Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Skald II: Kowal słów
Skald III: Wężowy język - część 1
Skald I: Karmiciel kruków
Audiobook series5 titles

Skald

Written by Łukasz Malinowski

Narrated by Jarosław Rodzaj

Rating: 0 out of 5 stars

()

About this series

Ainar Skald walczy z zaciętością berserka, obmyśla plany z przenikliwością Mimira, śmieje się przeznaczeniu w twarz, a na grobach wrogów układa pieśni sławiące jego dokonania.

Gorąca Afryka i mroźna Norwegia stają się areną ostatniej przygody skandynawskiego poety. Na dwóch krańcach świata rozegra się krwawa walka o władzę i odkupienie własnych win.

Mijają trzy lata od tragicznych wydarzeń na Krecie. Załamany Ainar wyrzekł się boga, miecza, a nawet własnej mowy i czeka na śmierć w pustynnej wiosce Taghaza. Tymczasem jego najlepszy przyjaciel Ali Czarny Berserk wraca w swoje rodzinne strony i próbuje naprawić błędy z młodości. Na drodze staje mu ghan Wagadou, który włada potężnym afrykańskim imperium. Gdy Ali wpada w tarapaty, Skald raz jeszcze musi znaleźć w sobie siłę do walki. Nie zostało mu dużo czasu, albowiem zew Północy wzywa strudzonego wędrowca do domu.





Łukasz Malinowski – historyk, nauczyciel akademicki, muzealnik i pisarz, tworzący rozmaite narracje o przeszłości. Doktor nauk humanistycznych z zakresu historii (UJ), dyrektor Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Twórca docenianego przez krytyków i czytelników cyklu Skald (Karmiciel kruków, Kowal słów, Wężowy język, Pasterz pieśni), który opowiada o wikińskim pieśniarzu przemierzającym Europę z połowy X wieku. Autor monografii „Berserkir i ulfhednar w historii mitach i legendach" i „Heros i łotr. Pogański wojownik w średniowiecznej literaturze Islandii". Publikował w „Nowej Fantastyce", „Wiedzy i Życie", „Focusie Historia", „Mówią wieki", „wSieci Historii" i na portalu Wirtualnej Polski. W 2019 roku ukazała się jego najnowsza powieść historyczna „Piastowskie wahadło", a rok później serial audio „Słomiany świat", osadzony w realiach fantastycznej słowiańszczyzny.
LanguageJęzyk polski
PublisherSAGA Egmont
Release dateMay 31, 2021
Skald II: Kowal słów
Skald III: Wężowy język - część 1
Skald I: Karmiciel kruków

Titles in the series (5)

  • Skald I: Karmiciel kruków

    1

    Skald I: Karmiciel kruków
    Skald I: Karmiciel kruków

    Nowe rozszerzone wydanie Sagi o Ainarze Skaldzie Awanturniczy cykl historycznej fantasy osadzony w realiach Europy z połowy X wieku Ainar Skald walczy z zaciętością berserka, obmyśla plany z przenikliwością Mimira, śmieje się przeznaczeniu w twarz, a na grobach wrogów układa pieśni sławiące jego dokonania. W Karmicielu kruków młody pieśniarz zaoferuje swoje umiejętności norweskiemu jarlowi, aby w wojennej zawierusze zdobyć dla siebie sławę i bogactwo. Wygnany z ojczyzny schroni się na Lodowej Wyspie, gdzie stoczy pojedynek na pieśni z upiornym draugiem, a podczas morskiej podróży spróbuje odeprzeć zaloty namiętnej córki Aegira. W końcu wyląduje w mieszczącym się na Wyspie Irów klasztorze, w którym ktoś okrutnie morduje mnichów. Przy okazji Skald będzie musiał stawić czoło tajemnicy z przyszłości i udowodnić, że jest ulubieńcem Boga Krzyku. Łukasz Malinowski – historyk, nauczyciel akademicki, muzealnik i pisarz (potrzebne podkreślić) tworzący rozmaite narracje o przeszłości. Doktor nauk humanistycznych z zakresu historii (UJ), dyrektor Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Twórca docenianego przez krytyków i czytelników cyklu Skald (Karmiciel kruków, Kowal słów, Wężowy język, Pasterz pieśni), który opowiada o wikińskim pieśniarzu przemierzającym Europę z połowy X wieku. Autor monografii „Berserkir i ulfhednar w historii mitach i legendach" i „Heros i łotr. Pogański wojownik w średniowiecznej literaturze Islandii". Publikował w „Nowej Fantastyce", „Wiedzy i Życie", „Focusie Historia", „Mówią wieki", „wSieci Historii" i na portalu Wirtualnej Polski. W 2019 roku ukazała się jego najnowsza powieść historyczna „Piastowskie wahadło", a rok później serial audio „Słomiany świat", osadzony w realiach fantastycznej słowiańszczyzny.

