Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Margines błędu
Czarne porzeczki
Nóż i busola. Fantazja magnetyczna znad Świdra
Audiobook series28 titles

Złoczyńcy w uzdrowisku

Rating: 0 out of 5 stars

()

About this series

Kacper jedzie do Otwocka, gdzie od lat mieszka Małgorzata, kobieta, w której jest zakochany. Poślubiła dziesięć lat temu Adama, którego przedstawił jej Kacper. Wraca w to miejsce po latach, na wieść o samobójczej śmierci męża ukochanej. Kacper jest przekonany, że to Małgorzata zabiła, aby mogli nareszcie być razem.
Opowiadanie zostało wyróżnione w konkursie organizowanym przez Powiat Otwocki w 2018 roku. Zgodnie z życzeniem organizatorów w zgłaszanym utworze musiał znaleźć się wątek miłosny.


Trzecia odsłona kryminalnych historii, których akcja związana jest z Otwockiem. Opowiadania pełne ekspresji, nierzadko brutalne, o niebanalnych fabułach i pozbawionych sztampy zakończeniach.

Arkadiusz Mroziński– autor opowiadania kryminalnego, wyróżnionego w konkursie literackim organizowanym w Otwocku, zamieszczonego w tomie „Złoczyńcy w uzdrowisku 3".
LanguageJęzyk polski
PublisherSAGA Egmont
Release dateJun 8, 2020
Margines błędu
Czarne porzeczki
Nóż i busola. Fantazja magnetyczna znad Świdra

Titles in the series (28)

  • Nóż i busola. Fantazja magnetyczna znad Świdra

    1

    Nóż i busola. Fantazja magnetyczna znad Świdra
    Nóż i busola. Fantazja magnetyczna znad Świdra

    Młody mężczyzna przyjmuje pracę w Obserwatorium Magnetycznym w Świdrze. Niebawem zostaje wydalony za złośliwe ukrycie noża w pawilonie, gdzie znajdują się magnetografy, co powoduje zaburzenia prowadzonych pomiarów. Zwolniony, szuka pieniędzy w kasynie. Tam spotyka niejakiego Grabasza, który szantażem skłania go do popełnienia przestępstwa. Opowiadanie zostało opublikowane w antologii, która stanowi pokłosie konkursu „Złoczyńcy w uzdrowisku" zorganizowanego z inicjatywy Biura Kultury i Promocji Powiatu Otwockiego w 2016 roku. Seria skupia opowiadania kryminalne, których fabuła toczy się na terenie powiatu otwockiego. Różnorodne teksty łączy nie tylko miejsce akcji, ale również profesjonalnie prowadzona narracja. Krzysztof Jan Rejmer – twórca tekstów prozatorskich i poezji, autor artykułów naukowych oraz popularnonaukowych, fizyk, tłumacz. Autor opowiadań kryminalnych „Nóż i busola. Fantazja magnetyczna znad Świdra", „Miała baba koguta" i „Amulet z kości włochatego nosorożca", nagrodzonych odpowiednio III, II i I miejscem w następujących po sobie konkursach literackich organizowanych w Otwocku, zamieszczonych w tomach "Złoczyńcy w uzdrowisku", "Złoczyńcy w uzdrowisku 2" i „Złoczyńcy w uzdrowisku 3".

  • Margines błędu

    Margines błędu
    Margines błędu

    Komisarz Kawecki rozpoczyna śledztwo w sprawie zabójstwa właściciela pensjonatu w Otwocku. W ogrodzie otaczającym budynek komisarz odkrywa drugą ofiarę – zamordowano także młodą kobietę. Okazuje się, że zamordowani mieli romans. Podejrzaną o dokonanie zbrodni jest córka zamordowanego, Marta Tetraszewska, która nie akceptowała nowego związku ojca. Opowiadanie zostało wyróżnione w konkursie organizowanym przez Powiat Otwocki w 2018 roku. Zgodnie z życzeniem organizatorów w zgłaszanym utworze musiał znaleźć się wątek miłosny. Trzecia odsłona kryminalnych historii, których akcja związana jest z Otwockiem. Opowiadania pełne ekspresji, nierzadko brutalne, o niebanalnych fabułach i pozbawionych sztampy zakończeniach. Aleksandra Nieradka – autorka opowiadania kryminalnego, wyróżnionego w konkursie literackim organizowanym w Otwocku, zamieszczonego w tomie „Złoczyńcy w uzdrowisku 3".

