Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Geras generolas
Geras generolas
Geras generolas
Ebook449 pages4 hours

Geras generolas

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Ar žinote, kad žmogaus gyvenimas žemėje yra karas? Mes kariaujame, nesvarbu ar mes pasirenkame kariauti ar ne. Biblija teigia, kad jūsų gyvenimas yra karas. Jūs turite gerai kautis ir laimėti savo gyvenimo karą. Šią naują knygą apie karą privalo perskaityti visi lyderiai.

LanguageLietuvių
Release dateFeb 12, 2019
ISBN9781641358361
Geras generolas
Author

Dag Heward-Mills

Bishop Dag Heward-Mills is a medical doctor by profession and the founder of the United Denominations Originating from the Lighthouse Group of Churches (UD-OLGC). The UD-OLGC comprises over three thousand churches pastored by seasoned ministers, groomed and trained in-house. Bishop Dag Heward-Mills oversees this charismatic group of denominations, which operates in over 90 different countries in Africa, Asia, Europe, the Caribbean, Australia, and North and South America. With a ministry spanning over thirty years, Dag Heward-Mills has authored several books with bestsellers including ‘The Art of Leadership’, ‘Loyalty and Disloyalty’, and ‘The Mega Church’. He is considered to be the largest publishing author in Africa, having had his books translated into over 52 languages with more than 40 million copies in print.

Related to Geras generolas

Related ebooks

Reviews for Geras generolas

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Geras generolas - Dag Heward-Mills

    Geras generolas išmano karą

    ...ir teisumu jis teisia bei kariauja.

    Apreiškimas Jonui 19:11

    Karas sukelia žudynes, sielvartą, liūdesį ir mirtį. Karas - tai vienas baisiausių dalykų, galinčių nutikti žmonijai. Dėl to, labai retai karas siejamas su Dievu. Juk kaip Dievas gali būti susijęs su karu? Kaip Dievas gali norėti žmonių mirties? Ar Dievas nori žudyti žmones? Ar Dievas nori nuskriausti žmones? Tikrai ne!

    Dievas neturi tokių piktų planų. Priešo, kuris turi būti sunaikintas, iškilimas sukelia karą. Dievas kariauja teisingai ir sutriuškina savo priešus. Mes, krikščionys, turime priešą, kuris turi būti sugniuždytas ir sumuštas. Mes, kaip evangelijos tarnai, turime dar daugiau priešų ir turime žinoti, kaip juos nugalėti, sutriuškinti ir kaip juos sunaikinti. Biblijoje sakoma, „Ir teisumu jis teisia bei kariauja‟. Yra pamaldus būdas kariauti. Yra išmintingas būdas kariauti. Dievas nori, kad kariautum Jo būdu ir Jo išmintimi.

    Ši knyga yra apie tai, kaip kariauti pamaldžiai, dvasiškai ir išmintingai. Bet kuriam, manančiam, kad nekariaujame, trūksta supratimo. Velnias norėtų, kad manytum, jog gyvename taikoje, kartu su Taikos Kunigaikščiu. Velnias norėtų, kad galvotum, jog nėra dėl ko jaudintis. Bet Dievo Žodis aiškus - mes kariaujame. Dievo Žodis sako, kad turime kariauti gerą karą ir kovoti gerą kovą!

    Dešimt priežasčių išmanyti karą

    1. Jėzus Kristus veda dangaus kariuomenę ir kariauja teisumu.

    Daug žmonių tarnystėje nedaro nieko, nes nenori kovoti. Jei nori sekti Jėzumi, turi prisidėti prie jo kariuomenės ir tu turi kovoti.

    Ir mačiau atvirą dangų, ir štai baltas žirgas; ir ant jo sėdintysis buvo vadinamas Ištikimasis ir Tikrasis, ir TEISUMU JIS TEISIA BEI KARIAUJA.

    Jo akys buvo kaip ugnies liepsna, ir ant jo galvos buvo daug karūnų; ir jis turėjo užrašytą vardą, kurio niekas nežinojo, tik jis pats.

    Ir jis buvo apsirengęs rūbais, pamirkytais kraujyje; ir jo vardas yra vadinamas Dievo Žodžiu.

    Ir kariuomenės, esančios danguje, sekė paskui jį ant baltų žirgų, apsirengusios plona drobe, balta ir švaria.

    Ir iš jo burnos eina aštrus kalavijas, kad jis juo suduotų tautoms; ir jis jas valdys geležine lazda; ir jis mina Visagalio Dievo įniršio ir rūstybės vyno spaustuvą.

