Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Skaistule, briesmonis un mācītājs
Skaistule, briesmonis un mācītājs
Skaistule, briesmonis un mācītājs
Ebook262 pages3 hours

Skaistule, briesmonis un mācītājs

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Beidzot ir parādījusies tieši mācītājiem un mācītāju sievām paredzētā grāmata! Šī grāmata neattiecas uz jums, ja neesat mācītājs vai mācītāja sieva! Ja jūs esat šīs grāmatas mērķauditorija, ļaujiet Dievam jūs vadīt šajā pārdomas izraisošajā grāmatā. Šajās lappusēs tiks atklāts, kādas noslēpumainas lomas sievietes ir spēlējušas mācītāju dzīvē. Lai šīs lappuses jums kalpo par brīdinājumu un vada pa svētības ceļiem!

LanguageLatviešu valoda
Release dateApr 27, 2018
ISBN9781641351386
Skaistule, briesmonis un mācītājs
Author

Dag Heward-Mills

Bishop Dag Heward-Mills is a medical doctor by profession and the founder of the United Denominations Originating from the Lighthouse Group of Churches (UD-OLGC). The UD-OLGC comprises over three thousand churches pastored by seasoned ministers, groomed and trained in-house. Bishop Dag Heward-Mills oversees this charismatic group of denominations, which operates in over 90 different countries in Africa, Asia, Europe, the Caribbean, Australia, and North and South America. With a ministry spanning over thirty years, Dag Heward-Mills has authored several books with bestsellers including ‘The Art of Leadership’, ‘Loyalty and Disloyalty’, and ‘The Mega Church’. He is considered to be the largest publishing author in Africa, having had his books translated into over 52 languages with more than 40 million copies in print.

Related to Skaistule, briesmonis un mācītājs

Related ebooks

Reviews for Skaistule, briesmonis un mācītājs

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Skaistule, briesmonis un mācītājs - Dag Heward-Mills

    1. DAĻA.

    BRĪDINĀJUMI

    1. NODAĻA

    Brīdinājums! Garīdznieku noslēgtās laulības atšķiras no parastajām laulībām

    Vai jūs esat aizmirsuši savu tēvu ļaunos darbus, Jūdas ķēniņu ļaunumu, VIŅU SIEVU ĻAUNPRĀTĪBAS un savu pašu un SAVU SIEVU ĻAUNOS PĀRKĀPUMUS, ko tie visi darījuši Jūdas zemē un Jeruzālemes ielās?

    Jeremijas grāmata 44:9

    Šī grāmata neattiecas uz jums, ja neesat mācītājs.

    Ja neesat mācītājs, neturpiniet to lasīt.

    Ja neesat mācītājs, lūdzu, pārtrauciet to lasīt šajā vietā!

    Ja jūs neesat mācītājs, un turpināsiet to lasīt, tad jūs kritizēsiet lietas, par kurām jums nav saprašanas.

    Ja jūs neesat mācītājs, atrodiet citu grāmatu par laulību. Ir pieejamas daudzas labas grāmatas par laulību, kas ļoti noderēs jūsu dzīvē. Ja vēlaties uzzināt, kur iegādāties labu grāmatu par laulību, vērsieties tuvākajā grāmatu veikalā.

    Laba laulība ir īsta svētība, un es zinu daudzas lieliskas un labas laulības, kas tiešām ir brīnišķi svētītas. Kādas svētības laulība var dāvāt?

    1. Laba laulība ir svētība, jo būt diviem ir labāk, nekā palikt vienam. Svētajos Rakstos ir daudz pantu, kuri apliecina šo faktu.

    Diviem ir labāk nekā vienam būt, tāpēc ka viņiem tad iznāk labāka alga par viņu pūlēm; ja viņi krīt, tad viens palīdz otram atkal tikt uz kājām. Bet nelaime tam, kas ir viens! Kad tas krīt, tad otra nav, kas viņu pieceļ!

    Tāpat arī, kad divi guļ kopā, viņi viens otru silda, bet kur lai ņem siltumu viens pats? Un, ja kāds var vienu pārvarēt, tad divi taču var tam pretī stāties, un trīskārtēju auklu nevar tik drīz pārraut.

