Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Kurš no klasesbiedriem esi tu? Saziņas noslēpumi ar vienaudžiem
Kurš no klasesbiedriem esi tu? Saziņas noslēpumi ar vienaudžiem
Kurš no klasesbiedriem esi tu? Saziņas noslēpumi ar vienaudžiem
Ebook158 pages1 hour

Kurš no klasesbiedriem esi tu? Saziņas noslēpumi ar vienaudžiem

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Kā viņi izturas pret jums klasē: vai viņi jūs ciena, vai lūdz jums padomu? Vai arī viņi izturas pret jums kā pret lieku cilvēku vai pat smejas par jums un dažkārt jūs pazemo? Ja tas tā ir, vai to var mainīt? Un, ja jā, kā to var mainīt?
Šī grāmata palīdzēs jums saprast, kas jums jādara, lai situāciju mainītu uz labo pusi.

LanguageLatviešu valoda
PublisherEDGARS AUZINS
Release dateApr 15, 2024
ISBN9798223919780
Kurš no klasesbiedriem esi tu? Saziņas noslēpumi ar vienaudžiem
Author

EDGARS AUZIŅŠ

Dzimis 1989. gada 22. decembrī. Absolvējis Rīgas Juridisko koledžu. Profesijā nav strādājis, bet apguvis programmēšanas prasmes un pašlaik ar to nodarbojas. Kopš 2022. gada ir personīgā uzņēmuma vadītājs, kas nodarbojas ar transporta pārvadājumiem, kā arī programmēšanu. Dzīvnieku, īpaši suņu, mīļotājs. Born 22 December 1989. Graduated from Riga College of Law. Has not worked in the profession, but has acquired programming skills and is currently working in it. Since 2022 he has been the CEO of his own company, which deals with transport transport as well as programming. Lover of animals, especially dogs.

Read more from Edgars Auziņš

Related to Kurš no klasesbiedriem esi tu? Saziņas noslēpumi ar vienaudžiem

Related ebooks

Related categories

Reviews for Kurš no klasesbiedriem esi tu? Saziņas noslēpumi ar vienaudžiem

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Kurš no klasesbiedriem esi tu? Saziņas noslēpumi ar vienaudžiem - EDGARS AUZIŅŠ

    I daļa. Kāpēc tas notiek?

    1. nodaļa. Skolotāji mīl veiksmīgus cilvēkus

    Un tā ir taisnība: cik labi, ja viss ir labi! Mājās valda mierīga gaisotne, klase ir draugu pilna, dienasgrāmatā ir četrinieki un piecinieki. Vai pat tikai taisni A, kas, jūs piekrītat, ir vēl labāk.

    Vēl labāk, ja šis viss ir kārtībā pavada jūs veselus 11 gadus. Un tad visu atlikušo mūžu.

    Bet tas ne vienmēr notiek. Un ne visi.

    Skolas sākumu var saukt par zelta gadiem ikvienam. Vai gandrīz visi. Mēs neņemam vērā Potapova nabaga studentu.

    Bet tad... Tad jau katram notiek savādāk.

    Pirmā, otrā, trešā, ceturtā klase... Tu esi gandrīz teicamnieks. Un ja tā, tad skolotājs izturas pret jums gandrīz kā pret radinieku. Skolotāji mīl tos, kuri labi mācās.

    Pirmā skolotāja arī ir skolas mamma, un skolotāja, un miesassargs... Teiksim, kāds C klases skolnieks sāk tevi pestrēt - viņa viņu aiz auss novilks no tevis! Vēl pietrūka apvainot izcilnieku (vai gandrīz izcilnieku)!

    Protams, viņa iestāsies par C studentu un nesāpēs viņu, bet vispirms par tevi. Galu galā jūs esat viņas lepnums.

    Tāpēc jūs esat divsimt procenti aizsargāti!

    Un vispār tava autoritāte pamatskolā ir atkarīga no tavām atzīmēm.

    Un jo labāk tu mācies, jo labāk pret tevi izturas gan skolotāji, gan klasesbiedri.

