Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Sekimo menas
Sekimo menas
Sekimo menas
Ebook236 pages2 hours

Sekimo menas

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Sekimas Dievu – tai jaudinanti, pilna atradimų kelionė. Sekimas kitais žmonėmis ir jų elgesio kopijavimas yra senovinis mokymosi menas, kurį Jėzus Kristus pasirinko kaip pagrindinį mokymo metodą. Užuot leidus šiam laiko patikrintam mokymo metodui nugrimzti užmarštin, geriau įvertinti sekimo meno grožį ir nuolankumą.
Skaitydami šią knygą sužinosite, kuo reikėtų sekti ir kaip tai daryti sėkmingai. Ši puiki naujoji Dago Hewardo-Millso knyga skirta tam, kad padėtų sekimo menui atrasti vietą mūsų krikščioniškame gyvenime

LanguageLietuvių
Release dateApr 23, 2018
ISBN9781641350839
Sekimo menas
Author

Dag Heward-Mills

Bishop Dag Heward-Mills is a medical doctor by profession and the founder of the United Denominations Originating from the Lighthouse Group of Churches (UD-OLGC). The UD-OLGC comprises over three thousand churches pastored by seasoned ministers, groomed and trained in-house. Bishop Dag Heward-Mills oversees this charismatic group of denominations, which operates in over 90 different countries in Africa, Asia, Europe, the Caribbean, Australia, and North and South America. With a ministry spanning over thirty years, Dag Heward-Mills has authored several books with bestsellers including ‘The Art of Leadership’, ‘Loyalty and Disloyalty’, and ‘The Mega Church’. He is considered to be the largest publishing author in Africa, having had his books translated into over 52 languages with more than 40 million copies in print.

Related to Sekimo menas

Related ebooks

Reviews for Sekimo menas

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Sekimo menas - Dag Heward-Mills

    Turinys

    Kas yra sekimo menas?

    Kaip sėkmingai įvaldyti sekimo meną

    Septyni svarbiausi būdai įvaldyti sekimo meną

    Sekimo meno pamokos, kurias gavome iš Jėzaus

    Menas sekti Abraomu

    Menas sekti Izaoku

    Menas sekti Jokūbu

    Menas sekti Juozapu

    Menas sekti Moze

    Menassekti Jozue

    Menas sekti karaliumi Dovydu

    Menas sekti Saliamonu

    Menas sekti Nehemiju

    Menas sekti Estera

    Menas sekti Danieliumi

    Menas nesekti

    1 skyrius

    Kas yra sekimo menas?

    Sekimo meno apibrėžimas

    1. Sekimo menas – tai menas ką nors kopijuoti.

    2. Sekimo menas – tai menas ką nors mėgdžioti.

    3. Sekimo menas – tai menas ką nors imituoti.

    4. Sekimo menas – tai menas būti į ką nors panašiu,

    5. Sekimo menas – tai menas reprodukuoti.

    6. Sekimo menas – tai menas klonuoti.

    7. Sekimo menas – tai menas tapti dubleriu.

    8. Sekimo menas – tai menas tapti dvyniu.

    9. Sekimo menas – tai menas ką nors pasivyti.

    10. Sekimo menas – tai menas žengti į priekį.

    Sėkmingai įvaldę sekimo meną

    1. Vaikai puikiai išmano sekimo meną.

    Kaikai puikiai kopijuoja suaugusiuosius ir tai padeda jiems labai sparčiai tobulėti, pasivyti vyresniuosius ir per labai trumpą laiką išmokti kalbėti sudėtingomis kalbomis. Beveik visas vaikų mokymasis yra paremtas sekimu, kopijavimu ir mėgdžiojimu.

