Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Mit jelent a pásztorrá válás?
Mit jelent a pásztorrá válás?
Mit jelent a pásztorrá válás?
Ebook151 pages1 hour

Mit jelent a pásztorrá válás?

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Mindenkinek egy dolog jut eszébe, amikor a juhász szót hallja: juhok. A juhokat terelni kell, pásztorra van szükségük. A gondoskodó pásztor őrzi és tereli a nyájat. A Biblia szerint mi az Isten legelőjének nyája vagyunk.
Jézus azt mondta Péter tanítványának, hogy bizonyítsa a szeretetét azzal, hogy legelteti a juhait. A pásztori hivatás egy nagyszerű feladat. Megtiszteltetés, ha elhív az Úr, és megbíz azzal, hogy őrizzük a juhait.
Dag Heward-Mills ebben a könyvben arra biztat és ösztönöz minket, hogy csatlakozzunk hozzá Isten bárányainak gondviselésében. Te is vállald a juhászok csodálatos munkáját!

LanguageMagyar
Release dateJun 8, 2018
ISBN9781641344289
Mit jelent a pásztorrá válás?
Author

Dag Heward-Mills

Bishop Dag Heward-Mills is a medical doctor by profession and the founder of the United Denominations Originating from the Lighthouse Group of Churches (UD-OLGC). The UD-OLGC comprises over three thousand churches pastored by seasoned ministers, groomed and trained in-house. Bishop Dag Heward-Mills oversees this charismatic group of denominations, which operates in over 90 different countries in Africa, Asia, Europe, the Caribbean, Australia, and North and South America. With a ministry spanning over thirty years, Dag Heward-Mills has authored several books with bestsellers including ‘The Art of Leadership’, ‘Loyalty and Disloyalty’, and ‘The Mega Church’. He is considered to be the largest publishing author in Africa, having had his books translated into over 52 languages with more than 40 million copies in print.

Related to Mit jelent a pásztorrá válás?

Related ebooks

Reviews for Mit jelent a pásztorrá válás?

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Mit jelent a pásztorrá válás? - Dag Heward-Mills

    1. fejezet

    Ki a pásztor

    Amikor látta a sokaságot, megszánta őket, mert elgyötörtek és elesettek voltak, mint a pásztor nélküli juhok.

    Máté 9:36

    Nem kell sokat törnünk a fejünket a pásztor szó jelentésén. A gondoskodó pásztor őrzi és tereli a nyájat. A pásztort Isten hívta el arra, hogy vigyázzon a bárányaira.

    A Bibliában az Isten népét juhoknak nevezik, Ő pedig férfiakat kér fel közülük, hogy legyenek juhászok, és őrizzék a juhokat. Ő nem úgy tekint ránk, mint kígyók, gyíkok, kutyák és macskák gyülekezetére. Juhoknak lát minket, akiknek szeretetre, gondoskodásra és iránymutatásra van szüksége.

    Jöjjetek, hajoljunk meg, boruljunk le, essünk térdre az ÚR, a mi alkotónk előtt! MERT Ő A MI ISTENÜNK, MI PEDIG LEGELŐJÉNEK NÉPE ÉS KEZÉNEK JUHAI VAGYUNK.

    Zsoltárok könyve 95:6-7

    Azért írom ezt a könyvet, mert szilárdan hiszem, hogy sokan csatlakozhatnak hozzám Isten bárányainak gondviselésében. Eljött az idő arra, hogy felemelkedjünk és csatlakozzunk a nagyszerű munkához, és gondoskodjunk Isten népéről. Minden idők egyik legnagyszerűbb feladata a pásztorkodás, mert Isten szereti az embereket, és bárányként tekint rájuk, akiknek gondoskodásra és iránymutatásra van szükségük. Nagyszerű munka a pásztorkodás. Ezért kapta ezt a feladatot Péter apostol, az egyház feje. Emlékezzünk csak, Jézus azt mondta Péternek, hogy bizonyítsa a szeretetét a bárányok legeltetésével és őrzésével. Péter, szeretsz-é engem? Ha szeretsz engem, legeltesd a juhaimat.

