Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

A meghallás művészete
A meghallás művészete
A meghallás művészete
Ebook207 pages2 hours

A meghallás művészete

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Egyik téma sem olyan fontos, mint ami azt mutatja be, hogyan kövessük Isten tökéletes akaratát. Az evangélium szolgálattevői abban különböznek tőlünk, hogy pontosan képesek értelmezni Isten hangját. Hogy mennyire fontos, hogy kövessük a Szentlelket Isten tökéletes akaratába. Isten tökéletes akarata alatt sarjadzani fogunk és mindent elérhetünk, amit Isten számára megkívántunk. Dag Heward-Mills kiemelkedő műve jelentős hatást fog gyakorolni az életedre és a szolgálatodra.

LanguageMagyar
Release dateJun 8, 2018
ISBN9781641344135
A meghallás művészete
Author

Dag Heward-Mills

Bishop Dag Heward-Mills is a medical doctor by profession and the founder of the United Denominations Originating from the Lighthouse Group of Churches (UD-OLGC). The UD-OLGC comprises over three thousand churches pastored by seasoned ministers, groomed and trained in-house. Bishop Dag Heward-Mills oversees this charismatic group of denominations, which operates in over 90 different countries in Africa, Asia, Europe, the Caribbean, Australia, and North and South America. With a ministry spanning over thirty years, Dag Heward-Mills has authored several books with bestsellers including ‘The Art of Leadership’, ‘Loyalty and Disloyalty’, and ‘The Mega Church’. He is considered to be the largest publishing author in Africa, having had his books translated into over 52 languages with more than 40 million copies in print.

Related to A meghallás művészete

Related ebooks

Reviews for A meghallás művészete

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    A meghallás művészete - Dag Heward-Mills

    Isten tökéletes és tökéletlen akarata?

    ... hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és TÖKÉLETES AKARATA.

    Róma 12:2

    Isten akarata kétféle lehet: tökéletes vagy tökéletlen. Isten tökéletlen akaratát azért nevezzük tökéletlennek, mert bár látszólag hasonlít Isten igazi akaratára, nem ez az, amit Isten valójában akar.

    Isten tökéletes akarata az Ő hiánytalan, kiforrott és teljes körű akarata. Isten tökéletlen akarata az, amit annak ellenére megenged az embereknek, hogy nem az volt az elsődleges szándéka velük.

    Isten tökéletes akarata

    1. Isten tökéletes akarata az a hely, ahol Isten valódi szándéka szerint lenned kell. Isten elégedett veled, amikor a tökéletes akaratában vagy, és örvendezik, amikor szóba kerül a neved.

    2. Isten tökéletes akaratában kiváló helyzetben vagy, és pontosan bele tudsz illeszkedni Isten eredeti tervébe.

    3. Isten tökéletes akaratában tökéletesen be tudod tölteni azokat a szükségleteket, amelyek miatt Isten olyannak alkotott, amilyen vagy.

    Isten tökéletlen akarata

    1. Isten az emberek lázadó természete és az Ő eredeti, tökéletes tervének az elutasítása miatt engedi, hogy az Ő tökéletlen akaratába kerüljenek bele.

    2. Amikor Isten tökéletlen akaratában vagy, akkor nem igazán elégedett veled. Ilyenkor csak enged neked, türelmes veled, és időt ad a megtérésre.

    3. Isten tökéletlen akaratában úgy tűnhet, hogy Isten jóindulata támogat, pedig az Úrnak végzett szolgálatod hiányos, és nem töltöd be Istennek az életedre vonatkozó eredeti célját.

    4. Isten tökéletlen akarata az a hely, ahol nem vagy megfelelő helyzetben, és a feladatodra sem vagy alkalmas.

    Hogyan kerülünk Isten tökéletes akaratából a tökéletlenbe

    Az egész Bibliában találhatunk példákat arra, amikor Isten megengedi, hogy az emberek azt tegyenek, amit akarnak, annak ellenére, hogy nem az volt Isten tökéletes akarata a számukra. Az esetek többségében tele voltak lázadással és az Isten tökéletes akarata iránti utálattal. Az azonnali ítélet helyett először hagyta, hogy a saját fejük után menjenek, és így bekerüljenek az Ő tökéletlen (helytelen, illetlen, elfogadhatatlan, az ideálistól eltérő) akaratába, majd alaposan és kellő mértékben kikaptak Tőle a lázadásukért.