    Apreiškimas Jonui 19:11-15

    2. Jėzus Kristus yra Avinėlis, kuris kariauja.

    Avinėlis kariavo prieš dešimt karalių, kurie susivienijo prieš Jį, ir juos nugalėjo. Jėzus Kristus yra Avinėlis, kuris kariauja. Nori būti toks, koks buvo Jėzus? Jei nori būti toks, koks Jėzus, privalai išmokti kariauti!

    O dešimt ragų, kuriuos matei, yra dešimt karalių, kurie dar nėra gavę karalystės; bet gaus valdžią kaip karaliai vienai valandai su žvėrimi. Šitie turi vieną mintį, ir duos savo valdžią bei jėgą žvėriui.

    Šitie kariaus su Avinėliu, ir Avinėlis juos nugalės, nes jis yra viešpačių Viešpats, ir karalių Karalius; ir su juo esantys yra pašaukti ir išrinkti, ir ištikimi

    Apreiškimas Jonui 17:12-14

    3. Dievas moko mūsų rankas kovoti.

    Dievas nori tave išmokyti, kaip kovoti kare. Jei tu tiki, taveantgamtinės jėgos ves ir mokys kaip kariauti.

    Jis moko mano rankas kovoti taip, kad mano rankomis sulaužomas plieninis lankas.

    Psalmės 18:34

    4. Mes mokomi kovoti gerą kovą.

    Biblijoje yra aiškiai sakoma, kad turi kovoti. Dievas tave skatina kovoti! Gera kova yra gera, nes tu laimi. Gera kova yra kova su geru tikslu.

    Kovok gerąją tikėjimo kovą, nutverk amžinąjį gyvenimą, kuriam esi pašauktas, ir išpažinai gerą išpažinimą daugelio liudytojų akivaizdoje.

    Pirmasis laiškas Timotiejui 6:12

    5. Mes mokomi kariauti gerą karą.

    Mums, tiesą sakant, yra įsakyta būti geriems kare. Tai - įsakymas kiekvienam Evangelijos tarnui. Timotiejus buvo vienas pirmųjų kunigų bažnyčios istorijoje. Ir jam buvo įsakyta būti geram kare.

    Šį įpareigojimą aš pavedu tau, sūnau Timotiejau, pagal pranašystes, kurios anksčiau apie tave atėjo, kad per jas kovotum gerą kovą;

    Pirmasis laiškas Timotiejui 1:18

    6. Tarnavimas Viešpačiui Jėzui yra apibūdinamas kaip karo laukas.

    Apaštalas Paulius savo tarnystę laikė karu ir uždavė svarbų klausimą. Kas kada nors eina į karą už savo išlaidas?

    Kas kada nors eina į karą už savo išlaidas? Kas sodina vynuogyną, o nevalgo jo vaisių? Arba, kas gano kaimenę, o nesimaitina kaimenės pienu?

    Pirmasis laiškas Korintiečiams 9:7

    7. Paulius apibūdino savo gyvenimą ir tarnystę kaip kovą.

    Paulius nuolat kovojo. Jei tarnauji, tu kovoji! Jei dirbi Dievui, esi kovotojas! Patinka tau ar ne, kovoji dėl savo gyvybės. Aš visada jaučiau, kad kovoju dėl savo gyvybės.

    Todėl aš taip bėgu, ne kaip netikrume; taip kovoju, ne kaip smūgiuojantis į orą:

    Pirmasis laiškas Korintiečiams 9:26

    Aš kovojau gerą kovą, užbaigiau savo bėgimą, išlaikiau tikėjimą:

    Antrasis laiškas Timotiejui 4:7

    8. Mes mokomi turėti karo ginklų.

    Paulius, Dievo tarnas, turėjo ginklų, kuriais kovojo savo gerą kovą. Jei Pauliui reikėjo ginklų, tau jų taip pat reikės.

    Nes, nors mes vaikštome kūne, mes nekovojame pagal kūną: (nes mūsų kovos ginklai nėra kūniški, bet galingi per Dievą tvirtovėms griauti;)

    Antrasis laiškas Korintiečiams 10:3-4

    9. Mes mokomi būti stipriais ir apsiginklavusiais.

    Kodėl mes turėtume būti apsiginklavusiais, jei neplanuojame kovoti? Mes kariaujame su kunigaikštystėmis, valdžiomis, pasaulio tamsybės valdovais. Apsijuoskime savo strėnas ir pasiruoškime gerai, ilgai ir sudėtingai kovai!

    Galiausiai, mano broliai, būkite stiprūs Viešpatyje ir jo galybės jėgoje. Apsirenkite VISA DIEVO GINKLUOTE, kad galėtumėte pasipriešinti prieš velnio klastas.

    Nes mes grumiamės ne su kūnu ir krauju, bet su kunigaikštystėmis, su valdžiomis, su šio pasaulio tamsybės valdovais, su dvasine piktybe aukštybės vietose.