    Miután ettek, azt mondta Jézus Simon Péternek: Simon, Jóna fia, jobban szeretsz-e engem ezeknél? Ő azt mondta: Igen, Uram, te tudod, hogy szeretlek! Ő így szólt: Legeltesd az én bárányaimat! 

    Majd másodszor is megkérdezte: Simon, Jóna fia, szeretsz-e engem? Ő pedig azt válaszolta: Igen, Uram, te tudod, hogy én szeretlek téged. Mire Jézus azt mondta neki: Őrizd az én juhaimat! 

    Majd harmadszor is azt mondta neki: Simon, Jóna fia, szeretsz-e engem? Megszomorodott Péter, hogy harmadszor is azt kérdezte: Szeretsz-e engem? És azt mondta neki: Uram, te mindent tudsz, te tudod, hogy én szeretlek téged. Jézus azt mondta neki: Legeltesd az én juhaimat!

    János 21:15-17

    Az egyházban kétfajta ember van: vannak juhászok és vannak juhok. Te is a juhászok vagy a juhok közé tartozol. A juhász lényegében egy pásztor, sőt, sok nyelvben egy szóval fejezik ki a két fogalmat. Én jobb szeretem a juhász szót, mert segít mindenkinek megérteni, hogy a munka mit foglal magában. Azért is szeretem, mert a juhász szó világosabban jelzi, hogy mi a pásztor feladata. Ha juhász vagy, akkor az emberekre mint juhokra gondolsz és így viszonyulsz hozzájuk. 

    Sok furcsa értelmezése van a pásztor szónak, és mindenkinek megvan a maga elképzelése arról, hogy kinek kell pásztornak lennie és mit kell tennie. Ha azonban azt állítod magadról, hogy juhász vagy, akkor pontosan tudod, mi a munkád: felügyelsz a juhokra. A juhászok természetesen nem gondoskodhatnak olyan emberekről, akik nem hasonlítanak a juhokhoz, nem lehet őket terelni, vezetni, tanítani vagy a gondjukat viselni. Az angol nyelvben a pásztor szó köznapi jelentése „Isten embere vagy „Isten képviselője, következésképpen a próféták, apostolok, diakónusok és Isten szinte minden képviselője pásztor. A juhász egy munkás, akinek van ideje a juhok gondját viselni, van ideje szeretni őket, van ideje legeltetni őket és van ideje összeterelni őket.  

    Az Szentírás fenti versében a juhok szétszóródtak, mert nem volt pásztor. Nem azért szóródtak szét a juhok, mert nem volt próféta. Nem azért szóródtak szét a juhok, mert nem voltak evangélisták vagy diakónusok. Azért szóródnak szét a juhok, mert nincs pásztor. Szilárdan hiszem, hogy sokunk hivatása a pásztorság. Sokan adhatunk szeretetet, és áldozhatjuk az időnket és energiánkat arra, hogy gondoskodjunk másokról. Bizonyos vagyok ebben, mert az emberek többségéből anyák és apák lesznek, és megvan bennük a természetes képesség arra, hogy a gyermekeik gondját viseljék. A pásztorkodás olyan sok szeretetet, gondviselést és iránymutatást foglal magában, hogy a bárányok végül atyának szólítják a pásztoraikat. Amikor egy juhász felemelkedik a nyáj között, az emberek köré gyűlnek, mert szeretetre, gondoskodásra és iránymutatásra van szükségük.  

    Használd a juhász szót azokra az emberekre, akik Isten nyájának gondját viselik és legeltetik, mert ők a juhászok. Segít a juhászi munkádra összpontosítani az, ha juhászként tekintesz magadra. Ma sokan vannak, akiknek a nyáj gondját kellene viselniük, szeretniük és terelniük kellene őket, ám világi emberekké lettek, akik a gyülekezeti munka helyett egyetemi feladatokra alkalmasabbak.  

