Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Ką reiškia tapti ganytoju
Ką reiškia tapti ganytoju
Ką reiškia tapti ganytoju
Ebook159 pages1 hour

Ką reiškia tapti ganytoju

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Išgirdę žodį „ganytojas“ iškart pagalvojame apie avis. Avys nesavarankiškos, joms reikia piemens, kuris jas ganytų. Ganytojas – tai rūpestingas ir mylintis avių vedlys. Biblijoje Dievas vadina mus Dievo ganyklos avimis.
Jėzus liepė savo mokiniui Petrui ganyti Jo avis, kad įrodytų savo meilę Išganytojui. Būti ganytoju – didis darbas. Būti Dievo pakviestam tapti Jo darbininku ir rūpintis avimis – garbė.
Šioje knygoje Dagas Heward-Millsas kviečia, ragina mus ir parodo, kaip galėtume prisidėti ir padėti rūpintis Dievo žmonėmis. Nelikite nuošalyje, imkitės šio nuostabaus darbo, tapkite ganytoju!

LanguageLietuvių
Release dateApr 24, 2018
ISBN9781641350990
Ką reiškia tapti ganytoju
Author

Dag Heward-Mills

Bishop Dag Heward-Mills is a medical doctor by profession and the founder of the United Denominations Originating from the Lighthouse Group of Churches (UD-OLGC). The UD-OLGC comprises over three thousand churches pastored by seasoned ministers, groomed and trained in-house. Bishop Dag Heward-Mills oversees this charismatic group of denominations, which operates in over 90 different countries in Africa, Asia, Europe, the Caribbean, Australia, and North and South America. With a ministry spanning over thirty years, Dag Heward-Mills has authored several books with bestsellers including ‘The Art of Leadership’, ‘Loyalty and Disloyalty’, and ‘The Mega Church’. He is considered to be the largest publishing author in Africa, having had his books translated into over 52 languages with more than 40 million copies in print.

Related to Ką reiškia tapti ganytoju

Related ebooks

Reviews for Ką reiškia tapti ganytoju

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Ką reiškia tapti ganytoju - Dag Heward-Mills

    Turinys

    Kas yra ganytojas

    Kodėl galite tapti ganytoju

    Kaip tapti ganytoju

    Kaip aš atradau ganytojo tarnystę

    Dalijimasis našta

    Prisiimkite dvasinę naštą

    Poimen

    Įvairūs patepimo lygiai

    Penkiolika pagrindinių potencialių ganytojų savybių

    10.Pastoriavimo veikla: darbas ar poilsis?

    11.Septynios „poimen" tarnystės

    12.Kaip išsiugdyti gebėjimą skelbti ir mokyti

    13.Kaip būti geru ganytoju

    14.Kaip tapti visu etatu dirbančiu ganytoju

    1 skyrius

    Kas yra ganytojas

    Matydamas minias, Jis gailėjosi žmonių, nes jie buvo suvargę ir IŠSKLAIDYTI lyg avys BE PIEMENS.

    Evangelija pagal Matą, 9:36

    Nėra sunku apibrėžti, kas yra ganytojas. Ganytojas – tai rūpestingas ir mylintis avių vedlys. Ganytojas – tai žmogus, kurį Dievas pašaukė prižiūrėti avis.

    Biblijoje Dievo tarnai vadinami avimis. Dievas pašaukia žmones, kuriuos Jis vadina ganytojais, šias avis prižiūrėti. Dievas mus mato ne kaip gyvačių, driežų, kačių ir šunų sambūrį. Ne! Jis mus mato kaip grupę avių, kurias reikia mylėti, kuriomis reikia rūpintis ir vadovauti.

    Ateikite, pulkime žemėn prieš Dievą ir pagarbinkime, atsiklaupkime prieš Viešpatį, kuris sutvėrė mus! Jis yra mūsų Dievas, o MES – JO GANOMA TAUTA IR JO RANKŲ GLOBOJAMOS AVYS.

