Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Чого ми можемо навчитися з минулого
Чого ми можемо навчитися з минулого
Чого ми можемо навчитися з минулого
Ebook629 pages6 hours

Чого ми можемо навчитися з минулого

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Якщо ми не будемо вчитися на уроках історії, ми будемо повторювати помилки сьогодення і минулого. У попередні часи це вже було недобре, а в наш час може поставити під загрозу життя на землі. Ця книга відповідає на питання: "Чи могло все скластися інакше?". Бувають моменти, коли вибір визначає війну чи мир, щастя чи нещастя. Такі моменти називаються вузловими. Також у цій книжці подано 120 уроків з історії, а окремі теми досліджуються поглиблено. Ця книга є обов'язковою до прочитання для всіх, хто цікавиться політикою та суспільством. Врешті-решт розглядається питання про те, що ми не тільки можемо зробити з цими уроками світової історії, а також питання про те, що ми повинні в кінцевому підсумку зробити, щоб запобігти нещастю.

LanguageУкраїнська мова
Release dateMar 7, 2024
ISBN9798224115457
Чого ми можемо навчитися з минулого
Author

Rafael Barracuda

The author was born in 1943, during the war, in a village in the eastern part of the Netherlands where his father was a pastor. As a child he fantasized about a cosmic system of colors and numbers. He attended art school for several years, but as a landscape painter, he had problems with the education where only still lifes were painted. In the 1960s, he made big hitchhike trips, practically without money, to Greece, Turkey, Morocco and in 1964 to Afghanistan, India, and Nepal. He had always been interested in different cultures, especially in terms of landscape, music, and lifestyles. He was also interested in politics, but there he made a wrong choice in the 1960s. Despite that, years later that choice was miraculously made good again. Partly because of that personal experience he considers making a good choice so important. Later in life he went to study psychology. His final paper was on ethnic culture and happiness. Then he worked for about 15 years as a researcher in happiness at the Erasmus University in Rotterdam. He has been an enthusiastic folk dancer until the corona era.

Related to Чого ми можемо навчитися з минулого

Related ebooks

Reviews for Чого ми можемо навчитися з минулого

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Чого ми можемо навчитися з минулого - Rafael Barracuda

    Зміст

    Розділ 1: Вступ

    Розділ 2: Історія науки і техніки

    2.1. Революції в технологіях

    2.2. Чи зробив розвиток суспільства людей щасливішими?

    2.3. Розвиток науки

    2.4. Теорії змови.

    2.5. Реальні змови

    2.5.2. Коронавірус: нещасний випадок чи біологічна зброя?

    2.6. Задумані змови та неправдива інформація

    Розділ 3: Питання в тому, чому Африка сьогодні така бідна

    Розділ 4: Мислення якщо-тоді створює дивовижні можливості

    4.1. Альтернативна історія: що, якби: Якби - тоді в історії

    Розділ 5. Мораль і права людини

    5.1 Історія прав людини

    Розділ 6. Свобода і справедливість

    6.1. Особисті свободи

    Розділ 7. Спотворення історії.

    7.1. Природний хід розвитку в історії

    Розділ 8: Безпека.

    8.2. Найважливішим правом людини є право на життя.

    Розділ 9: Про допомогу та біженців

    9.1.  Необхідна допомога бідним країнам та ліквідація наслідків стихійних лих

    9.2. Біженці

    Розділ 10. Боротьба з бідністю

    10.8. Неправильне використання допомоги та неправильна допомога.

    Розділ 11. Сценарій катастрофи

    Розділ 12. Деякі пропозиції щодо вирішення поточних політичних проблем

    Розділ 13 Афганістан

    13.2. Чому зовнішня політика Америки зазнала стільки невдач після Другої світової війни?

    Розділ 14. Тенденції в демографії

    14.1. Переповненість

    14.2. Тенденція до зростання чисельності ісламу

    14.3. Тенденція в розподілі сортів

    14.4. Сексуальність і sполітика регульованого народонаселення

    Розділ 15. Які уроки історії можна винести з історії

    Розділ 16. Що ми робимо з уроками історії?

    Розділ 1: Вступ

    Коли ми чогось вчимося, ми завжди дізнаємося про те, що вже відбулося.

    Це може бути історія людства, а також історія групи, до якої ти належиш, або твоєї родини.

    Ви вчите свою рідну мову від групи, етнічної групи, до якої належите, а також культуру цієї групи: їжу, музику, звичаї.

    Якщо дитина вчиться не пхати руки у вогонь, це може бути тому, що тато так каже, або тому, що дитина обпікає руку.

    Останнє, особистий досвід, зазвичай є більш переконливим, ніж слова когось іншого.

    Однак для лідера групи чи країни важливо знати, чого ми можемо навчитися з історії. Але також і для кожного, хто підтримує певну групу, висловлює певну думку чи голосує за певну партію.

    Оскільки історія людства значною мірою створена людиною і оскільки люди частково непередбачувані, дехто каже, що ми не можемо нічого навчитися з історії.

    Це прикро, бо якщо ми можемо чогось навчитися з історії, ми можемо уникнути помилок, зроблених у минулому.

    Для цього нам потрібно звернути увагу на загальні обриси історії та на окремі події, що мають особливе значення. Наприкінці

    цієї книги наведено 120 уроків, які ми можемо винести з історії. Їх варто взяти до уваги, хоча можна сперечатися про їхню загальну достовірність.

