Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Ti, již jsou lhostejní
Ti, již jsou lhostejní
Ti, již jsou lhostejní
Ebook141 pages1 hour

Ti, již jsou lhostejní

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

V tomto znamenitém díle nás Dag Heward-Mills učí, jak loajalita upevňuje výkon vůdce. Díky použití biblických, historických a literárních odkazů, se však stává relevantní pro každého čtenáře.

LanguageČeština
Release dateJul 12, 2018
ISBN9781641349819
Ti, již jsou lhostejní
Author

Dag Heward-Mills

Bishop Dag Heward-Mills is a medical doctor by profession and the founder of the United Denominations Originating from the Lighthouse Group of Churches (UD-OLGC). The UD-OLGC comprises over three thousand churches pastored by seasoned ministers, groomed and trained in-house. Bishop Dag Heward-Mills oversees this charismatic group of denominations, which operates in over 90 different countries in Africa, Asia, Europe, the Caribbean, Australia, and North and South America. With a ministry spanning over thirty years, Dag Heward-Mills has authored several books with bestsellers including ‘The Art of Leadership’, ‘Loyalty and Disloyalty’, and ‘The Mega Church’. He is considered to be the largest publishing author in Africa, having had his books translated into over 52 languages with more than 40 million copies in print.

Related to Ti, již jsou lhostejní

Related ebooks

Reviews for Ti, již jsou lhostejní

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Ti, již jsou lhostejní - Dag Heward-Mills

    Kapitola 1

    Nevědomost a nevěrnost

    Pakli kdo neví, nevěz.

    1. Korintským 14,37 (BKR)

    Je toho mnoho, co je třeba se naučit o věrnosti a nevěrnosti. Spousta lidí setrvává v nevědomosti, přestože by se toho mohli tolik naučit. Tato kniha pojednává o principech, zákonech, pravidlech a skutečnostech, které jsou v pozadí pojmů věrnosti a nevěrnosti. Nevěrnost bývá často ovocem neznalosti, nezralosti a dokonce i nedostatku vzdělání. Nevzdělaní lidé bývají ke vzpouře a neloajálnosti náchylnější, protože nerozumí důsledkům svých činů. Díky vyučování této knihy se budete moci vyhnout problémům, které nevědomost do vašeho života a vaší služby vnáší. (pl x sg)¨

    Kvůli nevěrnosti zaniká více sborů, než z jakéhokoli jiného důvodu! Vyzkoušel jsem si to na vlastní kůži hned v prvním roce své služby. Moje rodící se služba byla vystavena satanskému útoku skrze spiknutí, vzájemné obviňování a osočování, pomluvy a rozdělení. Nikdy jsem nezažil tolik zmatku a nepokojů jako tehdy.

    Velmi brzy poté, co jsem se nasadil do služby, jsem došel k závěru, že nevěrnost a s ní spojené zlořády jsou nejničivější zbraně v Ďáblově arzenálu.

    Většina křesťanů si myslí, že nejlepší Ďáblovou zbraní je okultismus, čarodějnictví a voodoo. Souhlasím s tím, že tyto věci jsou zbraněmi v jeho arzenálu.

    Je třeba si ale uvědomit, že Satan nejusilovněji útočí skrze podvod a klam. Pokud vás Satan dokáže podvést, tak vás i zničí! Satan mnohé lidi oklame tak, že si myslí, že proti BožíBožímu člověku bojují ve jménu spravedlnosti a pravdy. Ti pak ale velmi brzy a s velkou bolestí zjistí, že ve skutečnosti jen kopou proti bodcům.

    Přesně to zjistil Pavel, když bojoval proti církvi a dohlížel na popravu Štěpána, jednoho z jejích představitelů. Saul byl mužem s citlivým svědomím. Upřímně věřil, že pomáhá odstranit buřiče z pokojného Jeruzaléma. Ve svém boji za spravedlnost se se snažil vykořenit to, co podle něj bylo škodlivé pro společnost. Existuje mnoho lidí, kteří si myslí, že vedou svatou válku proti falešným učitelům a služebníkům. Stejně jako Saul si myslí, že mají Boží pověření k tomu, aby všem ukázali pravdu o pokrytcích za kazatelnou. Apoštol Pavel byl ale velmi překvapen, když zjistil, že bojoval proti Kristu.

    I stalo se, když byl na cestě a blížil se k Damašku, že ho náhle ozářilo světlo z nebe. Padl na zem a uslyšel hlas, který mu říkal: „Saule, Saule, proč mne pronásleduješ? Řekl: „Kdo jsi, Pane? On odpověděl: „Já jsem Ježíš, kterého ty pronásleduješ. Těžko je ti vzpínat se proti bodcům." Saul se třásl a děsil se. Řekl: „Pane, co chceš, abych učinil?"

