Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Гіпноз: навчитися гіпнотизувати
Гіпноз: навчитися гіпнотизувати
Гіпноз: навчитися гіпнотизувати
Ebook90 pages40 minutes

Гіпноз: навчитися гіпнотизувати

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Більшість сучасних вчених вважають, що гіпноз - це стан зміненої свідомості людини (третій після сну і неспання), який може виникати спонтанно в певних ситуаціях за певних умов або бути викликаний іншою людиною. Ця книга крок за кроком навчить вас, як гіпнотизувати, і все, що вам потрібно знати про гіпноз.

LanguageУкраїнська мова
Release dateJan 10, 2023
ISBN9798215263938
Гіпноз: навчитися гіпнотизувати
Author

Arnold Buzdygan

Autor von mehreren Romanen und Film-Scripts.

Related to Гіпноз

Related ebooks

Reviews for Гіпноз

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Гіпноз - Arnold Buzdygan

    Загальні новини

    Визначення гіпнозу.

    Багато дослідників говорили про гіпноз, було створено багато теорій, гіпотез і визначень, але жодна з них не приймається всіма лікарями. Така ситуація є результатом того, що явища, що відбуваються в гіпнозі, відбуваються також і в інших станах свідомості, тому немає чіткої фізіологічної детермінанти, яка б забезпечувала виникнення феномену. Більшість вчених приймає таке визначення гіпнозу:

    «Гіпноз — це стан зміненої уваги суб'єкта, який може бути викликаний іншою людиною або виникнути спонтанно, під час якого різні реакції суб'єкта можуть виникати спонтанно або у відповідь на різні подразники».

    Сьогодні багато фахівців дотримуються думки, що гіпноз є одним з автономних станів свідомості (виникає поруч зі станом неспання і сну) і може виникнути у будь-якої людини за наявності відповідних умов - як, наприклад, сон може виникнути при найбільш несприятливий момент під впливом сильного виснаження.

    Прийняття цього терміну для позначення гіпнозу значно полегшило вивчення гіпнозу, оскільки воно «демонізувало» його. Це також дозволило зрозуміти, чому різні гіпнотизери, навіть використовуючи однакові техніки, досягали різних результатів у одних і тих же гіпнотизерів. Але я напишу про про це більш детально в іншому розділі.

    Міфи та хибні уявлення проти реальності.

    Міф 1 - Помилка

    Гіпноз - це щось з парапсихології, надприродне явище, яке не має наукового підтвердження.

    Правда: гіпноз був науково підтверджений і використовується в медицині, науці і навіть в поліції.

    Міф 2 - Помилка

    Гіпнотизер — людина, наділена надприродними здібностями.

    Правда: гіпнотизером може стати будь-яка людина, яка має трохи розуму. В одній зі своїх книг Волберг описує приклад кількарічної дівчинки, яка навчилася гіпнозу, подивившись фільм, і успішно випробувала його на однолітках з дитячого садка. Однак через популярність цього міфу може бути корисним створити навколо себе ауру таємничості, щоб полегшити завдання ввести певних людей у транс.

    Міф 3 - Помилка

    Ви можете бути загіпнотизовані проти вашої волі.

    Правда: кожен, хто усвідомлює, що його гіпнотизують, може протистояти цьому без особливих труднощів. Однак людина, яка не підозрює про гіпноз, може бути загіпнотизована, але не можна сказати, що це сталося проти її волі. Крім того, така подія може статися лише в дуже небагатьох ситуаціях. Я опишу одну з них в одному з наступних розділів.

    Міф 4 - Помилка

    Загіпнотизована людина буде виконувати всі команди гіпнотизера.

    Правда: загіпнотизована людина навіть у найглибшому трансі підсвідомо контролює ситуацію і не буде виконувати вказівки, які небезпечні для неї самої або суперечать її нормам.

    Міф 5 - Помилка.

    Під час гіпнозу він володіє надлюдською силою.

    Правда: Насправді відбувається лише максимальне використання всіх можливостей і прихованих резервів організму (розумових, інтелектуальних і фізичних), що створює враження, що загіпнотизована людина володіє надлюдською силою.

    Подібне явище відбувається при сильному стресі, наприклад, людина, яка тікає від собаки, розвиває швидкість, яка для неї здається неможливою.

    Міф 6. - Неправда

    «Слабкі» люди сприйнятливі до гіпнозу, а «сильні» особистості стійкі.

    Правда: зовсім навпаки. Сильні і врівноважені особистості більш відкриті і не бояться гіпнозу. «Слабкі» особистості частіше піддаються йому через відчуття загрози.

    Міф 7 - Помилка

    Ви можете не вийти з гіпнотичного трансу

    Правда: вийти з трансу легше, ніж піддатися гіпнозу. Навіть якщо загіпнотизований не реагує на команди вийти з трансу, залишившись один, він впадає в звичайну дрімоту і прокидається без стану гіпнозу.

    Шкода гіпнозу.

    Жодне з проведених досі досліджень не показало жодної шкідливості гіпнозу. Це стосується як фізичної, так і духовної сфери людини. Саме явище абсолютно природне і нешкідливе в тому сенсі, що воно не більше і не менш шкідливо, ніж інші міжособистісні відносини. Під міжособистісними відносинами розуміються всі явні, вербальні, підсвідомі, фізичні та психічні взаємодії між людьми.

    Таким чином,

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1