Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Draudzes dēstīšana
Draudzes dēstīšana
Draudzes dēstīšana
Ebook176 pages2 hours

Draudzes dēstīšana

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Draudžu dēstīšanas parādība ir plaši izplatīta evaņģēlija sludinātāju vidū. Tas bija galvenais, ar ko nodarbojās agrīnie mācekļi. Lai sekmīgi dēstītu draudzes, ir nepieciešamas iemaņas, un tā ietver daudzus faktorus. Šajā grāmatā Dāgs Hjūards-Milzs, kurš nodibinājis vispasaules harizmātisku konfesiju ar trim tūkstošiem draudžu, analizē dažādos draudžu dēstīšanai nepieciešamos komponentus. Tā ir apmācības rokasgrāmata jebkuram sludinātājam, kurš vēlas draudžu dēstīšanu pārvērst par savas dzīves un kalpošanas vīziju.

LanguageLatviešu valoda
Release dateApr 26, 2018
ISBN9781641351041
Draudzes dēstīšana
Author

Dag Heward-Mills

Bishop Dag Heward-Mills is a medical doctor by profession and the founder of the United Denominations Originating from the Lighthouse Group of Churches (UD-OLGC). The UD-OLGC comprises over three thousand churches pastored by seasoned ministers, groomed and trained in-house. Bishop Dag Heward-Mills oversees this charismatic group of denominations, which operates in over 90 different countries in Africa, Asia, Europe, the Caribbean, Australia, and North and South America. With a ministry spanning over thirty years, Dag Heward-Mills has authored several books with bestsellers including ‘The Art of Leadership’, ‘Loyalty and Disloyalty’, and ‘The Mega Church’. He is considered to be the largest publishing author in Africa, having had his books translated into over 52 languages with more than 40 million copies in print.

Related to Draudzes dēstīšana

Related ebooks

Reviews for Draudzes dēstīšana

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Draudzes dēstīšana - Dag Heward-Mills

    Saturs

    Draudzes paplašināšana

    Draudzes dēstītāju domāšanas veids

    Draudzes dēstītāja darbs

    Draudzes dēstīšana un Jeruzalemes draudze

    Draudzes dēstīšana un Antiohijas draudze

    Sludināšana, mācīšana un draudzes dēstīšana

    Kāpēc sludināšana ir tik spēcīga

    Kāpēc mācīšana ir tik spēcīga

    Draudzes dēstīšana un telts kalpošana

    Kā un kad darboties telts kalpošanā

    Neauglība un draudzes dēstīšana

    Kā noteikt neauglību

    Kā cīnīties ar dažāda veida neauglību

    Aizlūgšana: veids, kā izkļūt no neauglības

    Derība un draudzes dēstīšana

    Rebekas svaidījums

    Upuris un draudzes dēstīšana

    Paklausība un draudzes dēstīšana

    Draudzes stādīšana un priesteru kalpošana

    Kā iedēstīt draudzi

    Iedēstīt draudzes tīklu

    1. nodaļa

    Draudzes paplašināšana

    Virzīšanās uz priekšu

    Ir brīži, kad kāds patiesi sāk aizdomāties, vai draudze virzās un priekšu vai arī nē. Draudzē notiek daudz aktivitāšu un programmu. Vai Dieva valstība patiešām soļo uz priekšu vai arī staigā pa apli?

    Dažreiz lielā pilsētā tu vari ievērot, ka parādās kāda jauna draudze. Bieži šīs jaunās draudzes kļūst par pilsētas galveno sarunas tēmu, un izskatās, ka Dievs kaut ko dara jaunu. Visi sāk iet uz šo draudzi, un izskatās, ka visiem patīk šī jaunā lieta. Tuvāk iepazīstot šis jaunās kustības, bieži var atklāt, ka šīs jaunās draudzes ir veidotas no cilvēkiem, kuri vienkārši ir atmigrējuši no kādas blakus esošas draudzes.

    Dieva valstība ir pilna ar miesīgiem kristiešiem, kuri vienmēr meklē kaut ko jaunu un aizraujošu. Daudzi mācītāji ir sajūsmināti, jo viņi uzskata, ka viņu draudzes sāk pieaugt un notiek atmoda. Patiesībā Dieva valstībā kopumā ir visai mazs pieaugums. Cilvēki vienkārši rotē no vienas draudzes uz otru. Dieva valstībai vajag patiesi virzīties uz priekšu.

    Gadus atpakaļ eiropieši sūtīja misionārus uz Āfriku un Āziju. Caur šo upurēšanos veselas tautas tika pievērstas kristietībai. Cilvēki, kuri kādreiz bija pagāni, tika pievērsti Kristum. Nevajag pašiem sevi mānīt, jo šodien pasaulē ir daudz vairāk cilvēku kā toreiz. Tāpat ir daudz cilvēku, kuriem nav efektīvas draudzes vai mācītāja. Šodien ir vēl lielāka vajadzība pēc draudzes virzīšanās uz priekšu uz nekristīgām teritorijām.