    Psalmės, 95:6-7

    Šią knygą rašau todėl, kad tvirtai tikiu, jog daug žmonių gali pradėti rūpintis Dievo avimis. Laikas mums pakilti ir imtis didžio darbo rūpintis Dievo tarnais. Būti ganytoju – tai vienas iškiliausių dalykų, nes mūsų Viešpats myli žmones ir į juos žiūri kaip į avis, kurias reikia prižiūrėti ir kurioms reikia vadovauti. Būti ganytoji – tai nepaprastai puikus darbas. Būtent todėl bažnyčios vadovas apaštalas Petras buvo paskirtas dirbti šį darbą. Prisiminkite! Jėzus nurodė Petrui savo meilę įrodyti maitinant avis ir jomis rūpinantis. Petrai, ar myli mane? Jei myli mane, maitink mano avis!

    15 Papusryčiavus Jėzus paklausė Simoną Petrą: „Simonai, Jonos sūnau, ar myli mane labiau už šituos? Tas atsiliepė: „Taip, Viešpatie, Tu žinai, kad Tave myliu. Jėzus jam tarė: „Ganyk mano avinėlius".

    16 Ir antrą kartą Jėzus paklausė: „Simonai, Jonos sūnau, ar myli mane? Tas atsiliepė: „Taip, Viešpatie, Tu žinai, kad Tave myliu. Jėzus jam pasakė: „Ganyk mano avis".

    17 Jėzus paklausė trečią kartą: „Simonai, Jonos sūnau, ar myli mane? Petras nuliūdo, kad Jis trečią kartą klausia: „Ar myli mane?, ir atsakė: „Viešpatie, Tu viską žinai. Tu žinai, kad Tave myliu. Jėzus jam tarė: „Ganyk mano avis.

    Evangelija pagal Joną, 21:15–17

    Kiekvienoje bažnyčioje yra dviejų kategorijų žmonės – ganytojai ir avys. Jūs esate arba ganytojas, arba avis. Ganytojas iš esmės yra pastorius. Tiesą sakant, yra daug kalbų, kuriose savokoms „ganytojas ir „pastorius vartojamas vienas žodis. Tas pats žodis, kuris reiškia „ganytojas, reiškia ir „pastorius. Aš linkęs vartoti žodį „ganytojas, nes tada visi geriau supranta, koks tai darbas. Žodis „ganytojas geriau apibrėžia, kas iš tiesų yra pastorius. Būti pastoriumi reiškia, kad į žmones reikia žiūrėti kaip į avis ir su jais atitinkamai elgtis.

    Žodis „pastorius dažnai labai keistai interpretuojamas – kiekvienas žmogus tą žodį supranta savaip. Tačiau, jei pasakai, kad esi „ganytojas, visiems tampa aišku, kad tavo darbas yra prižiūrėti avis. Žinoma, jei esi ganytojas, negali rūpintis žmonėmis, kurie nepasižymi avies savybėmis ir kurie nesiduoda būti vedami, mokomi ar prižiūrimi. Anglų kalboje žodis „pastorius įprastai reiškia „Dievo tarnas arba „Dievo atstovas. Todėl „pastoriais vadinami pranašai, apaštalai, diakonai ir beveik visi kiti Dievo atstovai. Ganytojo darbas yra labai specifinis – ganytojas skiria laiko rūpintis avimis, išreikšti joms meilę, jas maitinti ir suburti.

    Prisiminkite pirmiau nurodytą Šventojo Rašto ištrauką, kurioje sakoma, kad avys buvo išsklaidytos, nes neturėjo ganytojo. Avys išsklaidytos ne dėl to, kad nėra pranašo. Avys išsklaidytos ne dėl to, kad nėra evangelisto ar diakono. Avys išsklaidytos dėl to, kad nėra ganytojo. Esu tvirtai įsitikinęs, kad daug žmonių yra pašaukti būti ganytojais. Daug žmonių gali išreikšti meilę kitiems, jiems skirti savo laiką, energija ir jais rūpintis. Tai žinau todėl, kad matau, jog daug žmonių tampa motinomis ir tėvais, turinčiais natūralų gebėjimą rūpintis savo vaikais. Ganytojas rodo tiek daug meilės, taip smarkiai rūpinasi ir atsidavusiai vadovauja, kad avys jį pradeda vadinti savo tėvu. Jei žmogus pajunta turįs ganytojo patepimą, aplink jį pradeda burtis žmonės, nes visi nori būti mylimi, prižiūrimi ir vedami.