    Ebben a könyvben fel fogod fedezni, hogy Isten megengedi, hogy a népnek királya legyen, de a megbüntetésükre is királyokat használ. Megengedi, hogy bővölködjenek, de azután tévelygést és ösztövérséget bocsát a lelkükbe. Megengedi, hogy bálványokat készítsenek, de azután elpusztítja őket. Megengedi a prófétának, hogy elutazzon egy missziós útra, de utána egy szamár által megdorgálja.

    Isten nem mond ellent önmagának, amikor megengedi, hogy az emberek a tökéletlen akaratába menjenek bele. Mindez az Ő válaszlépése a lázadásra, a makacsságra és az Ő tökéletes akaratának az elutasítására. Végül minden ember megfelelő, személyre szabott és egyedi ítéletet kap Istentől.

    Némelyek úgy nevezik ezt a tökéletlen akaratot, hogy Isten megengedő akarata. Sokan vannak az evangélium szolgái között, akik itt, Isten tökéletlen akaratában tevékenykednek. Egyesek így élik le az egész életüket.

    Látszólag minden rendben van azoknál az embereknél, akik Isten tökéletlen akaratában vannak. Virágzik a szolgálatuk, és úgy tűnik, minden munkájukat Isten jóindulata kíséri. A bővölködés és a látszólagos siker azonban nem jelenti azt, hogy Isten elégedett velünk.

    A legtöbbünket meg tud téveszteni a látszólagos jóindulat és az, amit általában úgy neveznek, hogy „áldás". A pénz és a bővölködés soha nem jelentette azt, hogy Isten elégedett veled. Az ördög is ad pénzt azoknak, akik őt szolgálják. Sátán azt mondta Jézusnak, hogy boruljon le, ő pedig Neki adja az egész világot.

    Isten jelenlétét és a Szent Szellem hangját kell keresned, nem a pénz meglétét vagy bármilyen fizikai dolgot.

    Amikor kapcsolatba kerülsz egy szolgálóval, meg kell figyelned, hogy vele van-e Isten jelenléte. Meg kell figyelned, hogy Isten hangja és az Úr beszéde jelen van-e az életében.

    A Biblia telis-tele van olyan esetekkel, amikor Isten emberei kilépnek Isten tökéletes akaratából, és bekerülnek a tökéletlen akaratába. Úgy tűnik, hogy Isten megáldja azokat, akik a tökéletlen akaratában vannak, viszont nem igazán elégedett velük. Nézzünk meg néhány példát arra, amikor az emberek Isten tökéletlen akaratába lépnek át.

    1. IZRÁEL ISTEN TÖKÉLETLEN AKARATÁBA LÉPETT BE AZZAL, HOGY KIRÁLYT AKART.

    A király kinevezése nem tartozott Isten tökéletes, kiforrott akaratához Izráelre nézve. Ennek ellenére megadta nekik, Sámuelnek viszont négyszemközt elmondta, hogy a nép ezzel megvetette Őt.

    A király kinevezése nem volt Isten tökéletes akarata, Isten mégis megengedte. Ahogy látni fogod, ez az intézkedés nem vezetett jóra, és Izráel fiai sokat szenvedtek a királyaik uralma alatt.

    Nagyon fontos, hogy ne vezessen félre az, amikor Isten látszólag megenged bizonyos dolgokat. Isten szívének valódi gondolatai azok előtt tárulnak fel, akik igazán közel vannak Hozzá.

    Mi is rendszeresen így teszünk: a nyilvánosság előtt arról beszélünk, ami politikailag korrektnek mondható, máshol viszont feltárjuk a szívünket is. Meg kell tanulnod keresni Isten szívének valódi gondolatait egy-egy kérdés ügyében.

    Az Úr megszomorodott, amikor megengedte Sámuelnek a királyválasztást. Tudta, hogy a nép megvetette Őt. Azt is tudta, hogy Sámuel fiai csak ürügyként szolgálnak, hogy elutasíthassák Istent. Belement a kérésükbe, de ez nem jelentette azt, hogy Izráellel minden rendben lett volna. Vigyázz, és vedd észre, amikor Isten, úgy tűnik, olyan dolgokat enged meg az életedben, amelyeket valójában nem akar.

    Összegyűltek azért Izraelnek minden vénei, és elmentek Sámuelhez Rámába.

    És ezt mondták neki: Íme, te megvénültél, és fiaid nem járnak útjaidon; most azért válassz nekünk királyt, aki ítéljen felettünk, mint minden népnél szokás.

    Azonban Sámuelnek nem tetszett a beszéd, hogy azt mondták: Adj nekünk királyt, aki ítéljen felettünk. És könyörgött Sámuel az Úrhoz.