    Дійсно, краще уникати помилок, ніж повторювати їх, особливо в наш час, коли були розроблені технології, які можуть поставити під загрозу життя на землі.

    Більше того, знання історії є добрим провісником майбутнього.

    Книга має на меті розповісти правду про історію, навіть якщо вона пов'язана з ідеологіями та релігіями.

    Вона, безумовно, не має на меті зачепити прихильників будь-якої релігії чи ідеології, навпаки, намір полягає в тому, щоб залучити їх до розмови з інакомислячими з усією належною повагою для того, щоб прийти до істини. 

    Ця книга містить ряд розділів і параграфів, взятих з моєї книги Як можна покращити світ. Ідея опублікувати їх окремо полягає в тому, що вони більш-менш утворюють єдине ціле, яке можна читати окремо від інших частин книги. Ця

    книга є перекладом з DeepL з оригінального голландського документа.

    Тому цілком можливо, що в тексті є помилки.

    Якщо ви натрапите на незрозумілі або нелогічні речення, це пов'язано з перекладом.

    Якщо в книзі є неправда, будь ласка, пишіть про це на електронну адресу vialucis360@gmail.com, а також з питаннями, коментарями та критикою.  Автор буде дуже радий.

    Розділ 2: Історія науки і техніки

    Найкраща частина знання все одно залишається зовні (Харі Ом Муібрук)

    2.1. Революції в технологіях

    Технічний розвиток не був поступовим, а розвивався хвилеподібно. Зокрема, перші періоди тривали найдовше. Чим більше розвиток, тим швидше технологічні революції змінювали одна одну.

    14 головних революцій в технологіях були:

    1. Використання каміння та глини 2. Виникнення та використання мови. 3. Використання вогню. 4. Одяг 5. Колесо. 6. сільське господарство, 7. використання металу, 8. гроші, 9. Писемність, 10. друкарство / порох, 11. парова машина, 12. електрика / двигун внутрішнього згоряння, 13. комп'ютер / інтернет і 14. роботизація / комп'ютеризація / євгеніка / штучний інтелект (ШІ).

    1. Використання каміння, гілок і глини ± 2 мільйони років тому

    Наприклад, використання каміння для розбивання горіхів було завжди і відоме навіть людиноподібним мавпам. Так само, ймовірно, як і використання каменя для удару чи кидання як зброї. Довгий час нічого не відбувалося в плані нових винаходів.

    Перше використання каменів для виготовлення знарядь праці (оброблені камені) налічує близько 1-2 мільйонів років. Це було мисливсько-збиральницьке суспільство. Археологічні знахідки свідчать, що використання дерев'яного списа із загостреним каменем в якості вістря виникло близько 500 000 років тому. Згідно з еволюційною теорією, людина виникла в тропіках або субтропіках, тому не обов'язково потребувала житла для захисту від холоду. Проте вона могла просто побудувати укриття від дощу за допомогою палиць та великого листя певних рослин, наприклад, бананового дерева. Після того, як люди мігрували з Африки до помірного поясу (Європа, Азія), у них виникла потреба в житлі.  Близько 380 000 років тому люди відкрили для себе використання очерету, палиць і листя для будівництва хатин від дощу або хатин від чуми. У дельтах річок або вздовж річок, де було достатньо глини або суглинку, люди почали будувати глинобитні будинки: - каркас з гілок, обмазаних суглинком - з солом'яним дахом: великий прогрес, тому що суглинок ізолює від спеки і холоду набагато краще, ніж гілки і листя. У степу іноді використовували намети з палиць і шкур тварин. Найдавнішій кістці, яку неандертальці використовували як знаряддя праці, близько 50 000 років. Під час льодовикового періоду печери широко використовувалися як житло: печери дуже добре підходять для цієї мети і пропонують найкращий захист як від холоду, так і від спеки, а також мають постійну температуру 11 градусів.

    2. Походження та використання мови. ± 100 000 років тому

    Тварини також можуть спілкуватися між собою. Бджоли виконують танець для інших бджіл, щоб показати їм шлях до квітів з нектаром. Собака чи свиня, які потрапили в біду, можуть верещати, щоб дати зрозуміти, що все серйозно. Пухи, вдоволені на колінах своєї господині, муркочуть.  Птахи співають, щоб позначити свою територію, а самці - щоб привабити самок. Домашні тварини знають свої імена і приходять, коли їх кличуть.  Мавп навіть вдалося навчити більш ніж 100 термінів за допомогою символів. І від природи кілька сотень їхніх криків мають певний сенс. Ймовірно, у людей кам'яного віку в силу обставин утворився новий звук, який мав особливе значення. І від ідеї, що можна пов'язувати звуки з річчю чи подією, з'явилося більше звуків для позначення речей чи подій. Саме по собі це можна вважати найбільшим винаходом. Серед лінгвістів та еволюційних біологів точаться суперечки про те, чи саме мозок призвів до появи мови, чи використання звуків і слів під тиском обставин, наприклад, використання каміння для полювання, призвело до збільшення мовної ділянки мозку. Зазвичай вважається, що якась протомова виникла у Східній Африці 150 000 років тому. Коли люди почали розселятися по всьому світу, з цієї прамови виникли мови. Первісні звуки були стандартизовані у слова. Існують значні відмінності між різними мовними сім'ями. І від тих племен, які розвинули мову, відгалуження, тобто нові мови, з'явилися всередині цієї великої мовної сім'ї. Наприклад, з індогерманської мовної сім'ї з'явилися германські, романські, слов'янські та інші мови. Потім у межах германської мовної сім'ї виникли, наприклад, німецька, англійська, голландська, датська, ісландська, шведська та норвезька мови. Коли культура стає більш розвиненою в технічно-науковому плані, в ній з'являється більше слів. Наприклад, з появою комп'ютерів з'явилася ціла нова лексика.

