Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

A Szépség, a Szörnyeteg és a Lelkész
A Szépség, a Szörnyeteg és a Lelkész
A Szépség, a Szörnyeteg és a Lelkész
Ebook296 pages3 hours

A Szépség, a Szörnyeteg és a Lelkész

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Végre megérkezett a pásztorok és a pásztorok feleségei számára készült exkluzív könyv. Ez a könyv nem neked szól, ha nem pásztor vagy egy pásztor felesége vagy! Ha jogosult vagy a könyv elolvasására, engedd, hogy Isten téged szolgáljon ebben a gondolatébresztő könyvben. A könyv felfedi, hogy milyen titokzatos szerepeket játszottak a nők a pásztorok életében. Vedd a könyv sorait figyelmeztetésül és engedd, hogy az áldás útján vezessen!

LanguageMagyar
Release dateJun 9, 2018
ISBN9781641344401
A Szépség, a Szörnyeteg és a Lelkész
Author

Dag Heward-Mills

Bishop Dag Heward-Mills is a medical doctor by profession and the founder of the United Denominations Originating from the Lighthouse Group of Churches (UD-OLGC). The UD-OLGC comprises over three thousand churches pastored by seasoned ministers, groomed and trained in-house. Bishop Dag Heward-Mills oversees this charismatic group of denominations, which operates in over 90 different countries in Africa, Asia, Europe, the Caribbean, Australia, and North and South America. With a ministry spanning over thirty years, Dag Heward-Mills has authored several books with bestsellers including ‘The Art of Leadership’, ‘Loyalty and Disloyalty’, and ‘The Mega Church’. He is considered to be the largest publishing author in Africa, having had his books translated into over 52 languages with more than 40 million copies in print.

Related to A Szépség, a Szörnyeteg és a Lelkész

Related ebooks

Reviews for A Szépség, a Szörnyeteg és a Lelkész

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    A Szépség, a Szörnyeteg és a Lelkész - Dag Heward-Mills

    1. FEJEZET

    Intelem: A lelkészházasságok másmilyenek, mint a közönséges házasságok

    Talán elfelejtettétek őseitek gonoszságát, Júda királyainak és FELESÉGEIKNEK GONOSZSÁGÁT, a magatok és FELESÉGEITEK GONOSZSÁGÁT, amelyet Júdában és Jeruzsálem utcáin követtek el?

    Jeremiás 44:9

    Ez a könyv nem rólad és neked szól, ha nem vagy lelkész.

    Ne olvasd tovább ezt a könyvet, ha nem ezt a hivatást gyakorlod.

    Ha nem lelkész vagy, arra kérlek, hagyd abba az olvasást most!

    Ha nem ez a hivatásod, mégis tovább olvasod ezt a könyvet, olyan dolgokat fogsz elítélni és bírálattal illetni, amelyeket nem érthetsz.

    Ha nem lelkész vagy, arra kérlek, keress magadnak egy másik könyvet, amely a házasságról szól! Sok jó kiadványt találsz erről a témáról, amely nagy segítséget jelenthet számodra ebben az életben. Ha nem tudod, hol szerezhetsz be egy igazán jó könyvet a házasságról, kérlek, keresd fel a legközelebbi könyvesboltot és kérj felvilágosítást az ott dolgozóktól!

    A jó házasság igazi ajándék. Sok nagyszerű és jól működő házasságról van tudomásom, amelyek valóságos áldást jelentenek az érintettek számára. Melyek a jó házasság ajándékai?

    1. A jó házasság áldás, mert kettő több, mint egy. A Biblia több helyütt is alátámasztja ezt az állítást.

    Jobban boldogul kettő, mint egy: fáradozásuknak szép eredménye van. Mert ha elesnek, az egyik ember fölemeli a társát. De jaj az egyedülállónak, mert ha elesik, nem emeli föl senki.

    Éppígy, ha ketten fekszenek egymás mellett, megmelegszenek; de aki egyedül van, hogyan melegedhetne meg? Ha az egyiket megtámadják, ketten állnak ellent. A hármas fonál nem szakad el egyhamar.