    Ha látnánk egy juhászt, aki egy bankban az asztal mögött ül, azonnal megkérdeznénk, „Hol hagytad a kecskéidet és a bárányaidat? Mit csinálnak? Ki vigyáz rájuk?" A mai napokra sok juhász hagyta hátra a kecskéit és bárányait, és ezeket az embereket az úgynevezett piactereken találhatjuk meg, és a pásztorkodástól teljesen eltérő dolgot végeznek. Ők semmibe veszik a kapott megtiszteltetést, hogy gondoskodjanak Isten népéről és táplálják őket. Ne dobd el ezt a könyvet. A pásztorkodás egy fontos feladat. Ez Isten munkája. Vedd komolyan. Te is pásztorrá válhatsz és gondoskodhatsz Isten gyermekeiről. Te is tehetsz valamit Istenért!

    Volt idő amikor nekünk adatott, ám most annak jött el az ideje, hogy mi adjunk. Volt idő, amikor minket tanítottak, most viszont nekünk kell tanítanunk. Volt idő, amikor más vezetett minket, most nekünk kell vezetnünk másokat. Add át magad a juhászkodás nemes munkájának – szeresd az embereket, vigyázz rájuk és tanítsd őket. Ez egy megtiszteltetés. A világi emberekből is válhatnak juhászok. Sok világi ember teljesít szolgálatot, és te is részesülhetsz abban a megtiszteltetésből, hogy juhászként szolgáld az Urat.  

    Ha lelkész vagy, gondolj inkább magadra úgy, mint egy juhászra, ahelyett, hogy Isten emberének tekintenéd magad. Ennek segítségével jobban fogod érteni az elhívatásodat. Fogadd el a szeretet, a gondoskodás, az iránymutatás és a tanítás isteni ajándékát, és az Úr nyájának őrzője leszel. Emlékezz rá, hogy Jézus nagyon szerette a nyáját és életét adta értünk, mert nagyon szeretett minket. Aki Isten nyájának gondját viseli, az Isten szeretetében részesül. 

    2. fejezet

    Miért lehet belőled is pásztor?

    Ebben a fejezetben azokról a szentírási okokról szeretnék írni, amelyek miatt azt hiszem, hogy belőled is lehet pásztor. Hiszek abban, hogy a keresztényi életutadon belőled is válhat pásztor egy bizonyos mértékben. A Biblia sok helyen tanít arról, hogyan szolgálhatsz eredményesen, és az Ige azt is tudatja velünk, hogy sokakat hívtak el a szolgálatra, nem pedig keveseket. 

    És ő adott némelyeket apostolokul, némelyeket prófétákul, némelyeket evangélistákul, némelyeket pedig pásztorokul és tanítókul, hogy felkészítse a szenteket a szolgálat munkájára, a Krisztus testének építésére,

    Efézus 4:11-12

    A Szentírás általános értelmezése szerint az Úr három alapvető okból bízott különleges feladatokat az egyház szolgálóira:

    1. a szentek felkészítése;

    2. szolgálat munkája;

    3. Krisztus testének építése.

    Ez igaz, azonban szem előtt kell tartanunk, hogy a Biblia fordítói írásjeleket adtak a szöveghez, ami miatt sajnos alkalmanként félre lehet érteni a szöveget. Ha nem tagoljuk ezt a verset, akkor teljesen másként értelmezhető a szöveg, ami szerintem sokkal pontosabb.

    A Szentírás úgy is értelmezhető, hogy az Úr apostolokat, prófétákat, evangélistákat, pásztorokat és tanítókat bízott meg azzal, hogy „felkészítsék a szenteket a szolgálat munkájára".

