Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Umění Služby
Umění Služby
Umění Služby
Ebook208 pages2 hours

Umění Služby

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Osvojit si umění je jako osvojit si schopnost či dovednost. Bible říká, že přízeň se dostává těm, jež mají schopnosti. Práce ve službě vyžaduje velké schopnosti.
Nová kniha „Umění služby“ bude velkým zdrojem znalostí pro všechny, kteří touží pracovat ve službě. Dává jasně najevo, jak o službě smýšlet a jak nikoli, popisuje, co obnáší práce ve službě, co se vyžaduje od služebníka a jak vykonávat úkoly, které jsou jeho povinností.
Už jste se někdy zamysleli nad tím, jak vykonávat práci ve službě? V této výjimečné knize vás Dag Heward-Mills vyzývá, aby vaše chování bylo hodno Božího povolání a ukazuje vám, jak se práci ve službě zcela oddat.

LanguageČeština
Release dateApr 19, 2018
ISBN9781641349758
Umění Služby
Author

Dag Heward-Mills

Bishop Dag Heward-Mills is a medical doctor by profession and the founder of the United Denominations Originating from the Lighthouse Group of Churches (UD-OLGC). The UD-OLGC comprises over three thousand churches pastored by seasoned ministers, groomed and trained in-house. Bishop Dag Heward-Mills oversees this charismatic group of denominations, which operates in over 90 different countries in Africa, Asia, Europe, the Caribbean, Australia, and North and South America. With a ministry spanning over thirty years, Dag Heward-Mills has authored several books with bestsellers including ‘The Art of Leadership’, ‘Loyalty and Disloyalty’, and ‘The Mega Church’. He is considered to be the largest publishing author in Africa, having had his books translated into over 52 languages with more than 40 million copies in print.

Related to Umění Služby

Related ebooks

Reviews for Umění Služby

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Umění Služby - Dag Heward-Mills

    První povolání

    Jonáš, syn Amitajův, a dostal slovo od Hospodina: „Vstaň a jdi do Ninive, toho velikého města, a kaž mu, neboť jejich špatnost vystoupila přede mne."

    Jonáš 1,1-2

    Druhé povolání

    I stalo se slovo Hospodinovo k Jonášovi podruhé: „Vstaň, jdi do Ninive, toho velikého města, a provolávej v něm, co ti uložím."

    Jonáš 3,1-2

    Bůh je Bůh milostivý! Dá vám druhou šanci, abyste ho následovali. Jonáš je příkladem někoho, kdo dostal druhou šanci, aby byl poslušný. Někdy však máme jen jednu šanci!

    Bůh druhé šance

    Možná, že Bůh vždy chtěl, abyste pracovali v kostele, a proto vás stvořil. Možná, že jste před božím povoláním utíkali. Ale Bůh k vám promlouvá znovu. Bůh promluvil dvakrát i k Jonášovi. Mezi prvním a druhým povoláním toho Jonáš hodně zažil. Zakusil životní nesnáze a byl uvězněn ve velrybím břiše. Možná, že budete připraveni poslouchat Boha až po četných těžkostech.

    Možná, že teď, když držíte v rukou tuto knihu, vám Bůh vám dává druhou šanci pracovat v Jeho domě. Je čas nastoupit do armády a připravit se na poslední bitvu.

    Povolání boží se nemění

    Všimněte si, že první i druhé povolání zněla stejně. V prvním i druhém povolání byl Jonáš poslán do toho samého města (Ninive) s naprosto stejným poselstvím. Vždyť Boží dary a jeho povolání jsou neodvolatelná (Římanům 11,29).

    Bůh si své plány časem nerozmyslí. I když jste prožili bolest životních nesnází a velrybích břich, Bůh vás může stále využít. Od prvního Božího povolání mohlo uplynout deset let. Není příliš pozdě Ho následovat. Jsem rád, že sloužím Bohu, který nemění své plány.

    Přijetí božího povolání znamená udělat ze sebe někoho, kým nejste. Ježíš nabídl Petrovi, aby ze sebe udělal někoho, kým nebyl – rybáře lidí!

    Vstup do služby není o vykonání nějakého velkého činu pro Boží království. Nic na vás nezávisí ani se kvůli vám nic nezhroutí, jestliže budete službu zanedbávat. Všichni jsme nahraditelní a postradatelní.