  • Czarne porzeczki

    Czarne porzeczki
    Czarne porzeczki

    Senna atmosfera urokliwej prowincji zostaje zaburzona, gdy ksiądz Michał Domagała znajduje na ziemi palec. Okazuje się, że należał do mężczyzny i znajdował się w tym miejscu trzydzieści lat. Młody policjant Piotr rozpoczyna śledztwo. Przesłuchuje emerytowaną nauczycielkę, która opowiada mu zapomnianą historię miłosną. Działa się ona ponad ćwierć wieku temu... Opowiadanie zostało nagrodzone w konkursie organizowanym przez Powiat Otwocki w 2018 roku. Zgodnie z życzeniem organizatorów w zgłaszanym utworze musiał znaleźć się wątek miłosny. Trzecia odsłona kryminalnych historii, których akcja związana jest z Otwockiem. Opowiadania pełne ekspresji, nierzadko brutalne, o niebanalnych fabułach i pozbawionych sztampy zakończeniach. Marlena Bogdan-Marut – autorka opowiadania kryminalnego, nagrodzonego II miejscem w konkursie literackim organizowanym w Otwocku, zamieszczonego w tomie „Złoczyńcy w uzdrowisku 3". Dziennikarka, rzeczniczka prasowa. Jak sama o sobie pisze, jej życie zawodowe jest nierozerwalnie związane ze słowem.

  • Bajaderka w Bujwidówce

    Bajaderka w Bujwidówce
    Bajaderka w Bujwidówce

    Ewa i Aleks wyjeżdżają do Otwocka. Początkowo planowali udać się do Egiptu, ale tuż przed wyjazdem Ewa zostaje okradziona z paszportów. Niedługo przed podróżą Aleks wyjaśnia, że będzie musiał zabrać do Otwocka swoją chorą matkę. Ewa żałuje, że wyjazd z mężczyzną, którego niedawno poznała, będzie tak bardzo różnił się od planowanego, ale akceptuje sytuację. W hotelu rozpoczyna się seria napaści i kradzieży. Opowiadanie zostało wyróżnione w konkursie organizowanym przez Powiat Otwocki w 2018 roku. Zgodnie z życzeniem organizatorów w zgłaszanym utworze musiał znaleźć się wątek miłosny. Trzecia odsłona kryminalnych historii, których akcja związana jest z Otwockiem. Opowiadania pełne ekspresji, nierzadko brutalne, o niebanalnych fabułach i pozbawionych sztampy zakończeniach. Beata Alicja Leszczyńska – autorka opowiadania kryminalnego, wyróżnionego w konkursie literackim organizowanym w Otwocku, zamieszczonego w tomie „Złoczyńcy w uzdrowisku 3".

  • Czas czarta

    Czas czarta
    Czas czarta

    Młoda służąca zegarmistrza odkrywa, że zginął on w niewyjaśnionych okolicznościach. W miejsce zbrodni przybywają różni mężczyźni, pierwsi zwabieni jej krzykiem, kolejni pojawiający się z interesem do zegarmistrza. Dziewczyna zabija ich, przerażona groźbą gwałtu i ponownego oskarżenia o czary. Żałuje tego, co zrobiła, modli się, by Bóg cofnął czas. Ponieważ tak się nie dzieje, dziewczyna prosi o pomoc Szatana. Opowiadanie zostało wyróżnione w konkursie organizowanym przez Powiat Otwocki. Zgodnie z życzeniem organizatorów w zgłaszanym utworze musiał znaleźć się wątek fantastyczny. Druga odsłona kryminalnych historii, które wiążą się z Otwockiem. W tekstach sfera sacrum przenika się z obszarem profanum, a groza z elementami czarnego humoru. Grzegorz Janusz – prozaik, tłumacz, scenarzysta. Laureat wielu nagród i wyróżnień, otrzymał m.in. Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi (2010). Autor opowiadania kryminalnego, wyróżnionego w konkursie literackim organizowanym w Otwocku, zamieszczonego w tomie „Złoczyńcy w uzdrowisku 2".

  • Druga kulka komisarza

    Druga kulka komisarza
    Druga kulka komisarza

    Komisarz Marek Karnas kończy śledztwo, które przeprowadzał w Otwocku, gdzie morderca pozbawił życia trzy młode kobiety. Karwas czeka na transport mający zabrać osadzonego. Ten nie przyznaje się do winy. W oczekiwaniu na spóźnioną eskortę komisarz spędza czas w towarzystwie miejscowego lekarza i młodego strażnika. Opowiadanie zostało nagrodzone w konkursie organizowanym przez Powiat Otwocki w 2018 roku. Zgodnie z życzeniem organizatorów w zgłaszanym utworze musiał znaleźć się wątek miłosny. Trzecia odsłona kryminalnych historii, których akcja związana jest z Otwockiem. Opowiadania pełne ekspresji, nierzadko brutalne, o niebanalnych fabułach i pozbawionych sztampy zakończeniach. Artur Rafał Skowroński – autor opowiadania kryminalnego, nagrodzonego III miejscem w konkursie literackim organizowanym w Otwocku, zamieszczonego w tomie „Złoczyńcy w uzdrowisku 3". Ponadto autor krótkich form prozatorskich: „To była dobra oferta" (2007), „Tam, gdzie zaczyna się wieczność" (2009), „Tablica" (2010)