    Laiškas efeziečiams 6:10-12

    10. Vyksta karas su drakonu ir mes jo dalis.

    Slibinas skelbia karą kiekvienam, kuris laikosi Dievo įsakymų. Ar tu laikaisi Dievo įsakymų? Jei taip, tikėkis, kad slibinas tave paims ir kausis su tavimi.

    Ir slibinas užsirūstino ant moters, ir nuėjo kariauti su jos sėklos likučiu, kuris laikosi Dievo įsakymų ir turi Jėzaus Kristaus liudijimą.

    Apreiškimas Jonui 12:17

    2 skyrius

    Geras generolas vengia kvailų kovų

    Kovok gerąją tikėjimo kovą .. .

    Pirmasis laiškas Timotiejui 6:12

    Geras generolas yra paruoštas kovotojas, bet jis nesikaus kvailoje kovoje. Biblija mus moko kautis gerą kovą. Gerai kautis gerąją tikėjimo kovą. Kovoti- tai reiškia kažko stipriai trokšti. Tačiau yra daugybė kvailų kovų, į kurias žmogus gali įsivelti. Ar tu renkiesi kvailą kovą, ar gerą kovą?

    Generolas Paulius ir kvaila kova

    1942 m. Vokietijos lyderis Adolfas Hitleris įsiveržė į Sovietų Sąjungą antrą kartą ir bandė užgrobti svarbų miestą Stalingradą. Hitleris ir Stalinas (Sovietų Sąjungos lyderis) buvo stiprūs vadai, tad Stalingrado mūšyje jie buvo lygiaverčiai varžovai. Generolas Paulius vadovavo vokiečių kariuomenei.

    Savo kariniams daliniams Stalinas davė įsakymą: „Nei žingsnio atgal!‟ Visi kausis iki mirties. Šis įsakymas nurodė, kad bet kuris karys, atsitraukdamas be vado leidimo, stos prieš karo tribunolą. Nusikaltę kariai buvo siunčiami į „mirties batalionus‟. Tai buvo pavojingiausios fronto linijos atkarpos. Taip pat šis įsakymas nurodė nušauti į nugarą visus, kurie bandys trauktis iš mūšio lauko. Pirmus du mėnesius, po įsakymo priėmimo, daugiau nei 1 000 karių buvo nušauti ir daugiau nei 130 000 karių išsiųsti į mirties batalionus.

    Hitleris taip pat savo karinėms pajėgoms įsakė neatsitraukti bet kokia kaina. Dėl šių įsakymų, kova vyko nuo gatvės iki gatvės, nuo kvartalo iki kvartalo, kol miestas tapo vaiduoklių miestu. Vokiečiai nuolat puldavo iš oro, kaskart siųsdami po 1 000 lėktuvų. Abiejų pusių kariai slėpdavosi susprogdintuose pastatuose, rusų ir vokiečių snaiperiai užsimaskavę griuvėsiuose taikydavosi į priešo karius.

    Sausio 24 d. generolas Paulius paprašė leidimo pasiduoti. Jis nusiuntė Adolfui Hitleriui pranešimą: Kariai neturi maisto atsargų. Efektyvus vadovavimas nebeįmanomas. 18 000 sužeistų, neturime jokių atsargų, tvarsčių ar vaistų. Tolimesnė gynyba beprasmiška. Pralaimėjimas neišvengiamas. Kariuomenė prašo leidimo nedelsiant pasiduoti ir išsaugoti likusių karių gyvybes.

    Hitleris nedavė leidimo vokiečiams pasiduoti ir įsakė laikytis iki kol mirs paskutinis karys. Šis Adolfo Hitlerio draudimas pasiduoti, buvo įsakymas generolui Pauliui kovoti kvailą kovą.

    Tačiau generolas Paulius to nenorėjo. Nepaisydamas paaukštinimo į feldmaršalus, jis atsisakė tęsti šią beprasmybę. 1943 m. sausio 31d. generolas Paulius, nepaisydamas Adolfo Hitlerio nurodymų kautis kvailą kovą, pasidavė. Rusų pėstininkai prirėmė vokiečių štabus parduotuvės rūsyje, feldmaršalas Paulius ir jo padalinio badaujantys karininkai išėjo ir tyliai pasidavė. Jie suignoravo Hitlerio įsakymą kautis kvailą kovą, iki kol mirs paskutinis karys.

    Taigi, Stalingrado mūšis baigėsi, kai generolas Paulius atsisakė kautis kvailoje, beprasmėje kovoje. Po pralaimėjimo Stalingrade, įtūžęs generolas Paulius atsisuko prieš Hitlerį. Jis susivienijo su rusais, įstojo į sąjungą, siekiančią taikios ir laisvos Vokietijos, iš Maskvos per radijo transliacijas skatino vokiečių karines pajėgas nustoti kautis už Hitlerį.