    Всі сучасні людські етнічні групи та народи знають мову.

    Мова - це символічний спосіб спілкування. Поняття замінюються символами: в даному випадку звуками. Мова також може бути основою для всіх подальших технологічних революцій, принаймні, починаючи з сільськогосподарської революції.

    Десятки тисяч років люди, ймовірно, також спілкувалися і представляли концепції чи події за допомогою символів в інші способи, а саме малюнки чи картини. Звичайно, більшість з них втрачено, але найдавніші печерні малюнки, що збереглися до наших днів, мають вік близько 35000 років і були знайдені на Південному Сулавесі в Індонезії. Іноді за допомогою малюнків люди могли передати більше інформації, ніж за допомогою мови. Припускають, що ці петрогліфи мали на меті впливати на хід полювання за допомогою магії, наприклад. Дехто також розглядає давнє візуальне мистецтво як своєрідну мову, і безперечно, що ці малюнки лягли в основу пізнішої писемності.

    3. Вогонь ± 400 000 років тому

    Вогонь існує відтоді, як існує всесвіт і світ: блискавки, лісові пожежі, виверження вулканів тощо.

    Але використовувати вогонь для приготування їжі, наприклад, для смаження м'яса, почали відносно недавно.

    Майже всі народи та етнічні групи навчилися використовувати вогонь, за винятком дуже невеликих груп, таких як андаманці. Спочатку вони використовували гілки, щоб підтримувати вогонь природним шляхом, наприклад, від удару блискавки, як тасманійські аборигени. Пізніше вони навчилися генерувати вогонь. Дослідники Паола Вілла та Віл Ребрук стверджують у своїй статті в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, що найдавнішим залишкам керованого вогню щонайбільше 400 000 років. Найстаріша археологічна знахідка знаходиться в Ізраїлі. Без винаходу використання вогню не було б можливим винайдення сільського господарства та парового двигуна. Пізніше, близько 20 000 років тому, вогонь також використовували для випікання глини, виготовлення горщиків. Це дозволило людям зберігати їжу та напої набагато краще, ніж раніше. Це було передумовою для сільського господарства, адже навіщо виробляти багато їжі, якщо ви не можете її зберегти? Якщо ви не можете зберігати їжу належним чином, вона розливається або з'їдається мишами чи, наприклад, мурахами, або пліснявіє набагато швидше. Воду, молоко чи сік тоді взагалі дуже важко зберегти.

    4. Одяг ± 170 000 років тому

    Перший одяг складався зі шкур тварин та шкіри. Принаймні: так припускають науковці. Найстарішому збереженому одягу лише мізерні десять тисяч років. Єдиним доказом того, що люди виготовляли одяг і раніше, є інструменти, які можна було використовувати для цього. На думку дослідників, перехід від наготи до одягу був необхідним. Homo sapiens в якийсь момент втратили густе волосся на тілі і повинні були знайти інший спосіб зберігати тепло. Це означало, що люди вкривалися не тому, що вважали це красивим чи веселим: вони мусили. Як тільки волосся на тілі зменшується, нічого страшного не відбувається, якщо ви живете в теплій місцевості, - каже дослідник Ян Гілліган. Але якщо навколишнє середовище раптово змінюється, то ця характеристика (лисина) може раптово стати недоліком. Це природно викликає питання: зрештою, коли люди не еволюціонували в більш волохатий вид протягом холодного періоду? Навіть під час льодовикових періодів літо в нижчих широтах залишалося теплим, - каже він.

    У теплих регіонах немає потреби в одязі. Саме тому народи і племена, які не стикалися з цивілізацією, досі живуть у тропіках голими, як, наприклад, у деяких районах Амазонії, Африки та Папуа-Нової Гвінеї. Одягатися в такому кліматі неприємно, а іноді навіть шкідливо для здоров'я.

    Але одяг дозволяє людям жити і в більш холодному кліматі.

    5. Колесо ± 4000 років до н.е.

    Попередниками колеса були стовбури дерев. Люди кам'яного віку, ймовірно, переміщували важкі предмети, такі як велике каміння (наприклад, для ліжок), котячи їх по стовбурах дерев, які, коли камінь від'їжджав за ними, знову ставили перед ним. Ймовірно, шумери були першими, хто використав колесо близько 4000 року до нашої ери. Спочатку колесо також використовували як гончарний круг. Після винайдення спиць, колісниця була винайдена близько 2000 року до нашої ери. Однак колесо як частина колісниці має той недолік, що його найлегше використовувати на рівнинній місцевості з відносно твердою поверхнею. На пересіченій гірській місцевості колесо непридатне для використання. Тому до недавнього часу в Непалі колісниця не використовувалася, а речі перевозили люди, які за професією були носіями. Найкраще колісниця їде по дорозі. Тож разом з колісницею з'явилися дороги. Це створило зв'язок між містами і селами: створило рух і торгівлю, що сприяло прогресу суспільства. Винахід колеса також уможливив транспортування важкого каміння, з якого будували великі споруди.