  • Zgodnie z prawdą

    1

    Zgodnie z prawdą
    Zgodnie z prawdą

    Komisarz Jakub Bursztajn przyjmuje u siebie gości – policjanta i zastępcę burmistrza. Mężczyźni proszą, by włączył się w śledztwo dotyczące popełnionego morderstwa. Za stacją kolejową znaleziono zwłoki mężczyzny z odrąbaną głową. Komisarz sprawia wrażenie niezbyt zainteresowanego sprawą, jednak przybyli nalegają, aby pomógł odnaleźć mordercę. Informują Bursztajna, że wśród przedmiotów znalezionych przy zwłokach znajdowała się jego wizytówka. Opowiadanie zostało opublikowane w antologii, która stanowi pokłosie konkursu „Złoczyńcy w uzdrowisku" zorganizowanego z inicjatywy Biura Kultury i Promocji Powiatu Otwockiego w 2016 roku. Seria skupia opowiadania kryminalne, których fabuła toczy się na terenie powiatu otwockiego. Różnorodne teksty łączy nie tylko miejsce akcji, ale również profesjonalnie prowadzona narracja. Anna Bińkowska – autorka tekstów o tematyce sensacyjnej i kryminalnej, laureatka konkursu na treatment filmowy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminałów. Za opowiadanie "Zgodnie z prawdą" nagrodzona II miejscem w konkursie „Złoczyńcy w uzdrowisku", zorganizowanym przez Biuro Kultury i Promocji Powiatu Otwockiego w 2016 roku.

  • Dyktafon

    Dyktafon
    Dyktafon

    Komisarz Marek Polczak rozpoczyna śledztwo w sprawie zabójstwa nastolatka. Chłopak miał trudne dzieciństwo, pracował, mieszkał w internacie. Pierwsze próby wyjaśnienia zagadki nie przynoszą oczekiwanego rezultatu. Sprawa komplikuje się, Polczak zostaje oficjalnie odsunięty od śledztwa. Opowiadanie zostało wyróżnione w konkursie organizowanym przez Powiat Otwocki. Zgodnie z życzeniem organizatorów w zgłaszanym utworze musiał znaleźć się wątek fantastyczny. Druga odsłona kryminalnych historii, które wiążą się z Otwockiem. W tekstach sfera sacrum przenika się z obszarem profanum, a groza z elementami czarnego humoru. Dawid Fediuk – autor opowiadania kryminalnego, wyróżnionego w konkursie literackim organizowanym w Otwocku, zamieszczonego w tomie „Złoczyńcy w uzdrowisku 2".

  • Amulet z kości włochatego nosorożca

    Amulet z kości włochatego nosorożca
    Amulet z kości włochatego nosorożca

    Kultura świderska późnego paleolitu i wykopaliska prowadzone w Otwocku w II poł. XX wieku. Dwie pozornie różne narracje łączą się w ponadczasowej historii o namiętności, władzy i poszukiwaniu swojego szczęścia. Tragiczne historie determinuje tajemniczy amulet związany z kultem płodności. Trzecia odsłona kryminalnych historii, których akcja związana jest z Otwockiem. Opowiadania pełne ekspresji, nierzadko brutalne, o niebanalnych fabułach i pozbawionych sztampy zakończeniach. Trzecia odsłona kryminalnych historii, których akcja związana jest z Otwockiem. Opowiadania pełne ekspresji, nierzadko brutalne, o niebanalnych fabułach i pozbawionych sztampy zakończeniach. Krzysztof Jan Rejmer – twórca tekstów prozatorskich i poezji, autor artykułów naukowych oraz popularnonaukowych, fizyk, tłumacz. Autor opowiadań kryminalnych „Nóż i busola. Fantazja magnetyczna znad Świdra", „Miała baba koguta" i „Amulet z kości włochatego nosorożca", nagrodzonych odpowiednio III, II i I miejscem w następujących po sobie konkursach literackich organizowanych w Otwocku, zamieszczonych w tomach "Złoczyńcy w uzdrowisku", "Złoczyńcy w uzdrowisku 2" i „Złoczyńcy w uzdrowisku 3".

  • Ciekawość i fantazja

    Ciekawość i fantazja
    Ciekawość i fantazja

    Pacjent z chorobą płuc, któremu zarekomendowano pobyt w sanatorium, opowiada przypadkowemu człowiekowi, co spotkało go w Otwocku. Twierdzi, że miał do czynienia z serią nieprawdopodobnych wypadków. Opowiadanie zostało opublikowane w antologii, która stanowi pokłosie konkursu „Złoczyńcy w uzdrowisku" zorganizowanego z inicjatywy Biura Kultury i Promocji Powiatu Otwockiego w 2016 roku. Seria skupia opowiadania kryminalne, których fabuła toczy się na terenie powiatu otwockiego. Różnorodne teksty łączy nie tylko miejsce akcji, ale również profesjonalnie prowadzona narracja. Maciej Gardziejewski – twórca tekstów satyrycznych, autor wyróżnionego opowiadania kryminalnego zamieszczonego w tomie „Złoczyńcy w uzdrowisku ". Zebrane teksty są pokłosiem konkursu organizowanego przez Powiat Otwocki w 2016 roku.