    Vždyť nic nezmůžeme proti pravdě, nýbrž jen ve jménu pravdy.

    2. Korintským 13,8

    Tato část Písma nás učí, že nemůžeme nikdy učinit nic, co by bylo proti pravdě Božího slova. Naše největší chyby pravdu Evangelia neohrozí. Ani velké zanedbání Božího povolání nemůže změnit směr vítězné Boží armády. To, že jsme povoláni k Jeho práci, je pro nás výsadou. Zúčastnit se je pro nás čest. Musíte si teď přestat myslet, že pro Boha můžete udělat něco neobvyklého.

    Služba je pokorná zkušenost, při které se učíte o Bohu a přijímáte Jeho milost. Ježíš řekl svým učedníkům, aby Ho následovali a On z nich něco udělá. Při službě na plný úvazek budete zformováni do nádoby, kterou bude Bůh moci použít.

    A Ježíš jim řekl: Pojďte za mnou a UČINÍM Z VÁS rybáře lidí.

    Marek 1,17

    Ve službě na plný úvazek se proměníte díky obnově vaší mysli a četným zahanbujícím zkušenostem, které vás očekávají. Služba na plný úvazek je vlastně začátek cesty, která vás přivede blíže k bohu. Mění vás a činí vás pokornějšími lidmi. Samá povaha této nevděčné práce a interakce s ostatními křesťany ve službě vás zajisté zlomí a udělá z vás lepšího člověka! Také kontakt s lidmi z vnějšku, kteří nerozumí, o čem služba na plný úvazek je, vás ponoří hlouběji do Boha.

    Co služba na plný úvazek není

    Služba na plný úvazek je, když z vás Ježíš udělá „rybáře lidí". To, že jste placeni službou z vás nutně nedělá duchovní na plný úvazek.

    To, že změníte zdroj vašeho příjmu z banky na církev neznamená, že jste ve službě na plný úvazek. Vstup do služby na plný úvazek je komplexní krok, který značí, že Pána následujte absolutně. To, že následujete Pána, znamená mnoho věcí včetně některých bodů uvedených níže.

    Vykonávat službu na plný úvazek není tak jednoduché jako změnit práci. Je to celoživotní závazek. Pohltí to celou vaší existenci a Boží moc vás změní.

    Pastorace na plný úvazek není:

    • Služba na plný úvazek není pohodlná profesní volba.

    • Služba na plný úvazek není snadnější profesní volba.

    • Služba na plný úvazek není důchodový plán pro seniory.

    • Služba na plný úvazek není rekvalifikační opatření.

    • Služba na plný úvazek není útočiště pro matky s malými dětmi.

    • Služba na plný úvazek není splněné přání lidí na smrtelné posteli, kteří strávili svá lepší léta děláním něčeho jiného.

    • Služba na plný úvazek není převlečený podnikatelský záměr. Někteří lidé chtějí využít služby na plný úvazek, aby si zajistili stálý příjem, zatímco bokem podnikají. Podnikání je podnikání a služba je služba!

    • Služba na plný úvazek není činnost pro lidi, kteří zrovna nemají jiné zaměstnání.

    • Služba na plný úvazek není odrazovým můstkem pro osoby se sekulárními ambicemi.

    • Služba na plný úvazek není plán na zmírnění chudoby. Občas je finančně výhodnější pracovat v pastoraci.

    • Služba na plný úvazek není přenesení vaší profese ze sekulárního světa do církve. To, že jste předtím byli účetní, neznamená, že musíte dělat účetnictví i v církvi.

    • Služba na plný úvazek není jen o tom, že změníte zdroj vašeho příjmu.

    • Služba na plný úvazek není příležitostná brigáda. Služba na plný úvazek není prázdninová brigáda pro studenty.

    Mylné představy o službě na plný úvazek

    Existují obecně přijímané mylné představy, které lidi různých situacích ovlivňují. Jisté mylné představy se nevyhýbají ani těm, kteří ve službě na plný úvazek pracují. Jsou to například:

    1. Díky službě na plný úvazek jsem něco víc.

    2. Díky službě na plný úvazek budu mít dobrý plat.

    3. Tím, že jsem přijal službu na plný úvazek ze své povolání, jsem učinil nejvyšší duchovní krok a žádné další již dělat nemusím.