  • Skald II: Kowal słów

    2

    Skald II: Kowal słów
    Skald II: Kowal słów

    Nowe rozszerzone wydanie Sagi o Ainarze Skaldzie Awanturniczy cykl historycznej fantasy osadzony w realiach Europy z połowy X wieku „Europa Wschodnia, X wiek. Nastały czasy krwi i chciwości. Waregowie łupią morskie wybrzeża i zapuszczają się daleko w głąb lądu, gdzie władają rzecznymi trasami handlowymi. Powstają bogate państwa, wybucha wiele wojen, a wszyscy wojownicy połączeni są żądzą władzy, przemocy i bogactwa. To wspaniały czas dla najemników z Północy. Takich jak Ainar Skald, który nie tylko dobrze rąbie mieczem ale jest kowalem słów sprawnym w strof składaniu. Po wydarzeniach opisanych w Karmicielu kruków, Ainar Skald staje się banitą na całej Północy. Schronienia szuka na Wschodzie, na krańcach znanego mu świata, ufając, że tam kłopoty go nie znajdą. Gdy na swojej drodze spotyka olbrzymiego Alego Czarnego Berserka, który stara się pozbyć swojego gniewu oraz szalonego Haukrhedina, który wierzy, iż w jego głowie mieszka człowiek i jastrząb, Ainar szybko przekonuje się, że jego problemy dopiero się zaczynają. Razem wyruszają w misją pełną przygód i niebezpieczeństw, w trakcie której poznają różne oblicza szaleństwa." Łukasz Malinowski – historyk, nauczyciel akademicki, muzealnik i pisarz (potrzebne podkreślić) tworzący rozmaite narracje o przeszłości. Doktor nauk humanistycznych z zakresu historii (UJ), dyrektor Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Twórca docenianego przez krytyków i czytelników cyklu Skald (Karmiciel kruków, Kowal słów, Wężowy język, Pasterz pieśni), który opowiada o wikińskim pieśniarzu przemierzającym Europę z połowy X wieku. Autor monografii „Berserkir i ulfhednar w historii mitach i legendach" i „Heros i łotr. Pogański wojownik w średniowiecznej literaturze Islandii". Publikował w „Nowej Fantastyce", „Wiedzy i Życie", „Focusie Historia", „Mówią wieki", „wSieci Historii" i na portalu Wirtualnej Polski. W 2019 roku ukazała się jego najnowsza powieść historyczna „Piastowskie wahadło", a rok później serial audio „Słomiany świat", osadzony w realiach fantastycznej słowiańszczyzny.

  • Skald III: Wężowy język - część 1

    3

    Skald III: Wężowy język - część 1
    Skald III: Wężowy język - część 1

    Nowe rozszerzone wydanie Sagi o Ainarze Skaldzie Awanturniczy cykl historycznej fantasy osadzony w realiach Europy z połowy X wieku Powiadają, że ciągnie za nim stado kruków żerujących na truchłach jego wrogów. Mówią, że jest biegły w strof składaniu, gdyż z łatwością przekuwa słowa w wersy na kowadle swego języka. Prawią, że język ma rozdwojony niczym u węża, bo z jego ust zarówno mądrość wypływa, jak i słowa o zdradzie i podstępie. Opowiadają, że tworzyć potrafi jeno słowem, bo czynami sprowadza wyłącznie pożogę i śmierć. Wyjęty spod prawa na Północy i znienawidzony na Wschodzie Ainar Skald rusza na kolejną wyprawę. Postanawia, że tym razem naprawdę coś zbuduje – został przecież konungiem. Wprawdzie na razie tylko morskim i bez ziemi, za to dysponującym flotą i bitną armią. Dzioby okrętów skierował ku Miklagardowi, najbogatszemu miastu na świecie. Bogate łupy zawsze się przydają przy budowie królestwa, ale do Bizancjum ciągnie go coś więcej. Wiadomość od tajemniczej kobiety z przeszłości, która nawiedza go we śnie i przypomina o starych występkach. Łukasz Malinowski – historyk, nauczyciel akademicki, muzealnik i pisarz (potrzebne podkreślić) tworzący rozmaite narracje o przeszłości. Doktor nauk humanistycznych z zakresu historii (UJ), dyrektor Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Twórca docenianego przez krytyków i czytelników cyklu Skald (Karmiciel kruków, Kowal słów, Wężowy język, Pasterz pieśni), który opowiada o wikińskim pieśniarzu przemierzającym Europę z połowy X wieku. Autor monografii „Berserkir i ulfhednar w historii mitach i legendach" i „Heros i łotr. Pogański wojownik w średniowiecznej literaturze Islandii". Publikował w „Nowej Fantastyce", „Wiedzy i Życie", „Focusie Historia", „Mówią wieki", „wSieci Historii" i na portalu Wirtualnej Polski. W 2019 roku ukazała się jego najnowsza powieść historyczna „Piastowskie wahadło", a rok później serial audio „Słomiany świat", osadzony w realiach fantastycznej słowiańszczyzny.