    Apibūdindami žmogų, kuris rūpinasi Dievo tarnais ir juos maitina, vartokite žodį „ganytojas", nes toks žmogus ir yra ganytojas. Kai save apibūdinate kaip ganytoją, galėsite lengviau atlikti ganytojo darbą. Šiais laikais daug žmonių, kurie turėtų rūpintis avimis, jas mylėti ir vesti, tampa sekuliarizuotais žmonėmis, labiau prisitaikusiais lankyti universitetą, o ne bažnyčią.

    Jei pamatytumėte ganytoją sėdintį už stalo banke, iš karto jo paklaustumėte: „Kur palikai savo ožkas ir avis? Ką jos veikia? Kas jas prižiūri?" Šiomis dienomis daug ganytojų yra palikę savo ožkas bei avis ir dalyvauja taip vadinamoje rinkoje užsiimdami visai kitais darbais. Jie paniekino mums suteiktą garbę rūpintis Dievo tarnais ir juos maitinti. Neišmeskite šios knygos. Ganymas yra labai svarbus darbas. Tai yra Dievo darbas. Į jį žiūrėkite rimtai. Jūs galite tapti ganytoju ir rūpintis Dievo vaikais. Jūs taip pat galite kai ką nudirbti dėl Dievo!

    Buvo laikas kai gaudavome, bet dabar atėjo laikas duoti! Buvo laikas kai buvome mokomi, bet dabar atėjo laikas mokyti! Buvo laikas kai buvome vedami, bet dabar atėjo laikas vesti kitus! Pasišvęskite šiam kilniam ganymo darbui – žmonių mylėjimui, rūpinimuisi jais ir jų mokymui. Tai didelė garbė. Ganytoju galite tapti net jei esate pasaulietis. Daug pasauliečių užsiima pastoriavimo veikla. Jūs galite būti vienu iš tų gerbiamų pasauliečių, kurie Dievui tarnauja kaip ganytojai.

    Jei pastoriavimo veikla užsiimate visu etatu, į save žiūrėkite kaip į ganytoją, o ne kaip į Dievo tarną. Taip lengviau suprasite savo pašaukimą. Atsiverkite Dievo dovanoms – meilei, rūpesčiui, vadovavimui bei mokymui – ir būsite Dievo tarnų ganytoju. Atminkite, kad Jėzus labai myli Savo avis. Jis mirė už mus. Jis mumis nepaprastai rūpinosi! Kiekvienas, kad prižiūri Dievo avis, yra pamiltas Dievo, nes Jėzus mylėjo savo avis ir už jas mirė.

    2 skyrius

    Kodėl galite tapti ganytoju

    Šiame skyriuje aprašysiu daug įrodymų iš Šventojo Rašto, dėl kurių esu įsitikinęs, kad galite būti ganytoju. Esu įsitikinęs, kad tam tikrame jūsų krikščioniško tobulėjimo etape bent jau tam tikru lygiu galite būti ganytoju. Biblija įvairiais aspektais moko, kaip galite vaisingai užsiimti pastoriavimo veikla. Žodis taip pat moko, kad užsiimti pastoriavimo veikla yra pašaukti „daug, o ne „keli.

    Ir Jis paskyrė vienus apaštalais, kitus pranašais, evangelistais, ganytojais ir mokytojais, kad išlavintų šventuosius tarnavimo darbui, Kristaus kūno ugdymui...

    Laiškas efeziečiams, 4:11, 12

    Įprastai ši Šventojo Rašto rašto vieta interpretuojama taip, kad Dievas ypatingas pastoriavimo institucijas bažnyčiai bažnyčiai davė dėl trijų pagrindinių priežasčių:

    1. kad tobulintų šventuosius;

    2. kad būtų vykdoma pastoriavimo veikla;

    3. kad būtų tvirtinamas Kristaus kūnas.