    Prédikátor 4:9-12

    2. A jó házasság valódi áldás, mert egy házaspár tízszer olyan sokra képes, mint egy egyedülálló személy.

    Hogyan kergethet ezret egy, és hogy űzhet kettő tízezret? Csak úgy, hogy Kősziklájuk odaadta, az ÚR kiszolgáltatta őket.

    5 Mózes 32:30

    3. A jó házasság áldás, mert a nős férfi Isten oltalmát élvezi.

    Aki jó feleséget talált, kincset talált, és elnyerte az ÚR jóakaratát.

    Példabeszédek 18:22

    Bár a jó házasság valódi ajándék, sokféle változata létezik. Végső soron sajnos nem mindegyik frigy felel meg az elvárásainknak, vagyis korántsem jelent áldást a házastársak számára.

    Az ún. „kirakat-házasságok" csak azért léteznek, mert vannak valóban jó házasságok is.

    Ez a kötet a házasságok bizonyos típusairól szól − olyanokról, amelyek a valóságban léteznek. Kifejezetten lelkészeknek szántam, ezért csakis a lelkészek házasságáról szól. NEM az átlagos keresztényeknek vagy nem hívőknek írtam tehát ezt a könyvet. Jórészt nem is vonatkozik rád, ha nem lelkész vagy egy lelkész felesége vagy.

    Számos, a házasságról szóló könyvet olvasva egy lelkésznek az az érzése támadhat, hogy nem való hozzá a hitvese, mert kettejük frigye nem tűnik olyan jónak, mint a kötet szerzőjéé.

    Van, hogy megdöbbenve értesülünk arról, hogy egy látszólag tökéletes házasságban élő lelkipásztor és a felesége válófélben vannak.

    Ez a könyv nem a hétköznapi, átlagos házasságokról szól. És nem kínál kiegyensúlyozott, kétoldalú vitát a házassággal kapcsolatos problémákról. Tulajdonképpen írhatnék egy könyvet a férjekről és a feleségekről is. Vagy arról, hogy hogyan lehet sikeres a házasságunk. Sőt, akár annak is szentelhetnék egy egész kötetet, hogy miképpen oldhatjuk meg a különféle problémákat, amelyekkel a házasságunk kapcsán szembesülünk. Ezekkel a kérdésekkel azonban nem foglalkozom ebben a könyvben. Úgy döntöttem, inkább olyan témáról fogok írni, amelyről nemigen szoktunk beszélni.

    Ez a könyv a feleségek veszedelmességéről szól. A gonoszságról, amely sok nő szépsége mögött megbújik. Ha a házasságról szeretnél olvasni egy jó könyvet, tedd le ezt, és keress másikat helyette, mert ez bizony nem az! Ez a könyv a szépségről és arról a szörnyetegről szól, amely egyes lelkészek feleségében lakozik, valamint a küzdelemről, amelyet a lelkészek folytatnak velük. Sokan közülük egy valóban szép nőt vesznek feleségül! Csakhogy sok szépség egyúttal szörnyeteg is!

    Tisztában vagyok vele, hogy az emberek többsége nem venné magának a bátorságot ahhoz, hogy kijelentse: a kedvesnek és jóindulatúnak látszó feleségek a lelkük mélyén kártékonyak. Mint már említettem, nem áll szándékomban kiegyensúlyozott, kétoldalú vitát folytatni itt a házasságról. Ne is olvasd tovább ezt a könyvet, ha azt szeretnéd, hogy egy ilyen értekezést olvashass a férfiak és a nők jó és rossz tulajdonságairól! Ezt a kötetet ugyanis egyes-egyedül a feleségek gonoszságának szenteltem, ezen belül is elsősorban a keresztény feleségek és néhány lelkészfeleség veszedelmességére szeretném felhívni a figyelmet.