  • Ostatni toast

    Ostatni toast
    Ostatni toast

    Zastępca komisarza otwockiej policji, Mojżesz Kuntz, bierze udział w śledztwie, które ma na celu pojmanie gangu przemytników tytoniu. Trop prowadzi do zakładów leczniczych, zatem Kuntz i jego przełożony rozpoczynają przesłuchania dyrektorów placówek. Śledztwo zaskakująco szybko przynosi pożądane rezultaty. Opowiadanie zostało opublikowane w antologii, która stanowi pokłosie konkursu „Złoczyńcy w uzdrowisku" zorganizowanego z inicjatywy Biura Kultury i Promocji Powiatu Otwockiego w 2016 roku. Andrzej K. Janiszewski – autor opowiadania kryminalnego zamieszczonego w tomie „Złoczyńcy w uzdrowisku ". Zebrane teksty są pokłosiem konkursu organizowanego przez Powiat Otwocki w 2016 roku.

  • Koniec jazdy

    Koniec jazdy
    Koniec jazdy

    Daniel Sulim budzi się z koszmarnego snu. Do mężczyzny dzwoni jego dawny znajomy z liceum, który, słysząc wcześniej o paranormalnych zdolnościach Daniela, prosi go o odszukanie zaginionej córki. Jasnowidz wie, że dziewczyna ma na imię Kinga, słyszał je w snach. Niechętnie jedzie do Otwocka, gdzie musi zmierzyć się także z bolesnymi wspomnieniami przemocy rówieśniczej, której był ofiarą. Opowiadanie zostało wyróżnione w konkursie organizowanym przez Powiat Otwocki. Zgodnie z życzeniem organizatorów w zgłaszanym utworze musiał znaleźć się wątek fantastyczny. Druga odsłona kryminalnych historii, które wiążą się z Otwockiem. W tekstach sfera sacrum przenika się z obszarem profanum, a groza z elementami czarnego humoru. Bartłomiej Sztorbyn – pisarz, scenarzysta komiksów, twórca gier scenariuszowych, a także komiksu "Dzikuski". Autor opowiadania kryminalnego, wyróżnionego w konkursie literackim organizowanym w Otwocku, zamieszczonego w tomie „Złoczyńcy w uzdrowisku 2".

  • Boska koniunkcja

    Boska koniunkcja
    Boska koniunkcja

    Antoni Jaśkiewicz, zdradzony przez narzeczoną, spędza czas w lokalu, gdzie poznaje mężczyznę, który przedstawia się jako Adam Michniewicz. Mężczyźni rozmawiają o swoich byłych partnerkach. Wychodzi na jaw, że każda z nich miała romans z Lejbem Abramowiczem, szefem Jaśkiewicza i przyjacielem Michniewicza. Mężczyźni postanawiają się zemścić. Seria skupia opowiadania kryminalne, których fabuła toczy się na terenie powiatu otwockiego. Różnorodne teksty łączy nie tylko miejsce akcji, ale również profesjonalnie prowadzona narracja. Patryk Młynek – twórca opowiadań i sztuki dramatycznej „Rozmowa Kwalifikacyjna" (2015). Za opowiadanie "Boska Koniunkcja" nagrodzony I miejscem w konkursie „Złoczyńcy w uzdrowisku", zorganizowanym przez Biuro Kultury i Promocji Powiatu Otwockiego w 2016 roku. Jeden z jurorów w kolejnej edycji konkursu.

  • Białe lilie

    Białe lilie
    Białe lilie

    Barbara przyjeżdża do Otwocka, żeby dojść do siebie po rozpadzie małżeństwa. W hotelu zaprzyjaźnia się z szarmanckim mężczyzną, Witoldem, który opowiada jej o swoich malarskich pasjach i nieszczęśliwym życiu dawno zmarłej matki. Barbara spotyka się z mężczyzną, równocześnie jednak zaczynają interesować ją tutejsze makabryczne wydarzenia: w okolicy starego uzdrowiska ginie już trzeci człowiek. Opowiadanie zostało wyróżnione w konkursie organizowanym przez Powiat Otwocki w 2018 roku. Zgodnie z życzeniem organizatorów w zgłaszanym utworze musiał znaleźć się wątek miłosny. Trzecia odsłona kryminalnych historii, których akcja związana jest z Otwockiem. Opowiadania pełne ekspresji, nierzadko brutalne, o niebanalnych fabułach i pozbawionych sztampy zakończeniach. Monika Nadolska – autorka opowiadania kryminalnego, wyróżnionego w konkursie literackim organizowanym w Otwocku, zamieszczonego w tomie „Złoczyńcy w uzdrowisku 3".

