Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Ethereum iesācēju rokasgrāmata: 110 jautājumi par Ethereum apguvi
Ethereum iesācēju rokasgrāmata: 110 jautājumi par Ethereum apguvi
Ethereum iesācēju rokasgrāmata: 110 jautājumi par Ethereum apguvi
Ebook150 pages1 hour

Ethereum iesācēju rokasgrāmata: 110 jautājumi par Ethereum apguvi

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Vai jūs interesējaties par Ethereum, bet neziniet, no kurienes sākt?


Grāmatā "Ethereum iesācēju rokasgrāmata: 110 jautājumi par Ethereum apguvi" mēs jūs ievedīsim valdzinošajā decentralizēto finanšu un kriptogrāfijas pasaulē, atbildot uz visb

LanguageLatviešu valoda
PublisherCascade Books
Release dateMar 29, 2024
ISBN9798869283443
Ethereum iesācēju rokasgrāmata: 110 jautājumi par Ethereum apguvi
Author

Neil King

Neil King Jr. is a former national political reporter and editor for the Wall Street Journal. He was deeply involved in the coverage of 9/11 that won the Journal the Pulitzer Prize. He has also written for the New York Times, the Atlantic, and other publications. American Ramble is his first book. He lives in Washington, D.C.

Related to Ethereum iesācēju rokasgrāmata

Related ebooks

Reviews for Ethereum iesācēju rokasgrāmata

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Ethereum iesācēju rokasgrāmata - Neil King

    1

    IEVADS

    Šajā grāmatā mēs iepazīstinām jūs ar Ethereum kriptovalūtu tīklu un iedziļināmies daudzos bieži uzdotajos jautājumos par to, kā darbojas Ethereum, kā izskatās ieguldījumi Ethereum un kādas ir dažas izplatītas bažas par kriptovalūtu kopumā.

    Grāmatas beigās jūs varēsiet saprast darbības pamatprincipus, kas ļauj Ethereum sasniegt tā augstumus. Ethereum ir spēcīga platforma, kurai ir liels solījums par decentralizētu finanšu sistēmu nākotni, kas joprojām ir sākumstadijā. Nākotne ir gaiša ar solījumu, ka jaunas finanšu sistēmas un koncepcijas var izmēģināt un pārbaudīt bez centralizēto sistēmu birokrātijas. Ethereum nav ideāls, taču vadība nepārtraukti cenšas uzlabot savas iespējas, un šeit jūs uzzināsit šīs unikālās un novatoriskās kriptovalūtas platformas plusus un mīnusus.

    2

    KAS IR ETHEREUM?

    Ethereum ir atvērtā pirmkoda, uz blokķēdēm balstīta tehnoloģiju platforma. Ethereum sastāv no vairāk nekā 2,900 datoru tīkla, kas strādā kopā, lai saglabātu un uzturētu darījumu virsgrāmatu ar ātrumu līdz 30 darījumiem sekundē. Šajā tradicionālajā kriptovalūtas jomā Ethereum ir līdzīgs Bitcoin un citām labi zināmām blokķēdes bāzes valūtām. Ethereum pamatā ir tīri virtuāls līdzeklis, lai radītu un uzglabātu finansiālo vērtību. Šāda veida tehnoloģijas nodrošina privātumu, anonimitāti un pārredzamību virtuālo finanšu pasaulē. Turklāt Ethereum ir platforma, kas nodrošina simtiem tūkstošu neatkarīgu kriptovalūtu ekosistēmu, kas darbojas virs tās. Šos neatkarīgos objektus, ko sauc par žetoniem, var iegādāties, pārdot, ģenerēt, sadedzināt un pārsūtīt, izmantojot to pašu Ethereum platformu. Ethereum pievieno arī viedo līgumu koncepciju, kas var nodrošināt daudzas inteliģentas iespējas gan Ethereum galvenajai valūtai, gan žetonu ekosistēmām.

    Ethereum ir daudzdimensionāls tādā veidā, kas ir unikāls kriptovalūtai. Sarežģītības dēļ indivīdus var pārņemt jēdzieni un iespējas. Tādējādi, izpētot šo grāmatu ar konkrētiem, mērķtiecīgiem jautājumiem un pamatīgām atbildēm, jūs varat iegūt labāku izpratni par šo spēcīgo platformu. Ar diezgan vienkāršu izpratni jūs varētu izveidot savu žetonu ekosistēmu platformā, kas kļūst vīrusu un sniedz ekonomisko neatkarību tūkstošiem cilvēku. Vai arī jūs varat izmantot šo informāciju, lai pirms ieguldīšanas auditētu un rūpīgi pārbaudītu esošos žetonus vai decentralizēto finanšu (DeFi) projektus, tādējādi aizsargājot savu naudu. Katrā ziņā Ethereum ir patiesi aizraujoša pasaule kriptovalūtā.

    3

    KAS SĀKA ETHEREUM?

    Ethereum platformas koncepciju pirmo reizi izvirzīja Vitaliks Buterins 2013. gadā. Buterins ir krievu-kanādiešu programmētājs, kurš ieviesa konceptuālo ietvaru tam, kas kļūtu par Ethereum viņa balto grāmatu. Līdz 2014. gadam Buterins strādāja ar personu grupu, lai izveidotu to, kas šodien ir pazīstams kā Ethereum fonds. Izstrāde tika kopfinansēta, investoriem iegādājoties ēteri (ETH) ar Bitcoin (BTC), lai projektu uzsāktu.

    Buterina saistība ar kriptovalūtu sākās 2011. gadā, kad viņš sāka rakstīt Bitcoin Weekly un vēlāk Bitcoin Magazine, kura līdzdibinātājs viņš bija. Viņa iesaistīšanās Bitcoin kopienā palīdzēja viņam stingri nostiprināties kriptovalūtas koncepcijā un iedvesmot viņu uz to, ko viņš uzskatīja par nākamās paaudzes iespēju.