    Jeremiás próféta panaszkodott a júdai és jeruzsálemi feleségek gonoszsága miatt. Ezek az asszonyok nem voltak hitetlenek, csak éppenséggel olyan feleségek, akik Izrael házából valók. Gonoszságuk, amelyről Jeremiás beszámolt, valójában a bálványimádás bűnében és Isten elleni lázadásukban mutatkozott meg. Az elvetemültségnek az a fajtája, amelyről ebben a könyvben írni fogok, hasonló természetű: egyes lelkészfeleségek Isten és egyúttal Isten Igéje elleni lázadását értem rajta.

    Ez a könyv valójában a lelkészek és feleségeik számára íródott. Az itt olvasható történetek ugyanis hívő keresztények és lelkészek házasságait példázzák. Olyan helyzeteket mutatok be, amelyekbe egyes lelkészek kerülhetnek, ám amelyekről képtelenek beszélni.

    De ha megnősülsz, nem vétkezel, és ha férjhez megy a hajadon, nem vétkezik. Az ILYENEKNEK azonban GYÖTRELMÜK LESZ a testben, én pedig szeretnélek ettől megkímélni titeket.

    1Korintus 7:28

    Pál megjövendölte, hogy „gyötrelmük lesz a testben" azoknak, akik megházasodnak. Ő maga talán éppen ezért nem is nősült meg. És ha már itt tartunk: nem azért írtam ezt a könyvet, mert a nőkkel ellentétben a férfiakról semmi rosszat nem tudnék elmondani. Szó sincs róla! Ugyanakkor az sem volt a célom, hogy a nőket tüntessem fel rossz színben. Mélyen hiszek a nők lelki szolgálatában, felkentségében, bölcsességében és szerepében, és sokat közülük én magam neveztem ki. Senkit sem ismerek, aki nálam több nőt választott ki a lelkészi hivatásra, bár biztosan vannak mások is, akik elmondhatják ugyanezt magukról.

    Most, miközben ezt olvasod, felmerülhet benned a kérdés: vajon miért nem törekszem kiegyensúlyozottságra, azaz miért nem próbálom ellensúlyozni a nők negatív tulajdonságait a férfiakéival? Egyszerű a magyarázat: mert nem ez a célja ennek a könyvnek! Ha a férfiak által a házasság kötelékein belül elkövetett borzalmas bűnökről szeretnék írni, akkor nem tennék eleget Isten hívásának. Ha mégis ennek a témának szentelném ezt a könyvet, akkor most egy jóval nagyobb és vaskosabb kötetet tartanál a kezedben, amelynek olvasásába talán bele sem fognának a hozzád hasonló olvasók, akik csak viszonylag ritkán forgatnak könyvet.

    Ennek a műnek az a célja, hogy rávilágítson néhány különleges szerepre, amelyet a nők játszottak a lelkészek életében. Dicsérettel illetjük asszonyainkat, és hálásak vagyunk nekik a házasságban és a gyülekezetben betöltött szerepükért. A segítségük és támogatásuk nélkül nem érhetnénk el ilyen szép eredményeket Isten szolgálata terén. Meggyőződésem, hogy az egyház gyarapodásának egyik záloga, a nőkkel való együttműködés és a nők előtérbe helyezése lehet.

    Miközben széles körben elterjedt szokás manapság dicsérni a nőket, csak kevés negatívumot hallani róluk. Bizonyára azért van így, mert mindenki attól tart, hogy ez rosszul veszi ki magát, vagy úgy hangzik, mintha valami gondja lenne a saját házasságával. Én azonban semmit sem szeretnék elhallgatni, amiről úgy gondolom, hogy hasznodra válhat.

    Semmit sem hallgattam el abból, ami hasznos, hanem inkább hirdettem és tanítottam azt nektek nyilvánosan és házanként...

    Cselekedetek 20:20

    A szépség nagyon is létező és valóságos, ámde a szörnyeteg is az! Ugyanakkor csak kevés szó esik a nőknek a lelkészi szolgálatban, a gyülekezetben betöltött kártékony szerepéről. Könyvünk, a Biblia azonban nem hallgatja el, hogy hogyan vették ki részüket a nők Isten szolgáinak tönkretételében. Éva aktív szerepet vállalt Ádám élete és küldetése megrendítésében. Éva tehet arról, hogy végül a sötétség és a nehéz sors lett az emberiség osztályrésze.

