Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Girdėjimo menas
Girdėjimo menas
Girdėjimo menas
Ebook187 pages1 hour

Girdėjimo menas

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Nėra kitos tokios svarbios temos kaip gyvenimas tobuloje Dievo valioje. Savybė, kuria pasižymi geri pastoriai, yra sugebėjimas aiškiai girdėti Dievo balsą. Be galo svarbu klausyti Šventosios Dvasios balso, padedančio gyventi tobuloje Dievo valioje. Gyvendami tobuloje Dievo valioje galime iš tiesų suklestėti ir nuveikti visus Dievui skirtus darbus, kuriuos esame numatę. Ši ypatinga Dago Hewardo-Millso knyga padarys didelį poveikį jūsų gyvenimui ir tarnystei.

LanguageLietuvių
Release dateApr 23, 2018
ISBN9781641350846
Girdėjimo menas
Author

Dag Heward-Mills

Bishop Dag Heward-Mills is a medical doctor by profession and the founder of the United Denominations Originating from the Lighthouse Group of Churches (UD-OLGC). The UD-OLGC comprises over three thousand churches pastored by seasoned ministers, groomed and trained in-house. Bishop Dag Heward-Mills oversees this charismatic group of denominations, which operates in over 90 different countries in Africa, Asia, Europe, the Caribbean, Australia, and North and South America. With a ministry spanning over thirty years, Dag Heward-Mills has authored several books with bestsellers including ‘The Art of Leadership’, ‘Loyalty and Disloyalty’, and ‘The Mega Church’. He is considered to be the largest publishing author in Africa, having had his books translated into over 52 languages with more than 40 million copies in print.

Related to Girdėjimo menas

Related ebooks

Reviews for Girdėjimo menas

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Girdėjimo menas - Dag Heward-Mills

    Turinys

    Tobula ir netobula Dievo valia

    Supratimas, kaip žmonės ima gyventi netobuloje Dievo valioje

    Kodėl tiek daug žmonių gyvena netobuloje Dievo valioje

    Paslaptinga Dievo valia

    Kad būtumėte pilni Dievo valios pažinimo

    Dvidešimt priežasčių, kodėl turite vadovautis Dievo Dvasia

    Dvylika balsų tipų

    Biblijos balsas

    Penki svarbiausi dalykai norint įveikti kūno balsą

    Trys dalykai, kuriuos turite žinoti apie Šventosios Dvasios balsą

    Septyni vidinio liudytojo bruožai

    Kaip kasdien vadovautis „ramybės arbitru"

    Kaip atpažinti įvairius Dvasios kalbėjimo būdus

    Keturios priežastys pasikliauti ypatingu vadovavimu

    Kaip atpažinti duris

    Ką kiekvienas krikščionis turėtų žinoti apie sapnus

    Kaip interpretuoti įvairių rūšių sapnus

    Kaip užmegzti ryšį su pranašu

    Nukreipto tako paslaptis

    Kaip reaguoti į žmonių balsą

    Kaip nesivadovauti aplinkybėmis

    Kaip atskleisti besislepiantį velnią

    Trys būdai išvengti klaidų, kai vadovaujatės Dvasia

    Kodėl turime klausyti savo sąžinės

    Dvylika paklusimo Viešpačiui lygių

    Dažnai pasitaikantys paklusimo pakaitalai

    Pažadai ir palaiminimai už paklusimą

    1 skyrius

    Tobula ir netobula Dievo valia

    ...kad galėtumėte ištirti, kas yra gera, priimtina

    ir TOBULA DIEVO VALIA.

    Laiškas romiečiams, 12:2

    Pievo valią galima nusakyti kaip tobulą arba netobulą. Netobula Dievo valia taip vadinama todėl, kad ji panaši į tikrąją Dievo valią, bet iš tiesų nėra tai, ko Dievas nori.

    Tobula Dievo valia – tai išbaigta ir brandi Dievo valia. Netobula Dievo valia – tai, ką Dievas leidžia žmonėms daryti, nors tai ir nėra pirmasis Jo pasirinkimas.

    Tobula Dievo valia

    1. Tobula Dievo valia – tai, ką Dievas iš tiesų nori, kad darytume. Kai gyvename tobuloje Dievo valioje, Jis labai mumis džiaugiasi, Jam malonu girdėti tariamą mūsų vardą.