    Kad pirms diviem simtiem gadu eiropieši izsūtīja misionārus, tajā laikā pasaulē dzīvoja tikai viens miljards iedzīvotāju. Šodien, uz 2004. gadu, visā pasaulē ir 6,1 miljards iedzīvotāju. Laicīgā pasaule vienmēr sūdzas par ārstu daudzumu attiecībā pret pasaules iedzīvotāju skaitu.

    Vai kāds sūdzas par mācītāju skaita attiecību pret visas pasaules iedzīvotāju skaitu? Cik daudz ir evaņģēlistu attiecībā pret miljoniem cilvēku, kuri dzīvo šodien?

    Kā virzīt uz priekšu Valstību

    Dieva valstība piedzīvos patiesu virzīšanos uz priekšu, kad mēs sekosim Kristus norādījumiem. Jēzus beidzamā pavēle bija iet pa visu pasauli un veidot mācekļus!

    Un Jēzus piegāja pie tiem un uzrunāja tos, sacīdams: „Man ir dota visa vara debesīs un virs zemes. TĀPĒC EITA UN DARAIT PAR MĀCEKĻIEM VISAS TAUTAS, tās kristīdami Tēva, Dēla un Svētā Gara Vārdā, tās mācīdami turēt visu, ko Es jums esmu pavēlējis. Un redzi, Es esmu pie jums ik dienas līdz pasaules galam."

    Mateja 28:18–20

    Šajā Rakstu vietā Jēzus mums saka iet un mācīt cilvēkiem Dieva Vārdu. Jums nebūs tādas iespējas, ja jūs regulāri nepulcēsieties kopā.

    Kas patiesībā ir draudze

    Regulāra kristiešu pulcēšanās kopā ar mērķi mācīt tiek dēvēta par „draudzi." Citiem vārdiem sakot, mūsu Kungs teica mums iet pa visu pasauli un regulāri pulcināt kopā cilvēkus, lai tiem mācītu Vārdu. Dievs nodarbojas ar to, lai radītu apmācāmu cilvēku kopā sanākšanu. Dievs caur Savu Garu paceļ tādus cilvēkus, kuri ir gatavi iet uz visām pasaules malām, lai pulcinātu kopā cilvēkus, mācot tiem Viņa Vārdu.

    Jo vairāk ir tādu pulcēšanos un grupu, jo vairāk tiek piepildīts lielais uzdevums. Jo vairāk ir grupu, kas tiek apmācītas, jo vairāk tiek piepildīts lielais uzdevums. Šīs grupas ir draudzes, kuras dēsta paklausīgi Kunga kalpi.

    Mēs mīlam atstāt iespaidu uz cilvēkiem

    Diemžēl dēļ tā, ka vairākums mācītāju ir tik norūpējušies, ko par viņiem domā cilvēki, viņi nespēj efektīvi piepildīt lielo uzdevumu. Mēs gribam, lai visi redz mūsu lielo un iespaidīgo kopā sanākšanu. Mēs gribam, lai cilvēki uzskata mūs par lieliem un vareniem! Galu galā, jo vairāk cilvēku ir draudzē, jo svarīgāks izskatās mācītājs.

    Kur valdniekam DAUDZ kara TAUTAS, tur viņa godība jo lielāka…

    Sal. pamāc. 14:28

    Ir nepieciešamība pēc tā, ka tiktu uzsāktas daudzas cilvēku kopā sanākšanas ikvienā iespējamā vietā, caur to piepildot lielo uzdevumu. Pasaules plašums un cilvēku nevienmērīgais sadalījums prasa, lai mācītāji un pārējie cilvēki virzītos prom no vienas draudzes koncentrēšanās vietas uz vairākām pulcēšanās vietām dažādos punktos. Ja mēs esam patiešām nopietni, lai paklausītu mūsu Kungam, tad mums nav dota izvēle, lai tam nepaklausītu.

    Līderiem ir jābūt apmācītiem. Mācītājiem ir jābūt apmācītiem. Darbiniekiem ir jābūt apmācītiem. Draudzes „superzvaigžņu" mentalitātei ir jāmirst. Šī superzvaigžņu mentalitāte vēlas, lai mums būtu viens varens mācītājs, kuru visi atzīst un slavē.

    Mēs bieži esam maldināti uzskatīt, ka mācītājs, kuram ir vislielākā draudze, būs vislielākais debesīs. Bet ne šajā gadījumā. Mācītājs, kurš būs vislielākais debesīs, būs vispazemīgākais un bērnam līdzīgākais mācītājs.