    Sok lelkész szenved: sötétségben vagy nehéz helyzetben találja magát gyönyörű, szépen kisminkelt feleségének köszönhetően.

    Ez a könyv azért jött létre, hogy segítsen valós képet alkotnunk azokról a bonyolult helyzetekről, amelyeket néhány lelkész kénytelen elviselni a magánéletében.

    A másik szándék, amely létrehívta ezt a kötetet, az volt, hogy segítséget szeretnék nyújtani mindenkinek, aki épp egy „szépség kiválasztását fontolgatja magában. Fontosnak érzem, hogy megtudják: „szépségük könnyen „szörnyeteg"-gé változhat! Végezetül remélem, ez a könyv segítségére lesz minden szép nőnek is abban, hogy ne változzanak szörnyeteggé!

    John Wesley még egyedülálló volt, amikor egy alkalommal megbetegedett. Akkor épp annál a hölgynél lakott, akit később feleségül vett. Leírta, milyen gyönyörű, milyen gyöngéd és kedves volt hozzá. Milyen emlékezetes volt minden egyes szava! Milyen gyöngéd hangon szólt hozzá! John Wesley-t ellenállhatatlan erővel vonzotta a hölgyből áradó, vigaszt nyújtó szeretet! Ő maga úgy fogalmazott, hogy Mollytól, azaz a jövendőbeli feleségétől megkapta mindazt a megerősítést, amire csak szüksége lehetett. Szerelmét így jellemezte: határtalan! Beszámolt a nő „mélységes szereteté-ről. Ez a kifejezés számomra már értelmezhetetlen. Mélységes szeretet! Hadd idézzem itt magát John Wesley-t, aki (még házasságkötésük előtt) így számolt be első találkozásáról az ő „szépségével, „hőn szeretett" Mollyjával.

    „MEGKAPTAM TŐLE MINDEN MEGERŐSÍTÉST, AMI SZAVAKKAL CSAK KIFEJEZHETŐ: Az Ő SZERELME MÉLYSÉGES ÉS HATÁRTALAN", írta.

    Miután azonban már néhány éve házasok voltak, egyszer csak eljött a nap, amikor egészen más szavakkal jellemezte az asszonyt. Szépsége akkorra átváltozott szörnyeteggé. Egyszer a felesége utazásra készülve távozott otthonukból. Ő volt tehát az a nő, akiről korábban azt írta a férje: határtalan és mélységes szeretetet mutat iránta. Wesley ez alkalommal azonban így búcsúzott el a feleségétől, amikor az kilépett az ajtón: „REMÉLEM, SOHA TÖBBÉ NEM LÁTOM VISZONT AZT A GONOSZ KÉPEDET."

    Miután már megtapasztalhatta, milyen a szörnyeteg, amely az ő szépséges feleségében lakozott, ez volt John Wesley kívánsága: „Remélem, soha többé nem látom viszont azt a gonosz képedet." Klasszikus példája ez annak, amikor egy lelkipásztor egy szép nőt vesz feleségül, aki idővel szörnyeteggé változik!

    Ezt a könyvet valójában azért is írom, hogy megerősítsem azokat, akik már mélyre merültek a házasság mocsarában, és úgy érezhetik: ez a helyzet már visszafordíthatatlan. Remélem, hogy ez az olvasmány segít elejét venni nem egy lelkipásztor válásának azáltal, hogy magyarázatot ad mindarra, amit a házasságukban tapasztalnak.

    Biztosra veszem, hogy sokak számára ismerősek az itt leírt élmények és helyzetek. Arra kérlek, hasznosítsd az olvasás során megszerezhető tudást, hogy az értelmezési lehetőségek és tanulságok ismeretében folytathasd a hit igaz harcát! A házasság egy csupán a próbatételek közül, amelyekkel szembe találjuk magunkat. Sikerrel kell vennünk ezeket az akadályokat. Akadnak közöttünk olyanok, akiknek a házasság nyújtja a legtöbb vigaszt ebben az életben! Mások számára azonban a házasság a legnagyobb kereszt, amelyet cipelniük kell! Vannak, akik tökéletes párkapcsolatban élnek. Csakhogy nem minden lelkész számolhat be pozitív tapasztalatokról a házaséletét illetően. Sőt, sokan közülük állandó harcként jellemeznék a házasságukat!