    2. Gyvendami tobuloje Dievo valioje esame pačioje geriausioje padėtyje, tiksliai ten, kur turime būti pagal pradinį Dievo planą.

    3. Gyvendami tobuloje Dievo valioje idealiai atitinkame tą vaidmenį, kuriam Dievas mus sutvėrė.

    Netobula Dievo valia

    1. Dievas leidžia Savo vaikams gyventi netobuloje Jo valioje, nes jie yra maištingi ir atsisako gyventi pagal tobulą Jo planą.

    2. Kai gyvenate netobuloje Dievo valioje, Jis jumis nėra labai patenkintas. Jis tiesiog jums padeda, rodo savo pakantumą ir duoda laiko atgailauti.

    3. Gyvenant netobuloje Dievo valioje gali atrodyti, kad Dievas mums palankus, tačiau iš tiesų Dievui tarnaujame netobulai ir neįgyvendiname savo tobulo gyvenimo tikslo, kurį Dievas yra numatęs.

    4. Netobula Dievo valia – tai būsena, kai esame netinkamoje padėtyje ir nesame kvalifikuoti savo darbui.

    Perėjimas iš netobulos į tobulą Dievo valią

    Visoje Biblijoje rasime pavyzdžių, kai Dievas leido žmonėms daryti ką jie nori, nors tai ir neatitiko Jo tobulo plano. Dažniausiai Dievo tarnai buvo labai maištingi ir jautė neapykantą tobulai Dievo valiai. Užuot iškart juos nubaudęs, Dievas leido žmonėms nukrypti nuo tikrojo kelio į Jo netobulą (netinkamą, nepriimtiną, neidealią) valią ir tuomet pasiųsdavo jiems reikalingą bausmę už jų maištingumą.

    Skaitydami šią knygą sužinosite, kad Dievas leidžia žmonėms turėti karalių, bet pasinaudoja karaliumi, kad juos nubaustų. Jis leidžia žmonėms gyventi turtingai, bet į jų sielas pasiunčia iliuzijas ir nepriteklių. Jis leidžia žmonėms statytis stabus, o tada juos sunaikina.

    Jis leidžia pranašui vykti į misiją, o tada nusiunčia asilą, kad jį pamokytų.

    Leisdamas žmonėms nuklysti į gyvenimą netobuloje Jo valioje, Dievas neprieštarauja pats sau. Toks yra jo atsakas į žmogaus maištavimą, užsispyrimą ir tobulos Jo valios atmetimą. Galiausiai kiekvienas žmogus patiria tinkamą, būtent jam pritaikytą ir originalią Dievo bausmę!

    Kai kurie šią netobulą Dievo valią vadina leidžiamąja Dievo valia. Daug Evangelijos skleidėjų veikia šioje netobuloje Dievo valioje. Kai kurie joje nugyvena visą gyvenimą.

    Tokiems žmonėms viskas atrodo gerai. Jų bažnyčia klesti ir atrodo, kad Dievas laimina viską, ką jie daro. Tačiau gausa ir laimė, kurią iš pažiūros jie patiria, nereiškia, kad Dievas yra jais patenkintas.

    Daugelis iš mūsų apsigauna vertindami Dievo malonę ir tai, ką vadiname palaiminimais.

    Pinigai ir gausa niekada nebuvo ženklas, kad Dievas mumis džiaugiasi. Velnias tai pat duoda pinigų tiems, kurie jam tarnauja. Šėtonas liepė Jėzui nusilenkti ir jam tarnauti, o už tai žadėjo atiduoti visą pasaulį.

    Turime siekti Dievo artumo ir Šventosios Dvasios, o ne pinigų ir kitų žemiškų dalykų.

    Susitikę su pastoriumi turite pabandyti suprasti, ar jame jaučiasi Dievo dvasia. Turite įsitikinti, kad iš jo sklinda Dievo balsas ir kad jis skleidžia Dievo Žodį.

    Bblijoje pateikiama daugybė pavyzdžių, kai žmonės apleidžia tobulą Dievo valią ir ima gyventi netobuloje Dievo valioje. Atrodo, kad Dievas juos laimina, tačiau iš tiesų Jis nėra jais patenkintas.

    Apžvelkime keletą pavyzdžių, kai žmonės ima gyventi netobuloje Dievo valioje.