    Salamans mācītājs 4:9-12

    2. Laba laulība ir svētība, jo precēts pāris var paveikt desmit reižu vairāk, salīdzinot ar vienu cilvēku.

    Kā viens var vajāt tūkstošus, un kā divi var likt bēgt desmittūkstošiem? Vai ne tāpēc, ka tā klints tos ir pārdevusi, un nevis Tas Kungs tos ir nodevis?

    Piektā Mozus grāmata 32:30

    3. Laba laulība ir svētība, jo precēts vīrs bauda lielu Dieva labvēlību.

    Kas atrod sev laulātu draudzeni, tas atrod sev tiešām ko labu un var līksmoties, ka žēlastības dāvanu dabūjis no Tā Kunga.

    Salamana pamācības 18:22

    Kaut arī laba laulība ir liela svētība, ir daudz dažādu laulību veidu. Ne visas laulības sasniedz galīgo mērķi — kļūt pārim par svētību.

    „Nelabas" laulības pastāv tikai tāpēc, ka ir īstas un labas laulības.

    Šī grāmata stāsta par dažādiem pastāvošiem laulību tipiem. Tā ir paredzēta mācītājiem un viņu laulībām, NEVIS parastajiem kristiešiem vai neticīgajiem. Šīs grāmatas liela daļa neattieksies uz jums, ja neesat mācītājs vai mācītāja sieva.

    Daudzas grāmatas par laulību mācītājos izraisa sajūtu par nepareizas sievietes apprecēšanu, jo reālajā dzīvē viņu laulības neatbilst autora jaukajam aprakstam.

    Tad viņus šokē ziņas, ka šķiras mācītāji ar šķietami fantastiski labām laulībām.

    Šī nav grāmata par parastām laulībām. Šī grāmata nav līdzsvarota laulības problēmu divpusēja apspriešana. Es tiešām varētu uzrakstīt grāmatu par vīriem un sievām. Es varētu arī uzrakstīt grāmatu par sekmīgu laulību. Es pat varētu uzrakstīt grāmatu par to, kā pāriem pārvarēt dažādas laulības dzīves problēmas. Taču es to nedaru šajā grāmatā. Esmu izvēlējies rakstīt grāmatu par tēmu, kuru parasti neapspriež.

    Šī ir grāmata par sievu ļaunumu. Es rakstu šo grāmatu par ļaunumu, kas slēpjas aiz daudzu sievu ārējā skaistuma maskas. Ja jūs meklējat labu grāmatu par laulību, atrodiet citu, jo šī nav šāda tipa grāmata. Šī grāmata stāsta par skaistuli, briesmoni, kas mīt dažu mācītāju sievās, un mācītāju cīņu ar viņām. Daudzi mācītāji apprec skaistules! Taču šīs skaistules ir arī briesmoņi!

    Es apzinos, ka lielākā daļa cilvēku baidās atzīt, ka laipna paskata un maigas dabas sievām varētu piemist ļaunums. Kā jau teicu, es negrasos izvērst līdzsvarotu, divpusēju laulības apspriešanu. Ja jūs vēlaties līdzsvarotu diskusiju par vīriešu un sieviešu labajām un sliktajām īpašībām, tad, lūdzu, pārtrauciet šīs grāmatas lasīšanu! Šī grāmata ir par sievu ļaunumu, jo īpaši dažu kristiešu un mācītāju sievu ļaunumu.

    Pravietis Jeremija žēlojās par sievu pastrādāto ļaunumu Jūdejā un Jeruzalemē. Šīs sievas nebija neticīgās, bet piederēja Israēla namam. Jeremijas pieminētais sievu ļaunums bija elkdievība un sacelšanās pret Dievu. Ļaunums, par ko es rakstu, ir arī dažu mācītāju sievu sacelšanās pret Dieva Vārdu.

    Šī nudien ir grāmata mācītājiem un viņu sievām. Te ir aprakstīta uzticīgo kristiešu un Dieva vīru laulību pieredze. Būtībā šī grāmata ir par mācītāju laulību situācijām, par kurām viņi nespēj runāt.