    Sok kiváló lelkész lelkendezve mesél a maga „tökéletes házasságá-ról, amivel elbizonytalanítja és összezavarja keresztény hallgatóságát és a többi lelkészt is. Társaik elhúzódnak tőlük, amikor hallják, hogyan áradoznak a maguk áldott frigyéről. „Nahát, gondolják közben, „ezek után én már nem is merek beszélni a házasságomról." (Ez történik olyankor is, amikor a lelkészek szakmai konferenciákon vesznek részt, ahol elképesztő történeteket hallanak az úgynevezett giga-templomokról, amelyek több ezer fős tagsággal dicsekedhetnek. Az átlagos lelkészek többsége ilyenkor elbizonytalanodik, mert az ő templomaikat bizony nem látogatják sokezres tömegek.)

    A lelkészek ilyen és hasonló elképesztő állításokat hallhatnak társaik tökéletesnek mutatott házasságáról:

    „Az én feleségem a legszebb nő ezen a világon."

    „Életemet és lelkészi hivatásomat a feleségemnek köszönhetem!"

    „Nem is tudom, mi lenne velem a feleségem nélkül!"

    „Létezni sem léteznék nélküle!"

    „Nincs hozzá fogható! Senki más nem képes úgy megérinteni a lelkemet, mint ő!"

    „Egy tapodtat sem tudnék tenni a feleségem nélkül!"

    „A feleségem az én jobb kezem, a lelki társam és fő támogatóm!"

    „Én még sohasem veszekedtem a feleségemmel!"

    „Naponta tízszer is elmondom a feleségemnek: ‘Szeretlek’."

    „Egyetlen napig sem tudnék létezni a feleségem nélkül!"

    „A feleségemmel minden áldott éjjel egymást átölelve alszunk!"

    „A feleségem a legbizalmasabb barátom ezen a világon!"

    „Valahányszor hiányzik a feleségem, megcsókolom a fényképét. Alig várom, hogy találkozzunk, és már őt magát halmozhassam el a csókjaimmal!"

    „Az én feleségem a legszebb nő ezen a földön. Ő a lelki társam, a párom egy életre, a barátom, az örömöm, a kedvesem és a szívem dobbanása!"

    „Ha értékelni kellene a házasságunkat, én 99 százalékot mondanék!"

    Micsoda kijelentések! Bárcsak mindenki elmondhatná magáról ugyanezt! Márpedig, ha a sikeres lelkészi szolgálat a célunk, pontosan ilyen házasságokra van szükségünk.

    Igen ám, de a házasságban élő lelkészek közül nem mindenki mondhatja el magáról, hogy ilyen tapasztalatokkal rendelkezik! Hogy mire alapozom ezt az állításomat? Egyrészt saját tapasztalataimból tudom, mert jómagam is sok-sok éve gyakorlom már ezt a hivatást, másrészt mert több ezer lelkészt ismerek személyesen. Alátámasztja állításomat továbbá az a tény, hogy igen magas a válások száma a lelkészek körében. Sokan közülük, akik a fentiekhez hasonló kijelentéseket tettek, olyan jó színben feltüntetve a házasságukat, mintha az egy világraszóló szerelem lenne, később bejelentették, hogy válófélben vannak.

    Akadnak tehát olyan lelkészek, akik esetében a fentiekkel épp ellentétes állítások állnak közel a rideg valósághoz. Vannak, akiknek a szájából inkább ilyen vagy hasonló állítások hangozhatnának el:

    „Az én feleségem a legszebb nő a világon, de nem könnyű együtt élni vele!"

    „Bárcsak megszabadulhatnék a feleségemtől valahogyan!"

    „A feleségem az, aki a leghevesebben ellenzi az életvitelemet és a hivatásomat."

