erő titka
A csendes idő A szellemi erő titka
A csendes idő A szellemi erő titka
Ebook79 pages56 minutes

A csendes idő A szellemi erő titka

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Dr. Dag Heward-Mills, kivételes keresztény vezető, feltárja előttünk egyik titkát. „Ha valaki megkérdezne, hogy mi az Istennel való kapcsolatom legnagyobb titka, habozás nélkül azt mondanám, hogy a naponta vele töltött csendes idők ereje.” Úgy döntött, hogy megírja ezt a könyvet, hogy te is részesülj a csendes idő hatalmából.

LanguageMagyar
Release dateJun 9, 2018
ISBN9781641344272
A csendes idő A szellemi erő titka
Author

Dag Heward-Mills

Bishop Dag Heward-Mills is a medical doctor by profession and the founder of the United Denominations Originating from the Lighthouse Group of Churches (UD-OLGC). The UD-OLGC comprises over three thousand churches pastored by seasoned ministers, groomed and trained in-house. Bishop Dag Heward-Mills oversees this charismatic group of denominations, which operates in over 90 different countries in Africa, Asia, Europe, the Caribbean, Australia, and North and South America. With a ministry spanning over thirty years, Dag Heward-Mills has authored several books with bestsellers including ‘The Art of Leadership’, ‘Loyalty and Disloyalty’, and ‘The Mega Church’. He is considered to be the largest publishing author in Africa, having had his books translated into over 52 languages with more than 40 million copies in print.

Related to A csendes idő A szellemi erő titka

Related ebooks

Reviews for A csendes idő A szellemi erő titka

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    A csendes idő A szellemi erő titka - Dag Heward-Mills

    „Egy ember életének második felét azok a szokások alkotják, amiket az elsőben kialakított."

    Dosztojevszkij

    „Egy ember belső erejét szokásos cselekedetei teremtik meg.."

    Pascal

    A szokás olyasvalami, amit gondolkodás és szándékosság nélkül teszel. Minden jó kereszténynek sok jó szokása van. Ezek a jó szokások tették őt azzá, aki.

    Minden nagy embernek vannak szokásai, amik naggyá tették őt. A mi Urunk Jézusnak is voltak szokásai, amik naggyá tették.

    Jézus Krisztus

    1.Rendszeresen járt gyülekezetbe.

    Tudtad, hogy Jézusnak voltak jó szokásai? A Biblia azt tanítja, hogy szombatnapon szokása volt elmenni a templomba.

    Ezután Názáretbe ment, abba a városba, ahol felnevelkedett. Szombaton, szokása szerint elment a zsinagógába. Amikor felállt, hogy az írásokból felolvasson…

    Lukács 4:16

    Imaalkalmakra járás

    Az is szokása volt, hogy visszavonult időnként egy bizonyos kertbe. Ez olyan hely volt, ahová gyakran járt. Mindenki ismerte ezt a szokását, hogy a kertben imádkozik.

    Miután Jézus befejezte az imádkozást, tanítványaival együtt átment a Kidron-patak völgyének másik oldalára, egy kertbe, ahol máskor is gyakran megfordult. Ezt a helyet ismerte Júdás is, aki Jézust az ellenségei kezére akarta adni.

    János 18:1-2

    Dániel

    Dániel imádkozott a nap meghatározott idejében. Ez olyasvalami volt, amihez hozzá volt szokva. Ez volt életének egyik legnagyobb titka.

    Dániel is tudomást szerzett erről. Ettől függetlenül-ugyanúgy, MINT ADDIG IS MINDEN NAP TETTE –, a királyi udvarból a házához ment. A felső szobájában, ahol a Jeruzsálem felé néző ablakok nyitva voltak, naponta háromszor letérdelt, imádkozott Istenéhez, és dicsérte őt.

    Dániel 6:10

    Tíz dolog, amit minden kereszténynek tudnia kell a szokásokról.

    1.A szokás olyan CSELEKEDET, AMI KÖNNYEN ISMÉTLŐDIK, gondolkodás és tervezés nélkül.

    2.A szokás olyan CSELEKEDET, AMI SAJÁTODDÁ VÁLIK, akár tudatában vagy, akár nem.

    3.A szokás gyakran egy JELENTÉKTELEN CSELEKEDET, AMIRŐL NEM GONDOLNÁNK, hogy hatással van a jövőnkre. Ezért nem ismeri fel sok ember, hogy a jó szokások erőteljes eszközök a jövőbeli teljesítmények szempontjából.

    4.A szokás lehet JÓ VAGY ROSSZ, TERMÉSZETES VAGY SZELLEMI. A szellemi szokások olyan dolgok, mint a reggeli ima, a napi csendes idő. A természetes szokások olyanok, mint a fogmosás és a naponkénti fürdés.

    5.A JÓ SZOKÁSOK ÉPPEN OLYAN KÖNNYEN ISMÉTLŐDNEK, MINT A ROSSZAK.

    6.A ROSSZ SZOKÁSOK ÁLLANDÓ KUDARCHOZ ÉS VERESÉGHEZ VEZETNEK, anélkül, hogy az illető tudatában lenne annak, amit csinál.

    7.A JÓ SZOKÁSOK ÁLLANDÓ SIKERRE ÉS GYŐZELEMRE VEZETNEK, anélkül, hogy az illető tudná, hogy mit csinál.

    8. A rossz szokásokat könnyű fölvenni, de nehéz velük élni. A JÓ SZOKÁSOKAT NEHÉZ KIALAKÍTANI, DE KÖNNYŰ VELÜK ÉLNI.

    9.MINDEN SIKERES KERESZTÉNYNEK SZÁMOS JÓ SZOKÁSA VAN, AMIK sikeressé tették őt. Sok évvel ezelőtt egy barátom megtanított arra, hogy legyen csendes időm reggelente Istennel. Személyes szokásként kifejlesztettem, keresztényként, később szolgálóként a legnagyobb titkommá vált. Majdnem minden, amiről prédikálok, ennek a jó szokásnak az eredménye.

    10. A SZOKÁSOK VÉDELMET JELENTENEK A KERESZTÉNYEK SZÁMÁRA. Még ha egy vezető nyomás alatt is van, bizonyos jó dolgokat szokásból fog tenni, természetesen és könnyedén. Amikor nyomás alatt van, lehet, hogy a vezetőnek nincs ideje végig gondolni, hogy mit tegyen, vagy hogyan cselekedjen. Lehet, hogy az ima vagy a csendes idő jól bevált szokása vezeti ki a nehézségből. Éppúgy, mint Jézusnak, van egy olyan helyem nekem is, ahová gyakran megyek imádkozni. Gyakran megyek oda a pásztoraimmal is. Ez a szokás szellemi védelmet jelent, még akkor is, amikor nem vagyok a veszély tudatában.

    2. Fejezet

    A csendes idő- sok nagy ember titka

    Mózesnek is voltak csendes idői Istennel

    Az Örökkévaló szólt Mózesnek:"Vágj ki két kőtáblát, azokhoz hasonlókat, amelyeket összetörtél! Fölírom rájuk ugyanazokat az igéket, amelyek az előbbieken voltak. HOLNAP REGGELRE LÉGY KÉSZEN, ÉS JÖJJ FEL A SÍNAI HEGYRE! ÁLLJ ELÉM A HEGY TETEJÉN! DE SENKI MÁS NE JÖJJÖN VELED! NE MUTATKOZZON AZ EGÉSZ

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1