Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Керівництво для початківців по Ethereum: 110 запитань для вдосконалення в Ethereum
Керівництво для початківців по Ethereum: 110 запитань для вдосконалення в Ethereum
Керівництво для початківців по Ethereum: 110 запитань для вдосконалення в Ethereum
Ebook183 pages1 hour

Керівництво для початківців по Ethereum: 110 запитань для вдосконалення в Ethereum

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Чи вас цікавить Ethereum, але ви не знаєте з чого почати?


У Керівництві для початківців по Ethereum: 110 запитань для вдосконалення в Ethereum ми візьмемо в

LanguageУкраїнська мова
PublisherCascade Books
Release dateMar 29, 2024
ISBN9798869283320
Керівництво для початківців по Ethereum: 110 запитань для вдосконалення в Ethereum

Related to Керівництво для початківців по Ethereum

Related ebooks

Reviews for Керівництво для початківців по Ethereum

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Керівництво для початківців по Ethereum - Ніл Кінг

    1

    ВВЕДЕННЯ

    Уцій книзі ми познайомимо вас із криптовалютною мережею Ethereum і зануримося в багато поширених запитань, які ставлять про те, як працює Ethereum, як виглядає інвестування в Ethereum і які загальні занепокоєння щодо криптовалюти загалом.

    До кінця книги ви зможете зрозуміти основні принципи роботи, які дозволяють Ethereum досягати тих висот, які він має. Ethereum — це потужна платформа, яка має великі перспективи для майбутнього децентралізованих фінансових систем, які все ще перебувають у зародковому стані. Майбутнє яскраве з обіцянкою, що нові фінансові системи та концепції можуть бути випробувані без бюрократії централізованих систем. Ethereum не ідеальний, але керівництво постійно прагне вдосконалити його можливості, і тут ви дізнаєтеся про плюси та мінуси цієї унікальної та новаторської криптовалютної платформи.

    2

    ЩО ТАКЕ ETHEREUM?

    Ethereum — це технологічна платформа з відкритим вихідним кодом на основі блокчейну. Ethereum складається з мережі з понад 2 900 комп'ютерів, які працюють разом для зберігання та підтримки реєстру транзакцій зі швидкістю до 30 транзакцій на секунду. У цій традиційній криптовалютній сфері Ethereum схожий на Bitcoin та інші відомі базові валюти блокчейну. За своєю суттю Ethereum є суто віртуальним засобом для створення та зберігання фінансової вартості. Ці типи технологій забезпечують конфіденційність, анонімність і прозорість у світі віртуальних фінансів. Більше того, Ethereum – це платформа, яка забезпечує сотні тисяч незалежних криптовалютних екосистем, які працюють поверх неї. Ці незалежні об'єкти, які називаються «токенами», можна купувати, продавати, генерувати, спалювати та передавати за допомогою однієї платформи Ethereum. Ethereum також додає концепцію «смарт-контрактів», які можуть забезпечувати безліч інтелектуальних можливостей як для основної валюти Ethereum, так і для екосистем токенів.

    Ethereum є багатовимірним у спосіб, який є унікальним для криптовалюти. Через його складність люди можуть бути перевантажені концепціями та можливостями. Таким чином, деталізуючи в цій книзі конкретні, цільові запитання та ґрунтовні відповіді, ви можете краще зрозуміти цю потужну платформу. Маючи досить базове розуміння, ви можете створити власну екосистему токенів на платформі, яка стане вірусною та принесе економічну незалежність тисячам людей. Або ви можете використовувати цю інформацію для аудиту та ретельної перевірки існуючих токенів або проєктів децентралізованих фінансів (DeFi) перед інвестуванням, таким чином захищаючи свої гроші. У будь-якому випадку, Ethereum – це справді захоплюючий світ криптовалюти.

    3

    ХТО ЗАСНУВАВ ETHEREUM?

    Концепція платформи Ethereum була вперше висунута Віталіком Бутеріним, в 2013 році. Бутерін – російсько-канадський програміст, який представив концептуальну основу того, що згодом стане Ethereum, своїм технічним документом. До 2014 року Бутерін працював з групою осіб, щоб створити те, що сьогодні відоме як Ethereum Foundation. Розробка була профінансована краудфандингом, інвестори купували Ether (ETH) за Bitcoin (BTC), щоб запустити проект.

    Залучення Бутеріна до криптовалюти почалося в 2011 році, коли він почав писати для Bitcoin Weekly, а пізніше для Bitcoin Magazine, співзасновником якого він був. Його участь у біткойн-спільноті допомогла йому міцно закріпитися в концепції криптовалюти та надихнути його на те, що він розглядав як можливість наступного покоління.

