Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Депресія: Коли Відчуття Смутку Стає Патологічним
Депресія: Коли Відчуття Смутку Стає Патологічним
Депресія: Коли Відчуття Смутку Стає Патологічним
Ebook102 pages57 minutes

Депресія: Коли Відчуття Смутку Стає Патологічним

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

У житті трапляються події, позитивні і негативні, які впливатимуть на наш спосіб мислення та поведінку, а також на те, як ми себе почуваємо.

Почуття смутку зазвичай виникає через втрату або подію, яку ми переживаємо як негативну, або просто через те, що наші очікування не справдились. Цей смуток може бути тимчасовим, тривати декілька годин, днів, а то й тижнів, але коли це почуття подовжується у часі і змінює те, як ми відчуваємо, думаємо та діємо, ми можемо зіткнутися з більш серйозною проблемою — Депресією.
LanguageУкраїнська мова
PublisherTektime
Release dateOct 18, 2019
ISBN9788893988216
Депресія: Коли Відчуття Смутку Стає Патологічним

Related to Депресія

Related ebooks

Reviews for Депресія

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Депресія - Juan Moisés De La Serna

    РОЗДІЛ 1. СМУТОК

    Одна з проблем, з якою найчастіше можна стикнутися на консультаціях, стосується емоцій, чи то через їх надмірну активність (у випадку стресу та тривоги), чи то через їх пригнічення (у випадку смутку та депресії).

    Але справа не лише в тому, що люди більш чутливі до цих проблем і тому частіше ходять на психотерапію, а і в тому, що ці проблеми є найпоширенішими серед усіх інших проблем у галузі психічного здоров’я.

    Смуток — це стан, коли людина перестає відчувати себе повноцінною або, принаймні, нормальною. Він вважається однією з основних емоцій, разом із щастям чи страхом.

    Існує багато причин, які можуть породжувати смуток — від втрати коханої людини до недосягнення бажаної мети. Та, напевне, найбільш серйозною є наявність захворювання, особливо якщо воно невиліковне або хронічне.

    Взаємозв’язок між фізичним та психічним здоров’ям давно перестав бути темою для суперечок. Коли людина страждає від фізичної хвороби, це буде прямим чином вливати на її настрій, а це, в свою чергу, і на інші аспекти характеру людини, включаючи її відношення до себе та інших.

    Коли людина погано себе почуває, наприклад, страждає від хронічної хвороби, це може істотно змінити її настрій, і навіть ввести пацієнта у стан депресії.

    Але коли проявляються симптоми депресії, ситуація погіршується, оскільки вони значним чином впливають на здоров’я, адже знижують якість життя людини, погіршують настрій, а також послаблюють імунну систему. І так пацієнт потрапляє у порочне коло.

    Чим гірше ви почуваєте себе фізично, тим гірше вам психологічно, і чим більше депресивних симптомів ви відчуваєте, тим гірше буде реагувати ваш організм. І тому замість того, щоб полегшити процес одужання, він буде йому перешкоджати.

    Наслідками цього порочного кола стануть загострення симптоматики та погіршення якості життя пацієнта, що знизить його здатність перенести те, що з ним відбувається, і тим самим погіршить прогноз для даного пацієнта порівняно з тим, у котрого немає цих симптомів депресії.

    Саме тому дуже важливо виявити перші симптоми депресії, щоб мати можливість лікувати їх якомога швидше і не дозволити депресії прогресувати і завдати подальшої шкоди здоров’ю пацієнта. Одна з проблем тут полягає саме у лікуванні, оскільки іноді фармакологічне лікування несумісне з хронічним захворюванням, тому потрібно орієнтуватися саме на психологічну проблему, але скільки людей, що страждають від хронічного захворювання, мають депресію?

    Відповідь саме на це питання шукали факультет охорони здоров’я населення коледжу Аль-Фарабі в Ер-Ріяді, а також відділ психічного здоров’я факультету молодшого медичного персоналу Йорданського університету Амману та відділ психічного здоров’я онкологічного центру імені Короля Хусейна в Аммані разом з коледжем Аль-Фарабі, що у Ер-Ріяді та медико-хірургічним департаментом коледжу медичних сестер університету імені Короля Сауда в Ер-Ріяді (Саудівська Аравія). З цього приводу вони провели дослідження, результати якого були опубліковані в науковому журналі Психологія [1].

    У даному дослідженні взяли участь 806 пацієнтів, 45% з яких — жінки, а інші 55% — чоловіки. Усі вони страждали від хронічного захворювання протягом мінімум останніх шести місяців, хай то діабет другого типу, ревматоїдний артрит, серцево-судинні захворювання, рак або хвороби легенів.

    Ті, хто вже мав історію попередніх психічних проблем, були виключені з дослідження.

    Були використані шість анкет, перекладених арабською мовою: Багатофакторна шкала сприйняття соціальної підтримки (Multidimensional Scale of Perceived Social Support) для аналізу сприйняття соціальної підтримки пацієнтів, Друга шкала депресії Бека (Beck Depression Inventory-II, B.D.I-II) для оцінки наявності депресивних симптомів, Шкала психологічного стресу (Psychological Stress Measure, P.S.M.) для оцінки рівня тривожності, анкета психологічної діагностики C.O.P.E. Inventory для оцінки здатності контролювати стрес, Тест життєвих орієнтирів (Life Orientation Test, LOT-R) для оцінки рівня оптимізму та Шкала задоволення життям (Satisfaction with Life Scale) для оцінки рівня задоволення життям.

    Результати показують, що у половини пацієнтів з хронічними захворюваннями проявляються симптоми депресії, з них 27% — незначні, а 31% — помірні.

    Окрім того, у половині випадків дані пацієнти показували низький рівень оптимізму з помірною здатністю контролювати стрес, незважаючи на високий рівень задоволеності життям, помірний рівень стресу та низький рівень сприйняття соціальної підтримки.

    Слід мати на увазі, що результати були отримані за допомогою анкет, які заповнювали самі пацієнти, саме тому деякі результати виявилися кращими, ніж можна було очікувати, як, наприклад, задоволеність життям або рівень стресу.

    Одним з обмежень даного дослідження є саме населення, що стало його об’єктом, тобто були враховані лише пацієнти вельми конкретної популяції, а саме жителі Йорданії, місця з дуже особливою культурою, релігією та самобутністю. А це означає, що необхідні нові дослідження, щоб можна було перевірити, чи збережуться ці самі результати в інших групах населення.

    Окрім того, у групі пацієнтів були настільки розрізнені діагнози серйозних захворювань (як, наприклад, діабет та рак), а також прогнози їх розвитку, що це могло вплинути на результати.

    Краще було б вибрати одну групу хронічних захворювань та спостерігати за кількістю пацієнтів, у яких проявляються симптоми депресії, оскільки інформація, отримана таким чином, мала б більшу екологічну обґрунтованість.

    Чи існує зв’язок між депресією та рівнем достатку?

    Було досліджено багато факторів, які могли б сприяти розвитку депресії або попередити його, а у випадку розвитку допомогти людині побороти цей стан.

    Мережа соціальної підтримки була одним із головних факторів, що

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1