    Bet, ja tu arī dodies laulībā, tas nav grēks, un, ja jaunava dodas laulībā, tā negrēko; TĀDIEM SAVAS MIESAS BĒDAS GAN BŪS, bet es jūs gribētu saudzēt.

    Pāvila 1. vēstule korintiešiem 7:28

    Pāvils pravietoja, ka tie, kas būs precējušies, piedzīvos miesas bēdas. Varbūt tas bija iemesls, kāpēc viņš pats tā arī nekad neapprecējās. Starp citu, es neuzrakstīju šo grāmatu, jo nezinu neko sliktu par vīriešiem. Protams, ka zinu! Es neuzrakstīju šo grāmatu arī tādēļ, ka vēlos runāt slikti par sievietēm. Es tik ļoti ticu sieviešu kalpošanai, svaidībai, gudrībai un lomai, ka daudzas sievietes esmu draudzē iecēlis un paaugstinājis. Es nezinu nevienu, kurš būtu atklājis un mācītāju amatos iecēlis vairāk sieviešu par mani, kaut gan nešaubos, ka tādi ir.

    Lasot šo grāmatu, iespējams, jūs brīnīsieties, kādēļ es sieviešu sliktās īpašības nelīdzsvaroju ar vīriešu sliktajām īpašībām. Iemesls ir vienkāršs — tas nav šīs grāmatas uzdevums! Ja es rakstītu par briesmīgajiem precētu vīriešu grēkiem, es būtu pilnīgā novārtā atstājis vēstījumu, ko Dievs man paudis. Ja es tā rīkotos, šī grāmata būtu daudz biezāka, un tādi cilvēki kā jūs, kuri daudz nelasa, pat nemēģinātu to izlasīt.

    Šī grāmata ir paredzēta, lai izskaidrotu dažas noslēpumainās lomas, kuras sievietēm ir bijušas mācītāju dzīvēs. Mēs slavinām savas sievietes un pateicamies par viņu lomu laulību laulībā un kalpošanā. Bez sieviešu palīdzības mums nebūtu īpašu sekmju Dieva darbos. Es uzskatu, ka sadarbība un būtiskas lomas piešķiršana sievietēm viena no draudzes izaugsmes noslēpuma atslēgām.

    Sievietes tiek cildinātas, bet maz tiek runāts par viņu negatīvajām iezīmēm, jo ikviens baidās izskatīties slikti vai izklausīties tā, it kā viņu laulībās būtu problēmas. Taču es nevēlos noklusēt neko, kas jums varētu nākt par labu.

    Neko, kas jums noderīgs, neesmu noklusējis, bet jums to sludinājis un mācījis ļaužu priekšā un pa mājām.

    Apustuļu darbi 20:20

    Skaistule ir īsta, bet tikpat īsts ir arī briesmonis! Maz ir runāts par sieviešu postošo lomu kalpošanā. Mūsu svētā grāmata Bībele neklusē par sieviešu artavu šīs pasaules posta radīšanā. Ar Ievas rokām tika izpostīta Ādama dzīve un kalpošana. Ar Ievas rokām visa cilvēce tika iemesta tumsībā un pakļauta grūtībām.

    Daudzu mācītāju skaistās un kārtīgi izdaiļojušās sievas liek viņiem dzīvot spēcīgā stresā, tumsībā un grūtībās.

    Šīs grāmatas tapšanas iemesls ir patiesi parādīt to, ko piedzīvo daži cilvēki.

    Vēl viens šīs grāmatas tapšanas iemesls ir vēlme palīdzēt tiem, kuri grasās izvēlēties „skaistuli. Ir svarīgi, lai viņi saprastu, ka izvēlētā „skaistule var viegli pārvērsties „briesmonī! Es ceru, ka šī grāmata palīdzēs visām skaistajām sievietēm nepārtapt par „briesmoņiem!