    Mano kvaila kova

    Prieš daug metų, dar mokykloje, aš susimušiau su mokyklos peštuku. Po muštynių nutiko du dalykai. Pirma, tai aš galvojau, kad kovą laimėjau, arba ji baigėsi lygiosiomis. Tačiau visi iš manęs juokėsi ir sakė, kad pralaimėjau.

    Antra, nepaisant visų mano pastangų, man įstatė mėlynę paakyje. Mano paakys visą savaitę buvo juodas. Po šios kovos aš supratau, kad nėra tikslo veltis į tokias kovas su tokiais žmonėmis ir tokia publika, kuri nevertino mano boksavimosi ir kovojimo įgūdžių!

    Po to įvykio aš nusprendžiau kautis tik naudingose, gerose kovose. Kovojau vardan gero tikslo ir tik dėl gerų rezultatų. Todėl dabar aš nesiveliu į politikos kovas ar netgi kovas dėl pinigų. Prieš daug metų, mokykloje aš išmokau vengti kvailų kovų. Šiandienai aš atradau daug gerų tikslų, dėl kurių verta kovoti. Dievo karas man parodė daug gerų dalykų, dėl kurių verta kautis. Jie verti grumtynių ir pastangų. Tu gali kautis dėl kažko gero arba dėl kažko kvailo. Daug žmonių yra įsivėlę į kvailas kovas.

    3 skyrius

    Geras generolas kausis geroje kovoje

    Kovok gerąją tikėjimo kovą .. .

    Pirmasis laiškas Timotiejui 6:12

    Labai svarbu atskirti geras kovas, kad atėjus laikui kautis, nuo jų nepasitrauktum. Žemiau pateikiu sąrašą kovų, kuriose turėtum būti pasiruošęs dalyvauti. Būk pasiruošęs kovai, nes esi krikščionis. Būk ypač pasiruošęs kovai, nes esi evangelijos tarnas.

    Aštuoniolika gerų kovų

    1. Kovok, kad būtum tvirtas krikščionis.

    Dauguma krikščionių tvirtai netiki Viešpačiu. Kad taptum tikinčiu, reikia daug pastangų.

    Galiausiai, mano broliai, būkite stiprūs Viešpatyje ir jo galybės jėgoje.

    Laiškas efeziečiams 6:10

    2. Kovok, kad tave vestų Šventoji Dvasia ir kad būtum Dievo valioje.

    Sunku atskirti skirtingus balsus, bandančius mums daryti įtaką. Vidinio balso, proto balso ir Dvasios balso atskyrimas - tai kova. Svarbiausia vieta, kurioje reikia gyventi, tai gyventi Dievo valioje. Daug balsų bandys patraukti tavo dėmesį. Daug velnių kovos, kad tave išmestų iš vėžių. Gyventi Dievo valioje - tai kova. Kartais tavo antros pusės balsas, ar tavo vidinis balsas bus tokie stiprūs, kad turėsi jiems priešintis. Ar tu pasiruošęs kovoti su savo artimiausiu draugu, kad gyventum Dievo valioje?

    Yra galbūt tiek daug balsų rūšių pasaulyje, ir nei vienas iš jų nėra be reikšmės.

    Pirmasis laiškas Korintiečiams 14:10

    3. Kovok, kad būtum dvasiškas, o ne kūniškas. Kad būtum dvasiška asmenybe - tai kova.

    Mums įprasta sekti savo vidinį balsą. Mums įprasta valgyti, miegoti, ilsėtis ir mylėtis, nei susilaikyti nuo šių dalykų. Visą savo gyvenimą kovosi, kad būtum dvasiška asmenybė. Būti pamaldžiu taip pat didelė kova. Keltis anksti ir pasveikinti Dievą nėra įprasta. Reikia Dievo malonės ir Dievo valdžios, kad įžengtum į dvasinę karalystę.

    Nes būti kūniškai nusiteikusiam yra mirtis; bet būti dvasiškai nusiteikusiam yra gyvenimas ir ramybė.

    Laiškas romiečiams 8:6

    4. Kovok, kad būtum Dvasios vaisius. Kovok, kad gyventum meilėje.

    Kad išlaikytum meilės, džiaugsmo ir taikos vaisių, reikia kovoti. Daug lengviau būti piktu, surūgusiu ir nepatenkintu. Turėsi kovoti pats su savimi, kad išlaikytum meilės, džiaugsmo ir taikos vaisių.

    Bet Dvasios vaisius yra meilė, džiaugsmas, ramybė, ilgas pakantumas, švelnumas, gerumas, tikėjimas, romumas, susivaldymas – prieš tokius nėra įstatymo.