    Más szóval ezeket a különleges tisztségeket teljesen hétköznapi szentekre bízta, hogy elvégezhessék a szolgálat munkáját. Mit jelent ez? Ez azt jelenti, hogy hétköznapi szentek is végezhetnek szolgálatot, tehát ez a munka nem bizonyos apostolok és tanítók egyedüli kiváltsága.  

    A pásztorok is megfelelően el tudják végezni a szolgálat főbb feladatait.

    Ha ekként értelmezzük az efézusbeliekhez írt levél 4:11-12 verseit, akkor mindannyiunkra nehezedik a szolgálat felelősségének terhe, nem csak néhány kiváltságos emberre. Így kell ennek lennie, mert a Biblia szerint sokak el vannak hívva!

    Az Úr sosem csak egynéhány embert hívott el a munkára, ő mindig is sok embert hívott el és sokan válaszoltak.   

    Ha te lennél Isten, és az a mérhetetlenül nagy feladat állna előtted, hogy meg kell mentened az egész világot, akkor csak néhány embert kérnél fel és bíznál meg? Természetesen nem! Annyi embert kérnél fel és bíznál meg, amennyit csak lehetséges. Sajnos azonban kevesen válaszolnak az elhívásra, ezáltal kevesek vannak kiválasztva a szőlőskertben való munkára. 

    Oly nagy jelentősége van az elhívásnak?

    Isten elhívására gyakran úgy tekintünk, mint egy misztikus élményre, amely során hangokat hallunk, látomásaink vannak és lenyűgöző spirituális élményeket tapasztalunk, ez azonban egy hibás általánosítás. Sokakat hívnak el, ám soknak nincsenek látomásaik Jézusról. A Biblia arról ír, hogy el vagyunk hívva, hogy szentek legyünk.

    Isten minden szerettének és ELHÍVOTT SZENTJEINEK, akik Rómában vannak…

    Róma 1:7

    Isten gyülekezetének, amely Korinthusban van, a Krisztus Jézusban megszentelteknek, ELHÍVOTT SZENTEKNEK…

    1. Korintus 1:2

    Az efézusbeliekhez írt levél 4:12 verse szerint a szentek feladata a szolgálat. De legyünk őszinték. Amikor elhívást kapunk arra, hogy szentek legyünk, hányan halottunk természetfeletti hangokat? Hányunkat sarkallott a megváltás keresésére mennydörgés és villámlás? Hányan estünk el a Damaszkusz felé vezető úton? Nagyon kevés keresztény részesült Isten ily drámai elhívásában.

    De ez nem jelenti azt, hogy nem vagyunk elhívva a kereszttény hitre. 

    Minden megtért keresztény életének természetfeletti hivatása, hogy szent legyen. Ez ha nem is feltétlenül látványos, de mindenféleképpen természetfeletti. Ha kereszténynek nevezed magad, akkor kaptál elhívást és válaszoltál rá. Én mondom nektek, hogy anélkül, hogy tudtátok volna, meghallottátok az isteni hívást és válaszoltatok rá.

    Mi volt az elhívás? Az elhívás egy egyszerű meggyőződés Jézus Krisztus valóságáról. Ez az elhívás vezetett arra, hogy Jézus Krisztusnak add az életedet és megtért keresztény legyél. 

    Az emberek néha rendkívüli csodákat várnak, így nem veszik észre az Úr ténylegesen természetfeletti cselekedeteit. Ahogy a kereszténységre hívott minket, ugyanúgy hív minket valamilyen szolgálatra. Még ha nem is hív el téged olyan tekintélyes szolgálatra, mint Illést, attól még te is el vagy hívva!

    Lássuk Sámuel próféta szolgálatát. Sámuel a templomban volt, amikor az Úr megszólította.

    A gyermek Sámuel pedig Éli felügyelete alatt szolgálta az URat. …

    1. Sámuel 3:1

    Sámuel nem tudta, hogy az Úr szólította meg, sőt, teljesen természetes hangnak hitte azt, egy emberi hangnak. Sokakat elhív az Úr, de mivel természetesnek élik meg, egy

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1