Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Гра в індіанців або Ніколи не смійся з крокодила
Гра в індіанців або Ніколи не смійся з крокодила
Гра в індіанців або Ніколи не смійся з крокодила
Ebook143 pages1 hour

Гра в індіанців або Ніколи не смійся з крокодила

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Справжні індіанці ніколи не сміються з крокодила! Вони розуміють: перемогти найпідступнішого ворога можна лише тоді, коли ти готовий відбити напад будь-якої миті. Особливо якщо, опинившись на безлюдному острові, раптом виявляєш, що замість захопливої «гри в індіанців» потрапив у пастку! Саме це сталося із шаленою геймеркою Нікою та мрійливим ботаном Ремом.

Замість того, щоб облаштовувати саморобний вігвам-тіпі, вправлятися в стрільбі з лука, розпізнавати сліди диких тварин та голоси рідкісних птахів, друзі мають визволяти «вождя племені» — Ремового батька та підстаркуватого кокер-спанієля Бублика від зловмисників. На щастя, наші герої знають секрети давніх індіанських племен, котрі вміли виживати в дикій природі. А головне — професор Северин Ременяка володіє таємною зброєю старовинного козацького роду, яка не раз рятуватиме друзів із найнебезпечніших халеп.
LanguageУкраїнська мова
PublisherVivat
Release dateJan 1, 2022
ISBN9786171700963
Гра в індіанців або Ніколи не смійся з крокодила

Related to Гра в індіанців або Ніколи не смійся з крокодила

Related ebooks

Reviews for Гра в індіанців або Ніколи не смійся з крокодила

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Гра в індіанців або Ніколи не смійся з крокодила - Леся Воронина

    Cover.jpgr999.jpgVivatLogo.jpg

    2023

    ISBN 978-617-17-0096-3 (epub)

    Жодну з частин даного видання

    не можна копіювати або відтворювати в будь-якій формі

    без письмового дозволу видавництва

    Електронна версія створена за виданням:

    Серія «У вирі пригод»

    ВОРОНИНА Леся

    Гра в індіанців, або Ніколи не смійся з крокодила

    Повість

    Для дітей середнього шкільного віку

    ISBN 978-966-942-288-0 (серія)

    ISBN 978-966-982-913-9

    © Вороніна О. А. , текст, 2022

    © Печеник В. С., ілюстрації, 2022

    © ТОВ «Видавництво Віват», 2023

    Розділ 1

    Напад шаблезубих їжаків, або Хто зжер нашу згущенку?!

    Вам колись снилися віщі сни? Ну, коли тобі здається, що це якесь попередження. І якщо цей сон розгадати, то можна передбачити, що з тобою станеться в майбутньому. Якщо чесно, я в такі казочки ніколи не вірила. А тепер не знаю, може, і справді в цьому щось є.

    Так от, історія, яку я вирішила розповісти, почалася дуже дивно. Першої ж ночі на острові, куди ми припливли, щоб пожити на «дикій природі», мені наснився фантастичний сон. Ніби я пливу в морі, гойдаючись на хвилях, мружуся від яскравого сонця і відчуваю, що так класно мені ще не було ніколи в житті! Ціла зграя дрібних сріблястих рибок оточує мене й починає лоскотати за п’яти довгими хвостами. Так лоскотно, що я сміюся і дриґаю ногами. Та раптом рибки просто скаженіють і вже не лоскочуть, а кусаються гострими мов голки зубами. Я верещу, намагаюся скинути із себе зубатих хижаків... і врешті прокидаюся. Виявляється, хтось насправді тицяє мені в п’яти чимось мокрим і колючим.

    — Реме, ти що, здурів?! — забурмотіла я, вилазячи з намету. Зараз я скажу цьому дурбеликові все, що про нього думаю.

    Але надворі нікого не було. Тільки щось шаруділо й ворушилося в кущах верболозу. Кинувшись навздогін, я побачила в ранкових сутінках їжачиху з трьома їжачатами, які щодуху тікали в гущавину лісу.

