Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Ko nozīmē kļūt par ganu
Ko nozīmē kļūt par ganu
Ko nozīmē kļūt par ganu
Ebook156 pages1 hour

Ko nozīmē kļūt par ganu

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Tikai viens vārds ienāk prātā, dzirdot vārdu „gans”, — avis! Avis ir atkarīgi radījumi, kurām ir vajadzīgi gani. Gans ir gādīgs un mīlošs vadītājs avīm. Bībelē Dievs dēvē mūs par Dieva ganību avīm.

LanguageLatviešu valoda
Release dateApr 12, 2018
ISBN9781641351263
Ko nozīmē kļūt par ganu
Author

Dag Heward-Mills

Bishop Dag Heward-Mills is a medical doctor by profession and the founder of the United Denominations Originating from the Lighthouse Group of Churches (UD-OLGC). The UD-OLGC comprises over three thousand churches pastored by seasoned ministers, groomed and trained in-house. Bishop Dag Heward-Mills oversees this charismatic group of denominations, which operates in over 90 different countries in Africa, Asia, Europe, the Caribbean, Australia, and North and South America. With a ministry spanning over thirty years, Dag Heward-Mills has authored several books with bestsellers including ‘The Art of Leadership’, ‘Loyalty and Disloyalty’, and ‘The Mega Church’. He is considered to be the largest publishing author in Africa, having had his books translated into over 52 languages with more than 40 million copies in print.

Related to Ko nozīmē kļūt par ganu

Related ebooks

Reviews for Ko nozīmē kļūt par ganu

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Ko nozīmē kļūt par ganu - Dag Heward-Mills

    Un, kad Viņš ļaužu pulkus redzēja, sirds Viņam par tiem iežēlojās, jo tie bija novārdzināti un ATSTĀTI kā avis, kam NAV GANA.

    Mateja evaņģēlijs 9:36

    Gana definīcija nesagādā pūles. Gans ir gādīgs un mīlošs vadītājs avīm. Gans ir cilvēks, kuru Dievs ir aicinājis rūpēties par avīm.

    Bībelē Dieva tauta tiek saukta par avīm, un Dievs aicina cilvēkus, kurus Viņš sauc par ganiem, rūpēties par šīm avīm. Dievs neredz mūs kā čūsku, ķirzaku, kaķu un suņu kopumu. Nē! Viņš mūs redz kā avju grupu, kurai ir vajadzīga mīlestība, gādība un vadība.

    Nāciet, pielūgsim un zemosimies, locīsim ceļus Tā Kunga, sava Radītāja, priekšā! Jo Viņš ir mūsu Dievs, un MĒS ESAM VIŅA TAUTA, VIŅA AVIS, KO VIŅA ROKA GANA.

    Psalmi 95:6-7

    Es rakstu šo grāmatu, jo esmu pārliecināts, ka daudzi cilvēki var atsaukties, lai rūpētos par Dieva avīm. Ir pienācis laiks celties un pievienoties svarīgajam darbam — rūpēm par Dieva tautu. Būt par ganu ir viena no visu laiku vislieliskākajām nodarbēm, jo mūsu Kungs mīl cilvēkus un redz viņus kā avis, kurām ir vajadzīga aprūpe un vadība. Būt par ganu ir ļoti svarīgs darbs. Tādēļ tas tika uzticēts apustulim Pēterim, draudzes vadītājam. Atcerieties! Jēzus teica Pēterim pierādīt savu mīlestību, barojot avis un rūpējoties par tām. „Pēteri, vai tu Mani mīli? Ja tu Mani mīli, gani manas avis!"

    Kad viņi azaidu bija turējuši, Jēzus saka Sīmanim Pēterim: „Sīmani, Jāņa dēls, vai tu Mani mīli vairāk nekā šie? Tas Viņam saka: „Tiešām, Kungs, Tu zini, ka es Tevi mīlu! Viņš saka tam: „Gani Manus jērus!"