    4. Díky službě na plný úvazek jsem lepší než světští duchovní.

    5. Díky službě na plný úvazek budu cestovat do zahraničí.

    6. Díky službě na plný úvazek budu mít velký dům.

    7. Díky službě na plný úvazek budu mít auto.

    8. Díky službě na plný úvazek budu bohatý.

    9. Díky službě na plný úvazek je ze mě duchovní.

    10. Díky službě na plný úvazek budu mít lepší manželství a rodinný život.

    11. Díky službě na plný úvazek budu mít více času na modlení, uctívání a studium Písma.

    12. Díky službě na plný úvazek mě má Bůh rád.

    13. Díky službě na plný úvazek kráčím v lásce.

    14. Díky službě na plný úvazek budou mé soudy snadné.

    15. Díky službě na plný úvazek jsem pomazán a chráněn.

    16. Díky službě na plný úvazek budou mít moje děti dobrou budoucnost.

    17. Díky službě na plný úvazek půjdu zajisté do nebe.

    18. Služba na plný úvazek znamená, že jsem loajální.

    Žádná z hora uvedených vět není nutně pravdivá. Mohou být pravdivé, avšak mnohé z nich nemusí být pravdivé pro vás. A určitě to nejsou věci, které přijdou automaticky. Při službě na plný úvazek musíte Boha hledat, aby všechny Jeho plány vyšly.

    Kapitola 2

    Rozdíl mezi světskou prací a službou.

    Rozdíl existuje

    Stanou se však jeho otroky, aby POZNALI, co znamená sloužit mně a co otročit královstvím zemí."

    2. Kniha kronik 12,8

    Když se Rechabeám vzbouřil proti Bohu, poslal mu prorok uklidňující poselství. Řekl mu, že mu ukáže rozdíl mezi prací pro Boha a prací pro národy světa.

    Mezi prací pro Boha a pro svět je rozdíl. Shromažďování majetku na tomto pomíjivém světě nelze srovnávat s naléhavostí Božího povolání.

    Největší výsada smrtelníka je postavit věčné město na opravdových základech. Většina lidí tráví své životy stavěním dočasných věcí, které nemají žádnou budoucnost. Běžný člověk je prostě stavitel dočasných hradů z písku.

    Kdo je faraón?

    Faraón je „druh Satana. Egypt je „druh světa a Izrael je „druh" Božích lidí. Faraón uložil Božím lidem tvrdou dřinu a přikázal jim, aby stavěli zásobovací města. Toto jasně znázorňuje dnešní světskou práci.

    Většina času stráveného ve světském světě je vynaložena na stavění měst tohoto světa. Do té doby, než zemřeme a vytratíme se, pouze přidáváme více krásných budov do panoramatu světových měst.

    Práce tohoto světa je plná strastí, napětí a potu. Jsme nuceni pracovat stále tvrději, aniž bychom si uvědomovali, že vlastně stavíme zásobovací města tohoto světa. New York City, Paříž, Londýn, Accra, Lagos a Nairobi byly postaveny díky potu tvrdě pracujících lidských bytostí.

    Tyto lidské bytosti odešly a jsou mrtvé, ale zásobovací města přetrvávají. Jejich životní dílo se dá shrnout jako příspěvek do výstavby zásobovacích měst světa. Pamatujte, Satan řekl Ježíšovi, když mu ukazoval národy tohoto světa:

    Tobě dám všechnu moc i slávu těch království, poněvadž mně je dána, a komu chci, tomu ji dám

    Lukáš 4,6

    Toto nám ukazuje, že je to Satan, kdo svou mocí vládne nad městy tohoto světa. Ďábel je bohem tohoto světa (2. Korintským 4,4). Je to Satan, kdo dal synům lidí mnohem těžší práci a vedl je, aby stavěli města tohoto světa.

    Křesťané se prostě přidávají do armády stavitelů a přispívají svým dílem k výstavbě zásobovacích měst.

    V Egyptě však nastoupil nový král, který o Josefovi nevěděl.

    Ten řekl svému lidu: „Hle, izraelský lid je početnější a zdatnější než my.

    Musíme s ním nakládat moudře, aby se nerozmnožil. Kdyby došlo k válce, jistě by se připojil k těm, kdo nás nenávidí, bojoval by proti nám a odtáhl by ze země."