    „A feleségem folyton csak vádaskodik. Ő okozza a legtöbb szenvedést nekem ebben az életben!"

    „Már hónapok óta nem élünk házaséletet!"

    „A feleségem meg én már egy hónapja egy árva szót sem váltottunk egymással!"

    „Azért nem szoktam azt mondani a feleségemnek, hogy szeretem, mert nem szeretnék hazudni neki!"

    „Már alig várom a napot, amikor a feleségem nélkül élhetem végre az életemet!"

    „A feleségem meg én minden éjjel az ágy két végében alszunk!"

    „Én már elhidegültem a feleségemtől!"

    „Nekem nem hiányzik a feleségem. Amikor csak látom a fényképét, majd meghasad a szívem a fájdalomtól."

    „A házasságom életem legnagyobb tévedése!"

    „Ha valaki más lenne a feleségem, többre vihettem volna lelkészként."

    Ha a házasságról van szó, sokan közülünk úgy viselkednek, mint az afrikai füves emberek. Hogy miért mondom ezt? Az afrikai füves emberek rendszerint egyetlen gyógynövénykeverékkel rendelkeznek, amelyről váltig állítják, hogy minden létező betegség ellen hatásos szer. Állításuk szerint javítja a rossz látást, elmulasztja az aranyeret és a fogfájást, csökkenti a magas vérnyomást, kigyógyít a rákból, elmulasztja a kiütéseket, az asztmát, a derékfájást, megszünteti a merevedési zavarokat, a székrekedést, a hasmenést, az általános fizikai gyengeséget, az impotenciát, és így tovább. A kuruzslók lelkesen és meggyőzően reklámozzák csodaszerüket közönségüknek. Csak a tudatlan emberek lehetnek annyira hiszékenyek, hogy azt gondolják, egyetlen gyógyszer is lehet valamennyi betegség ellenszere. Mindannyian tudjuk, hogy ugyanaz a pirula nem gyógyíthatja egyszerre a gyenge látást, a csípőízületi fájdalmakat, a hasmenést, a bőrkiütéseket, valamint a magas vérnyomást és az aranyeret is.

    Ha a házasságon belüli problémákról van szó, az emberek többsége állítja, hogy rendelkezik egy csodaszerrel, amelyet minden esetben alkalmazhatunk. Feltételezik, hogy minden házasság ugyanolyan, ezért valamennyi helyzetben ugyanazokat az óvintézkedéseket kell megtenni. Ez pedig súlyos tévedés, mert a házasságokat különféle kategóriákba sorolhatjuk.

    Adott lehet például egy kiváló „elkötelezett férj, aki maradéktalanul megtesz mindent, ami csak elvárható egy férfitől egy házasságban. És lehet, hogy egy ilyen odaadó férjnek a felesége is ugyanilyen jó a maga nemében: ő is mindent megtesz, amit egy „elkötelezett feleségnek módjában áll megtenni. Másfelől sajnos előfordul, hogy egy mintaférj felesége a nők legrosszabb fajtájából való. Ugyanígy természetesen egy „elkötelezett" feleségnek is lehet olyan rossz férje, aki arra is méltatlan, hogy legyen egyáltalán hitvese.

    Sok helyzet annyira sajátos és egyedi, hogy ezeket csak egyenként lehet és érdemes elemezni és értelmezni. Rossz döntés egy napon keresztre feszíteni a jót és a rosszat is. (Jézus Krisztust tolvajokkal együtt feszítették meg, ami azt a benyomást keltette az emberekben, hogy közönséges bűnöző volt, azon egyszerű okból, hogy ugyanolyan büntetést szabtak ki rá, mint a tolvajokra.)

    Minden házasság más- és másféle tapasztalatokat kínál. Szerencsésnek mondhatják magukat azok, akiknek elég követniük a „Hét lépés a jó házassághoz" útmutatásait ahhoz, hogy felhőtlen boldogságban élhessenek. Másoknak azonban akkor sem adatik meg ez, ha híven követik a „Hetven lépés a jó házassághoz" pontjait.