    2. Tautos, kurios ne vieną šimtmetį gyvena pasiturimai, išmano sekimo meną.

    Europos šalys ir Amerika praktikavo sekimo meną ir tapo turtingiausiomis pasaulio valstybėmis. Mėgdžiodamos viena kitą Europos šalys supanašėjo viena su kita ir tapo beveik vienodomis turtingomis valstybėmis. Jų keliai, pastatai ir visa infrastruktūra yra labai panašūs. Jų bankai ir ekonomika yra beveik identiški. Jų karinė galia iš esmės vienoda. Visose šiose šalyse gyvenančių žmonių gyvenimo sąlygos ir gyvenimo būdas yra panašūs. Būtent mėgdžiodamos viena kitą šios valstybės pasivijo savo kaimynes – jos nenorėjo atsilikti kuriant gerovę.

    3. Tautos, kurios tik neseniai ėmė gyventi pasiturimai, išmano sekimo meną.

    Taivanas, Kinija, Korėja – šios valstybės žinomos dėl savo gebėjimo sekti ir kopijuoti. Daugelis valstybių, kurios neseniai ėmė gyventi pasiturimai, šiam tikslui pasitelkė sekimo meną.

    Tos valstybės, kurios praturtėjo per pastaruosius penkiasdešimt metų, puikiai išmano sekimo meną. Daugelis jų gaminamų produktų buvo vadinami imitacijomis. Jos gamino automobilius, kurie buvo žinomų europietiškų automobilių modelių kopijos. Korėjiečiai be jokio gėdos jausmo kūrė automobilius „Daewoo, kurių dizainas buvo nukopijuotas nuo „Opel, „Ssangyong, kurių dizainas buvo nukopijuotas nuo „Mercedez Benz ir „Hyundai, kurių diainas buvo nukopijuotas nuo „Toyota. Pasitelkę tokį begėdišką kopijavimą jie ne tik pasivijo kitas valstybes, bet ir žengė toliau, tapdami pirmaujančiais automobilių gamintojais.

    Tokius pačius rezultatus jie pademonstravo beveik visose technologijų bei naujovių srityse ir susikrovė tokius turtus, apie kokius kiti gali tik pasvajoti. Tie, kurie gėdijosi kopijuoti, tegalėjo su nuostaba stebėti, kaip kopijavimo meistrai tapo milijonieriais, milijardieriais ir trilijonieriais.

    4. Dievo Sūnus Jėzus Kristus išmanė sekimo meną.

    Jėzus pasitelkė sekimo meną, kad beraščius žvejus paverstų pasaulinio judėjimo lyderiais ir vadovais. Jei Dievo Sūnus naudojo sekimą kaip vienintelį mokymo metodą, vadinasi, šis metodas yra aukščiausias ir pats efektyviausias mokymosi, mokymo ir ugdymo metodas.

    Sekimo menas – tai menas ką nors kopijuoti. Sekimo menas – tai menas tapti panašiu į žmogų, kuriuo žaviesi. Sekimo menas – tai menas tapti labiau pažengusio asmens kopija. Jei praktikuosite sekimo meną, galėsite daug sparčiau daryti pažangą savo tarnystėje.

    2 skyrius

    Kaip sėkmingai įvaldyti sekimo meną

    ...kad neaptingtumėte, bet būtumėte sekėjai...

    Laiškas hebrajams, 6:12

    Jiblijoje dažnai liepiama kuo nors sekti. Biblijoje pateikiama daugybė pavyzdžių, kaip turėtume sekti kitais. Šiame skyriuje sužinosite pagrindinius principus, kurie padės sėkmingai sekti, kopijuoti, mėgdžioti ir pasivyti daugiau pasiekusius žmones.

    Devyni sekimo principai

    1. Sėkmingai įvaldyti sekimo meną galite pasirinkę sekti Dievu.

    Taigi BŪKITE DIEVO SEKĖJAI, kaip mylimi vaikai, ir GYVENKITE MYLĖDAMI, kaip ir Kristus pamilo mus ir atidavė už mus save kaip atnašą ir kvapią auką Dievui.

    Laiškas efeziečiams, 5:1-2

    Sėkmingai sekti Dievu galima gyvenant meile ir pasiaukojimu. Ar žinojote, kad galima sekti Dievu? Ar yra koks nors asmuo, kuriuo sekti būtų verčiau nei sekti Dievu?