    Atcerieties:

    Labi mācīties vienmēr ir izdevīgi.

    Piemēram, Potapovam ir grūtības pāriet no divnieka uz trīs, un neviens nevēlas ar viņu draudzēties. Kāpēc būt draugiem - runājiet! Un viņš viens pats sēž kā pūce uz pēdējā rakstāmgalda!

    Klasē, protams, ir vairākas citas Potapovam līdzīgas personības. Kādam ir labākas atzīmes, kādam sliktākas. Bet viņi joprojām mācās tik un tā. Var teikt, ka tas ir slikti. Šķiet, ka viņi ir ārpus grupas, paši. Viņi dažreiz smejas par viņiem. Viņi tevi sauc par stulbu. Nu, ja tas tā ir! Nu labi! Jums viņi ir kā citplanētieši no citas planētas. Un jūs personīgi tie nemaz neinteresē. Un tavi draugi – Slavka un Gļebs – arī. Un vispār tev ļoti patīk iet skolā.

    Varbūt arī tāpēc, ka Veronika, kas sēž pie otrā galda, tev smaida biežāk nekā jebkuram citam. Piemēram, Miška Petuhovs.

    Mishka ir labs puisis, bet viņa mācības nav pārāk labas. Viņš ir C klases students. Un viss, ko jūs darāt, ir visaugstākajā līmenī.

    Cik viss ir lieliski, vai ne?

    Tikmēr...

    Kad sākas grūtības

    Tikmēr pamatskolas beigas ir tepat aiz stūra. Pirmais skolotājs, kurš pasargā jūs no visādiem konfliktiem un atsevišķu personu uzbrukumiem, pāries uz jaunajiem pirmklasniekiem, un tagad visi konflikti būs jārisina pašam. Galu galā tu jau esi piektklasnieks. Un tieši šajā laikā var sākties dažādas nepatikšanas. Un tas viss tāpēc, ka mācības vidusskolā sakrīt ar hormonālām izmaiņām skolēnu organismā. Meitenēm šī pārstrukturēšana sākas no 9 līdz 12 gadiem, zēniem - no 10 līdz 14 gadiem.

    Un tā nu sanāk, ka, ja pamatskolā visi bija aptuveni vienādi fizioloģiski attīstīti, tad tagad pieaugušā vecuma līmenī klasē, šķiet, pulcējušies dažāda vecuma cilvēki. Daži vēl ir tikai bērni, bet citi jau piedzīvo hormonālo vētru. Un šī vētra meklē izeju. Varbūt arī tu esi mainījies. Vai nu tu esi dusmīgs uz visu pasauli, vai arī esi gatavs visus apskaut. Šodien jūs interesē viena lieta, rīt - cita, bet parīt - trešā.

    Taču svarīgākais tava vecuma cilvēkam nav labas atzīmes dienasgrāmatā. Pats svarīgākais šobrīd ir būt domubiedru pulkā un baudīt viņu cieņu.

    Ja tev izdevās pievienoties šādai grupai, tas nozīmē, ka gan mācības, gan garastāvoklis būs kārtībā. Ja nē... Nu, domāsim kopā, kā to labot.

    Tā tas notiek

    Kāpēc gadās, ka cilvēks, atklāti sakot, nav slikts - laipns, simpātisks - klasē nonāk viens?

    Tas ne vienmēr ir vienāds. Nu, piemēram, kāds nez kāpēc mainīja skolu, bet jaunā komanda viņu vienkārši nepieņēma.

    Vai arī pieņemsim (pieņemsim!), ka atnākat uz skolu pēc vasaras brīvlaika un pēc kāda laika saprotat, ka jūsu pozīcija klasē ir nedaudz pasliktinājusies. Pagājušajā gadā jūs bijāt viens no cienījamākajiem studentiem, un tagad jūsu vietu ir ieņēmis... C students Miška Petuhovs! Kas noticis?