    У той час як Ethereum починався більше як публічна та прозора організація, участь Бутеріна в проекті надала йому щось на кшталт підставної особи, а його думки та діяльність мають певний вплив на фінансові показники мережі та базових токенів.

    З моменту створення Ethereum Ethereum Foundation керував технічним розвитком мережі. Спочатку Ethereum функціонально був просто ще однією криптовалютою, яка мала додаткові можливості роботи зі стан-машиною. У процесі додавання Фондом нових можливостей до мережі Віталік Бутерін та його команда запропонували нині повсюдні функції, такі як сайдчейни токенів, шардинг, можливості NFT тощо.

    4

    ЯК ПРАЦЮЄ ETHEREUM?

    Ethereum — це криптовалюта, яка складається з гаманців, валюти (Ether), блоків, вузлів і майнерів. Кожен вироблений блок містить запис про здійснені транзакції; Блоки зберігаються на вузлах і створюються майнерами. Крім того, на платформі програмована віртуальна машина Ethereum (EVM), яка використовує класичну можливість розподіленого реєстру криптовалюти та перетворює її на масово розподілену державну машину. Це означає, що програмований комп'ютерний код може бути виконаний тисячами клієнтів Ethereum, активних одночасно. Кожен блок ланцюжка зберігає не тільки транзакції в стандартному розумінні, але і «стан» цієї віртуальної машини. Найчастіше функціональність «смарт-контракту» дозволяє мережі інтелектуально створювати та виконувати транзакції на основі заздалегідь визначеного програмування. У той час як традиційні криптовалюти вимагають кінцевої точки (вузла або клієнта) для генерації транзакцій, EVM дозволяє зберігати та виконувати запрограмовані функції мережею в цілому. Таким чином, існує консенсус щодо інтелектуальних функцій, які виконуються.

    Як приклад, з функцією смарт-контракту можливо наступне:

    1) Створити токен з максимальною пропозицією 1 000 000 токенів.

    2) Рівномірно розподіліть токен між 100 000 гаманцями (по 10 токенів на гаманець).

    3) Під час кожної транзакції надсилайте 0,5% вартості на адресу «спалювання» та розподіляйте 0,5% транзакції між усіма поточними власниками токена.

    Ці типи правил можливі лише з розподіленими обчисленнями, які дозволяє Ethereum, і просто неможливі з класичної криптовалюти типу реєстру.

    З моменту свого заснування Ethereum функціонував навколо механізму Proof-of-Work (PoW) для обробки блоків і винагороди за участь у мережі. Майнінгові системи змагаються за створення наступного блоку в мережі, який міститиме всі поточні транзакції. Мережа регулює складність, щоб дозволити робочим станціям майнінгу створювати новий блок приблизно кожні дванадцять секунд. Якщо більше систем почнуть майнінг, складність зросте, щоб зберегти цей бажаний часовий проміжок. Майнер-переможець матиме близько 2 ETH, зарахованих на свій гаманець, а також отримає відшкодування комісії за газ, понесені транзакціями, включеними до блоку.

    З можливою появою Eth 2.0 мережа Ethereum перейде на модель Proof-of-Stake, в якій дорогі та енергоємні системи майнінгу більше не будуть потрібні. Натомість ті, хто бажає взяти участь у мережі, повинні здійснити стейкінг (депозит) певну кількість ETH, щоб стати «валідатором». Вузли-валідатори будуть виконувати ту ж функцію, що і система майнінгу. Мережа випадковим чином вибере валідатора для створення даного блоку, тоді як інші вузли валідатора, які не вибрані, підтвердять блок. Обраний валідатор отримає винагороду за цей блок. Нова модель PoS також дозволяє використовувати техніку, відому як «шардинг», яка реалізує кілька ланцюгів у мережі. Кілька ланцюгів можуть працювати одночасно і збільшувати потужність транзакцій в секунду всієї мережі до сотень тисяч.

    5

    ЯКА ІСТОРІЯ ETHEREUM?

    Вперше Ethereum був описаний у 2013 році Віталіком Бутеріним. Основні принципи та концепції були розроблені між Бутеріним та сімома іншими засновниками до 2015 року. Після того, як бета-тестери протестували кілька прототипів платформ, 30 липня 2015 року блок «Genesis» був видобутий, і на світ з'явився блокчейн, який використовується сьогодні.

    Великий розкол у мережі Ethereum стався у 2016 році, після

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1