    6. Сільське господарство і тваринництво ±10 000 років до н.е. 

    М'язова сила людини або тварини була джерелом енергії. Праця все частіше виконувалася рабами або кріпаками. Виникнення поділу праці, торгівлі, міст і держав.

    Відкриття того, що можна вирощувати рослини і використовувати коріння та насіння для розмноження, дало поштовх численним інноваціям

    Джерело: https://slideplayer.nl/slide/2640380/

    Це дозволило людям жити на одному місці довший час, виникли міста, а зібраний врожай потрібно було захищати: з'явилися армії. Зрештою, важка праця на землі стала нелегкою, і люди почали використовувати людей з племен, які зазнали поразки в міжусобних війнах, як рабів для обробки землі. Це створило достатньо вільного часу для нових спеціалізацій, нових професій, таких як коваль, тесля, шкіряник, кравець тощо, а отже, і для торгівлі. Місто-держава почало об'єднуватися з іншими містами, і таким чином виникла держава-земля. Але після цього технологія завжди залишалася на одному рівні протягом дуже довгих періодів. Найважливішими винаходами, окрім вогню, писемності, були колесо, водяний млин і вітряк - дуже екологічні винаходи. Однак були генії, такі як Жовтий імператор Китаю Хуанді (2697 р. до н.е.), згідно з легендами, винахідник сільського господарства і тваринництва та інших речей, таких як календар, і Леонардо да Вінчі (1452 р.) в Італії, який продовжив розвиток технологій, але вони, як правило, не застосовувалися і не розвивалися в суспільстві. Леонардо да Вінчі описав концепцію літака, але до неї повернулися лише в 1891 році, коли Отто Лілієнталь створив планер, а американські брати Райт - моторизований літак (1900).  Компанія залишалася компанією м'язової сили.

    7. Використання металу ± 9000 років до н.е.

    Золото і срібло - одні з перших металів, які почали використовувати люди. Обидва метали зустрічаються в землі у вигляді невеликих самородків, і з ними легко працювати. Мідь і олово також легко видобувалися і могли Пізніше люди виявили, що змішана форма міді та олова - бронза - придатна для виготовлення потужної зброї та гарних інструментів для роботи з примітивними знаряддями праці. Мідь відома вже понад 10 000 років. Вперше її виявили на Близькому Сході близько 9000 року до нашої ери. Спочатку метал використовували для виготовлення ювелірних прикрас, інструментів і простої зброї. В Єгипті та на Балканах були знайдені олов'яні предмети віком до 6 000 років. Проте в Європі метал увійшов у моду лише близько 2500 року до нашої ери. Знахідки в Малій Азії та на островах Егейського моря свідчать про те, що срібло видобували з руди вже в 4 столітті до нашої ери. Як і золото, срібло незабаром стало цінним і затребуваним дорогоцінним металом. Срібло використовували переважно для виготовлення ювелірних виробів та інших прикрас, а також як валюту.

    Між 3000 і 2000 роками до нашої ери в Єгипті та Месопотамії почали видобувати залізо з руди. Використання заліза поступово поширилося на Європу та Африку, але пройшли століття, перш ніж новий метал повністю витіснив бронзу.

    Історики вважають, що це сталося не стільки через те, що залізо було кращим, скільки через брак олова. Якщо міді та олова не вистачало, то дорогу бронзу доводилося імпортувати. Але залізо можна було легко видобувати із залізної руди, що робило імпорт бронзи непотрібним.

    8. Гроші. Монети від ± 770 р. до н.е. і далі.

    Є історики, які стверджують, що гроші виникли не як засіб обміну, а як борг.

    Вони стверджують, що в невеликих фермерських громадах і селах речі не обмінювалися, а дарувалися. І що символ боргової розписки (наприклад, глиняна табличка або зарубка на колоді), який використовувався для позики, і є походженням грошей: що гроші тоді прийняли форму певних рідкісних предметів. 

    Дорогоцінні природні об'єкти, такі як мушлі, були примітивним загальним засобом обміну. Але метал мав властивість розділяти його (після нагрівання) на менші частини, щоб його можна було краще обчислити, тому він міг стати загальним засобом обміну, тому що всі товари можна було обчислити з його допомогою. Гроші з'явилися після запровадження сільського господарства і, разом з ним, були головним рушієм торгівлі та економічного буму.

    Грошова економіка Римської імперії значною мірою базувалася на сріблі, яке видобувалося в різних місцях зростаючої імперії.

    Спочатку вартість валюти була також і вартістю грошей.

    Потім з'явилися паперові гроші. 

    До 1971 року паперові гроші були забезпечені золотом.

    Після цього гроші ставали все більш віртуальними: в банках просто розраховувалися платежі і доходи, хоча банки все ще зберігали золоте покриття. У 21e столітті на зміну

    паперовим грошам прийшли банківські дебетові картки.

    Банки все менше покладаються на золоту вартість грошей і все більше - на економіку країни: таким чином, гроші все більше перетворюються на облікову вартість, засновану на довірі до них. Майже всі гроші стають електронними. Багато хто вважає, що майбутнє грошей - за криптовалютами, хоча вони вже кілька разів серйозно постраждали від шахрайства.