    Atbilde ir vienkārša: Miška pierakstījās karatē, apguva dažas tehnikas un tagad tās demonstrē pārtraukumā. Un viņš ir zvaigzne! Bet pavisam nesen tu biji zvaigzne.

    Nu, vai normāls cilvēks to var uztvert mierīgi?

    ––––––––

    Protams, tu sāc dusmoties un uztraukties. Un tad, sekojot Mishka, Slavka un Gļebs pierakstījās tajā pašā sadaļā. Viņi arī tev zvanīja, bet tu negāji. No principa. (Pareizāk sakot, stulbuma dēļ.)

    Un tad paiet nedēļa vai divas, un jūs redzat, ka Slavka un Gļebs arvien vairāk sazinās ar Petuhovu (tas ir saprotams, jo viņiem ir kopīgs hobijs!) un arvien mazāk ar jums. Pa šo laiku tu jau simts reižu esi nožēlojis, ka neesi nodarbojies ar karatē, bet tagad tu priecātos, bet kaut kā... žēl. Neērti.

    Slavka un Gļebs un Petuhovs pat gatavojas kaut kādām sacensībām, par to jau runā katrā pārtraukumā. Un jūs esat malā. Un jūs ciešat. Jūs jūtaties atstumts. Vientuļš. Un jūsu seja tagad ir skāba, skāba, it kā jūs būtu norijuši citronu. Tavi draugi, redzot tavu neapmierināto, drūmo seju, arvien retāk pievēršas tev. Un jūs uztraucaties vēl vairāk. Un jūsu interese par studijām samazinās. Parādās trīs. Arī mājās nekas labs. Kopumā jūs jūtaties iesprostoti. Tu visur jūties slikti. Tu nevienam nekur nepatīc. Nevienam tu neesi vajadzīgs.

    Un nu dienasgrāmatā jau parādījušās pirmās pazīmes – divnieki. Tad otrā, trešā...

    Tagad jūs esat gandrīz vienā līmenī ar Potapovu un viņa biedriem.

    Un Veronika, kas sēž pie otrā rakstāmgalda... Viņa tev jau sen nav smaidījusi, pat neskatās uz tevi. Un tu uztraucies vēl vairāk un kļūsti vēl dusmīgāks...

    Viss ir ačgārni

    Protams, katrs cilvēks reaģē uz nepatikšanām. Tas ir skaidrs. Bet, kā saka, ar mēru viss ir labi. Un, ja jūs bezgalīgi smalcināt galvā visu, kas jums nepatīk, tas ne pie kā laba nenovedīs.

    Godīgi sakot, jūsu gadījumā pieredze nav balstīta uz neko. Un jūs jau esat pieļāvis vairākas kļūdas.

    Pirmkārt, tā vietā, lai apskaustu Petuhovu, vajadzēja pievienoties karatē sekcijai kopā ar Slavku un Gļebu.

    Ja jums nepatīk karatē, atrodiet kaut ko interesantu. Ja nevēlies skatīties, dodies uz skolu. Mācieties labi.

    Jebkurā gadījumā, un šī ir otrā lieta, jums nevajadzēja dusmoties uz saviem draugiem. Galu galā viņi ar jums nestrīdējās un, kā jūs atceraties, sākumā mēģināja sazināties tā, it kā nekas nebūtu noticis. Viņi neizslēdza jūs no sava sociālā loka. Jūs pats bijāt izslēgts. Galu galā jūs zaudējāt vecos draugus un neieguvāt jaunus, tāpēc tagad viss, kas jums jādara, ir dusmoties. Jā, tas ir saprotams: bez draugiem skola nav prieks, un mācības netiek apgūtas.

    Un šajā laikā Potapovs...

    Un šajā laikā arī Potapovs un viņa draugi aug. Viņu ķermenī pat nav enerģijas pārpalikuma, bet gan enerģijas pārpalikums. Viņiem nav kur to likt, viņi nepilda mājasdarbus, neiet uz nevienu sadaļu. Un pāri malām kūsošā enerģija meklē izeju.