    Skutky 9,3—6

    Pavel byl šokován, když zjistil, co ve skutečnosti dělal! Když lidé nevědí, co dělají, často zvolí špatnou věc. Pavel později tvrdil, že právě pro to, že to nevěděl, mohl ještě obdržet Boží milost.

    … ačkoli jsem byl předtím rouhač, pronásledovatel a násilník. Došel jsem však milosrdenství, protože jsem to činil z nevědomosti v nevěře.

    1. Timoteovi 1,13

    Neschopnost být věrný, loajální, vyrovnaný, stálý a pevný je největším zabijákem duchovní služby. Je největším zabijákem i v podnikání. Každý člověk má sklon hledat kratší a rychlejší cestu a Satan z tohoto našeho sklonu těží.

    Mnozí křesťané se nechávají svést k následování vzpurných a odpadlých vůdců a jejich ideálů. Mnozí se toho dopouštějí z nevědomosti. Ďábel poukazuje na příklady despotických církevních vedoucích a využívá je k tomu, aby v církvi vytvářel prostředí vzpoury a nevěrnosti. Mnozí církevní vedoucí jsou ve své podstatě vzpurní a nevěrní, aniž by si to uvědomovali. Tím, co dělají a co říkají, učí vzpouře i své následovníky. Tomu, když někdo není věrný a loajální jim, ale nerozumí. Uvědomte si, že klam je nesmírně silná věc. Když podlehnete klamu, budete si myslet, že bílá je černa a černá je bílá.

    Vidění o nevěrnosti

    Velmi mě zaujalo vidění, které dal Pán Ricku Joynerovi a které je popsáno v jeho knize Poslední bitva. Joyner v ní píše o obrovské armádě démonů, kteří pochodují proti církvi. Hlavním cílem této démonské armády je působit rozdělení na všech možných úrovních vztahů: mezi jednotlivými církvemi navzájem, mezi místními sbory a jejich kazateli, dokonce i mezi manželi.

    Dalším pozoruhodným aspektem tohoto zjevení jsou zbraně démonské armády. Povšiml jsem si, že kopí, kterými byli démoni vyzbrojeni, byla pojmenována „zrada". Věděli jste, že zrada je nejhorší formou nevěrnosti? Zdá se mi zajímavé, že pouze kopí byla pojmenována a to jako zrada! Milí přátelé, jsem přesvědčený, že hlavním Satanovým kopím proti církvi je právě nevěrnost a zrada.

    Když jsem o tom přemítal, uvědomil jsem si, že mnoho místních sborů, které se potýkaly se zásadními problémy, se s nimi musely potýkat kvůli nevěrnosti a zradě. Vzpomněl jsem si na několik velkých Božích mužů, které jsem respektoval, jejichž služba ale ustrnula. V těchto smutných případech hrála zásadní roli nevěrnost.

    V Joynerově vidění byly zmíněny čtyři šípy: obviňování, pomluvy, hanobení a hledání chyb. Na první pohled nevypadá, že by tyto zbraně byly nějak zvláště efektivní. Ani nevypadají na zbraně, které by používal Ďábel. Nicméně za ty roky, které působím ve službě, jsem došel k závěru, že právě toto jsou Ďáblovy nejúčinnější zbraně. Většina nezkušených lidí by je při zběžném pohledu považovala jen za drobné problémy.

    Jsem si jistý, že mnozí považují tyto šípy za nepodstatné věci, se kterými se každý služebník dokáže snadno vypořádat. Ďábel ví, že toho, proti komu je namířeno, obviňování oslabuje, ochromuje a uvádí ve zmatek. Ať je sebenevinnější, obvinění strhne dotčeného člověka do zmatku. Sám sebe se ptá: „Jak si někdo něco takového může myslet?" Obviňování je natolik mocné, že po čase i nevinní lidé začnou s obviněním souhlasit. Obviňování dotčeného člověka ochromuje, a jakmile je ochromený, upadne do stavu netečnosti. Jak se obvinění šíří, obviněný člověk ztratí odvahu pohybovat se v kruzích, ve kterých se tento jed už rozšířil. Pomluvy, hanobení a hledání chyb jsou všechno formy obviňování. Tyto věci církev oslabují, ochromují a matou. Zmatek pak působí uvnitř i vně církve, obviněný člověk je ve zmatku, zmatení jsou ale i posluchači. Mnoho lidí tento zmatek nepřekoná. Někteří již žádnou službu nepřijmou a jiní v ní již nedokážou pokračovat. Takovou moc tato nepřítelova zbraň má! Není divu, že nám Bible říká, že moc církve roste, pokud se církev s žalobcem vypořádá. Dokud budete hlasu žalobce naslouchat, budete oslabeni.

    A uslyšel jsem mocný hlas v nebi, který říkal: „Nyní přišla záchrana, moc … neboť byl svržen žalobce našich bratří, který je obviňoval před naším Bohem dnem i nocí.