    Tai yra tiesa. Tačiau turime atminti, kad Biblijos vertėjai panaudojo skyrybos ženklą, dėl kurio teksto interpretacija gali būti neteisinga. Jei Laiško efeziečiams 4:12 eilutėje pašalinsime kablelius, jos prasmė visiškai pasikeis – mano nuomone, ji taps tikslesnė. Pašalinkime Laiško efeziečiams 4:12 eilutėje kablelius ir pažvelkime, ką dabar sako ši eilutė.

    Ir Jis paskyrė vienus apaštalais, kitus pranašais, evangelistais, ganytojais ir mokytojais, kad išlavintų šventuosius tarnavimo darbui, Kristaus kūno ugdymui...

    Laiškas efeziečiams, 4:11, 12

    Dabar ši eilutė sako, kad Dievas paskyrė vienus apaštalais, kitus pranašais, evangelistais, ganytojais ir mokytojais „kad išlavintų šventuosius tarnavimo darbui".

    Kitaip tariant, šios ypatingos pastoriavimo institucijos skirtos tobulinti eilinius šventuosius, kad jie (šventieji) galėtų vykdyti tarnavimo darbą. Ką tai reiškia? Tai tiesiog reiškia, kad eiliniai šventieji gali vykdyti pastoriavimo veiklą. Tai taip pat reiškia, kad pastoriavimo veikla nėra tik tam tikrų šventųjų ir mokytojų privilegija.

    Ganytojai gali patenkinamai atlikti didelę pastoriavimo veiklos dalį.

    Jei Laiško efeziečiams 4:11, 12 eilutes interpretuojate tokiu būdu, atsakomybė vykdyti pastoriavimo veiklą tenka visiems mums, o ne tik keliems ypatingiems žmonėms. Tokia interpretacija yra teisinga, nes Biblija sako, kad daug žmonių yra pašaukti!

    Dievas niekada nėra kvietęs tik kelis žmones atlikti Jo darbą. Dievas visada kviesdavo daug daugiau žmonių nei jų atsiliepdavo.

    Jei būtumėte Dievas ir jums reikėtų atlikti milžinišką darbą – išgelbėti visą pasaulį, – ar kviestumėte tą darbą vykdyti tik kelis žmones? Žinoma, ne! Jūs šiam darbui vykdyti kviestumėte kuo daugiau žmonių. Deja, tik keli žmonės atsiliepia į šį kvietimą, todėl galiausiai tik keli iš jų atrenkami tarnauti vynuogyne.

    Ar šis kvietimas tikra yra labai svarbus

    Mes manome, kad Dievo kvietimas yra kažkokia mistinė patirtis – balsų girdėjimas, vizijų regėjimas ar kažkokių įspūdingų dvasinių patirčių patyrimas. Tai yra klaidingas apibendrinimas. Daug žmonių yra „pašaukti, tačiau Jėzų regėjo nedaug. Biblija mus moko, kad esame „pašaukti būti šventaisiais.

    Visiems Dievo numylėtiesiems, esantiems Romoje, PAŠAUKTIESIEMS ŠVENTIESIEMS...

    Laiškas romiečiams, 1:7

    Dievo bažnyčiai Korinte, pašventintiems Kristuje Jėzuje, PAŠAUKTIESIEMS ŠVENTIESIEMS...

    Pirmasis laiškas korintiečiams, 1:2

    Laiško efeziečiams 4:12 eilutėje nurodoma, kad šį darbą turi dirbti šventieji. Būkime sąžiningi. Keli iš mūsų girdėjome antgamtiškus balsus, kai pajutome pašaukimą būti šventaisiais? Keli iš mūsų girdėjome griaustinį ir regėjome žaibavimą, kurių išsigandę puolėme į išsigelbėjimą? Keli iš mūsų pargriuvome kelyje į Damaską? Labai nedaug krikščionių patyrė tokių dramatiškų pašaukimų tarnauti Dievui.

    Tačiau tai nereiškia, kad nesame pašaukti būti krikščionimis.

    Visi iš naujo gimę krikščionys turi antgamtinį pašaukimą gyvenime būti šventaisiais. Šis pašaukimas nebūtinai yra įspūdingas, tačiau jis tikrai yra antgamtinis. Jei save vadinate krikščioniu, tai reiškia, kad pajutote

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1