  • Kto się nie rusza, zostaje w tyle

    Kto się nie rusza, zostaje w tyle
    Kto się nie rusza, zostaje w tyle

    Zaginięcie Adasia, syna Krzysztofa, staje się początkiem tajemniczych i dramatycznych wydarzeń. Chłopiec wyrusza nocą do pobliskiego lasu, podążając za swoim zaginionym jamnikiem. Krzysztof musi zmierzyć się nie tylko ze strachem o dziecko, ale również z traumatycznymi wspomnieniami związanymi z utratą kobiety, którą kochał. Opowiadanie zostało wyróżnione w konkursie organizowanym przez Powiat Otwocki. Zgodnie z życzeniem organizatorów w zgłaszanym utworze musiał znaleźć się wątek fantastyczny. Druga odsłona kryminalnych historii, które wiążą się z Otwockiem. W tekstach sfera sacrum przenika się z obszarem profanum, a groza z elementami czarnego humoru. Rafał Pawlak – prozaik. Autor opowiadania kryminalnego, wyróżnionego w konkursie literackim organizowanym w Otwocku, zamieszczonego w tomie „Złoczyńcy w uzdrowisku 2".

  • Miała baba koguta

    Miała baba koguta
    Miała baba koguta

    Wezwany do chorego proboszcza z Kołbieli lekarz postanawia w wolnym czasie zgłębić historię regionu. Odnajduje fragmenty dziennika z pierwszej połowy XIX wieku. Tajemniczy autor opisuje w nich kobietę, której ręce wyglądają jak ptaki. Zaintrygowany lekarz zaczyna odkrywać historię tajemniczej deformacji dotykającej niektóre kobiety z tych okolic. Schorzenie sprawia, że są one traktowane jako wyjątkowe. Opowiadanie zostało nagrodzone w konkursie organizowanym przez Powiat Otwocki. Zgodnie z życzeniem organizatorów w zgłaszanym utworze musiał znaleźć się wątek fantastyczny. Druga odsłona kryminalnych historii, które wiążą się z Otwockiem. W tekstach sfera sacrum przenika się z obszarem profanum, a groza z elementami czarnego humoru. Krzysztof Jan Rejmer – twórca tekstów prozatorskich i poezji, autor artykułów naukowych oraz popularnonaukowych, fizyk, tłumacz. Autor opowiadań kryminalnych „Nóż i busola. Fantazja magnetyczna znad Świdra", „Miała baba koguta" i „Amulet z kości włochatego nosorożca", nagrodzonych odpowiednio III, II i I miejscem w następujących po sobie konkursach literackich organizowanych w Otwocku, zamieszczonych w tomach "Złoczyńcy w uzdrowisku", "Złoczyńcy w uzdrowisku 2" i „Złoczyńcy w uzdrowisku 3".

  • Śmierć, kumys i odciski palców

    Śmierć, kumys i odciski palców
    Śmierć, kumys i odciski palców

    Młody policjant, Wiktor Gałkin, wraz ze swym przełożonym, prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa bogatego kuracjusza o nazwisku Frydman. Podczas pracy Wiktor poznaje gości uzdrowiska. Szczególną uwagę policjanta przyciągają dwie młode kobiety: energiczna Agata i tajemnicza Weronika. Opowiadanie zostało wyróżnione w konkursie organizowanym przez Powiat Otwocki. Zgodnie z życzeniem organizatorów w zgłaszanym utworze musiał znaleźć się wątek fantastyczny. Druga odsłona kryminalnych historii, które wiążą się z Otwockiem. W tekstach sfera sacrum przenika się z obszarem profanum, a groza z elementami czarnego humoru. Agnieszka Osikowicz-Chwaja – autorka utworów o tematyce fantastycznej. Publikowała opowiadania w "Esensji", "OkoLicy strachu", "Silmarisie". W 2009 została wydana jej pierwsza powieść. Autorka opowiadania kryminalnego, wyróżnionego w konkursie literackim organizowanym w Otwocku, zamieszczonego w tomie „Złoczyńcy w uzdrowisku 2".