    Vēl otru reizi Viņš tam saka: „Sīmani, Jāņa dēls, vai tu Mani mīli? Tas Viņam saka: „Tiešām, Kungs, Tu zini, ka es Tevi mīlu! Viņš saka tam: „Gani Manas avis!"

    Trešo reizi Viņš tam saka: „Sīmani, Jāņa dēls, vai tu Mani mīli? Pēteris noskuma, ka Viņš trešo reizi viņam sacīja: vai tu Mani mīli? — Un sacīja Viņam: „Kungs, Tu zini visas lietas, Tu zini, ka es Tevi mīlu. Jēzus saka: „Gani Manas avis!"

    Jāņa evaņģēlijs 21:15-17

    Katrā draudzē ir divu kategoriju cilvēki: gani un avis. Jūs esat gans vai avs. Būtībā gans ir mācītājs. Daudzās valodās pat „gans un „mācītājs tiek apzīmēti ar vienu vārdu. Tas pats vārds, kas nozīmē „gans, nozīmē arī „mācītājs. Es dodu priekšroku vārdam „gans, jo tas palīdz visiem saprast, ko šis darbs ietver. Man labāk patīk izmantot terminu „gans, jo tas skaidrāk atklāj mācītāja patieso būtību. Būt par ganu nozīmē redzēt cilvēkus kā avis un tā arī pret viņiem attiekties.

    Vārdam „mācītājs ir daudzi savādi interpretējumi, un katram cilvēkam ir pašam sava ideja par to, kādam mācītājam vajadzētu būt vai ko viņam vajadzētu darīt. Taču, sakot, ka esat gans, jūs uzreiz zināt, ka jūsu darbs ir rūpēties par avīm. Ja esat gans, jūs nevarat rūpēties par cilvēkiem, kuriem nav avju īpašību, kurus nevar vadīt, virzīt, mācīt vai par kuriem nevar rūpēties. Angļu valodā vārds „mācītājs ļoti plaši tiek lietots ar nozīmi „Dieva vīrs vai Dieva pārstāvis. Šī iemesla dēļ pravieši, apustuļi, diakoni un gandrīz katrs Dieva pārstāvis tiek saukts par „mācītāju. Gans ir specifisks darbinieks, kuram ir laiks rūpēties par avīm, laiks tās mīlēt, barot un pulcināt kopā.

    Ievērojiet, ka minētajā Rakstu fragmentā avis bija atstātas, jo tām nebija gana. Avis nav atstātas tāpēc, ka nav pravieša. Avis nav atstātas tāpēc, ka nav evaņģēlista vai diakona. Avis ir atstātas tāpēc, ka nav gana. Esmu pārliecināts, ka daudzi cilvēki ir aicināti būt par ganiem. Daudzi cilvēki var dot savu mīlestību, laiku, enerģiju, lai par kādu rūpētos. Es to zinu, jo daudzi cilvēki kļūst par mātēm un tēviem, un viņiem ir dabiskas spējas rūpēties par saviem bērniem. Gana darbs ietver tik daudz mīlestības un rūpju izrādīšanu, kā arī vadīšanu, ka avis galu galā sauc savus ganus par tēviem. Kad parādās kāds ar gana svaidījumu, cilvēki pulcējas ap viņu, jo visiem ir vajadzīga mīlestība, gādība un vadība.

    Iemācieties lietot vārdu „gans", aprakstot tos, kuri rūpējas par Dieva tautu un baro to, jo viņi tādi ir! Raksturojot sevi kā ganu, jums ir vieglāk koncentrēties uz savu gana darbu. Šodien daudzi cilvēki, kuriem vajadzētu būt gādīgiem, mīlošiem avju vadītājiem, ir kļuvuši par laicīgiem cilvēkiem, kuri labāk piemēroti universitātei, nevis draudzei.