    9. Писання ± 6600 р. до н.е.

    Виникнення писемності, ймовірно, відбулося ± 6600 років до н.е. в Китаї та 3500 років до н.е. в Шумері.  Це дозволило людям точно зберігати події і передавати їх наступному поколінню, дозволяючи накопичувати знання.

    10. Ренесанс. ±1400 в Європі

    Поява рушниці, компаса, паперу та книгодрукування збігається з початком епохи Відродження, коли на зміну стандартним образам та історіям з Біблії та грецької міфології приходить спостережливість. Вперше це проявилося в образотворчому мистецтві, де спостережливість, поєднана зі знанням анатомії та перспективи, замінила старе іконоподібне мистецтво. Це видно на прикладі таких художників, як Леонардо да Вінчі, Рафаель, Тиціан і Мікеланджело. Порох, папір і друкарство були відомі китайцям протягом століть, але європейці почали використовувати порох для гармат. Це дало їм військову перевагу. Винахід компаса, краща астрономія і компас дозволили здійснювати морські подорожі, пов'язані з відкриттями. За допомогою зброї з 1500 року колонізували латинську Америку і Сибір, а з Африки привозили рабів для роботи на плантаціях в Америці.

    11. Паровий двигун (вугілля, шахти, фабрики), 1780 рік, Англія

    Потяги, парова насосна станція, епоха колоніалізму, комерційний капіталізм, Французька революція 1795 року, підйом робітничого класу, Карл Маркс 1840 року, завоювання європейцями Африки, Південної Азії, Північної Америки та Центральної Азії. У 1863 році було скасовано рабство.

    Перша промислова революція в Англії була заснована на нових технологіях, і відтоді ці технології постійно розвивалися. Винахід парового двигуна можна вважати поворотним моментом у розвитку технологій. Хоча Герон Александрійський описав перший паровий двигун ще в першому столітті нашої ери, ідея парового двигуна не з'являлася знову до 1698 року, і після різних удосконалень він все частіше використовувався в Англії після 1775 року. Але там спалювання вугілля, необхідного для парового двигуна, яке все більше видобувалося, транспортувалося (паровозом) і використовувалося для опалення завдяки паровій машині, також спричиняло все більше забруднення повітря, особливо в Лондоні: так званий смог.  Умови праці робітників різко погіршилися порівняно з середньовічними ремісниками. Середньовічні ремісники могли в основному самі вирішувати, коли їм працювати і як працювати в рамках гільдії. Те, що вони робили, було красивим і зазвичай їм самим подобалося. Нові ж робітники були у владі примх капіталіста. Те, що вони робили, їхні будинки та фабрики часто були потворними. Хоча самі вони зазвичай не любили роботу, їм доводилося заробляти гроші на фабриці, тому що старий метод роботи ремісників у майстерні робив продукцію занадто дорогою для ринку. Нездорова, виснажлива праця була єдиним способом заробити гроші. Покращення жахливих умов праці було джерелом натхнення Карла Маркса, хоча його теорії рідко призводили до покращення умов праці на практиці і навіть були контрпродуктивними в соціалістичних країнах. Однак, зазвичай християнство надихало деяких соціальних капіталістів, які намагалися покращити працю та умови праці робітників.  Тоді ж виникли різні соціально-релігійні рухи, такі як Армія Спасіння, що опікувалися найбіднішими та знедоленими верствами суспільства.

    12. Впровадження електрики в Англії 1880 року та двигуна внутрішнього згоряння в Німеччині 1900 року.

    Нафта як основа для виробництва і транспортування електроенергії, поява фотографії з 19 століття, механізація, коли м'язова сила замінюється машиною, телеграфія, автомобілі, літаки, радіо, після 1945 року - початок автоматизації. Телебачення з 1960 року і далі

    З 1900 року було запроваджено обов'язкову освіту: дуже важливу для інформування мас. На основі капіталізму виникли політичні форми правління: фашизм, комунізм (як його так звана протилежність, а насправді державний капіталізм, різновид диктаторського феодалізму) і демократія. Це був час світових воєн і холодної війни між Заходом і Росією/Китаєм. Більше демократії та прав людини з'явилося після 1945 року, за винятком Китаю. Між 1945 і 1975 роками були ліквідовані останні залишки колоніалізму.  Починаючи з 1945 року, важливість винахідництва ставала все більш важливою.

    Фундамент для Другої промислової революції був закладений англійцем Майклом Фарадеєм, базувався на теоретичних і практичних основах використання електроенергії, особливо на винаході електродвигуна, а пізніше лампочки і телеграфу. Електрифікація почалася приблизно з 1860 року і використовувалася для освітлення та інших цілей і відбувалася в основному в 20-му столітті переважно в Англії та Америці, а також у Німеччині, Франції, Австрії, Росії, Італії та Японії. В інших частинах світу часто лише після Другої світової війни. Друга промислова революція також характеризувалася зростаючою механізацією, тобто роботу, що виконувалася за допомогою м'язової сили, перебрали на себе машини. У 19-20 століттях відбулася низка винаходів, які принесли всілякі інновації.