    Dievo Žodis mums tiksliai nurodo, ką daryti, jei norime sekti Dievu. Mums tereikia tik išmokti mylėti ir pasiaukoti. Darydami šiuos du dalykus tikrai žinosime, kad gyvename sekdami pačiu Dievu.

    Jei teigiate, jog sekate Dievu, turite gyventi dieviška meile, nes Dievas yra meilė.

    2. Sėkmingai įvaldyti sekimo meną galite kopijuodami tikintį žmogų, kuris seka Kristumi.

    Sekite manimi, kaip ir aš seku Kristumi.

    1-asis laiškas korintiečiams, 11:1

    Paulius korintiečių bažnyčiai nurodė sekti juo, tačiau įspėjo, kad jie sektų juo tik tol, kol jis seka Kristumi.

    Yra daug pastorių, kurie labiau seka milijonieriais, žinomais verslininkais ir politikais nei Dievu. Pažvelgus į jų skaitomas knygas akivaizdu, kad jie seka šiais sekuliariais žmonėmis ir labiau nori būti panašūs į juos nei į Kristų. Šiandien pastoriai skaito Amerikos prezidentų, milijonierių ir sėkmingų verslininkų biografijas.

    3. Sėkmingai sekti tikinčiu žmogumi galite sekdami tuo, kas jau juo seka.

    Mieli broliai ir seserys, gyvenkite taip, kaip gyvenu aš, ir MOKYKITĖS IŠ TŲ, KURIE SEKA mūsų pavyzdžiu.

    Apaštalų darbai, 3:17 (NLT)

    Prieš daugelį metų panorau atlikti stebuklų tarnystę. Žinojau, kad turėsiu sekti kuo nors, kas jau atliko tokią tarnystę. Nusprendžiau sekti Kathryn Khulman, nes ji atliko pačią didžiausią stebuklų tarnystę, apie kokią buvau girdėjęs. Buvau gydytojas, todėl man jos daromi stebuklai man paliko didžiulį įspūdį. Tačiau turėjau problemą. Žemėje jos rasti negalėjau, nes ji buvo mirusi. Sutrikau, nes negalėjau įsivaizduoti, kaip sekti mirusiu žmogumi. Kaip mirusiam žmogui įteikti auką? Kaip su mirusiu žmogumi pasikalbėti? Ar turėjau šaukti jos dvasią iš numirusiųjų?

    Staiga Šventoji Dvasia man tarė: „Jei tikrai nori sekti Kathryn Khulman, sek Benny Hinn. Mano kelią nušvietė ryški šviesa ir staiga supratau, ką daryti. Pradėjau ilgą kelionę, kurios metu sekiau Benny Hinn ir išmokau visko, ką žinau apie tarnystę, gydymą ir stebuklus. Būtent šį principą Paulius pabrėžė filipiečiams. „Galite sekti manimi sekdami tais, kurie jau seka mano pavyzdžiu.

    4. Galite tapti pasekėju grupės žmonių, kurie gyvena Dievo malone.

    Ir jūs pasidarėte MŪSŲ ir Viešpaties PASEKĖJAI, priėmę žodį didžiame suspaudime su Šventosios Dvasios džiaugsmu...

    Pirmasis laiškas tesalonikiečiams, 1:6

    Užuot sekę tik vienu žmogumi, galite sekti grupe žmonių, kurie turi jums priimtiną gyvenimo tikslą. Pavyzdžiui, galite sekti konkrečios bažnyčios lyderiais. Taip pat galite sekti grupe draugų, kurie visi kartu tarnauja Dievui.

    Kai prieš daugelį metų buvau supažindintas su Kennethu Haginu, pastebėjau, su kokiais žmonėmis jis bendrauja. Jo konferencijose dalyvaudavo tokie žmonės kaip Kennethas Copelandas, Jerry Savelle, Fredas Price, Charlesas Cappsas ir Johnas Osteenas. Ši tikinčių žmonių grupė ėmė mane traukti ir netrukus pradėjau jais sekti. Ėmiau skaityti jų knygas ir iš jų mokytis, nes tai buvo grupė, kuria galėjau sekti.