    Kad Džons Veslijs (John Wesley) vēl nebija precējies, viņš reiz saslima, un viņu apkopa kāda sieviete, kura vēlāk kļuva par viņa sievu. Viņš aprakstīja, cik viņa bija skaista, tīkama un jauka. Viņas vārdi bija neaizmirstami! Viņas balss intonācija bija maiga! Džonu Vesliju nepārvarami pievilka viņas mierinošā mīlestība! Paša vārdiem runājot, viņa nākamā sieva Mollija deva visus jebkad nepieciešamos apliecinājumus. Viņas mīlestību viņš raksturoja kā spēcīgu! Viņš runāja par Mollijas „negrozāmo pieķeršanos. Vārda „negrozāms dziļo nozīmi es pat neņemos interpretēt. Tieši tā! Negrozāma pieķeršanās! Vēlos jums citēt pašu Džonu Vesliju, kur viņš apraksta brīdi, kad pirmo reizi satika savu „skaistuli, savu „mīļoto Molliju (pirms viņu apprecēja).

    Džons Veslijs raksta: „ES SAŅĒMU VISUS APLIECINĀJUMUS, KĀDUS VIEN IESPĒJAMS IZTEIKT VĀRDOS, PAR VISSPĒCĪGĀKO UN NEGROZĀMĀKO PIEĶERŠANOS."

    Taču pēc laulībā nodzīvotajiem gadiem viņš viņu aprakstīja pilnīgi citiem vārdiem. Viņa „skaistule bija pārtapusi „briesmonī. Kādu dienu viņa sieva atstāja mājas, lai dotos ceļojumā. Šī bija sieviete, par kuru viņš tika teicis, ka tā pret viņu izjutusi spēcīgu un negrozāmu pieķeršanos. Sievai izejot pa durvīm, viņš teica: „ES CERU NEKAD VAIRS NEREDZĒT TAVU ĻAUNO SEJU!"

    „Es ceru nekad vairs neredzēt tavu ļauno seju! — šāda bija Džona Veslija vēlme pēc tam, kad viņš savā „skaistulē bija atklājis „briesmoni". Šis ir klasisks piemērs tam, kā mācītājs apprec skaistuli, kura vēlāk pārtop par briesmoni!

    Patiešām, šī grāmata ir domāta, lai spēcinātu visus, kuri ir dziļi iestiguši neatgriezeniskās laulības problēmās. Es ļoti ceru, ka šī grāmata palīdzēs mācītājiem nepieļaut laulības šķiršanu, sniedzot viņiem izpratni par to, ko viņi patiesībā piedzīvo.

    Esmu pārliecināts, ka daudzi cilvēki atpazīs šajā grāmatā aprakstītās situācijas. Izmantojiet labajā ticības cīņā šajos vārdos rodamās zināšanas, izpratni un gudrību. Laulība ir viens no mūsu dzīves pārbaudījumiem, kas mums ir veiksmīgi jāiztur! Dažiem cilvēkiem laulība ir vislielākais mierinājums, kādu vien var gūt! Citiem laulība ir vissmagākais krusts, kādu vien var nest! Dažiem cilvēkiem ir lieliskas laulības. Taču ne visiem mācītājiem ir laba pieredze vai kas labs sakāms par laulību. Patiešām, daudzi mācītāji savu laulību raksturotu kā kauju.

    Daudzi izcili Dieva vīri tā runā par savām „nevainojamajām laulībām, ka tas iebiedē un samulsina citus kristiešus un mācītājus. Kad citi mācītāji dzird, kā viņi apraksta savas laulības, viņi pilnīgi saraujas. „Nu, jā!, viņi sev saka. „Es pat neuzdrošinos apspriest savu laulību ar šiem Dieva lutekļiem." (Līdzīgi notiek arī tad, kad mācītāji apmeklē mācītāju konferences un dzird galvu reibinošus stāstus par lielajām baznīcām, kuru megadraudzēs ir tūkstošiem biedru.) Vairums vienkāršo mācītāju jūtas nedroši, jo viņu baznīcās nav tūkstošiem draudzes locekļu.

    Mācītāji dzird fantastiskus apgalvojumus no šīm šķietami kā no pasakas pārzīmētajām laulībām:

    „Mana sieva ir visskaistākā sieviete pasaulē!"

    „Es sievai esmu parādā dzīvi un kalpošanu!"