    Окрім відкриття можливості використання електрики, найважливішим винаходом був двигун внутрішнього згоряння. Він працював на нафті. А її спочатку отримували переважно з Близького Сходу, де все ще існували феодальні та рабовласницькі суспільства. Величезний попит на нафту з боку Америки та Європи, частково завдяки проникливому торговельному менталітету арабів, створив величезні фінансові ресурси в арабському світі, зробивши емірати та Саудівську Аравію швидко багатими. Це величезне багатство потім було використано арабами для ісламізації решти світу, в Африці та Європі. Це і є першопричиною проблеми ісламізації. Крім того, ісламський тероризм отримував і отримує фінансову підтримку з арабського світу.

    Хоча електрика, двигун внутрішнього згоряння та інші винаходи принесли величезне багатство, вони також спричинили масове руйнування довкілля, особливо через хімічну промисловість, величезну кількість пластику, виробництво викопної енергії та транспорт, а також великомасштабне сільське господарство і тваринництво. Це призводить до масового вимирання видів рослин і тварин, потворності міст і продуктів та погіршення здоров'я людей. Спочатку це було помічено натуралістами, біологами та вченими лише в 1950-х роках. Лише після 1970 року широка громадськість почала усвідомлювати, що радіоактивність і хімічні відходи (які в 1950-х роках вважалися ознаками прогресу) можуть бути шкідливими. У таких країнах, як Росія, Китай і Африка, це розуміння ще не прийшло до широкої громадськості та урядів. До 2000 року пропагандистські фільми з Росії та Китаю показували димлячі заводські труби як втілення прогресу. Це період сили профспілок проти капіталістів.  Після 1960 року - більше демократизації.

    13. Вступний комп'ютер 1980 - теперішній час і мобільний зв'язок та інтернет з 1995 року в Америці.

    Автоматизація, інформаційна епоха. Мобільні телефони з 2000 року, глобалізація, поява Азії та колишніх колоній. Падіння комунізму (1990), ісламізація, зникнення робітничого класу і традиційного селянського класу (робітники і селяни стають високоосвіченими і своєрідними інтелектуалами).

    Винахід комп'ютера можна вважати початком Третьої промислової революції або, точніше, інформаційної епохи. Вона характеризується зростаючою механізацією та розвитком усіх видів програм, заснованих на інформатиці, комп'ютерній науці та програмному забезпеченні, завдяки чому з'являються можливості, які раніше були немислимими. Хоча перше наукове комп'ютерне навчання відбулося в Кембриджі ще в 1953 році, широкому загалу комп'ютери були представлені у 1980-х роках. Ці нові технології дають змогу створювати більш досконалі методи виробництва, більш пристосовані до індивідуальних уподобань (як це робили ремісники в Середньовіччі, до речі), а також впроваджувати більш екологічні методи. Робітники та шахтарі зникають, і якщо їх не перекваліфіковують, то звільняють і залишають без роботи. Це створює незадоволений неосвічений пролетаріат, про який зрештою доводиться економічно піклуватися високоосвіченим. Тому система освіти повинна бути адаптована до вимог майбутнього і більше не готувати робітників для заводу 1950-х років, як це досі відбувається в більшості країн.

    14. Майбутній розвиток

    Впровадження квантового або світлового комп'ютера (лазерного комп'ютера), комп'ютера на основі інших галактик, телепортації, роботизації, паранормальних здібностей на основі технологій, штучного інтелекту (ШІ), нанонізації, алгоритмів самонавчання, самокерованих або вітрильних транспортних засобів, біотехнологій, генної інженерії, комп'ютерного суспільства, лазерних технологій, 4D-друку, управління погодою, ядерного синтезу або іншої чистої енергії

    Стара робота шахтаря і заводського робітника: важка, нудна, небезпечна і брудна робота буде виконуватися роботами. Величезні обсяги даних ("великі дані") будуть оброблятися з великою швидкістю, щоб з них можна було витягти корисну інформацію. Те, що раніше було привілеєм лише еліти, тепер охопить все суспільство: все суспільство стане елітою.

    Наступна (4-а) промислова революція, початок якої ми спостерігаємо зараз, але більша частина якої лежить у майбутньому, ймовірно, буде повною комп'ютеризацією, автоматизацією та роботизацією суспільства, а також значно вдосконаленим штучним інтелектом (ШІ), біотехнологіями, лазерними технологіями та нанонізацією.

    Поки що, однак, спроби контролювати погоду не принесли особливих результатів, тому Захід практично відмовився від цих спроб. У Росії та Китаї, однак, люди зайняті дослідженнями у сфері контролю над погодою. Дехто стверджує, що глобальне потепління - це російський проект, спрямований на те, щоб зробити Сибір більш придатною для проживання і будівництва. Принаймні, в майбутньому можна очікувати, що контроль погоди стане звичним явищем, і ми зможемо запобігати ураганам, викликати дощ або сухість. Поки що це можливо лише в невеликих масштабах шляхом розсіювання хімікатів або дрібних порошків над хмарами. Ймовірно, спочатку доведеться дослідити, як працює паранормальне, адже паранормально впливати на погоду можливо.