    Ja nesen viņi Kamčatkā sēdēja klusi kā ūdens zem zāles, tad tagad bieži kliedz stulbas piezīmes, strīdas ar skolotāju, spēlē kārtis. Starpbrīžos viņi tur pusi skolas bailēs un vajā vientuļus zaudētājus, kuri nevar atspēlēties. Tāpat kā tu. Un tas nebūs pārsteidzoši, ja jūs būsiet starp vajātajiem. Nu, jūs jau sen esat zaudējis savu statusu klasē, zaudējis savus draugus un ar savu skābo izskatu jūs vienkārši nokļūstat nepatikšanās. Tātad Potapovs un viņa draugi izspēlē trikus - vai nu viņi iegrūdīs tevi meiteņu tualetē un atspēs durvis no ārpuses, vai arī nosmērēs tavas skolas uzvalka aizmuguri ar zaļu krāsu, vai arī viņi izdomāšu ko citu.

    Bet kāpēc es? - tu domā un nebeidz brīnīties par apkārtējās pasaules netaisnību.

    Bet Petuhovam iet lieliski!

    Un tagad tas nav tu, bet viņš, gandrīz izcils students. Un viņš staigā apkārt kā gogolis un rāda savus trikus, un Potapovs un viņa draugi dod viņam plašu piestātni. Un tas viss tāpēc, ka viņš ir spēcīgs un viņam ir daudz draugu. Tostarp Slavka un Gļebs.

    Un viss, ko jūs varat darīt, ir skatīties uz viņiem ar skaudību no malas un domāt par to, cik dzīve ir grūta un negodīga.

    Protams, tas viss ir tikai mans izdomājums, ne īpaši laipns joks, patiesībā tev viss ir savādāk. Atvainojiet, bet es tikai gribēju parādīt, kā cilvēks var zaudēt statusu klasē un pie kā tas noved.

    Kā tiek organizēta skolas klase?

    Mana kaimiņiene Fedja Fedičkina tikai todien atnesa savus pirmos literāros eksperimentus. Es prasīju to redzēt. Bija neērti atteikties, tāpēc nolēmu nejauši apskatīt viņa darinājumus un, iedomājieties, es aizrāvos! Man likās, ka tev būtu ļoti noderīgi iepazīt viņa stāstu. Un lasīšanas laikā mēs ar jums apspriedīsim dažas detaļas.

    Tātad...

    Mūsu 6 B. Subbotnik trešdien

    - Pēc nodarbībām visi ir talkas dienā! - lielajā pārtraukumā paziņoja Pjotrs Petrovičs.

    - Kāds subbotņiks? – Ivanovs kliedza. - Šodien ir trešdiena!

    Tam nav nozīmes, sacīja Pjotrs Petrovičs. – Tas joprojām ir subbotņiks.

    Uh-huh... klase dungoja.

    – Nevajag oo-ooh, bet tu uzkopsi teritoriju aiz skolas. Savāc sausas lapas. Piecpadsmit minūtes darba.

    Noņemiet sausās lapas! Tas ir lieliski! Manā mugursomā jutos pēc pavisam jaunas fotokameras — mans tēvs to man iedeva vakar vakarā, un tagad es vienkārši nevarēju sagaidīt, kad varēšu visus nofotografēt darbā. Noķer kādu interesantu mirkli - un...

    Pēc zvana noskanēšanas visi negribīgi pārcēlās uz skolas vietu. Bija smieklīgi skatīties, kā Vtorņikovs, Dvorņikovs un mūsu pastāvīgais priekšnieks Ivanovs gāja visiem pa priekšu. Ik pa brīdim viņš pagriezās un paskatījās, vai kāds neskrien mājās. Mazliet tālāk, paceltu galvu, gāja skaistā Jūlija. Aiz viņiem bija diezgan liels pulciņš klusu klasesbiedru. Viņi vienmēr turas pie sevis un cenšas nepiedalīties saviesīgos pasākumos. Pēdējie sasniedza tie, no kuriem visi izvairās. Mūsu klasē viņi ir trīs: divi zēni

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1