    1. IZRAELIS ĖMĖ GYVENTI NETOBULOJE DIEVO VALIOJE, KAI UŽSIGEIDĖ TURĖTI KARALIŲ.

    Dievas nebuvo numatęs Izraeliui turėti karaliaus. Tačiau Jis leido žmonėms jį turėti ir asmeniškai Samueliui pasakė, jog žmonės Jį atstūmė.

    Turėti karalių nebuvo tobula Dievo valia, tačiau Dievas leido tam įvykti. Kaip vėliau pamatysite, tai neatnešė Izraeliui naudos ir jo gyventojai labai kentėjo valdomi savo karalių.

    Kai Dievas leidžia vykti tam tikriems dalykams, svarbu neapsigauti. Tikrieji Dievo norai atskleidžiami žmonėms, kurie yra Jam labai artimi.

    Mes irgi taip elgiamės – viešai sakome tai, kas yra politiškai korektiška, bet privačiai atskleidžiame tikrąją savo nuomonę. Turite išmokti atskleisti tikrąją Dievo valią ir jo norus.

    Leisdamas Samueliui paskirti karalių, Dievas labai liūdėjo. Jis žinojo, kad Jo žmonės Jį atstūmė. Jis žinojo, kad žmonės naudojosi Samuelio sūnumis tik tam, kad Jį atstumtų. Dievas sutiko patenkinti jų norus, tačiau Izraeliui tai neišėjo į naudą. Būkite atidūs ir pasistenkite savo gyvenime atpažinti dalykus, kuriuos Dievas leidžia, tačiau nėra jais patenkintas.

    Visi Izraelio vyresnieji susirinkę atėjo pas Samuelį į Ramą

    Ir sakė jam: „Tu pasenai, o tavo sūnūs nevaikšto tavo keliais. Paskirk mums karalių, kuris mus teistų, kaip yra visose tautose".

    Samueliui tokia kalba nepatiko, nes jie sakė: „Duok mums karalių, kuris mus teistų". Ir Samuelis meldėsi Viešpačiui.

    O Viešpats jam atsakė: „Klausyk tautos balso visame, ką jie tau sako. Juk ne tave jie atmetė, bet mane, kad jiems nekaraliaučiau."

    Pirmoji Samuelio knyga, 8:4–7

    2. BALAAMAS ĖMĖ GYVENTI NETOBULOJE DIEVO VALIOJE, KAI NESILIOVĖ PRAŠYTI GALIMYBĖS PRANAŠAUTI MOABO KARALIUI.

    Viešpats aiškiai leido Balaamui suprasti, kad nenori, jog jis turėtų kokių nors reikalų su Moabo karaliumi Balaku. Tačiau Balaamas labai norėjo gauti pinigų, kuriuos buvo žadėjęs Balakas. Jis vis prašė Viešpaties leisti jam pasikalbėti su karaliumi. Galiausiai Viešpats leido jam vykti. Viešpats jam net patarė, kaip kalbėti. Šiuolaikiniai krikščionys tai būtų palaikę Dievo valia. Tačiau ši istorija mus moko, kad matydamas, jog esame nusiteikę maištauti, Dievas mums leidžia daryti ką norime.

    Atėjo Dievas pas Balaamą ir klausė: „Kas yra šitie žmonės?"

    Balaamas atsakė Dievui: „Moabitų karalius, Ciporo sūnus Balakas, atsiuntė juos pas mane,

    ir pranešė, kad išėjusi iš Egipto tauta apdengė žemės paviršių. Jis prašė: „Ateik ir prakeik ją, gal tada aš įstengsiu nugalėti juos ir išvaryti iš savo krašto."

    DIEVAS ATSAKĖ BALAAMUI: „NEIK SU JAIS IR NEPRAKEIK TAUTOS, NES JI YRA PALAIMINTA."

    Balaamas, atsikėlęs rytą, tarė Balako kunigaikščiams: „Grįžkite į savo žemę, nes Viešpats uždraudė man eiti su jumis."

    Ir Moabo kunigaikščiai pakilo ir, sugrįžę pas Balaką, pranešė: „Balaamas atsisakė eiti su mumis."

    Balakas vėl siuntė daugiau aukštesnės kilmės pasiuntinių.

    Jie, atėję pas Balaamą, tarė: „Ciporo sūnus Balakas taip sako: „Skubiai ateik pas mane.