    „Es nezinu, kur es būtu bez sievas!"

    „Bez viņas nebūtu manis!"

    „Neviena sieviete nespēj viņai līdzināties. Neviena cita neielīksmo manu sirdi tā, kā viņa!"

    „Es nekur nedodos bez sievas!"

    „Sieva ir mans lielākais palīgs, partneris un atbalsts!"

    „Mēs ar sievu nekad neesam strīdējušies!"

    „Es sievai desmit reizes dienā saku, ka mīlu viņu!"

    „Es nespēju iztēloties ne dienu bez savas sievas!"

    „Mēs ar sievu katru nakti guļam viens otra skavās!"

    „Sieva ir mans labākais draugs uz šīs zemes!"

    „Ikreiz, kad es ilgojos pēc sievas, es noskūpstu viņas fotogrāfiju. Taču, kad viņu redzu vaigā, noskūpstu viņu uz lūpām!"

    „Mana sieva ir visskaistākā sieviete pasaulē, mana dvēseles radiniece, manas dzīves ceļabiedre, mans draugs, mans prieks, mans dārgums un sirdsāķis!"

    „Ja par labu laulību liktu vērtējumu, tad es saņemtu 99 procentus!"

    Oho! Kādi lieliski apgalvojumi! Es vēlētos, kaut katrs cilvēks par savu laulību varētu teikt visu iepriekšminēto. Tieši šādas laulības mums draudzē ir nepieciešamas, ja vēlamies gūt panākumus.

    Taču tāda nav visu precēto mācītāju pieredze! Kā es to zinu? Es zinu, jo kalpošanā esmu jau daudzus gadus un pazīstu tūkstošiem mācītāju. Es to droši zinu arī pēc mācītāju laulību šķiršanas biežuma. Daudzi mācītāji ir izteikuši iepriekšminētos apgalvojumus, aprakstot šķietami lielāko mīlestību, kāda vien iespējama zemes virsū, bet pēc kāda laika paziņojuši par šķiršanos.

    Dažu cilvēku realitātei vairāk atbilst gluži pretējais šajos apgalvojumos teiktajam. Ir mācītāji, kuri labprātāk izteiktos, piemēram, šādi:

    „Mana sieva ir visskaistākā sieviete pasaulē, bet dzīve ar viņu nav viegla!"

    „Es vēlētos, kaut es taptu brīvs no savas sievas!"

    „Mana sieva ir lielākā manas dzīves un kalpošanas pretiniece."

    „Sieva ir vislielākā apsūdzētāja un mocītāja manā dzīvē!"

    „Mums nav seksuālu attiecību jau vairākus mēnešus!"

    „Mēs ar sievu jau mēnesi kā nesarunājamies!"

    „Es nesaku savai sievai: „Es tevi mīlu, jo negribu melot!

    „Es nevaru sagaidīt dienu, ko varēšu pavadīt bez sievas!"

    „Mēs ar sievu katru nakti guļam katrs savā tālākajā gultas pusē."

    „Mēs ar sievu vairs neesam tuvi."

    „Es neilgojos pēc sievas. Ikreiz, kad redzu viņas fotogrāfiju, man sirdsēstu dēļ uznāk raudiens."

    „Laulība ir manas dzīves lielākā kļūda!"

    „Ja man būtu cita sieva, es būtu daudz vairāk sasniedzis kalpošanā."

    Kad runa ir par laulību, daudzi no mums rīkojas kā afrikāņu zāļu vācēji. Kāpēc es tā saku? Jo afrikāņu zāļu vācējiem parasti ir vienas zālītes, kuras palīdzēs pret ikvienu jūsu kaiti. Zāļu vācēja zālītes var izārstēt praktiski visu: sliktu redzi, hemoroīdus, zobu sāpes, paaugstinātu asinsspiedienu, diabētu, vēzi, izsitumus, astmu, sāpes jostasvietā, erekcijas traucējumus, aizcietējumu, caureju, vispārēju vājumu, impotenci, utt. Ikviens sastaptais zāļu vācējs ar apskaužamu aizrautību reklamēs savas zālītes, cenšoties pārliecināt katru klausītāju. Tikai tumsoņas noticēs apgalvojumiem, ka vienas zāles var to visu izārstēt. Mēs visi labi zinām, ka ar vienām zālēm nevar uzlabot redzi, mazināt locītavu sāpes, ārstēt caureju, ādas izsitumus, augstu asinsspiedienu vai atvieglot hemoroīdu sāpes.