    5. Sėkmingai įvaldyti sekimo meną galite pradėję sekti konkrečia bažnyčia.

    Jūs, broliai, tapote SEKĖJAIS Dievo BAŽNYČIŲ Kristuje Jėzuje, kurios yra Judėjoje. Jūs tą patį iškentėjote nuo savo tautiečių, kaip ir jos nuo žydų...

    Pirmasis laiškas tesalonikiečiams, 2:14

    Galite sekti bažnyčia tyrinėdami jos lyderių gyvenimą, jos istoriją, doktrinas, laimėjimus, krizes, padarytas klaidas ir t. t. Tam, kad galėtumėte tinkamai sekti bažnyčia, būtinai turite studijuoti jos istoriją. Laikui bėgant daugelis bažnyčių patiria neįtikėtinų transformacijų. Dažnai bažnyčios, kokia ji yra šiandien, neįmanoma palyginti su ta pačia bažnyčia prieš šimtą metų.

    Prieš šimtą metų šveicarų bažnyčia buvo tokia gyvybinga, kad siųsdavo jaunus vyrus mirti tolimose misijų vietovėse. Šveicarų bažnyčios pastangomis išganymas ir krikščionybė pasiekė Ganą ir Nigeriją. Šiandien šveicarų bažnyčia tokia negyva, kad daugelis kongregacijų yra uždarytos, o krikščionybė laikoma užsieniečių ir imigrantų reikalu.

    Šiandien pastatas, kuriame buvo įsikūrusi šveicarų misijų organizacija, siuntusi misionierius į visą pasaulį, yra paverstas viešbučiu, o jų didžių misionieriškų darbų archyvai laikomi viešbučio rūsyje!

    Iš metodistų bažnyčios labai daug išmokau. Sekiau daugybe gerų jų pavyzdžių ir studijavau jų įkūrėjo gyvenimą. Sekant šia bažnyčia Dievas suteikė man labai svarbių įžvalgų ir padėjo nustatyti mano paties tarnystės kelio kryptį.

    6. Turite tapti Šventosios Dvasios rodomų gerų dalykų sekėju.

    Kas gi jums pakenks, jei DARYSITE GERA?

    Pirmasis Petro laiškas, 3:13

    Turite sekti gerais dalykais. Jei Šventoji Dvasia paliečia jūsų širdį ir leidžia įžvelgti kažką gero kito žmogaus tarnystėje, turite suprasti, jog galbūt Dievas stengiasi atkreipti jūsų dėmesį į kažką, ką turite padaryti. Šventoji Dvasia visada mums rodo gerus dalykus, kuriais turime sekti. Tik nuo jūsų priklauso, ar atversite savo širdį ir pastebėsite gerus dalykus, kurių yra kitose bažnyčiose.

    Galbūt atkreipsite dėmesį į tai, kokia puiki muzika ten groja. Galbūt jums patiks tenykštis choras, o gal apsidžiaugsite, koks švarus yra kokios nors bažnyčios tualetas. Jums gali patikti, kaip puikiai struktūrizuota yra konkrečios bažnyčios veikla. Jums gali patikti kažkieno pamokslavimas. Jus gali sužavėti kažkieno giedojimas. Visi švie geri dalykai – tai Šventosios Dvasios nuorodos, kuo turėtumėte sekti.

    7. Sėkmingai sekti kitu tikinčiuoju galite sekdami žmonėmis, kuriuos jis paskiria atlikti kokias nors pareigas.

    ...būkite mano imituotojai: TUO TIKSLU IR PASIUNČIAU PAS JUS TIMOTIEJŲ, kuris yra mano mylimas sūnus ir ištikimas Viešpatyje. Jis jums primins mano kelius Kristuje, kaip aš mokau visur, kiekvienoje bažnyčioje.

    Pirmasis laiškas korintiečiams, 4:16–17 (NASB)

    Paulius norėjo, kad korintiečiai juo sektų. Dėl šios priežasties jis pasirinko Timotiejų ir nusiuntė jį būti su korintiečiais. Kiekvienas, norėjęs sekti Pauliumi, turėjo sekti Timotiejumi.