    Laiškas galatams 5:22-23

    5. Kovok, kad taptum tarnu.

    Viena didžiausių kovų - tai pradėti tarnauti. Tai taps viena didžiausių tavo kovų. Mums nebūdinga mesti pasaulietišką darbą dėl dvasininkijos. Jei esi pasiruošęs sekti Dievu ir nori geros kovos, tada kovok, kad įstotum į tarnystė Viešpačiui Jėzui Kristui.

    Ir jis tarė kitam: „Sek paskui mane. Bet jis tarė: „Viešpatie, leisk man pirmiau eiti ir palaidoti savo tėvą.

    Jėzus jam tarė: „Tegul mirusieji laidoja savo mirusiuosius; bet tu eik ir skelbk Dievo karalystę".

    Evangelija pagal Luką 9:59-60

    6. Kovok, kad išliktum pašaukime.

    Kai tampi tarnystės dalimi, sunku išlikti teisingame tarnystės kelyje. Kai kurie jauni dvasininkai susiranda darbą ir tampa pasaulietiškais pastoriais, kad galėtų išlaikyti save tarnystėje. Labai greitai jų širdys nusisuka nuo tarnystės ir pasisuka į pasaulietišką verslą. Kai esi tarnystėje, labai lengva paslysti ir atsisakyti savo tikrojo pašaukimo. Kai Dievas laimina tavo tarnystę ir tavo didelę bažnyčią, labai lengva tapti beprasmybės garbintoju. Kai turi didelę bažnyčią, pradedi manyti, kad paprastos Dievo Žodžio tiesos yra pernelyg paprastos maldai. Turi kovoti, kad netaptum motyvuojančiuoju kalbėtoju.

    Nes Demas, pamilęs šį dabartinį pasaulį, mane paliko ir išėjo į Tesaloniką; Kreskas – į Galatiją, Titas – į Dalmatiją.

    Antrasis laiškas Timotiejui 4:10

    7. Kovok, kad lygiuotumeisi į puikius Dievo tarnus.

    Nelengva tapti panašiu į Dievo tarną. Aš bandžiau tapti panašiu į keletą žmonių, tačiau man ne visuomet pavykdavo. Kovos, lyginimasis, tekėjimas ir nusižeminimas trunka metų metus, kad taptum panašus į pateptuosius. Dauguma žmonių nėra pasiruošę šiai kovai. Dauguma pasiduoda bandydami supanašėti su Dievo tarnais, kai supranta, kad jie turi kovoti, kad taptų artimi ir kad jais išliktų. Nelengva būti susijusiusu jais. Eliša turėjo kovoti, kad būtų artima Elijui. Tai buvo kova, kurią jis laimėjo. Ar esi pasiruošęs kovoti, kad būtum pateptasis?

    Ir įvyko, kai Viešpats ketino viesulu paimti Eliją į dangų, Elijas su Eliša ėjo iš Gilgalo.

    2 Karalių knyga 2:1

    Ir Elijas tarė Elišai: „Pasilik čia, meldžiu tave; nes Viešpats mane siuntė į Bet - Elį. O Eliša jam tarė: „Kaip Viešpats gyvas ir kaip gyva tavo siela, aš tavęs nepaliksiu. Taip jie ėjo žemyn į Bet-Elį

    2 Karalių knyga 2:2

    Ir Elijas jam tarė: „Eliša, pasilik čia, meldžiu tave; nes Viešpats mane pasiuntė į Jerichą. O jis tarė: „Kaip Viešpats gyvas ir kaip gyva tavo siela, aš tavęs nepaliksiu. Taip jie atėjo į Jerichą.

    2 Karalių knyga 2:4

    Ir Elijas jam tarė: „Pasilik čia, meldžiu tave; nes Viešpats mane pasiuntė į Jordaną. O jis tarė: „Kaip Viešpats gyvas ir kaip gyva tavo siela, aš tavęs nepaliksiu. Ir juodu ėjo toliau.

    2 Karalių knyga 2:6

    8. Kovok, kad suprastum pateptąjį.

    Suprasti pateptąjį - tai kova. Dėl to Elijas Elišui sakė, „Paklausei sunkaus klausimo.‟ Suprasti pateptąjį ir juo tapti - tikrai sunku. Jei nesi pasiruošęs kovoti, negali būti pateptas. Tie, kurie pasiruošę kovoti dėl patepimo, yra verti tapti pateptaisiais!

    Ir įvyko, kad jiems perėjus, Elijas tarė Elišai: „Prašyk, ką turėčiau tau padaryti prieš tai, kai būsiu paimtas nuo tavęs. Ir Eliša tarė: „Meldžiu tave, tebūna ant manęs dviguba tavo dvasios dalis.