    «Дивно, чим це мої п’яти їх так зацікавили?» — подумала я, протерла заспані очі й почала озиратися. Біля входу до моєї тимчасової домівки помітила крихти халви, розкидані шматочки цукру-рафінаду й перевернуту бляшанку згущенки, з якої повільно витікало густе солодке молоко, у яке я щойно вступила.

    — У тебе що — стріха остаточно поїхала? — почувся над самим моїм вухом тихий, але дуже сердитий голос.

    Від несподіванки я здригнулась і мало не заверещала знову. Ага, забула сказати, що на цей галімий острів я припливла не сама, а разом зі своїм найкращим другом Ромчиком Ременякою, на прізвисько Рем, та його батьком — паном Северином.

    І зараз Ромчик стояв біля мене сонний і розлючений та діставав своїми запитаннями:

    — Навіщо ти порозкидала наші харчі навколо намету? Та ще й верещиш о п’ятій ранку, як скажений павіан.

    Я вже хотіла крикнути, щоб він від мене відчепився, але Рем приклав палець до губ, хитнув головою в бік халабуди, яку гордо називав вігвамом, і прошепотів:

    — Т-с-с! Ти зараз усіх розбудиш.

    — Кого це «всіх»? Твій тато хропе так, що чутно по всьому острову, а мій Бублик дрихне без задніх лап у наметі, бо на старість майже оглух. До речі, кричала я через те, що на мене напали.

    — Хто?! — запитав Рем, озираючись довкола.

    — Хто, хто? Свинка Пепа у манто! А точніше — місцеві їжаки. Уявляєш, тицяли мені в п’яти мокрими носами й кололи голками, аж поки розбудили. Напевно, були голодні й шукали щось смачненьке.

    1_1.tif

    — Ти знущаєшся? Які їжаки?! — визвірився Рем. — Вони що — шаблезубі? Ось так узяли й прогризли дірку в бляшанці зі згущенкою?

    — Звідки я знаю… Може, на цьому вашому чудовому острові збереглися представники давно вимерлих тварин. Або це якісь мутанти — результат невдалого наукового експерименту, — вирішила я пожартувати, бо справді не могла пояснити того, що сталося.

    Ромчик похитав головою і якось поблажливо сказав:

    — Ніко, краще признайся. Коли ми з татом заснули у вігвамі, ти витягла з продуктової торби банку згущенки, прокрутила в ній дірку й висмоктала звідти молоко. А потім вигадала історію про їжаків. Звичайно, краще все звалити на ні в чому не винних тварин.

    Я хотіла заперечити, але в мене перехопило подих, я відчула, що червонію і мовчки хапаю ротом повітря, бо від хвилювання слова застрягали в горлі.

    А мій товариш ніяк не міг заспокоїтись:

    — І взагалі навіщо ти потягла цього собачого пенсіонера в похід, якщо він нічого не чує?! Я ж попереджав, що нам доведеться жити серед дикої природи! А з таким охоронцем не тільки всі наші запаси будь-хто може зжерти, а ще й викрасти тебе разом із твоїм сторожовим псом.

    Він сердито махнув рукою і скомандував:

    — Ходімо на берег до човна, там усе поясниш.

    Я здригнулася від ранкової прохолоди, позіхнула й пробурмотіла:

    — Ти ж знаєш, Бублика я взяла, щоб він нарешті поди́хав свіжим повітрям. Щоб побігав на волі, а не ганяв закинутим будівельним майданчиком, де можна поранити лапи. Твій тато обіцяв, що це буде фантастична мандрівка в минуле. Туди, де немає велетенських звалищ пластику, де воду з-під крана не треба пропускати крізь фільтр, щоб вона не смерділа хлоркою. І повітря тут чисте: над головою не висять хмари смогу, як у місті.

    Рем ішов у бік річки і, здавалося, зовсім мене не слухав. А я пленталася за ним, сумно думаючи про те, що перший день нашого відпочинку почався

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1