    Ustanovili tedy nad ním dráby, aby jej ujařmovali robotou. Musel stavět faraónovi města pro sklady, Pitom a Raamses.

    Avšak jakkoli jej ujařmovali, množil se a rozmáhal dále, takže měli z Izraelců hrůzu.

    Proto začali Egypťané Izraelce surově zotročovat.

    Exodus 1,8-13

    Stejně jako Faraón vládl nad Egyptem, Satan vládl světu a jeho městům. To je důvod, proč se míra entropie a zmatku tohoto světa neustále zvyšuje, dokud se nezavrší.

    Když pracujete ve finančních institucích, bankách a ostatních světských organizací tohoto světa, můžete být srovnáváni s Izraelity pracující pro Faraóna. Výstavba hradů z písku je plná strastí, napětí a potu.

    Mojžíš žádal propuštění izraelského lidu, aby mohl sloužit Pánu. Každý, kdo se chce vstoupit do služby na plný úvazek, si uvědomuje, že si přeje opustit systém tohoto světa. Služba na plný úvazek je služba Pánu! Je to jako odejít z Egypta do pouště, obětovat Pánu a postavit mu stan setkávání!

    Bůh chce, aby Jeho lid věnoval svůj čas stavbě stanu setkávání a Jeho uctíváním.

    Vyváznutí ze systému světa samozřejmě nebude jednoduché. Pro Mojžíše a děti Izraele také nebylo lehké opustit Egypt. Jen díky zanícenému úsilí Boží lid nakonec unikl Faraónovi.

    Drahý příteli, nebude pro Tebe lehké opustit světskou práci. Jestli se Ti to podaří, bude to jen díky velikému úsilí.

    Čtyři stádia útěku od faraóna

    Když se FARAÓN ZATVRDIL A NECHTĚL NÁS PROPUSTIT...

    Exodus 13,15

    Faraón nebyl šťastný, že musel děti Izraele propustit. Existují čtyři stádia, kterými musí každý křesťan projít, aby se mohl vykonávat službu na plný úvazek. Každou z následujících situací musíte rozpoznat, až se v nich ocitnete.

    Stupeň 1: Faraón Vás nechce propustit ze svých služeb.

    Farao však odpověděl: „Kdo je Hospodin, že bych ho měl uposlechnout a propustit Izraele? Hospodina neznám a IZRAELE NEPROPUSTÍM!"

    Exodus 5,2

    Faraón chce, abyste pro něj pracovali až do smrti. Chce, abyste se potili a lopotili, dokud neumřete. Satan ví, že mnoho lidí se důchodového věku nedožije. Namlouvá jim, že mají pracovat kvůli smyšlenému důchodu, který se ale nikdy neuskuteční.

    Stupeň 2: Faraón vám dovolí sloužit Bohu, ale chce, abyste s ním zůstali.

    Faraón řekl: „Propustím vás tedy, abyste obětovali Hospodinu, svému Bohu, NA POUŠTI.

    Exodus 8,24

    V následujícím stádiu již faraón částečně podléhá nátlaku. Souhlasí, že byste měli sloužit Bohu, ale musíte zůstat v Egyptě. Musíte pokračovat ve výstavbě faraónových pyramid. Tento druh služby se slušně nazývá světská služba. Sloužit Bohu ano, ale pevně připoután k světskému systému vydělávání peněz!

    Faraón bude nařizovat, kdy můžete jít do kostela a kdy ne. Dokud jste v jeho zemi, patříte mu a on rozhoduje o všem, co děláte. Rozhoduje, kdy se probudíte a kdy půjdete spát. Rozhoduje, co budete dělat každý den v týdnu. Nechává vám jen neděle k odpočinku, ale občas vám vezme i ty.

    Proč by vám měl faraón říkat, abyste sloužili Bohu jen v neděli odpoledne a ve středu večer? Proč byste stejně dobře nemohli sloužit Bohu v pondělí ráno? Proč by měl mít faraón moc nad tím, co dělám v úterky, středy, čtvrtky a pátky? Když vedl Mojžíš Izraelský lid do divočiny, měli možnost sloužit výhradně Pánu.

    Toto je největší Boží přání pro každé z Jeho dětí. Ačkoli je smutné, že jen hrstka dosáhne tohoto

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1