    Теоретично квантовий комп'ютер може працювати щонайменше в 1000 разів швидше, ніж найкращий сучасний суперкомп'ютер, хоча поки що ця швидкість може бути використана лише для дуже специфічних обчислювальних задач. Однак з квантовим комп'ютером все ще пов'язані принципові проблеми, такі як запис результатів.  Крім того, на основі заплутаних частинок (які, таким чином, працюють одночасно) відбувається розвиток у напрямку квантового інтернету. Нещодавні розробки дозволяють посилювати заплутаність, потужність якої зменшується, і зберігати цю інформацію в ядерних спінах. Наразі, однак, з цим мало що можна зробити, окрім як сказати, що інформацію, отриману таким чином, неможливо зламати, тобто вона є абсолютно секретною, оскільки не існує середовища, через яке інформація подорожує. Хоча: слово неможливо в науці і за її межами раз по раз застаріває. Згадуються також слова Ісуса: "Про що шепочуть по секрету, про те кричатимуть з дахів". Схоже, що IBM у 2018 році та Google у 2019 році побудували перший квантовий комп'ютер: поки що лише для дуже специфічних завдань. Звичайний комп'ютер виконує завдання одне за одним - послідовно; квантовий комп'ютер робить це одночасно - паралельно. Тому квантовий комп'ютер більш ніж в 1 000 разів швидший. Недоліком є те, що квантовий комп'ютер не може мати велику пам'ять, бо тоді кубіти можуть розпастися самі по собі. Це обмеження як для алгоритмів, так і для пам'яті. Можливо, квантовий комп'ютер залишатиметься нестабільним, вимагаючи повторення обчислень багато разів, щоб перевірити, чи дають вони той самий результат.

    Інший підхід - комп'ютер, заснований на іншій системі числення, ніж цифрова.

    Цифрова система заснована на функції увімкнення та вимкнення електрики. Вимкнено = 0, увімкнено = 1.

    Але можна використовувати іншу систему числення, використовуючи інший вхід (наприклад, світло), тому що насправді цифрова система, яка слугує кодом для входу і виходу, є найбільш незручною системою.

    Також, використовуючи інші схеми з іншими матеріалами, можна використовувати інші системи числення. Це може бути 12-рична система, або 60-рична, або 360-рична.

    Однією з найбільших технічних революцій є штучний інтелект або штучний інтелект (ШІ) : Розробка програмного забезпечення з алгоритмами, яке само навчається, а потім розробляє кращі алгоритми: Це може тривати дуже довго і стати свого роду штучною еволюцією, але в рази швидшою, ніж біологічна революція. Існує безліч додатків, які використовують штучний інтелект. Найвідомішим є чат-бот від Microsoft у Bing, але Google працює над Bard, і є незліченна кількість інших додатків. Зображення, створені за допомогою мовної команди, текст, розв'язання задач, коди для комп'ютерних програм, музика та багато іншого - все це продукують додатки зі штучним інтелектом. За короткий час те, що раніше здавалося неможливим, стає можливим.

    Це уможливлює створення роботів або програм-роботів, які можуть самі навчатися і вдосконалюватися. Путін заявив, що той, хто контролюватиме штучний інтелект у майбутньому, контролюватиме світ. Якщо судити за країнами чи регіонами, то Європа, схоже, відстає від Китаю та Америки. Китай має близько половини патентів у сфері ШІ, Америка - близько третини, а Європа - лише близько 10%.

    Scientias пише: "Органоїдний інтелект

    Дослідники запропонували революційний спосіб вдосконалення обчислень. І це завдяки новій концепції, яку вони називають інтелектом органоїдів, пояснюють вони в журналі Frontiers in Science. Органоїд - це штучно вирощений мініатюрний орган. Їх створюють поза організмом зі стовбурових клітин, які запрограмовані на перетворення в зменшену і спрощену, але функціональну версію справжнього, біологічного органу. У цьому випадку йдеться про органоїди мозку. Хоча вони не є справжніми міні-мозками, вони поділяють важливі аспекти функціонування та структури мозку. Наприклад, уявіть собі нейрони та інші клітини мозку, які необхідні для когнітивних функцій, таких як навчання та пам'ять".

    Однак, завдяки квантово-механічним принципам суперпозиції та заплутування, стара ідея телепортації, зображена в науково-фантастичних фільмах, більше не є неможливою. Телепортація інформації вже була здійснена китайськими дослідниками з заплутаною частинкою в Китаї на землі і заплутаною частинкою в супутнику на висоті 500 км над Землею.

    2 .2. Чи зробив розвиток суспільства людей щасливішими?

    Улюбленим коником марксистів є догма про те, що технічний розвиток буде заблокований соціальним розвитком, або, кажучи марксистською мовою, "розвиток продуктивних сил блокується виробничими відносинами", і це призведе до комуністичної революції.

    На практиці, однак, очевидно протилежне: технічний розвиток відбувається набагато швидше, ніж соціальний, суспільний, етичний і духовний.

    Можна навіть стверджувати, що соціальний і духовний розвиток часто гальмується певними видами технічного розвитку.

    Такий технічний розвиток навіть зайшов так далеко, що може поставити під загрозу існування людини. Це було очевидно вже на початку використання пороху для зброї. Але по-справжньому це стало очевидним лише з винайденням атомної бомби. Соціальний розвиток явно відстає від технологій: ми бачимо це на прикладі інтернету: технологія - це технологія єдиного світу, але в дійсності люди і групи, які її використовують, гуртуються за перегородками, що відокремлюють їхнє плем'я, релігію, національність, расу чи що завгодно, що відокремлює їх від інших. Одна група намагається домінувати або підкорити іншу, як це зробила Росія, надсилаючи фейкові повідомлення, щоб вплинути на вибори в США. Звичайно, є також групи, які хочуть спілкуватися в гармонії з іншими групами з усього світу, але вони, здається, в меншості. Навіть науковці, основою яких є міжнародний обмін знаннями, контролюються компаніями та урядами, щоб не ділитися усім.

