Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Nie było telefonów? O córkach, ojcach i wynalazkach
Nie było telefonów? O córkach, ojcach i wynalazkach
Nie było telefonów? O córkach, ojcach i wynalazkach
Ebook39 pages11 minutes

Nie było telefonów? O córkach, ojcach i wynalazkach

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Pasjonująca opowieść o tym, jak wiele z naszego codziennego życia zawdzięczamy historii i dokonaniom wielu osób z odległej przeszłości. Znany historyk, publicysta i wieloletni dyrektor I liceum społecznego "Bednarska" –Jan Wróbel, z charakterystyczną dla niego lekkością i humorem snuje opowieść o relacjach w rodzinie. Na ich tle przemyca wątki z polskiej historii i dokonania naukowców. Uzupełnieniem literackiej zabawy są dowcipne ilustracje Iwony Kazi Kalitan-Młodkowskiej."Nie było telefonów? O córkach, ojcach i wynalazkach" należy do wyjątkowej serii "Czytam sobie z kotylionem", która została wydana z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Bohaterami są postacie historyczne, które w ciągu ubiegłych 100 lat szczególnie zasłużyły się dla rozwoju naszego kraju."Czytam sobie z kotylionem" wyrasta z bestsellerowej serii "Czytam sobie". Misją obu jest zachęcanie dzieci do samodzielnego czytania, a przez to – do samodzielnego myślenia. "Czytam sobie z kotylionem" to wyjątkowa seria książek wydana z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Historie przedstawione w serii opisują prawdziwe wydarzenia z perspektywy ich uczestników. Bohaterami są postacie historyczne, które w ciągu ubiegłych 100 lat szczególnie zasłużyli się dla rozwoju naszego kraju. Wśród nich znajdziemy znane postacie, jak marszałek Piłsudski oraz te, których historie warto przypominać – jak bracia Jabłkowscy czy Wanda Krahelska. Pochodzą z różnych warstw społecznych i wykonują różne zawody: są pionierami biznesu, aktywistami społeczności lokalnej, artystami, policjantami, czy bibliotekarzami. Wszyscy różni, lecz równie ważni w budowaniu niepodległej Polski. Przez opowieści o bohaterach dzieci poznają tematykę związaną z niepodległością i patriotyzmem. We współpracę przy serii włączyli się publicyści, dziennikarze, felietoniści i reporterzy. Dzięki temu powstałe historie w bardzo indywidualny sposób przekazują dzieciom wiedzę o ówczesnej rzeczywistości. Seria "Czytam sobie z kotylionem" wyrasta z serii "Czytam sobie". Misją obu jest zachęcanie dzieci do samodzielnego czytania, a przez to – do samodzielnego myślenia.
LanguageJęzyk polski
PublisherSAGA Egmont
Release dateSep 23, 2019
ISBN9788726128161
Nie było telefonów? O córkach, ojcach i wynalazkach

Related to Nie było telefonów? O córkach, ojcach i wynalazkach

Related ebooks

Reviews for Nie było telefonów? O córkach, ojcach i wynalazkach

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Nie było telefonów? O córkach, ojcach i wynalazkach - Jan Wróbel

    Rozdział 1

    Ech, ten tata! A już najbardziej ech – w poniedziałki. Bo z poniedziałkiem jest tak: Marylka ma lekcje na 12. Zatem tata specjalnie do córki przyjeżdża rano. Bardzo miło. Jeszcze bardziej miło, że tata musi pobawić się z Marylką. Mama kazała! Dopiero potem tata odprowadza córkę do szkoły.

    Aby bawienie doszło do skutku, trzeba:

    – przyjechać punktualnie (tak się dzisiaj stało),

    – wybawić, i to na dworze, psa (tata wyszedł z Apsikiem na długo i obaj wrócili zziajani),

    – wyciszyć telefon komórkowy (tata jak zawsze wzdychał, wzdychał, jednak telefon wyciszył, potem schował go do kieszeni nieco dziurawej kurtki),

    – zjeść śniadanie („Zjedzone", zameldowała mamie córka, zanim wrócili zziajani pies i człowiek).

    Czyli same sukcesy.

    A zatem dziewczynka pewnym ruchem sięgnęła po pudełko. Pudełko specjalne, z napisem „Maryla Wilanowska! Nie otwierać bez pozwolenia!. Wyjęła cztery zabawki. Idealny skład do zabawy w „Zobaczmy się. Pozostało już tylko wytłumaczyć tacie zasady*.

    Ilustracja

    Kiedy ten wszedł do pokoju,

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1