    Ir jis tarė: „Prašai sunkaus dalyko; tačiau, jei matysi mane, kai aš būsiu paimtas nuo tavęs, tau taip bus; o jei ne, nebus".

    2 Karalių knyga 2:9-10

    9. Kovok, kad rastum gerą partnerį visam gyvenimui.

    Rasti antrą pusę - tai kova. Rūta kovojo, kad patrauktų Boazo dėmesį. Išlikti santuokoje, taip pat kova. Dauguma gyvulių neturi vieno partnerio. Mūsų gyvuliški instinktai mums sako turėti keletą partnerių. Turi kovoti, kad netaptum žmogumi, kuris turi daug partnerių.

    Ir ji nuėjo žemyn į klojimą ir padarė pagal visa tai, ką jos anyta jai prisakė. Ir kai Boazas pavalgė, atsigėrė, ir jo širdis buvo linksma, jis nuėjo atsigulti javų krūvos gale; o ji tyliai atėjo, atidengė jo kojas ir atsigulė.

    Rūtos knyga 3:6-7

    10. Kovok, kad klestėtum. Gerovė nėra lengvai pasiekiama.

    Turi kovoti, kad klestėtum. Turtai paslėpti slaptavietėse. Lobiai slepiami tamsiose vietose. Be kovos tu niekada neatrasi šio pasaulio turtų. Flegmatikai, lėtapėdžiai ir tinginiai turtingais tampa sunkiai. Kad žemė duotų derliaus, reikia sunkiai kautis. Turi kautis, kad eitum į mokyklą. Turi kautis, kad išlaikytum egzaminus. Turi kautis, kad gautum darbą. Tu kautis, kad būtum paaukštintas. Netgi turi kautis, kad pinigus leistum protingai.

    Nes tas, kas turi, tam bus duota; o tas, kas neturi, iš to bus atimta net ir tai, ką jis turi.

    Evangelija pagal Morkų 4:25

    11. Kovok, kad pastatytum namą. Turi kovoti, kad pastatytum namą.

    Daugumą žmonių neturi ir niekada neturės namo. Kad turėtum namą, tai kova, kurią vertą kovoti.

    Išmintimi pastatomi namai ir supratimu jie įtvirtinami:

    Patarlės 24:3

    12. Kovok dėl ilgo gyvenimo ir ilgos tarnystės Viešpačiui.

    Būti sveiku, išlikti gyvu ir daug metų tarnauti Viešpačiui - tai kova.

    Ir jie jam kalbėjo, sakydami: „Jei šią dieną būsi tarnas šitai tautai, jiems tarnausi, jiems atsakysi ir jiems kalbėsi gerus žodžius, tada JIE VISADOS BUS TAVO TARNAI."

    1 Karalių knyga 12:7

    13. Kovok su savo neigiamomis savybėmis.

    Tavo flegmatiškas, choleriškas, melancholiškas ir optimistiškas temperamentas turi neigiamų savybių.

    Flegmatiško būdo lėtumas ir tingumas priešinsis tavo galimybėms ką nors pasiekti tarnystėje. Dėl savo lėtumo ir tingumo nenorėsi nei judėti, nei kovoti. Tai nuves tave į skurdą.

    Dėl optimizmo laisvės būsi pasimetęs, neorganizuotas ir kūniškai nusidėjęs.

    Nuotaikos irmelancholiška depresija sugriaus santykius ir slopins atmosferą. Melancholiškumas pavers tave teisiančiu, norėsi atsikratyti kiekvieno, padariusio menkiausią klaidą.

    Choleriškas niekšiškumas, užsidegimas ir nemandagumas sunaikins santykius. Choleriko greiti sprendimai sukels nepasitenkinimą. Choleriko užimtumas ir veiklos neleis jam laukti Dievo.

    Atsisakyti savo įprasto būdo - tai kova! Manau, kad daugumai žmonių tai pati sunkiausia kova iš visų: kova atsisakyti savęs. Kovok gerą kovą, kad į šalį nustumtum žmonių paveldimą charakterį.

    Ir pasišaukęs tautą bei savo mokinius jis tarė jiems: Kas nori eiti paskui mane, tas teišsižada savęs, teima savo kryžių ir teseka paskui mane.

    Evangelija pagal Morkų 8:34

    14. Kovok su savo vyriškumu ar moteriškumu.

    Nėra nei žydo, nei graiko, nėra nei vergo, nei laisvojo, nėra nei vyriškos lyties, nei moteriškos lyties: nes jūs visi esate viena Kristuje Jėzuje.