    З'явилося нове явище - космічні подорожі. Зовсім недавно японські вчені виявили, що на Місяці є гігантська печера. Це ідеальне місце для бази на Місяці, оскільки поверхня Місяця страждає від падіння метеоритів, тому будівництво простого пластикового будиночка становило б велику небезпеку для його мешканців - астронавтів. Однак у такій печері вам це не загрожуватиме. Але Земля ще не досягла тієї точки, коли може впевнено співпрацювати на міжнародній базі на Місяці. Країни, які зараз здатні до космічних подорожей: Америка, Росія, Китай, Індія, Японія, Європа - вони анітрохи не довіряють одна одній. Вони воліли б мати базу на Місяці як країна: американську базу, російську чи китайську. Тоді вони зможуть похвалитися: Бачите, ми кращі за інших.

    Найкращим рішенням була б координація і співпраця цих країн під керівництвом Організації Об'єднаних Націй, в якій могли б брати участь всі інші країни, і результати якої були б в інтересах усього світу, а не лише космічних держав. Якщо цього не станеться, може розпочатися гонка за ресурсами на Місяць, що, в свою чергу, може призвести до війни на Землі. Окрім Японії та Європи, Америка, Росія та Китай мають імперіалістичних лідерів, які часто не несуть жодної відповідальності та іноді загрожують іншим етнічним групам, народам та країнам. Не зовсім позитивна перспектива: У такому разі краще відкласти будівництво місячної бази доти, доки всі космічні держави не визнають права людини, не поважатимуть навколишнє середовище і не захочуть співпрацювати одна з одною на благо всього світу. З огляду на політичні події, це може статися через кілька десятиліть.

    До речі, є підстави вважати, що люди не стали щасливішими після аграрної революції:

    Замість цікавого життя, де можна було вільно мандрувати і пожинати плоди природи, новий фермер мусив працювати в поті чола і бути обтяженим цілою системою зобов'язань, що також створювало нові турботи. Свобода людей у природному суспільстві поступилася місцем кріпацтву великих мас перед правлячою клікою або, в кращому випадку, перед елітою.

    Це правда, що за останні 60 років, завдяки розвитку технологій, багато важкої роботи перебрали на себе машини, але через це та сучасний світ, людський фактор значною мірою втрачено.

    Найбільший занепад свободи і щастя стався внаслідок сільськогосподарської революції близько 10 000 років тому. Вона також спричинила занепад природи: ліси були вирубані, що дало волю ерозії, а пустелі надзвичайно розширилися. Все Середземномор'я висохло. Природний баланс був порушений, але не так сильно, як в останні 100 років: це набагато гірше.

    Але в деяких аспектах щастя і здоров'я також погіршилися порівняно з періодом до 1950-х років, хоча в інших аспектах ситуація покращилася.

    Колись фермер тримав присадибну ділянку, на якій вирощував достатню для його сім'ї кількість продукції, а також близько восьми курей і п'яти кіз, яких він знав особисто. Тепер курей утримують на крихітній площі, де вони ледве можуть пересуватися, у величезній кількості, як на своєрідній м'ясокомбінаті. Але кури, свині, кози і корови - це хребетні тварини, які теж мають розум і почуття: таким чином, тварин кривдять у великих масштабах.

    Крім того, люди перебували під опікою сім'ї та односельців і були частиною цієї соціальної групи. Самотності не існувало, і майже всі одружувалися, зазвичай у віці до 20 років.

    Тоді у вас було більше людського дотику.

    Проте, не завжди це було приємно. Люди часто жили разом зі свекрами. Деякі члени сім'ї (батько і часто старший син) вважали себе вищими за інших, яких гнобили, дискримінували і не чули.

    Після Другої світової війни це викликало справедливий протест проти будь-якого невиправданого авторитаризму, а в 1960-х роках, здавалося, настала нова ера: ера рівності, свободи, демократії, сексуальної свободи, гармонії у світі.  Це було пов'язано з впровадженням контрацептивів, деколонізацією та більшою увагою до умов праці і, вперше, до дозвілля. Інші культури стали джерелом натхнення для нових форм мистецтва.

    На жаль, у 1980-х роках і пізніше ця ситуація виродилася: свобода куріння травички перетворила людей на психопатів, які почали вживати важкі наркотики, з усіма пов'язаними з цим злочинами, а також принесла з собою незахищеність. Дійсно, з 1950-х років багато чого покращилося, але багато чого й погіршилося. Переважно це стосується природи.

    Але навіть для людей мрія 1960-х років не здійснилася, принаймні, не в повній мірі.

    Деколонізація звільнила колонії, але держава не завжди виявлялася такою, якою її очікували в 1960-х і 1970-х роках.

    На зміну кумівству колонізаторів у багатьох випадках прийшло не відкрите чесне правління, а кумівство і корупція купки обраних, які нажилися на невігластві народу або прийшли до влади шляхом шахрайства, а іноді й

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1