    Tanī pašā stundā mācekļi gāja pie Jēzus un sacīja: „KAS GAN IR LIELĀKAIS DEBESU VALSTĪBĀ? Un Jēzus pasauca bērnu, nostatīja to viņu vidū un sacīja: „Patiesi Es jums saku: ja jūs neatgriežaties un netopat kā bērni, tad jūs nenāksit Debesu valstībā. Tāpēc, kas pats pazemojas kā šis bērns, TAS IR LIELĀKAIS DEBESU VALSTĪBĀ.

    Mateja 18:1–4

    Jēzus lika skaidri saprast, kurš būs vislielākais Valstībā. Neviens nevar noteikt tavu pazemību pēc tavas draudzes lieluma. Faktiski mācītāji ar mazu draudzi visdrīzāk būs pazemīgāki (un līdz ar to lielāki debesīs) nekā mācītāji ar lielām draudzēm.

    Mums vajag daudz vairāk draudžu, vairāk baznīcu un vairāk augļu priekš mūsu Kunga. Sāksim dēstīt draudzes! „Draudzi aiz katra nama durvīm un katrā valodā" ir jābūt katra patiesa Dieva kalpa mērķim. Pulcēšanās pie katra elektrības staba vai zem katra koka liks Valstībai doties uz priekšu.

    Pārtrauksim mēģināt atstāt iespaidu uz cilvēkiem. Beigsim vērtēt mūsu kalpošanas pēc mūsu draudžu lieluma. Labāk vienkārši pulcēsimies kopā. Dārgie draudzes līderi, nemeklējiet pagodinājumu no cilvēkiem, bet pagodinājumu (apliecinājumu un apstiprināšanu) no Dieva.

    Kā jūs varat kļūt ticīgi, cits no cita godu pieņemdami, bet nemeklēdami godu, kas nāk no vienīgā Dieva?

    Jāņa 5:44

    Vai evaņģelizācija ir lielā uzdevuma piepildījums?

    Evaņģelizācija un evaņģelizācijas ir labas lietas, jo tās ir šo mācību sākumpunkts. Evaņģēlistiem ir jāiet uz priekšu. Bet vai viņi patiesībā piepilda lielo uzdevumu? Jā un nē! JĀ, jo viņi ir iesākuši procesu, un NĒ, jo nav mācīšanas, kas izriet no tā, ka tiek dibināta draudze. Tā lielais uzdevums nebūs pilnībā izpildīts.

    Vienkārši sakot, LIELAIS UZDEVUMS IR EVAŅĢELIZĀCIJA, KURAI SEKO DRAUDŽU DĒSTĪŠANA. Draudzes ir ticīgo pulcēšanās kopā, un šīs pulcēšanās laikā tiek mācīts Vārds.

    Dēstīt draudzes neapgūtās teritorijās

    Pirmkārt, draudzēm ir jābūt iedēstītām tur, kur mūs vada Kungs. Draudzēm ir jābūt iedēstītām kā pilsētās, tā arī ciematos.

    Es redzu nepieciešamību dēstīt draudzes neapgūtās teritorijās. Lielākā daļa no mums koncentrējas uz apgabaliem, kur jau tāpat viss darbojas. Bet es jums saku, ir daudz neskartu teritoriju, uz kurām Dievs mūs aicina doties. Kaislei un apņemšanām pēc dvēseļu iekarošanas un draudzes iedēstīšanas ir jāatgriežas baznīcā, un mums tam ir jāveltī un jāmotivē mūsu jaunie cilvēki.

    Mācītājiem ir jābūt bažām par to, ka islams pārņem lielas Āfrikas un pasaules daļas tajā laikā, kad draudze izskatās visai vienaldzīga. Musulmaņi ir gatavi upurēties un neiebilst, ka tiem ir jābrauc uz dažādu valstu vistālākajām mazpilsētām un ciematiem, attīstot islama kultūru.

    Pa to laiku kristieši, kuriem tika pavēlēts doties uz vistālākajām zemes malām, sēž tuvākajās un visērtākajās pasaules pilsētās!

    „Bet jūs dabūsit spēku, kad Svētais Gars būs nācis pār jums, un būsit Mani liecinieki kā Jeruzalemē, tā visā Jūdejā un Samarijā..." ...LĪDZ VISTUVĀKAJAI, VISĒRTĀKAJAI UN PĀRTIKUŠĀKAJAI PILSĒTAI PASAULĒ! (Kurā Bībelē tas ir rakstīts?)

    2. nodaļa

    Draudžu dēstītāju domāšanas veids

    Savā starpā turiet tādu pat prātu...