    Zjevení 12,10

    Zamysleli jste se někdy nad tím, proč jsou Boží muži neustále pod palbou obviňování? Vzpomínám na jistého pastora, který v jednom velkém městě založil ohromnou průkopnickou práci. Mnoho lidí bylo díky němu spaseno a připravil mnoho služebníků. Snesly se na něj ale pomluvy a obvinění, takže nakonec z města odešel. Jeho chyby byly zveličovány, až už se o něm nedalo říct nic dobrého. Nakonec odešel z města i ze služby. Satanův modus operandi je celkem prostý – obviňovat tyto lidi, dokud neztratí veškerou sebedůvěru! Obviňovat, až si o nich nikdo ze společenství nemyslí nic dobrého. Znemožnit jim dělat to, co dělají.

    Mnoho let po svém odchodu byl ale tento kazatel pozván zpět a lidé, kterým sloužil, mu vyjádřili úctu. Myslím, že ho překvapilo, když viděl ovoce své služby. Pravděpodobně si uvědomil, že neměl tomu vytrvalému útoku žalobce a jeho pomocníků podlehnout. Jsem rád, že zanedlouho poté se vrátil i do služby.

    Další ohromující zjištění z knihy Poslední bitva pro mě bylo to, že démoni nejeli na koních, ale na křesťanech. Jinými slovy, Ďábel využíval křesťany, aniž by si toho všimli!

    Znám jednoho pastora, kterému se daří vyvolávat rozdělení uvnitř těla Kristova. Už patnáct let sleduji jeho službu a zdá se mi, že má zvláštní dar vyvolávat rozdělení v církvi a vytvářet tábory, které stojí proti sobě. Myslím, že si ani neuvědomuje, že jeho činy a rozhodnutí vedou v církvi ke vzniku různých frakcí. Daří se mu to zcela bez námahy a za pomocí velmi elegantní diplomacie! Působí tak váženě a důvěryhodně, že by vás nikdy nenapadlo, že ve skutečnosti rozděluje sbor na frakce. Všimnete si toho jen z odstupu, když budete o jeho činech přemýšlet.

    Uvedu zde krátkou pasáž z vidění Ricka Joynera. Modlím se, abyste jasně rozpoznali Ďáblovu strategii.

    Úryvek z Poslední bitvy

    Démonická armáda byla tak velká, že se rozprostírala všude, kam jsem jen mohl dohlédnout. Byla rozdělena do divizí, z nichž každá nesla jiný prapor. Nejpřednější divize pochodovaly pod prapory Pýchy, Samospravedlnosti, Ješitnosti, Sobeckých ambicí, Nespravedlivého soudu a Žárlivosti. Mnohem více těchto divizí bylo na místech, kam jsem nedohlédl, avšak ty, které byly v předvoji této hrozné hordy z pekla, vypadaly jako nejmocnější. Vůdcem této armády byl sám Žalobce našich bratří. Zbraně armády také nesly jména. Meče se nazývaly Zastrašení, kopí se nazývala Zrada a šípy se jmenovaly Obvinění, Klepy, Pomluvy a Hledání chyb. Zvědové a menší oddíly démonů se jmény jako Odmítnutí, Hořkost, Netrpělivost, Neodpuštění a Žádostivost byli vysíláni armádou, aby připravili hlavní úder. Těchto oddílů a zvědů bylo mnohem méně, avšak nebyli o nic slabší než některé větší divize za nimi. Početně menší byli pouze ze strategických důvodů. Jan Křtitel byl jen jeden muž, a přesto mu bylo dáno neobyčejné pomazání ke křtu mas lidí, aby je připravil na Pána. Stejným způsobem byla i těmto malým démonickým oddílům dána neobyčejná moc ke „křtu mas. Jediný démon hořkosti mohl zasít své jedovaté semeno do mnoha lidí, dokonce i celých ras nebo kultur. Démon žádostivosti se mohl přichytit na jednoho herce nebo zpěváka, na film nebo i reklamu a vysílat skze ně svůj sliz v podobě elektrických výbojů, které by zasáhly a „znecitlivěly velké masy lidí. To vše mělo být přípravou na obrovskou temnou armádu.

    Tato armáda postupovala zvláště proti církvi, ale útočila na každého, na koho mohla. Věděl jsem, že její záměr je zabránit přicházejícímu Božímu hnutí, jež mělo do církve přivést obrovský počet lidí. Hlavní strategií této armády bylo působit rozdělení na všech možných úrovních vztahů – mezi různými sbory, mezi členy jednotlivých společenství a jejich pastory, mezi muži a jejich ženami, mezi dětmi a rodiči a dokonce mezi dětmi navzájem. Zvědové byli vysláni, aby lokalizovali trhliny ve sborech, rodinách nebo jednotlivcích, které by potom odmítnutí, hořkost a žádostivost využily a rozšířily. Pak

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1