    Taču, ja runa ir par laulību, vairums cilvēku vienu „mikstūru" pielieto pilnīgi visām laulībām. Viņi pieņem, ka visas laulības ir vienādas, un tāpēc katram laulību veidam izmanto vienus un tos pašus līdzekļus. Tā ir nopietna kļūda, jo pastāv dažādi atšķirīgi laulību veidi.

    Dažreiz jums ir ļoti labs un gādīgs vīrs, kurš dara pilnīgi visu, kas ietilpst vīra pienākumos. Dažkārt uzticīgam vīram ir vienlīdz laba sieva, kura dara visu, ko vien „uzticīgai" sievai būtu jādara. Taču uzticīgam vīram sieva var būt vissliktākā iespējamā sieviete. Arī gādīgai sievai var būt ļauns vīrs, kurš vispār nav sievu pelnījis.

    Daudzas situācijas tik ļoti atšķiras, ka tās ir jāizvērtē atsevišķi. Nav prātīgi samest vienā katlā visu labo un slikto. (Jēzu Kristu sita krustā kopā ar zagļiem, tādējādi radās iespaids, ka Viņš bija parasts zaglis, jo pret Viņu izturējās kā pret parastu noziedznieku).

    Ikviena laulība nozīmē atšķirīgu pieredzi. Dažiem cilvēkiem vienkārši pietiek ievērot Septiņus soļus labākai laulībai, un viņi piedzīvos lielu laimi. Savukārt citi var ievērot Septiņdesmit soļus labākai laulībai, taču nekad laimi negūs.

    Tieši tā! Es saticis vairākus „neapprecināmus cilvēkus. Viņi nevar un, iespējams, viņiem arī nevajadzētu precēties, jo viņi nav piemēroti laulības dzīvei. Viņi gluži vienkārši nekad nebūs laimīgi nekādā laulībā. Diemžēl, ja „neapprecināma sieviete ir ļoti skaista, viņa ātri nonāk laulības skavās, un rezultātā rada mācītājam nepanesamus apstākļus. Konsultācijām, kas tiek sniegtas šādam „neapprecināmam" cilvēkam, ir būtiski jāatšķiras no tām, kādas sniedz normālam cilvēkam.

    Šī grāmata ir uzrakstīta, lai kalpotu par padomdevēju cilvēkiem, kuri dzīvo dažādu veidu laulībās. Ja jums ir laba laulība, esiet piesardzīgi, jo jums var rasties kārdinājums kritizēt laulības, kuras jūs nesaprotat!

    Šajā grāmatā es apzināti nepieminēšu paša laulībā baudītās svētības. Tāpat es arī neminēšu izaicinājumus savā laulībā. Kāpēc tā? Ja es pieminētu savas laulības svētības, tad jūs varētu sajusties nedroši un uzskatīt, ka jūsu laulība nav laba. Patiešām, ja es runātu par savām grūtībām, iespējams, jūs tās nemaz nesaprastu! Tāpēc vienkārši esiet svētīti un ar šīs grāmatas vārdiem saņemiet dziedināšanu savā dzīvē un laulībā!

    2. NODAĻA

    Brīdinājums! Garīdznieku noslēgtajās laulībās mainās varas līdzsvars

    Viss man ir atļauts, bet ne viss der. Viss man ir atļauts, BET NEKAS NEDRĪKST MANI KALPINĀT.

    Pāvila 1. vēstule korintiešiem 6:12

    Ir interesanti vērot, kā mainās varas līdzsvars dzīvnieku pasaulē. Vērojot ziloņu baru un lauvu grupu, jūs gūsiet dižu atklāsmi par to, kā varas līdzsvars var mainīties, novirzoties uz vienu vai otru pusi. Dienas laikā ziloņi var viegli pamanīt un arī nogalināt ikvienu lauvu, kas uzdrošinātos tiem tuvoties. Dienas laikā ziloņi necietīs nekādu lauvu nejēdzības!