    Filipiešiem 2:5

    Kristum bija tāds domāšanas veids, kas lika Viņam darīt to, ko Viņš darīja. Dotais pants mums māca domāt tādā pašā veidā, kā to darīja Kristus. To arī nozīmē: „Savā starpā turiet tādu pat prātu." Tikai tad, ja tavs prāts darbojas konkrētā veidā, tu spēsi piepildīt Dieva gribu.

    Es jums rakstu, kādā veidā ir jādarbojas jūsu prātam, ja jūs kļūsiet par draudzes dēstītājiem. Bez šī pamata neviens nevarēs iesākt ļoti grūto draudzes dēstīšanas uzdevuma darbu.

    Nākamās nodaļas mūs izglītos par to, cik svarīga ir draudzes dēstīšana. Jūs tiksiet pamudināti, un jūsu kalpošana būs iedvesmota, lai jūs varētu iesaistīties pēdējo laiku varenajā apustuliskajā draudzes dēstīšanas kustībā.

    1. Saproti, ka Dievs vēro tavus darbus.

    Dārgais draugs, tavi darbi tiek novēroti. Dievs pieprasīs no tevis atbildi par to, ko Viņš ir ielicis tevī. Viņš jums atprasīs, ko jūs esat darījuši ar Viņa dāvanām. Dievs pieprasīs no jums tās lietas, ko Viņš jums būs devis. Viņš pieprasīs no jums darbus!

    Ir interesanti, ka septiņās vēstulēs, kas tika uzrakstītas septiņām draudzēm, viena frāze tika atkārtota atkal un atkal – Es zinu tavus darbus. Kas tie ir par darbiem? Vienalga, lai kas tie arī nebūtu, ir svarīgi, lai ikvienai no draudzēm būtu šie darbi. Ievērojiet sekojošo pantu vārdus:

    ES ZINU TAVUS DARBUS un pūles, tavu pacietību un ka tu nevari panest ļaunus cilvēkus un esi pārbaudījis tos, kas saucas par apustuļiem, bet nav, un esi atradis tos par melkuļiem.

    Atklāsmes gr. 2:2

    ES ZINU TAVUS GRŪTUMUS un nabadzību, bet tu esi bagāts, un ka tevi zaimo tie, kas saucas par jūdiem un nav tādi, bet ir sātana sinagoga.

    Atklāsmes gr. 2:9

    ES ZINU, ka tu dzīvo tur, kur sātana tronis, bet tu turies pie Mana Vārda un neaizliedz Manu ticību, arī Mana uzticīgā liecinieka Antipas dienās, kurš tika nokauts pie jums, kur sātans mājo.

    Atklāsmes gr. 2:13

    ES ZINU TAVUS DARBUS, tavu mīlestību, tavu ticību un tavu kalpošanu un tavu pastāvību, un ka tavi pēdējie darbi ir lielāki nekā pirmie.

    Atklāsmes gr. 2:19

    Un Sardu draudzes eņģelim raksti: tā saka Tas, kam septiņi Dieva gari un kam septiņas zvaigznes: ES ZINU TAVUS DARBUS, tev ir vārds, ka tu dzīvo, bet tu esi miris.

    Atklāsmes gr. 3:1

    ES ZINU TAVUS DARBUS. Redzi, Es tavā priekšā esmu devis atvērtas durvis, ko neviens nevar aizslēgt; tev ir maz spēka, un tomēr Manu mācību tu esi turējis un neesi aizliedzis Manu Vārdu.

    Atklāsmes gr. 3:8

    „Dievs neteica: „Es zinu jūsu mājas un automašīnas. Viņš neteica: „Es zinu tavu Mercedes Benz. Viņš teica: „Es zinu tavus darbus! Viņš neteica: „Es zinu tavus zinātniskos grādus. Viņš neteica: „Es zinu tavu tēvu un māti. Viņš teica: „Es zinu tavus darbus!

    2. Draudzes dēstīšana ir atslēga, lai pilnībās staigātu ar Dievu.

    Jo, kas savu dzīvību grib glābt, tas to zaudēs; un, kas savu dzīvību zaudē Manis un evaņģēlija dēļ, tas to izglābs.

    Marka 8:35

    1985. gadā es pieņēmu lēmumu pilnībā staigāt ar Dievu. Es tikko biju nokārtojis ļoti grūtu eksāmenu medicīnas skolā. Pēc manām domām es tik tikko nokārtoju eksāmenu. Kad es domāju par piepūli, kādu biju pielicis, lai sagatavos eksāmenam, un to papildus darbu, kuru biju pielicis, es jutu savā sirdī, ka tas nav bijis visa tā vērts. Kāpēc man ir jācieš tik daudz medicīnas dēļ? Kādēļ

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1