  • Niebieski koralik

    Niebieski koralik
    Niebieski koralik

    Otwock, lata 80. XX wieku. Porucznik Kostecki przebywa w sanatorium dla osób nerwowo chorych. Mężczyzna nie może dojść do siebie po dramatycznych wydarzeniach sprzed kilku lat. Podczas trwania śledztwa, które wówczas prowadził, została zamordowana jego partnerka. Kostecki zwierza się przyjacielowi, że spotyka ją nad Świdrem. Zjawa tajemniczo gestykuluje, a później odchodzi, za każdym razem pozostawiając niebieski koralik. Opowiadanie zostało nagrodzone w konkursie organizowanym przez Powiat Otwocki. Zgodnie z życzeniem organizatorów w zgłaszanym utworze musiał znaleźć się wątek fantastyczny. Druga odsłona kryminalnych historii, które wiążą się z Otwockiem. W tekstach sfera sacrum przenika się z obszarem profanum, a groza z elementami czarnego humoru. Ponadto autor powieści „Mecz o życie" i „Najniższy krąg piekła". Nauczyciel historii, przewodnik beskidzki. Piotr Adam Sowiński – autor powieści („Mecz o życie", „Najniższy krąg piekła"), nauczyciel historii, przewodnik beskidzki. Twórca opowiadań kryminalnych: „Niebieski koralik" zdobył III miejsce w konkursie literackim organizowanym w Otwocku, a „Powrót" został wyróżniony w następnej edycji tegoż konkursu. Teksty zamieszczono w tomach "Złoczyńcy w uzdrowisku 2" i "Złoczyńcy w uzdrowisku 3".

  • Srebrna zapinka

    Srebrna zapinka
    Srebrna zapinka

    Panna Felicja dowiaduje się, że w pożarze domu Towarzystwa Miłośników Śródborowa zginął jej znajomy, Antoni Jaśkiewicz. Na podstawie przeprowadzonych ustaleń policja podejrzewa samobójstwo. Felicja nie wierzy, że Jaśkiewicz mógł się zabić. Kobieta postanawia porozmawiać z komendantem policji. Opowiadanie zostało opublikowane w antologii, która stanowi pokłosie konkursu „Złoczyńcy w uzdrowisku" zorganizowanego z inicjatywy Biura Kultury i Promocji Powiatu Otwockiego w 2016 roku. Seria skupia opowiadania kryminalne, których fabuła toczy się na terenie powiatu otwockiego. Różnorodne teksty łączy nie tylko miejsce akcji, ale również profesjonalnie prowadzona narracja. Anna Halina Cicha – autorka opowiadania kryminalnego zamieszczonego w tomie „Złoczyńcy w uzdrowisku ". Zebrane teksty są pokłosiem konkursu organizowanego przez Powiat Otwocki w 2016 roku.

  • Śledztwo w sanatorium

    Śledztwo w sanatorium
    Śledztwo w sanatorium

    Prywatne sanatorium dla zamożnych pensjonariuszy. Właśnie w to miejsce przybywa Joanna Withbroth, aby wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci jednej z klientek ekskluzywnego obiektu. Śledztwo zleca Jadwiga Mabe, matka zamordowanej Karoliny. Oficjalna przyczyna śmierci kobiety to atak serca, jednak oględziny pozwalają przypuszczać, że doszło do szamotaniny i walki. Joanna przesłuchuje pracowników sanatorium. Jeden z nich, Maciej, przebywa na zwolnieniu lekarskim. Wkrótce okazuje się, że miał romans z Karoliną. Opowiadanie zostało wyróżnione w konkursie organizowanym przez Powiat Otwocki w 2018 roku. Zgodnie z życzeniem organizatorów w zgłaszanym utworze musiał znaleźć się wątek miłosny. Trzecia odsłona kryminalnych historii, których akcja związana jest z Otwockiem. Opowiadania pełne ekspresji, nierzadko brutalne, o niebanalnych fabułach i pozbawionych sztampy zakończeniach. Barbara Anna Gorzawska – autorka opowiadania kryminalnego, wyróżnionego w konkursie literackim organizowanym w Otwocku, zamieszczonego w tomie „Złoczyńcy w uzdrowisku 3".

  • Kozioł ofiarny albo trup dyplomaty

    Kozioł ofiarny albo trup dyplomaty
    Kozioł ofiarny albo trup dyplomaty

    Otwock, lata 30. XX wieku. Młody złodziej, Samuel Mincberg, przyjmuje od kolegi po fachu zlecenie. Żyd ma udać się do pensjonatu Górewicza i ukraść jednemu z gości teczkę z dokumentami. W pokoju dyplomaty Samuel odkrywa jego zmasakrowane zwłoki. Złodziej rozumie, że odtąd będzie podejrzewany o morderstwo. Opowiadanie zostało wyróżnione w konkursie organizowanym przez Powiat Otwocki. Zgodnie z życzeniem organizatorów w zgłaszanym utworze musiał znaleźć się wątek fantastyczny. Druga odsłona kryminalnych historii, które wiążą się z Otwockiem. W tekstach sfera sacrum przenika się z obszarem profanum, a groza z elementami czarnego humoru. Piotr Grzegorz Orłowski – autor opowiadania kryminalnego, wyróżnionego w konkursie literackim organizowanym w Otwocku, zamieszczonego w tomie „Złoczyńcy w uzdrowisku 2".