    És ezt mondta az Úr Sámuelnek: Fogadd meg a nép szavát mindenben, amit mondanak neked, mert nem téged utáltak meg, hanem engem utáltak meg, hogy ne uralkodjam felettük.

    1 Sámuel 8:4-7

    2. BÁLÁM KIKERÜLT ISTEN TÖKÉLETES AKARATÁBÓL, AMIKOR TOVÁBBRA IS AZT KÉRTE, HOGY LEHETŐSÉGE LEGYEN PRÓFÉTÁLNI MOÁB KIRÁLYÁNAK.

    Az Úr egyértelműen megmondta Bálámnak, miszerint nem akarja, hogy bármi köze is legyen Bálákhoz, Moáb királyához. Bálám viszont nagyon szeretett volna kapni abból a pénzből, amit Bálák kínált neki. Kierőszakolta az Úrnál, hogy engedje meg neki, hogy beszéljen a királlyal. Végül az Úr azt mondta neki, hogy menjen. Még tanácsot is adott neki arra nézve, hogy hogyan beszéljen vele. A mai keresztények azt a jelentést szűrnék le ebből, hogy ez volt Isten akarata. Pedig ez az igeszakasz azért szerepel itt, hogy figyelmeztessen bennünket: Isten látszólag megenged nekünk egyes dolgokat, amikor tudja, hogy lázadás van bennünk.

    Eljöve pedig az Isten Bálámhoz, és monda: Kicsodák ezek a férfiak nálad?

    És monda Bálám az Istennek: Bálák, Cippór fia, Moáb királya küldött hozzám, ezt mondván:

    Ímé e nép, amely kijött Egyiptomból, ellepte a földnek színét; most azért jöjj el, átkozd meg azt érettem, talán megharcolhatok vele, és kiűzhetem őt.

    ÉS MONDA ISTEN BÁLÁMNAK: NE MENJ EL ŐVELÜK, NE ÁTKOZD MEG AZT A NÉPET, MERT ÁLDOTT AZ.

    Felkele azért Bálám reggel, és monda a Bálák fejedelmeinek: Menjetek el a ti földetekre; mert nem akarja az Úr megengedni nékem, hogy elmenjek veletek.

    És felkelének Moáb fejedelmei, és jutának Bálákhoz, és mondának: Nem akart Bálám eljönni velünk.

    Elküldött azért ismét Bálák több fejedelmet, amazoknál előkelőbbeket.

    És eljutának Bálámhoz, és mondának néki: Ezt mondja Bálák, Cippórnak fia: Kérlek, ne vonakodjál eljönni hozzám! Mert igen-igen megtisztellek téged, és akármit mondasz nekem, megcselekszem. Jöjj el azért kérlek, és átkozd meg értem e népet!

    Bálám pedig felelt és monda a Bálák szolgáinak: Ha Bálák az ő házát arannyal és ezüsttel tele adná is nékem, nem hághatom át az Úrnak, az én Istenemnek szavát, hogy valamit műveljek; kicsinyt vagy nagyot.

    Most mindazonáltal maradjatok itt kérlek ti is ez éjjel, hadd tudjam meg, mit szól ismét az Úr nékem?

    ÉS ELJÖVE ISTEN BÁLÁMHOZ ÉJJEL, ÉS MONDA NÉKI: HA AZÉRT JÖTTEK E FÉRFIAK, HOGY ELHÍVJANAK TÉGED: KELJ FEL, MENJ EL VELÜK; DE MIND AZÁLTAL AZT CSELEKEDJED, AMIT MONDOK MAJD NÉKED.

    Felkelt azért Bálám reggel, és megnyergelte az ő szamarát, és elment a Moáb fejedelmeivel.

    DE MEGHARAGUVÉK ISTEN, HOGY ELMEGY VALA Ő. És megálla az Úrnak angyala az útban, hogy ellenkezzék vele; ő pedig üget volt az ő szamarán, és két szolgája volt vele.

    4 Mózes 22:9-22

    3. IZRÁEL FIAI KIKERÜLTEK ISTEN AKARATÁBÓL, AMIKOR A BŐSÉG UTÁN SÓVÁROGTAK.

    Hamar elfeledték cselekedeteit; nem vártak az Ő tanácsára! Epekedés epesztette őket a pusztában, és megkísértették Istent a sivatagban.

    És megadta nekik, amit kívántak; és ösztövérséget bocsátott lelkükbe.