    Žmonės, nesugebantys užmegzti ryšio su paskirtais ar deleguotais asmenimis, nesupranta, kad netenka galimybės iš jų mokytis ir jais sekti. Daug pasiekę žmonės dažnai būna priversti paskirti ką nors kitą, kad su jumis susitiktų ir bendrautų. Jei negalite bendrauti ir užmegzti ryšio todėl, kad bendraujate ne su konkrečiu žmogumi, kuriuo norite sekti, galite netekti labai daug dovanų. Sekimo menas – tai menas sekti deleguotais žmonėmis.

    Daug kartų buvau Korėjoje ir bendravau su Davidu Yonggi Cho. Turėjau bendrauti su žmonėmis, kuriuos jis buvo paskyręs manimi rūpintis, bei kitais valdybos nariais. Tam, kad bendravimas su juo man būtų naudingas, buvo labai svarbu, kad mielai sutikčiau bendrauti su jo paskirtais žmonėmis. Tas, kuris jaučiasi esąs pernelyg svarbus, kad bendrautų su deleguotais žmonėmis, yra pernelyg svarbus, kad juo kas nors sektų!

    8. Sėkmingai sekti kitu tikinčiuoju galite sekdami jo tikėjimu ir jo kantrybe.

    ...kad neaptingtumėte, bet būtumėte sekėjai tų, kurie tikėjimu ir kantrybe paveldi pažadus.

    Laiškas hebrajams, 6:12

    Du svarbiausi elementai, kuriais turi pasižymėti žmogus, kuriuo sekate, yra jo tikėjimas ir jo kantrybė. Kodėl taip sakau? Šventasis Raštas moko mus, kad žmogaus tikėjimas ir kantrybė padeda jam paveldėti Dievo pažadus.

    Būtent Kennetho Hagino tikėjimas ir kantrybė suteikė jam galimybę tapti pasaulinio judėjimo pradininku. Yonggi Cho tikėjimas ir kantrybė padėjo jam įkurti didžiausią pasaulyje bažnyčią. Benny Hinn tikėjimas ir kantrybė padėjo jam rengti stebuklų kryžiaus žygius. Fredo Price tikėjimas ir kantrybė padėjo jam atlikti jo tarnystę. Reinhardo Bonnke tikėjimas ir kantrybė padėjo jam rengti didžiausius kryžiaus žygius visoje Afrikoje.

    Šiems žmonėms viską gauti padėjo ne pinigai, ryšiai ar reklama. Jie viską gavo tik dėl savo tikėjimo ir kantrybės.

    Mielas drauge, ar nori sėkmingai sekti kitu tikinčiuoju? Tuomet sek jo tikėjimu ir kantrybe! Ką reiškia sekti kieno nors kantrybe? Sekti kieno nors tikėjimu reiškia klausti: „Kuo jis tikėjo ir kodėl jis tuo tikėjo?". Kai studijavau Billy Graham tikėjimą, pastebėjau, kad jis priėmė labai išmintingą sprendimą kiekvieną Biblijos žodį laikyti Dievo Žodžiu. Savo tikėjimo įkvėptas jis cituoja Šventąjį Raštą pamokslaudamas nusidėjėliams. Jis tiki, kad jeigu tai yra Dievo Žodis, tai skaitant juos žmonėms šie žodžiai turi didelę galią išgelbėti, išgydyti ir išganyti.

    Jei skaitysite ir studijuosite, sužinosite daugybę dalykų apie didžių žmonių tikėjimą. Kaip dar galite sužinoti apie didžio žmogaus tikėjimą? Žiūrėdami ir klausydami, ką šis žmogus yra kalbėjęs savo tarnystėje anksčiau! Pastaruoju jo ar jos tarnystės metu galite įžvelgti rezultatus to, kuo šis žmogus tiki. Tačiau ankstyvuoju tarnystės metu atsiskleidžia žmogaus tikėjimas Dievu ir gerais dalykais, kuriuos su Jo pagalba galima nuveikti. Ankstyvuoju metu dar nematyti rezultatų, todėl yra daug vietos tikėjimui ir tikėjimo skleidimui. Įdomu matyti, kaip žmonės skleidė savo tikėjimą ir tarnystę visiškose dykynėse.