    Ja jūs redzētu ganu sēžam pie galda bankā, jūs uzreiz viņam pajautātu: „Kur jūs esat atstājis savas kazas un avis? Kas ar tām notiek? Kas par tām rūpējas?" Šodien daudzi gani ir atstājuši savas kazas un avis un ir atrodami tā saucamajās tirgus vietās, darot kaut ko citu, kas pilnīgi atšķiras no ganīšanas. Viņi ir nonicinājuši mums doto godu rūpēties par Dieva ļaudīm un tos barot. Nemetiet šo grāmatu projām! Ganīšana ir ļoti svarīgs uzdevums. Tas ir Dieva darbs. Izturieties pret to nopietni! Jūs varat kļūt par ganu un rūpēties par Dieva bērniem. Arī jūs varat darīt kaut ko Dieva labā!

    Bija laiks, kad saņēmām, bet tagad ir laiks, lai mēs dotu! Bija laiks, kad tikām mācīti, bet tagad ir laiks, lai mēs mācītu! Bija laiks, kad kāds mūs vadīja, bet tagad ir laiks mums vadīt citus! Veltījiet sevi šim cēlajam ganīšanas darbam — mīlēt un mācīt cilvēkus, kā arī rūpēties par viņiem. Tas ir gods. Pat, ja jūs esat laicīgs cilvēks, jūs varat kļūt par ganu. Daudzi laicīgie cilvēki ir iesaistīti kalpošanā. Jūs varat būt viens no tūkstošiem laicīgo, kuri kalpo Dievam kā gani.

    Ja esat pilna laika kalpošanā, domājiet par sevi kā par ganu, nevis kā par Dieva vīru. Tas jums palīdzēs labāk saprast savu aicinājumu. Plūstiet Dieva mīlestības, gādības, vadības un mācības dāvanās, un jūs būsiet Dieva ļaužu gans! Atcerieties, ka Jēzus ļoti mīl savas avis. Viņš nomira par mums. Viņš noteikti ļoti rūpējas par mums! Katrs, kurš rūpējas par Dieva avīm, ir izpratis Dieva mīlestību, jo Jēzus mīlēja šīs avis un nomira par tām.

    2. nodaļa

    Kāpēc jūs varat kļūt par ganu?

    Šajā nodaļā es gribu parādīt Rakstos minētos daudzos iemeslus, kāpēc ticu, ka jūs varat būt gans. Es ticu, ka kādā savas kā kristieša attīstības brīdī jūs varat būt gans, vismaz kādā līmenī. Bībele daudzos aspektos māca par to, ka jums ir jābūt auglīgam kalpošanā. Dieva Vārds māca arī, ka „daudzi, nevis „daži ir aicināti kalpošanā.

    Viņš arī devis citus par apustuļiem, citus par praviešiem, citus par evaņģēlistiem, citus par ganiem un mācītājiem, lai svētos sagatavotu kalpošanas darbam, Kristus miesai par stiprinājumu.

    Pāvila vēstule efeziešiem 4:11-12

    Parasti šī Rakstu vieta tiek interpretēta tā, ka Dievs ir devis draudzei īpašas kalpošanas dāvanas trīs galveno iemeslu dēļ:

    1. Lai svētos darītu pilnīgākus.

    2. Lai veiktu kalpošanas darbu.

    3. Lai celtu Kristus miesu.

    Tā ir patiesība. Taču ir jāņem vērā, ka Bībeles tulkotāji ir pievienojuši pieturzīmes, kas dažkārt rada neveiksmīgu teksta interpretējumu. Atmetot komatus Pāvila vēstulē efeziešiem 4:12, tā pauž pilnīgi citu nozīmi, kas, manuprāt, ir daudz precīzāka. Atmetiet pieturzīmes vēstulē efeziešiem 4:12 un paskatieties, kā šis pants skan tagad.

    Viņš arī devis citus par apustuļiem; citus par praviešiem; citus par evaņģēlistiem; citus par ganiem [mācītājiem] un skolotājiem, lai svētos sagatavotu kalpošanas darbam Kristus miesai par stiprinājumu.