    Zsoltárok 106:13-15

    Izráel fiai, csakúgy, mintamaiegyház, a pénz után sóvárgott. Ahogy azokban a napokban is történt, az Úr bővölködés-prédikátorokat adott nekik, akik arra használták az Igét, hogy igazolják a földi dolgok iránti sóvárgásukat.

    A bőségről szóló prédikáció állandó túlhangsúlyozása az azzal járó csillogással együtt Isten akaratának tűnik. Az, hogy tömegek jönnek el és sok szolgálatnál látszólagos siker tapasztalható, azt a benyomást keltik, hogy Isten mindennel meg van elégedve.

    Úgy tűnt, hogy Isten betöltötte Izráel bőség utáni vágyakozását, viszont ezzel Isten tökéletlen akaratába kerültek, mivel Isten megbüntette őket a bőségre való sóvárgásuk miatt. A büntetés pedig a lelkük ösztövérsége volt. Nem büntette volna meg őket, ha helyesen cselekedtek volna.

    Isten azt akarja, hogy a gyermekei bővölködjenek, viszont nem helytelen módon és helytelen célokat követve. Megadta nekik a bőséget, hiszen az nincs ellenére. Ma is megadja egyházának a bővölködést, de úgy látszik, hogy ehhez lelki ösztövérség társul, szellemi sekélyesség, betegségek, válások, erkölcstelenség és homoszexualitás. Vigyázzunk, mit erőszakolunk ki Istennél, mert nem biztos, hogy örülni fogunk az azzal járó büntetéseknek, amelyeket a makacsságunk hoz magával.

    4. IZRÁEL FIAI ISTEN TÖKÉLETLEN AKARATÁBA LÉPTEK ÁT, AMIKOR ARRA KÉNYSZERÍTETTÉK ÁRONT, HOGY KÉSZÍTSEN EGY BORJÚT.

    Láthatjuk, hogy Izráel a saját feje után ment, amikor azt követelte Árontól, hogy készítsen nekik isteneket, akik majd vezetik őket.

    Ahogy Áron elkészítette a borjút, bizonyára azt gondolták, hogy Isten egy olyan új vallást hozott létre, amelynek része a bálványimádás.

    Az izraeliták boldogan követték új vallásukat, azt feltételezve, hogy Isten igazolta őket, hiszen Áron is részt vett ebben.

    De nem voltak Isten akaratában, annak ellenére, hogy Isten embere vezette őket. Nem sok időbe telt, és már le is aratták a büntetést, amiért Isten tökéletlen akaratába kerültek.

    Mikor látta a nép, hogy Mózes késik a hegyről leszállni, egybegyűlt a nép Áron ellen és mondta neki: Kelj fel, csinálj nékünk isteneket, kik előttünk járjanak; mert nem tudjuk, mint lett dolga annak a férfiúnak, Mózesnek, aki minket Egyiptom földjéből kihozott.

    És monda nekik Áron: Szedjétek le az aranyfüggőket, amelyek feleségeitek, fiaitok és leányaitok fülein vannak, és hozzátok hozzám.

    Leszedte azért mind az egész nép az aranyfüggőket füleiről, és elvitték Áronhoz.

    És elvette kezükből, és alakította azt vésővel; így csinált abból öntött borjút. És szóltak: Ezek a te isteneid Izrael, akik kihoztak téged Egyiptom földjéről.

    2Mózes 32:1-4

    Borjút csináltak a Hóreb alatt, és hajlongtak az öntött bálvány előtt.

    Felcserélték az ő dicsőségüket ökörnek képével, amely füvet eszik.

    Elfeledkeztek Istenről, Megváltójukról, aki nagy dolgokat művelt Egyiptomban,

    Csodákat a Khám országában, félelmetes dolgokat a Vörös tenger mellett.

    Gondolta, hogy kipusztítja őket; de Mózes, az Ő választottja, elébe állott a törésre, hogy elfordítsa haragját, hogy el ne veszítse őket.

    Zsoltárok 106:19-23

    5. NÁDÁB ÉS ABIHU ISTEN TÖKÉLETLEN AKARATÁBAN VOLTAK, AMIKOR OLYAN ÁLDOZATOT MUTATTAK BE, AMELYET ISTEN NEM KÉRT.

    Jó dolog áldozatot bemutatni az Úrnak. Pontosan ezt tette Nádáb és Abihu is. Áldozatot mutattak be az Úrnak, Istennek mégsem nyerték el a tetszését. Sőt, meg is haltak emiatt. Itt is azt látjuk, hogy az emberek jó dolgokat tesznek, de büntetésben részesülnek ezek miatt, mivel nem Isten tökéletes akaratát tették.

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1