    Laiškas galatams 3:28

    Jei esi vyras, tau bus sunku likti su vienu partneriu. Bet turi kovoti su šiuo vyrišku potraukiu ir išmokti likti su vienu žmogumi. Būti ištikimu - tai vyro kova. Tačiau šią kovą turi laimėti! Žmogaus vyriškumas taip pat pasirodo trokštant sekso. Aršiai trokšdamas sekso linksti link pornografijos, masturbacijos, svetimavimo ir išdavystės. Jei nekovosi su savo troškimais, tavo tarnystė papuls į bėdą.

    Lygiai taip pat moterys yra pilnos baimių, pavydo ir kaltinimų. Turi atsisakyti savo moteriškumo, kad tai netrukdytų tavo pašaukimui. Savo vyriškumą ir moteriškumą būtina kontroliuoti iki kol nebelieka skirtumo, ar tu vyras, ar moteris.

    15. Kovok su giminės ir tautos stereotipais.

    Vienas iš jų, jų pačių pranašas, sakė: „Kretiečiai visados melagiai, pikti žvėrys, tingūs pilvai".

    Šis liudijimas yra teisingas. Todėl bark juos griežtai, kad būtų sveiki tikėjime;

    Laiškas Titui 1:12-13

    Kiekviena giminė, šeima ar tauta turi savo polinkių. Ganoje, Asantės regionas žinomas dėl tam tikrų dalykų, Eve gentis lygiai taip pat žinoma už kitokius dalykus. Kai įžengi į tarnystę, turi kautis, kad nebūtum per daug artimas Eve genčiai ar Asanti regionui. Buvimas vienokiu ar kitokiu padarys įtaką tavo gebėjimui nesiekti uždraustojo vaisiaus. Kai kurie kunigai yra per daug nacionalistai ir nemato toliau savo šalies sienų. Dauguma amerikiečių yra per daug prisirišę prie Amerikos ir dėl to negali tarnauti kitose šalyse. Šiaurės Amerika užima penkis procentus pasaulyje, tad dauguma Amerikos dvasininkų apsiriboja penkiais procentais pasaulio. Netikėta, tačiau tiems penkiems procentams priklauso devyniasdešimt procentų tikinčių dvasininkų.

    Nigerijos gyventojai pastatė daug didžių bažnyčių. Tačiau Nigerijos gyventojai taip pat turi prastą reputaciją dėl kai kurių dalykų. Jei esi Nigerijos gyventojų dvasininkas, turi stengtis atsiriboti nuo neigiamų aspektų. Verta kovoti dėl to, kad būtum ne kažkas kitas, o krikščionis.

    Šalys, kuriose kalbama prancūziškai, yra išskiriamos už tam tikras tradicijas. Labai svarbu atsiriboti nuo bet kokių neigiamų stereotipų. Turi būti labiau krikščionis nei tos šalies gyventojas!

    16. Kovok prieš rasistinius stereotipus.

    Ir jis tarė: „Prakeiktas tebūna Kanaanas; tarnų tarnas jis bus savo broliams."

    Ir jis tarė: „Palaimintas tebūna Viešpats, Šemo Dievas; o Kanaanas bus jo tarnas.

    Dievas praplės Jafetą, ir jis gyvens Šemo palapinėse; o Kanaanas bus jo tarnas"

    Pradžios knyga 9:25-27

    Išsivystymo trūkumas, skurdas, nusikaltimai, nepadorumas, sumaištis, neorganizuotumas ir negebėjimas suklestėti - visa tai apibūdina juodaodžius! Baltaodžiai apibūdinami kaip mylintys pinigus, negebantys sukurti santykių, homoseksualai, dažnai išsiskiriantys, rūkaliai, ateistai, alkoholikai, toleruojantys tos pačios lyties žmonių santuokas ir savižudžiai!

    Deja, tačiau su šiais stereotipais mes turime kovoti. Nesvarbu, ar tu juodaodis ar baltaodis, turi kovoti, kad atsiskirtum nuo šių stereotipų. Atsiribok nuo visų šių stereotipų. Prisiimk krikščionio bruožus, o ne juodaodžio ar baltaodžio. Šią kovą verta kovoti!

    17. Kovok prieš geismą.

    IŠSIVADUOK IŠ JAUNYSTĖS GEISMŲ: eik teisingumo, tikėjimo, labdaros, taikos keliu, kviesk Viešpatį atvira širdimi.

    2 Timotiejui 2:22

    Geismas - tai ugnis sudeginanti tavo šventumą. Ji atima tavo dvasiškumą. Būtent dėl to Paulius sakė, kad geriau jau vesti, nei sudegti. Jei tu degi, patiri tai, kas yra bloga. Tavo seksualiniai troškimai yra susiję su tavo dvasiškumu. Seksualumas yra antgamtiškas, nes jisdaro žmonėms didelę įtaką. Degti seksualiniu geismu - blogai, tai atima tavo dvasiškumą. Turi kovoti su geismu visa širdimi ir iš visų jėgų.