    Pagerbsiu tave ir darysiu, ką įsakysi, tik ateik ir prakeik šitą tautą."

    Balaamas atsakė Balako pasiuntiniams: „Jei Balakas duotų pilnus savo namus sidabro ir aukso, aš negalėčiau peržengti Viešpaties, mano Dievo, žodžio, ir padaryti daugiau ar mažiau.

    Prašau, pasilikite šią naktį pas mane, kad sužinočiau, ką dar Viešpats man sakys."

    NAKTĮ ATĖJO DIEVAS PAS BALAAMĄ IR JAM TARĖ: „JEI TIE ŽMONĖS TAVE KVIEČIA, EIK SU JAIS, BET DARYK TAIP, KAIP TAU ĮSAKYSIU."

    Balaamas, atsikėlęs rytą, pabalnojo savo asilę ir iškeliavo su moabitų kunigaikščiais.

    VIEŠPATS UŽSIRŪSTINO, KAD BALAAMAS IŠĖJO. Jiems keliaujant, Viešpaties angelas užstojo kelią Balaamui, kuris jojo ant asilės. Su juo buvo du tarnai.

    Skaičių knyga, 22:9–22 (NASB)

    3. IZRAELIO VAIKAI ĖMĖ GYVENTI NETOBULOJE DIEVO VALIOJE, KAI PRADĖJO GEISTI TURTO.

    Bet greitai pamiršo Jo darbus ir nelaukė Jo patarimų, dykumoje geiduliams atsidavė ir Dievą tyruose gundė.

    Jis suteikė jiems, ko prašė, kartu siuntė ligas į jų būrį.

    Psalmės, 106:13–15

    Izraelio vaikai, kaip ir šiuolaikinė bažnyčia, geidė pinigų. Tais laikais Viešpats irgi atsiuntė jiems pamokslininkų, kurie naudojosi Dievo Žodžiu tam, kad pateisintų savo pinigų troškimą.

    Nuolatinis pamokslavimas apie gausą labai žavi ir atrodo kaip Dievo valia. Tokios bažnyčios sutraukia didžiules žmonių minias ir sudaro įspūdį, kad Dievas tuo labai patenkintas.

    Iš pažiūros atrodė, kad Dievas džiaugiasi izraelitų siekiu praturtėti, tačiau jie gyveno netobuloje Dievo valioje ir Dievas juos nubaudė už godumą pinigams. Bausmė buvo sielos nepriteklius.

    Jei jie būtų elgęsi teisingai, Dievas nebūtų jų nubaudęs.

    Dievas nori, kad Jo vaikai klestėtų, tačiau Jis nenori, kad klestėjimo jie siektų netinkamais būdais ir dėl netinkamų priežasčių. Jis leido jiems klestėti, nes klestėjimas neprieštarauja Jo valiai. Šiandien Dievas taip leidžia Savo bažnyčiai klestėti, tačiau panašu, kad tuo pačiu Jis siunčia sielos nepriteklių, dvasinį paviršutiniškumą, ligas, skyrybas, amoralumą ir homoseksualumą. Turime būti atsargūs, ko nuolatos prašome Dievo, nes mums gali labai nepatikti bausmė, kurią gausime už tai, kad norėjome viską daryti savaip.

    4. IZRAELIO VAIKAI ĖMĖ GYVENTI NETOBULOJE DIEVO VALIOJE, KAI PRIVERTĖ AARONĄ NULIEDINTI VERŠĮ.

    Izraelio vaikai elgėsi pagal savo pačių norą, kai reikalavo, kad Aaronas priverstų dievus jiems vadovauti.

    Kai Aaronas nuliedino veršį, jie tikriausiai manė, jog Dievas pradėjo naują stabų garbinimo religiją.

    Izraelitai džiaugėsi naująja savo religija ir įsivaizdavo, kad Dievas su jais sutinka, nes į tai buvo įsitraukęs Aaronas.

    Tačiau jie negyveno tobuloje Dievo valioje, nors jiems ir vadovavo Dievo tarnas. Neilgai trukus jiems teko patirti bausmę už gyvenimą netobuloje Dievo valioje.

    Tauta, nesulaukdama Mozės grįžtant, susirinko apie Aaroną ir sakė jam: "Padaryk mums dievą, kuris eitų pirma mūsų, nes mes nežinome, kas atsitiko tam žmogui Mozei, kuris mus išvedė

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1