  • Szalbiercy

    Szalbiercy
    Szalbiercy

    Kierownik PKP i jego partnerka, z którą pracuje, usiłują odkryć zagadkę szalbierców z Otwocka – ludzi, którzy wielokrotnie jeździli koleją, nie płacąc za bilety. Para odwiedza otwockich szalbierców w ich domach, chcąc wyegzekwować zaległe należności. Dłużnicy sprawiają wrażenie osób chorych psychicznie. Wspominają o Matce Bożej Trzykroć Przedziwnej i wypowiadają niezrozumiałe dla kierownika zdanie po łacinie. Opowiadanie zostało nagrodzone w konkursie organizowanym przez Powiat Otwocki. Zgodnie z życzeniem organizatorów w zgłaszanym utworze musiał znaleźć się wątek fantastyczny. Druga odsłona kryminalnych historii, które wiążą się z Otwockiem. W tekstach sfera sacrum przenika się z obszarem profanum, a groza z elementami czarnego humoru. Jarosław Krzysztof Pieniek – autor tekstów prozatorskich, jeden z jurorów Powiatowego Konkursu Literackiego "Złoczyńcy w uzdrowisku 3". Autor opowiadania kryminalnego, nagrodzonego I miejscem w konkursie literackim organizowanym w Otwocku, zamieszczonego w tomie „Złoczyńcy w uzdrowisku 2".

  • Powrót

    Powrót
    Powrót

    Niebo, na chmurze rozmawiają ze sobą ksiądz Brzóska i jego towarzysz Ignacy, który chce wrócić do życia, by odnaleźć swoją ukochaną i zabrać ją w zaświaty. Wie, że Leokadia popełniła samobójstwo, on wcześniej zginął na froncie, mając wówczas dwadzieścia dwa lata. Ignacy trafia do Otwocka, jednak nie roku 1906, a osiemnaście lat później. Odnajduje czterdziestoletnią Leokadię. Kobieta jest leczona psychiatrycznie, ponieważ nie potrafi poradzić sobie ze wspomnieniami z przeszłości. Ignacy sądzi, że zna je wszystkie i wierzy, że w zaświatach będą znów mogli być razem. Opowiadanie zostało wyróżnione w konkursie organizowanym przez Powiat Otwocki w 2018 roku. Zgodnie z życzeniem organizatorów w zgłaszanym utworze musiał znaleźć się wątek miłosny. Trzecia odsłona kryminalnych historii, których akcja związana jest z Otwockiem. Opowiadania pełne ekspresji, nierzadko brutalne, o niebanalnych fabułach i pozbawionych sztampy zakończeniach. Piotr Adam Sowiński – autor powieści („Mecz o życie", „Najniższy krąg piekła"), nauczyciel historii, przewodnik beskidzki. Twórca opowiadań kryminalnych: „Niebieski koralik" zdobył III miejsce w konkursie literackim organizowanym w Otwocku, a „Powrót" został wyróżniony w następnej edycji tegoż konkursu. Teksty zamieszczono w tomach "Złoczyńcy w uzdrowisku 2" i "Złoczyńcy w uzdrowisku 3".

  • Tajemnica cioci Ruty

    Tajemnica cioci Ruty
    Tajemnica cioci Ruty

    Podczas pobytu w teatrze Maria przygląda się nieznajomej kobiecie. Zwraca uwagę na noszony przez nią naszyjnik. Ozdoba wygląda tak samo jak ta, która należała do tajemniczej, zaginionej przed wieloma laty, krewnej Marii. Kobieta śledzi posiadaczkę naszyjnika i towarzyszącego jej mężczyznę. Wchodzi za nimi do budynku, gdzie zostaje zaatakowana. Opowiadanie zostało opublikowane w antologii, która stanowi pokłosie konkursu „Złoczyńcy w uzdrowisku" zorganizowanego z inicjatywy Biura Kultury i Promocji Powiatu Otwockiego w 2016 roku. Seria skupia opowiadania kryminalne, których fabuła toczy się na terenie powiatu otwockiego. Różnorodne teksty łączy nie tylko miejsce akcji, ale również profesjonalnie prowadzona narracja. Małgorzata Micherda – autorka tekstów prozatorskich i poetyckich, w tym opowiadania kryminalnego zamieszczonego w tomie „Złoczyńcy w uzdrowisku ". Zebrane teksty są pokłosiem konkursu organizowanego przez Powiat Otwocki w 2016 roku.