    Pirmas būdas kovoti - apsaugoti save nuo kai kurių patirčių. Kartą pabandęs kai kuriuos seksualinius dalykus, vėliau bus sunku juos suvaldyti.

    Antras būdas, jei jau žinai tų seksualinių dalykų, pornografijos, masturbacijos ir homoseksualumo skonį, turi melstis, kad tai nepasikartotų, visą savo gyvenimą.

    Trečias dalykas, ką gali daryti, tai leisti savo geismui išsilieti. Tai reiškia, kad gali vesti ir reguliariai mėgautis lytine sueiga. Deja, net ir santuokoje, tavo seksualumas nėra garantuotas, jei gavai blogą žmoną. Nesvarbu, ką pasirinksi, su savo geismu turi kovoti visą gyvenimą.

    18. Kovok dėl vaisingumo.

    Nes jei šitie dalykai yra jumyse ir gausėja, jie padarys, kad nebūsite nei bergždi, nei bevaisiai mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus pažinime.

    Antrasis Petro laiškas 1:8

    Kova prieš dvasinį nevaisingumą yra ilga ir sunki. Ji reikalauja užslėptų gabumų skatinimoir gyvenimo gerinimo, kol tarnauji Viešpačiui. Pastebėsi, kad vaisingumas yra susijęs su darbštumu, tikėjimu, santūrumu, žiniomis, dorumu ir kantrybe. Gali pasirodyti, kad šios dvasinės savybės nėra susijusios su vaisingumu. Tačiau yra! Jos apibūdina tavo vaisingumą. Visą gyvenimą kovosi dėl darbštumo, santūrumo, tikėjimo, žinių, broliško gerumo ir geraširdiškumo.

    Tai gera ir vertinga kova, nes tai kova dėl vaisingumo.

    4 skyrius

    Pripratimas prie karo atmosferos

    Kiekviename kario mūšyje rasime sąmyšio triukšmo ir drabužius, išvoliotus kraujyje; bet šiame bus deginimo ir kuro liepsnos.

    Izaijo pranašystė 9:5

    Mes kariaujame paskutiniame kare dėl žmonių sielų. Jei nepriprasime prie karo atmosferos, niekada teisingai neatliksime savo pareigų. Paklausyk, kas sakoma Biblijoje: „Nes kiekvienas kario mūšis yra su sąmyšio triukšmu ir drabužiais, išvoliotais kraujyje; bet šitas bus su sudeginimu ir ugnies kuru.‟ (Izaijo 9:5) Tai ne rami taikos, harmonijos ir džiaugsmo atmosfera.

    Tai karo, pavojaus, rizikos, pasimetimo, sumišimo, streso, įtampos, nelaimės, baimės, mirties, kančios, skausmo, nusivylimo ir šoko atmosfera. Dievas per mus skleidžia savo Žodį ir per mus kovoja su apgavystėmis ir nuklydimais, kurie veda minias į pragarą. Mes turime priešą, kuris nesidžiaugia Dievo Karalyste. Kai tik pasirodė Jėzus, jį nuolat puolė velnias. Jėzus Kristus gyveno karo atmosferoje. Velnias niekada nebuvo toli. Jėzus buvo užpultas žudiko dvasios, kuri norėjo Jį pašalinti, kol Jis dar neužaugo. Jis buvo užpultas laukinių, kol pasninkavo ir meldėsi. Jis buvo užpultas fariziejų ir, galiausiai, Jis buvo užpultas Judo Iskarijoto.

    Tarnystės atmosfera yra karo atmosfera

    Kai tik atsiliepi į Dievo šaukimą, įsitrauki į paskutinį mūšį dėl Dievo karalystės. Jėzaus mirtis ant kryžiaus pradėjo kampaniją, norinčią apsaugoti šį pasaulį nuo nedoro velnio ir jo angelų. Velnias yra tas senas žaltys, kuris prieš daug metų suklaidino pasaulį.

    Tikra tarnystė yra karas. Tikrostarnystės atmosfera yra karo atmosfera. Kokia yra karo atmosfera? Ar tai santarvės, ramybės ir taikos atmosfera? Tikrai ne! Jei tu ieškai taikos ir ramybės, prašau, nepradėk tarnauti. Kai tik pradėsi šlovinti Dievą ir gyventi pamaldžiai, pajausi įvairias karo atmosferos dalis. „Taip, ir visi, norintys dievotai gyventi Kristuje Jėzuje, kentės persekiojimą‟ (2 Timotiejui 3:12)

    Kai karas

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1