    Az az igazság, hogy én magam több olyan embert is ismerek, akik „házasságképtelenek. Egész egyszerűen nem tudnak házasságban élni, és nem is volna szabad frigyre lépniük senkivel, mert alkalmatlanok az együttélésre. Ők sohasem lesznek boldogok a házaséletben. Sajnos, a „házasságképtelen, de nagyon szép nők hamar elkelnek, és előbb-utóbb olyan helyzeteket teremtenek, amelyek elviselhetetlenek lelkész férjük számára. Egészen másfajta tanácsadásra van szüksége egy „házasságképtelen" félnek, mint egy átlagembernek.

    Ezzel a könyvvel azoknak szeretnék segítséget nyújtani, akik bizonyos típusú házasságokban élnek. Kérlek, ne ítélj elhamarkodottan, mert ha jó házasságban élsz, hajlamos lehetsz kritizálni mások párkapcsolatát, jóllehet nem ismerheted a helyzetüket!

    Tudatos döntésem volt, hogy ebben a könyvben nem említem azokat az áldásokat, amelyekben én magam részesültem már a házasságomnak köszönhetően. És ugyanígy nem írok itt a magánéletem kihívásairól sem. Hogy miért? Mert ha felsorolom házasságom ajándékait, ezt olvasva talán elbizonytalanodsz vagy elkedvetlenedsz, és arra a következtetésre fogsz jutni, hogy a te házasságod valójában nem jó. Ha pedig beszámolok házaséletem nehézségeiről, nagy valószínűséggel nem fogod érteni ezeket a helyzeteket! Áldás legyen rajtad, és adassék meg neked életed és házasságod gyógyulása a szavak által, amelyeket itt olvashatsz!

    2. FEJEZET

    Intelem: Változó erőviszonyok a lelkészházasságban

    Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, DE NE VÁLJAK SEMMINEK A RABJÁVÁ.

    1Korintus 6:12

    Érdekes megfigyelni, hogyan változnak az erőviszonyok az állatvilágban. Egy elefántcsorda és egy oroszlánfalka kölcsönhatását tanulmányozva sokat megtudhatunk arról, hogy hogyan kerül erőfölénybe egy csoport egy másikkal szemben. Nappal az elefántok jól látnak és megölik a közelükbe merészkedő oroszlánt. Napközben nem tűrik el az oroszlánok próbálkozásait.

    Igen ám, de az éjszaka, a sötétség beálltával, az oroszlánok továbbra is tökéletesen látnak, ellentétben az elefántokkal. Az erőegyensúly ekkor átbillen a javukra: támadást indíthatnak az elefántok ellen és végezhetnek velük. Tudjuk, hogy az oroszlánok könnyedén leterítik a hatalmas elefántokat az éjszaka leple alatt, amikor magukhoz ragadják a hatalmat. Meghökkentő látvány, amikor egy falka nekiesik és felfal egy kifejlett elefántot!

    A házasságokban is megfigyelhetjük az erőviszonyok megváltozását. Ez a folyamat kétféleképpen szokott lezajlani.

    Ha a házastársak közül az egyik hitetlen (vagyis egy „X5 férj – ezen a skálán az „A1 jelenti a legjobbat), a hatalmi egyensúly a férfi javára billen. Egy hitetlen férfi vagy „X5" férj ugyanis nem tekinti kötelező érvényűnek Isten igéjét magára. Nem követi a Biblia tanításait. Azt teszi, amihez kedvet érez magában. Az odaadó keresztény feleség alázatosan igyekszik mindig mindenben a férje kedvében járni, és ezáltal elérni, hogy változtasson a viselkedésén. Lépten-nyomon hallani történeteket olyan férjekről, akik rosszul bántak a feleségükkel. A válást szabályozó törvények többnyire a nőknek kedveznek, mert a hitetlen férfiak évszázadok óta méltatlan bánásmódban részesítik asszonyukat.

    Ez a kötet azonban nem az ilyen házasságokról szól. Ezt a könyvet kifejezetten lelkészeknek szántam. Ha te nem ezt a hivatást űzöd, kérlek, ne is olvasd tovább, mert nem neked íródott!

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1