  • Stacja Trzynasta

    Stacja Trzynasta
    Stacja Trzynasta

    1930 rok, stacja Praga Południe. Wiktor Szatzsznajder, czekając na pociąg, rozmawia z napotkaną znajomą. Izabela mówi mu o zagadkowej śmierci rabina synagogi otwockiej, której tajemnicę ma zamiar wyjaśnić. Wiktor przyznaje, że udaje się na miejsce zbrodni w tym samym celu. W Otwocku poznają szczegóły zbrodni i zaczynają wspólne śledztwo. Opowiadanie zostało wyróżnione w konkursie organizowanym przez Powiat Otwocki w 2018 roku. Zgodnie z życzeniem organizatorów w zgłaszanym utworze musiał znaleźć się wątek miłosny. Trzecia odsłona kryminalnych historii, których akcja związana jest z Otwockiem. Opowiadania pełne ekspresji, nierzadko brutalne, o niebanalnych fabułach i pozbawionych sztampy zakończeniach. Michał Adam Ciepliński – autor opowiadania kryminalnego, wyróżnionego w konkursie literackim organizowanym w Otwocku, zamieszczonego w tomie „Złoczyńcy w uzdrowisku 3".

  • Róża

    Róża
    Róża

    Młoda kobieta o imieniu Róża od dłuższego czasu otrzymuje wiadomości od kogoś, kogo określa jako tajemniczego wielbiciela. Jest pewna, że to ktoś znajomy przesyła jej róże i cytuje w listach poezję miłosną. W kolejnej wiadomości nadawca prosi, by kobieta przyszła nad Świder, w miejsce, które jest jej ulubionym. Róża czuje niepokój, nie wie, w jaki sposób piszący je zidentyfikował. Kobieta udaje się jednak na polanę, gdzie zastaje siedzącego nieruchomo kolegę z pracy, Kamila. Po chwili Róża zauważa, że mężczyzna jest martwy – został zamordowany. Opowiadanie zostało wyróżnione w konkursie organizowanym przez Powiat Otwocki w 2018 roku. Zgodnie z życzeniem organizatorów w zgłaszanym utworze musiał znaleźć się wątek miłosny. Trzecia odsłona kryminalnych historii, których akcja związana jest z Otwockiem. Opowiadania pełne ekspresji, nierzadko brutalne, o niebanalnych fabułach i pozbawionych sztampy zakończeniach. Urszula Danuta Tokarska– autorka opowiadania kryminalnego, wyróżnionego w konkursie literackim organizowanym w Otwocku, zamieszczonego w tomie „Złoczyńcy w uzdrowisku 3". Publikowała teksty w kilku antologiach. Interesuje się m.in. kryminologią oraz mitologią sumeryjską.

  • Złoczyńcy

    Złoczyńcy
    Złoczyńcy

    Kacper jedzie do Otwocka, gdzie od lat mieszka Małgorzata, kobieta, w której jest zakochany. Poślubiła dziesięć lat temu Adama, którego przedstawił jej Kacper. Wraca w to miejsce po latach, na wieść o samobójczej śmierci męża ukochanej. Kacper jest przekonany, że to Małgorzata zabiła, aby mogli nareszcie być razem. Opowiadanie zostało wyróżnione w konkursie organizowanym przez Powiat Otwocki w 2018 roku. Zgodnie z życzeniem organizatorów w zgłaszanym utworze musiał znaleźć się wątek miłosny. Trzecia odsłona kryminalnych historii, których akcja związana jest z Otwockiem. Opowiadania pełne ekspresji, nierzadko brutalne, o niebanalnych fabułach i pozbawionych sztampy zakończeniach. Arkadiusz Mroziński– autor opowiadania kryminalnego, wyróżnionego w konkursie literackim organizowanym w Otwocku, zamieszczonego w tomie „Złoczyńcy w uzdrowisku 3".

  • Złoczyńcy w uzdrowisku

    Złoczyńcy w uzdrowisku
    Złoczyńcy w uzdrowisku

    Roksana i Piotrek jadą nad Świder. Są parą od miesiąca, wspólnie biorą narkotyki. Mają przy sobie tabletki ecstasy, których większość wpada do rzeki podczas ich szamotaniny. Niedaleko dostrzegają Araba. W odpowiedzi na ich wulgarne zaczepki mężczyzna zaczyna rzucać kamieniami. Kochankowie uciekają do lasu. Kiedy wracają, licząc na odzyskanie części narkotyków, zauważają, że Arab został zamordowany. Opowiadanie zostało wyróżnione w konkursie organizowanym przez Powiat Otwocki w 2018 roku. Zgodnie z życzeniem organizatorów w zgłaszanym utworze musiał znaleźć się wątek miłosny. Trzecia odsłona kryminalnych historii, których akcja związana jest z Otwockiem. Opowiadania pełne ekspresji, nierzadko brutalne, o niebanalnych fabułach i pozbawionych sztampy zakończeniach. Jędrzej Napiecek – autor opowiadania kryminalnego, wyróżnionego w konkursie literackim organizowanym w Otwocku, zamieszczonego w tomie „Złoczyńcy w uzdrowisku 3". Scenarzysta filmowy i teatralny, autor powieści „Król, który uciekł" (2019).

Related to Złoczyńcy w uzdrowisku

Related audiobooks

Related categories

Reviews for Złoczyńcy w uzdrowisku

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words