Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Маккартизм: Антикомуністичні акції в США
Маккартизм: Антикомуністичні акції в США
Маккартизм: Антикомуністичні акції в США
Ebook77 pages29 minutes

Маккартизм: Антикомуністичні акції в США

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Маккартизм, кульмінація "червоного страху", що охопив Сполучені Штати з 1920-х років, є визначальним епізодом у повоєнній американській історії. Хоча полювання на відьом почалося не з Маккарті, маккартизм став його втіленням і кульмінацією. У 1950-1954 роках параноя підштовхнула сенатора-республіканця Джозефа Маккарті до антикомуністичної політики ліквідації ймовірних комуністичних агентів, які проникли у федеральну владу. Мільйони розслідувань щодо пересічних громадян та уряду призвели до обмеження політичної свободи слова та громадянських прав. Більше про цей період читайте в цій книзі
LanguageУкраїнська мова
Release dateApr 7, 2023
ISBN9782808668132
Маккартизм: Антикомуністичні акції в США

Related to Маккартизм

Related ebooks

Reviews for Маккартизм

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Маккартизм - Christel Lamboley

    КОНТЕКСТ

    ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

    Маккартизм був не першим полюванням на відьом у США. Страх перед підривною діяльністю, зрадою та інакомисленням вже давно відіграє важливу роль в американській політичній культурі.

    У 1692 році Америку сколихнула перша подія – Салемський процес над відьмами, який спалахнув у штаті Массачусетс. Історик Марі-Франс Туане говорить про домаккартистську модель (La chasse aux sorcières. Le maccarthysme, 1947-1957, Brussels, Éditions Complexe, 1984, p. 12). Атмосфера того часу дійсно була дуже схожою, і кожен, хто мав зв'язки з людиною, звинуваченою у чаклунстві, вважався підозрілим. Цей спалах нетерпимості, ксенофобії та страху перед іншим можна розглядати як одну з перших ознак маккартизму. Ще у 1953 році Артур Міллер (американський драматург, 1915-2005) провів паралель між цими двома подіями у своїй п'єсі Горнило ("Салемські відьми").

    oeil САЛЕМСЬКІ ВІДЬМИ

    Салемський процес над відьмами, який проходив з лютого по жовтень 1692 року, є відомим епізодом в американській історії. В умовах небезпеки (індіанські війни), політичної нестабільності (штат Массачусетс втратив губернатора) та економічних труднощів влада повністю перебувала в руках релігійних лідерів, які нав'язували жорсткість пуританського кодексу. У лютому індійську рабиню Тітубу вперше звинуватили у чаклунстві. Перебуваючи на службі у сім'ї преподобного Семюеля Парріса (1653-1720), вона розповідала історії зі свого острова, показувала магічні фокуси та пророкувала майбутнє племінниці та доньці преподобного. Одного разу, коли обидві дівчини запросили до себе друзів, деякі з них подумали, що фокус Тітуби пов'язаний з привидами, що викликало у багатьох з них плач і конвульсії. За цим послідувало ще 150 звинувачень, доносів, ув'язнень і тортур. 19 відьом загинули на вогнищі – необхідне покарання, на думку пуритан, з метою очищення і вигнання з суспільства зовнішніх ворогів.

    Інші події наступних століть призвели до такої ж екстремальної реакції, і до 1798 року були прийняті Закони про іноземців та закони про підбурювання до заколоту. Вони дозволяли Президенту депортувати виконавчим наказом будь-якого іноземця, який становить небезпеку для миру і безпеки Сполучених Штатів або якого можна обґрунтовано підозрювати в участі в таємних махінаціях або в державній зраді проти уряду Сполучених Штатів (Там само, с. 13).

    Імміграція також викликає занепокоєння. Наплив новоприбулих до США протягом 18-ГОe та 19-ГОe століть турбував англосаксонських протестантів своєю бідністю та аморальністю. Настільки, що зрештою у східних містах спалахнули расові та релігійні заворушення, особливо постраждали ірландці, які були переважно побожними католиками.

    Наприкінці 19 СТОЛІТТЯe та на початку 20 СТОЛІТТЯe , коли насильницькі страйки призвели до репресій проти робітничих соціальних рухів, політики стверджували, що насильство прийшло з-за кордону. Ця недовіра до зовнішніх внесків вплинула і на політичну сферу. Наприклад, соціалізм не прижився в США, бо сприймався як неамериканський.

    ЧЕРВОНИЙ ПЕРЕЛЯК

    Перший справжній антикомуністичний

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1