Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Короткі історії довгого такси: частина друга: частина друга
Короткі історії довгого такси: частина друга: частина друга
Короткі історії довгого такси: частина друга: частина друга
Ebook125 pages59 minutes

Короткі історії довгого такси: частина друга: частина друга

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Це продовження історій видатного чотирилапого мислителя сучасності. Минули роки. Чапа досягнув зрілості й зіткнувся з кризою середнього віку у такс. Зазнав депресії. Його врятували любов і хороше харчування.

Друга частина “Коротких історій довгого такси” написана тим же творчим дуетом. Міркування помудрілого героя зробилися глибшими, але його витівки й капості не втратили наснаги і дотепності. Харизматичний буркотун з роками ще більше набурмосився і поважнішав, що лише додало йому зворушливості та чарівності.
Дотепний гумор, хороший настрій, розрада у скрутні часи.

 
LanguageУкраїнська мова
PublisherSelfpublished
Release dateOct 7, 2022
ISBN9791223003695
Короткі історії довгого такси: частина друга: частина друга

Related to Короткі історії довгого такси

Related ebooks

Reviews for Короткі історії довгого такси

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Короткі історії довгого такси - Galina Trylis

    ЧАСТИНА І

    ВЖЕ Й ЛІТА МИНАЮТЬ

    * * *

    Двоногі і я

    Минули мої літа.

    Та що там таїти — минуло багато літ.

    Я все так само гарний, як і завжди був. Хоча, коли придивитись, я зробився ще кращий. Сивина припорошила мої вуста, додала благородства й шляхетності. Я споважнів. Знаю собі ціну: її немає.

    Пережив великі пристрасті, спізнав радощі та журбу, не минули мене й гіркі розчарування. Мої зітхання поважчали. В моїх очах визріла мудрість. Словом, я сповнився життєвого досвіду.

    Мої двоногі, вважай, не змінились. Та вони тому й живуть довго, що повільно втямлюють. Що порядний пес осмислить за рік, вони ледве доберуть за сім літ. Такі от тугодуми. Тому їм і відміряно більше.

    Вона така сама гарна, як і колись. Лиса. Довга. М’яка. Голова в патлах, біля очей зморщечки. Ото хіба що стала більш терпелива й ніжна. Але незмінно й безжалісно скупа. Хоч вішайся.

    Він усе так само владний. Великий. Теплий. Місцями трохи шерстяний. Говорить стисло і завжди по суті справи. Сентименти не розводить. З літами стає добрим і відчутно щедрішим. Це дуже втішає в старості.

    Розумію, що літа мої минають...

    Вже знаю, що після снігу буде сльота, коли в спину холодно, в лапи брудно, а в пузо мокро. Але потім пригріє сонечко. І стане добре. Все пахнутиме й лоскотатиме. Прилетять метелики, а за ними й мухи. Почнеться спека... А там і знову задощить, знову стане брудно, вогко й холодно. Калюжі замерзнуть. І все засипле сніг, у якому так весело пирхати й чхати.

    Все повторюється. Але щоразу все по-іншому.

    Я осягнув закони життя.

    Але головне не в цьому. Я бачу, що свою справу я зробив. Я навчив їх любити. Як я їх навчав? Як міг, так і навчав. Своїм прикладом, своєю любов’ю. А як же ще можна навчати?

    І я знаю: мені вдалось. Вони мене полюбили. Це відбулося не зразу. Це було довго й важко. Натерпівся я... Настраждався. Але вони таки змогли.

    Тепер я тихий і щасливий.

    * * *

    Чапа, як і раніше, спить в окремій кімнаті. Один. Вранці зустрічає мене так, ніби ми ціле життя не бачились.

    Обнімає коротенькими лапками, пригортається й завмирає. Підставляє щічки — вони пахнуть медом — і оксамитову шию, чекає моїх поцілунків.

    Ці вранішні ніжності у нас означають взаємне Доброго ранку!

    Склавши подяку Богові за чудеса життя та приголубивши одне з них, можна й день починати.

    * * *

    Вона

    Щоранку вона мене обнімає, голубить і примовляє різні нісенітниці: Ти моя іграшка хутряна! або Ти іграшка-хижка на курячих ніжках! Вкладає мої розтріпані вуха, лоскоче мені носа довгим волоссям. 

    Буває, непомітно задивлюсь на неї з-під столу, а вона все бачить і сміється: Чи ти миша, а чи клоп, чи космічний телескоп?

    Двонога завжди була хороша. Тільки що дуже вредна. Бралась мене виховувати. Траплялось, що й капцем. Мудреці кажуть: хочеш удосконалити світ — удоскональ себе.

    А вона заходилась покращувати мене.

    Я смиренно любив її. Завжди. Бо коли любиш — терпи. І я терпів. Любив і терпів.

    Роки минали. Вона почала розуміти, до чого ж я гарний. Коли б не моя скромність, сказав би навіть — бездоганний. І то не просто розуміти почала, а розуміти й приймати в свою душу. Отакого неймовірно різноманітного, який я є.

    А я, вже повірте, багато на що здатен.

    * * *

    На перший погляд, стосунки між Чапою й господарем залишаються незмінними, по-чоловічому стриманими. Та варто постежити за ними обома, і ви відчуваєте незриму, але глибоку прихильність і симпатію між ними.

    Пізно ввечері сонний такса чапає на кухню, а господар ловить його, затискає собаче тільце своїми велетенськими ножищами й безапеляційно каже: Чапа, ти — коняка!

    Здивовано, але з безсумнівною повагою піднімає Чапа очі свої на господаря. Очі ті треба бачити...

    * * *

    Він

    Він завжди був суворий. Ніколи не допитувався, чи я таки справді миша, бо був у цьому твердо впевнений. Не вважав мене чимсь таким, що можна любити. Не годував. Не гуляв. І проганяв на місце. Холодний і байдужий.

    Але головний.

    Його я любив ще смиренніше.

    Терпів ще старанніше.

    І зітхав ще тяжче.

    Тепер він гладить мене великими теплими руками. Ловить за хвіст. Підгодовує під столом. І грається зі мною в коняку.

    Дивні вони, ці двоногі. Ото коли таке суворе та неприступне — так і знай: любов свою показуватиме несміло й незграбно, ніби соромлячись. А чого? А того, що йому треба добре постаріти, аби до нього дійшло, що саме в цьому сила.

    Мені тепер більше вибачають.

    Мене тепер частіше пригощають.

    Голублять мене.

    Носять на руках. Це приємно, хоча краще носили б не мене, а мені... більше їсти.

    * * *

    У Чапи з’явилися перші ознаки старіння. Виразна сивина на щоках і помудрілий погляд додають йому неабиякої собачої гідності. Він зробився спокійний, вредний і вкрай недовірливий.

    То, було, його дратувала двонога молодь, а тепер і собача викликає обурення надто безпосередніми манерами й прогресивними поглядами. 

    Має звичку гарно попоївши спрямувати задумливий погляд у вирій. Враження таке, що переймається проблемами метафізики. А може згадує минуле... До собачих красунь байдужіє дедалі помітніше, може навіть загарчати в непогожий день.

    Головні його втіхи — харчування й споглядання. Інтерес до їжі у пса не пропав. Скоріш навпаки. Це єдине, чим його можна розбудити й зацікавити о будь-якій порі дня чи ночі.

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1