    Taču tad, kad iestājas nakts un satumst, lauvas redz skaidri, taču ziloņi — ne. Tas nozīmē, ka varas līdzsvars ir mainījies par labu lauvām, kuras var uzbrukt ziloņiem un tos nogalināt. Ir zināmi gadījumi, kad lauvas ir pievarējušas milzīgus ziloņus tieši naktī, jo tad ir mainījies varas līdzsvars. Ir pārsteidzoši skatīties, kā lauvu bars notiesā pieaugušu ziloni!

    Arī laulībās notiek varas līdzsvara izmaiņas. Varas līdzsvars var mainīties divos veidos.

    Laulībā ar neticīgo (vai „X5 vīru, kur „A1 ir vislabākais iespējamais vīrs) varas līdzsvars nosveras par labu vīrietim. Neticīgo vīru (jeb „X5" tipa vīru) nesaista Dieva Vārds. Viņš nav paklausīgs Bībeles mācībām. Viņš dara visu, kas tam tīk. Uzticīga kristīga sieva pazemīgi centīsies viņam izdabāt, lai mainītu viņa uzvedību. Pasaule ir pilna ar stāstiem par vīriem, kuri slikti izturējušies pret savām sievām. Lielākā daļa likumu, kuri regulē šķiršanos, ir par labu sievietei, jo neticīgie vīrieši pret sievietēm ir slikti izturējušies gadsimtiem ilgi.

    Šī grāmata nav par šādām laulībām. Šī grāmata ir paredzēta mācītājiem. Ja jūs neesat mācītājs, nelasiet to, jo tā nav paredzēta jums! Nekritizējiet to, ko jūs nesaprotat! Es arī negrasos apgalvot, ka garīdzniekiem būs sliktas laulības. Es saku, ka mainās varas līdzsvars. Sievietei ir lielākas spējas kaitēt vīra kalpošanai.

    Laulībā ar uzticīgu mācītāju un vīru (jeb „A1 tipa vīru), varas līdzsvars nosveras par labu sievai. Uzticamam Dieva vīram ir pienākums paklausīt Dieva Vārdam, un viņa sieva var darīt gandrīz jebko, nebīstoties, ka vīrs no viņas varētu šķirties. Rezultātā varas līdzsvars ir nosvēries par labu sievietei, un viņa var „A1 tipa vīram nodarīt daudz ļauna. Tādējādi sievas kļūst ļoti ietekmīgas.

    „A1" tipa mācītājs ir nosolījies nekādā gadījumā nešķirties un nepamest savu sievu! Apbrīnojami, bet viņa apņemšanās saglabāt laulību sievai dod plašas iespējas sliktai uzvedībai. Tas atgādina darbinieku, kuru nav iespējams atlaist no darba. Lai kā uzvestos, viņš nekad netiks atlaists, tādējādi pastiprinās viņa vara un nepaklausība.

    Ja esi jau saistījies ar sievu, nemeklē šķiršanos; ja esi bez sievas, NEMEKLĒ SIEVU.

    Pāvila 1. vēstule korintiešiem 7:27

    Kāpēc Pāvils kristiešiem iesaka „nemeklēt sievu"?

    Tāpēc, ka šādas varas došana sievietēm nozīmē skaidru apdraudējumu rašanos. Apprecoties, ikviens „A1 tipa vīrs sievai nodod lielu savas varas daļu. Patiešām, „A1 ir gādīgs vīrs, kurš izmisīgi vēlas apprecēties. Parasti šie vīrieši apprecas, lai izvairītos no netiklības un saglabātu morālo šķīstību.

    Diemžēl šo gādīgo „A1" tipa brāļu cerības var nepiepildīties.

    Pirms laulības Dieva vīrs ir spēcīgs, un viņa topošā sieva ir pazemīga, jauka, maiga, patīkama un cerību pilna, ka tā kļūs izvēlēta par līgavu.

    Kad

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1