    Sekite didžių žmonių tikėjimu ir kantrybe – taip žinosite, kad einate tinkamu keliu. Šiandien yra tokių, kurie nori dėvėti tokius pat drabužius, avėti tokiais pat batais ir vairuoti tokius pat automobilius kaip didieji Dievo tarnai. Biblijoje nesakoma, kad jie paveldėjo pažadus per automobilius, namus ir drabužius! Jie paveldėjo pažadus per tikėjimą ir kantrybę!

    Taigi, kaip galima sekti kieno nors kantrybe? Kieno nors kantrybę galima studijuoti išsiaiškinant, kada šis žmogus ėmė tikėti vienais ar kitais dalykais ir kada juos iš tiesų patyrė. Paskaičiavę ir pamatę, kiek metų tokie žmonės tikėjo ir dirbo siekdami kokio nors tikslo, tikrai nustebsite, kokie jie buvo kantrūs.

    Dauguma Dievo tarnų daugelį metų dirbo be jokių apčiuopiamų rezultatų, o Viešpats leido įvykti nuostabiems dalykams jų gyvenime ir tarnystėje tik pačioje jų gyvenimo pabaigoje. Tikėjimas ir kantrybė iš tiesų yra raktas į tikrąją tarnystę.

    9. Kad sėkmingai ką nors sektumėte, turite nugalėti tingumą, vangumą ir inertiškumą.

    ...kad NEAPTINGTUMĖTE, bet būtumėte sekėjai tų, kurie tikėjimu ir kantrybe paveldi pažadus.

    Laiškas hebrajams, 6:12

    Ar galite patikėti, kad daug žmonių nesugeba kuo nors sekti dėl savo tingumo? Esu girdėjęs, kaip kalba tinginiai, kurie nenori niekuo sekti ir nieko išmokti. Jie sako:

    „Oho, Dievas tikrai palaimino tavo gyvenimą".

    Jie aiškina: „Savo bažnyčias gavai per Dievo malonę".

    „Oho, – žavisi jie, – man patinka, kaip dirbi. Tau tikrai suteikta malonė."

    Arba: „Man nesuteikta tokia malonė, kaip tau. Tai nėra mano pašaukimas."

    Taip, gali būti, kad čia reiškiasi Dievo malonė. Bet dažniausiai žmonės tiesiog pernelyg tingūs, kad mokytųsi naujų dalykų! Jie nesivargina įgyvendinti idėjų ir principų, kurie iš tiesų duoda rezultatų.

    Reikia išnaudoti labai daug energijos, kad taptum tokiu, koks yra priešakyje esantis žmogus. Reikia labai daug laiko ir nuoširdžių pastangų, kad sužinotum, kaip tapti lyderiu ir pats perimtum šias savybes. Tingūs žmonės negali ir niekada neįvaldys sekimo meno.

    3 skyrius

    Septyni svarbiausi būdai įvaldyti sekimo meną

    1. Sekite Dievo tarnais per jų mokymus ir jų darbus.

    Pirmoje knygoje, Teofiliau, aš parašiau apie VISKĄ, KĄ JĖZUS PRADĖJO DARYTI IR MOKYTI...

    Apaštalų darbai, 1:1

    Tam tikro žmogaus mokymai ir jo darbai yra vienodai svarbūs. Norėdami sekti Jėzumi Kristumi, turite sekti tiek jo mokymais, tiek ir jo darbais. Kiekvienoje Evangelijos ištraukoje pateikiami Kristaus mokymai ir istorijos apie jo nuveiktus darbus. Jo mokymai išspausdinti raudona spalva, o darbai – juoda.

    Svarbu suprasti, kad šie du aspektai labai skirtingi, bet tuo pačiu labai svarbūs. Yra daug dalykų, kurių Jėzus Kristus nemokė. Taip pat yra daug dalykų, kuriuos jis

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1