  • Skald III: Wężowy język - część 2

    3

    Skald III: Wężowy język - część 2
    Skald III: Wężowy język - część 2

    Nowe rozszerzone wydanie Sagi o Ainarze Skaldzie Awanturniczy cykl historycznej fantasy osadzony w realiach Europy z połowy X wieku O pieśniarzu Ainarze nam opowiedz, ty, który kraczesz na wysokości. Zwą smakoszem strof poetę, który pija miód poezji. Zwą wężowym językiem woja, który wrogów kaleczy wersami. Wiosna roku 959 zastaje Skalda w dobrym zdrowiu. Gorzej z reputacją pieśniarza, nadszarpniętą przez knowania jego córki. Ainar traci pozycję na dworze w Konstantynopolu, ale czas umila sobie w ramionach ukochanej. Tymczasem arabscy piraci coraz mocniej zagrażają bizantyjskim wybrzeżom, w pałacach greckiego imperium planuje się kolejne kampanie wojenne, a dwór basileusów wypełnia sieć spisków. Gdy tajemniczy skrytobójca podaje truciznę samemu cesarzowi, poeta zostaje zmuszony do następnej wyprawy. Ma zdobyć złoto Krety i zrobić porządek w gronie własnej rodziny. Kolejna odsłona awanturniczego cyklu o wikingach, w którym autor rzetelnie odmalowuje obraz Europy z połowy X wieku i wzbogaca go światem pogańskich wierzeń. Łukasz Malinowski – historyk, nauczyciel akademicki, muzealnik i pisarz (potrzebne podkreślić) tworzący rozmaite narracje o przeszłości. Doktor nauk humanistycznych z zakresu historii (UJ), dyrektor Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Twórca docenianego przez krytyków i czytelników cyklu Skald (Karmiciel kruków, Kowal słów, Wężowy język, Pasterz pieśni), który opowiada o wikińskim pieśniarzu przemierzającym Europę z połowy X wieku. Autor monografii „Berserkir i ulfhednar w historii mitach i legendach" i „Heros i łotr. Pogański wojownik w średniowiecznej literaturze Islandii". Publikował w „Nowej Fantastyce", „Wiedzy i Życie", „Focusie Historia", „Mówią wieki", „wSieci Historii" i na portalu Wirtualnej Polski. W 2019 roku ukazała się jego najnowsza powieść historyczna „Piastowskie wahadło", a rok później serial audio „Słomiany świat", osadzony w realiach fantastycznej słowiańszczyzny.

  • Skald IV: Pasterz pieśni

    4

    Skald IV: Pasterz pieśni
    Skald IV: Pasterz pieśni

    Ainar Skald walczy z zaciętością berserka, obmyśla plany z przenikliwością Mimira, śmieje się przeznaczeniu w twarz, a na grobach wrogów układa pieśni sławiące jego dokonania. Gorąca Afryka i mroźna Norwegia stają się areną ostatniej przygody skandynawskiego poety. Na dwóch krańcach świata rozegra się krwawa walka o władzę i odkupienie własnych win. Mijają trzy lata od tragicznych wydarzeń na Krecie. Załamany Ainar wyrzekł się boga, miecza, a nawet własnej mowy i czeka na śmierć w pustynnej wiosce Taghaza. Tymczasem jego najlepszy przyjaciel Ali Czarny Berserk wraca w swoje rodzinne strony i próbuje naprawić błędy z młodości. Na drodze staje mu ghan Wagadou, który włada potężnym afrykańskim imperium. Gdy Ali wpada w tarapaty, Skald raz jeszcze musi znaleźć w sobie siłę do walki. Nie zostało mu dużo czasu, albowiem zew Północy wzywa strudzonego wędrowca do domu. Łukasz Malinowski – historyk, nauczyciel akademicki, muzealnik i pisarz, tworzący rozmaite narracje o przeszłości. Doktor nauk humanistycznych z zakresu historii (UJ), dyrektor Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Twórca docenianego przez krytyków i czytelników cyklu Skald (Karmiciel kruków, Kowal słów, Wężowy język, Pasterz pieśni), który opowiada o wikińskim pieśniarzu przemierzającym Europę z połowy X wieku. Autor monografii „Berserkir i ulfhednar w historii mitach i legendach" i „Heros i łotr. Pogański wojownik w średniowiecznej literaturze Islandii". Publikował w „Nowej Fantastyce", „Wiedzy i Życie", „Focusie Historia", „Mówią wieki", „wSieci Historii" i na portalu Wirtualnej Polski. W 2019 roku ukazała się jego najnowsza powieść historyczna „Piastowskie wahadło", a rok później serial audio „Słomiany świat", osadzony w realiach fantastycznej słowiańszczyzny.

Related to Skald

Related categories

Reviews for Skald

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words