    Pāvila vēstule efeziešiem 4:11-12

    Raksti tagad saka, ka Dievs deva apustuļus, praviešus, evaņģēlistus, ganus un skolotājus „lai svētos sagatavotu kalpošanas darbam".

    Citiem vārdiem sakot, šīs īpašās kalpošanas dāvanas ir dotas, lai sagatavotu parastos svētos, lai viņi (svētie) varētu veikt kalpošanas darbu. Ko tas nozīmē? Tas nozīmē to, ka parastie svētie var veikt kalpošanas darbu. Tas nozīmē arī to, ka kalpošanas darbs nav domāts vienīgi dažiem apustuļiem un skolotājiem.

    Gani var apmierinoši paveikt lielu kalpošanas daļu.

    Šādi interpretējot Rakstu vietu vēstulē efeziešiem 4:11-12, atbildība par kalpošanu tiek uzlikta mums visiem, nevis tikai dažiem īpašiem cilvēkiem. Tam tā ir jābūt, jo Bībele saka, ka daudzi ir aicināti!

    Dievs nekad nav aicinājis dažus cilvēkus darīt Viņa darbu. Dievs vienmēr ir aicinājis daudz vairāk cilvēku, nekā ir atsaukušies.

    Ja jūs būtu Dievs un jums būtu veicams milzīgs uzdevums — izglābt visu pasauli — vai jūs aicinātu un izsūtītu tikai dažus cilvēkus? Protams, ne! Jūs sasauktu un izsūtītu pēc iespējas vairāk cilvēku. Diemžēl tikai daži cilvēki atsaucas aicinājumam, tāpēc galu galā tikai daži tiek izraudzīti kalpot vīna dārzā.

    Vai aicinājums ir kaut kas tik īpašs?

    Mēs esam padarījuši Dieva aicinājumu par kaut kādu mistisku pieredzi, kad tiek dzirdētas balsis, redzēti redzējumi un gūta iespaidīga garīga pieredze. Tas ir kļūdains vispārinājums. Daudzi ir „aicināti, taču daudzi nav redzējuši parādības ar Jēzu. Bībele māca, ka mēs esam „aicināti būt par svētajiem.

    Visiem Dieva mīļotiem, AICINĀTIEM SVĒTAJIEM Romā...

    Pāvila vēstule romiešiem 1:7

    Dieva draudzei Korintā, Jēzū Kristū svētītiem, AICINĀTIEM SVĒTAJIEM...

    Pāvila 1. vēstule korintiešiem 1:2

    No svētajiem sagaida, ka viņi veiks darbu saskaņā ar Pāvila vēstulē efeziešiem 4:12 teikto. Būsim godīgi! Attiecībā uz aicinājumu būt par svētajiem: cik daudzi no mums dzirdēja pārdabiskas balsis? Cik daudzi no mums dzirdēja pērkonu un redzēja zibeni, kā rezultātā iebiedēti pieņēma glābšanu? Cik daudzi no mums nokrita zemē pa ceļam uz Damasku? Tikai ļoti nedaudziem kristiešiem ir bijis tik dramatisks aicinājums pie Dieva.

    Tomēr tas nenozīmē, ka mēs neesam aicināti būt par kristiešiem.

    Visiem no jauna piedzimušiem kristiešiem ir pārdabisks aicinājums būt par svētajiem. Tas var nebūt iespaidīgs, bet noteikti ir pārdabisks. Ja saucat sevi par kristieti, tad esat saņēmuši aicinājumu, kuram esat atsaukušies. Es jūs informēju, ka, pašam nezinot, jūs faktiski esat dzirdējuši aicinājumu un atsaukušies dievišķajam aicinājumam.

    Kas tas bija par aicinājumu? Tā bija vienkārši pārliecība, kas jums radās, par Jēzus Kristus realitāti. Šī pārliecība lika jums atdot savu dzīvi Kristum un ļāva jums kļūt

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1