    Lai gan Ethereum tika uzsākts vairāk kā publiska un pārredzama organizācija, Buterina iesaistīšanās projektā ir devusi viņam kaut ko no figūras galvas statusa, un viņa viedokļi un aktivitātes zināmā mērā ietekmē tīkla un pamatā esošo žetonu finansiālos rādītājus.

    Kopš Ethereum pirmsākumiem Ethereum fonds ir virzījis tīkla tehnisko attīstību. Sākumā Ethereum funkcionāli bija tikai vēl viena kriptovalūta, kurai bija pievienota valsts mašīnas spēja. Tā kā fonds tīklam pievieno jaunas iespējas, Vitāliks Buterins un komanda ir izvirzījuši tagad visuresošās funkcijas, piemēram, žetonu sānu ķēdes, sadalīšanu, NFT iespējas un daudz ko citu.

    4

    KĀ DARBOJAS ETHEREUM?

    Ethereum ir kriptovalūta, kas sastāv no makiem, valūtas (Ether), blokiem, mezgliem un kalnračiem. Katrs izveidotais bloks satur veikto darījumu ierakstus; bloki tiek glabāti mezglos, un tos izveido kalnrači. Papildus tam visam ir programmējama platforma Ethereum virtuālā mašīna (EVM), kas izmanto klasiskās kriptovalūtas sadalītās virsgrāmatas iespējas un pārveido to par masveidā sadalītu valsts mašīnu. Tas nozīmē, ka programmējamu datora kodu var izpildīt tūkstošiem Ethereum klientu, kas darbojas jebkurā laikā. Katrs ķēdes bloks ne tikai glabā darījumus standarta nozīmē, bet arī šīs virtuālās mašīnas stāvokli. Visbiežāk viedā līguma funkcionalitāte ļauj tīklam gudri izveidot un veikt darījumus, pamatojoties uz iepriekš definētu programmēšanu. Lai gan tradicionālajām kriptovalūtām ir nepieciešams galapunkts (mezgls vai klients), lai ģenerētu darījumus, EVM ļauj ieprogrammētās funkcijas saglabāt un izpildīt tīklā kopumā. Tādā veidā pastāv vienprātība par viedajām funkcijām, kas tiek vadītas.

    Piemēram, ar viedā līguma funkciju ir iespējams sekojošais:

    1) Izveidojiet žetonu ar maksimālo piedāvājumu 1 000 000 žetonu.

    2) Vienmērīgi sadaliet žetonu līdz 100 000 makiem (10 žetoni vienā makā).

    3) Katrā darījumā nosūtiet 0,5% no vērtības uz burn adresi un sadaliet 0,5% no darījuma visiem pašreizējiem žetona turētājiem.

    Šāda veida noteikumi ir iespējami tikai ar Ethereum iespējoto dalīto skaitļošanu, un tie vienkārši nebūtu iespējami no klasiskās virsgrāmatas tipa kriptovalūtas.

    Kopš tā pirmsākumiem Ethereum ir darbojies ap Proof-of-Work (PoW) mehānismu, lai apstrādātu blokus un atalgotu dalību tīklā. Kalnrūpniecības sistēmas konkurē, lai izveidotu nākamo tīkla bloku, kurā būs visi pašreizējie darījumi. Tīkls pielāgo grūtības, lai kalnrūpniecības darbstacijas aptuveni ik pēc divpadsmit sekundēm varētu radīt jaunu bloku. Ja vairāk sistēmu sāks ieguvi, grūtības palielināsies, lai saglabātu šo vēlamo termiņu. Uzvarējušajam kalnračam makā tiks ieskaitīti aptuveni 2 ETH, kā arī tiks atlīdzinātas gāzes maksas, kas radušās blokā iekļauto darījumu dēļ.

    Ar iespējamo Eth 2.0 parādīšanos Ethereum tīkls pāries uz Proof-of-Stake modeli, kurā dārgas un enerģijas izsalkušas kalnrūpniecības sistēmas vairs nebūs vajadzīgas. Tā vietā tiem, kas vēlas piedalīties tīklā, ir jāiegulda (jāiemaksā) ETH summa, lai kļūtu par vērtētāju. Validatora mezgli veiks tādu pašu funkciju kā ieguves sistēma. Tīkls nejauši izvēlēsies validatoru, lai izveidotu konkrētu bloku, bet pārējie neizvēlētie validatora mezgli apstiprinās bloku. Izvēlētais validators saņems atlīdzību par šo bloku. Jaunais PoS modelis ļauj izmantot arī tehniku, kas pazīstama kā sadalīšana, kas tīklā ievieš vairākas ķēdes. Vienlaikus var darbināt vairākas ķēdes, un visa tīkla darījumu sekundē jauda mērāma simtos tūkstošu.

    5

    KĀDA IR ETHEREUM VĒSTURE?

    Ethereum pirmo reizi 2013. gadā aprakstīja Vitaliks Buterins. Pamatprincipi un koncepcijas tika izstrādātas starp Buterinu un septiņiem citiem dibinātājiem līdz 2015. gadam. Pēc tam, kad beta testētāji pārbaudīja vairākas prototipu platformas, 2015. gada 30. jūlijā tika iegūts bloks Genesis un radās šodien izmantotā blokķēde.

    Liela šķelšanās Ethereum tīklā notika 2016. gadā pēc DAO notikuma, kurā hakeri nozaga lielu daudzumu ētera no jaunas Decentalized autonomās organizācijas. Lai pārvarētu šo problēmu, Ethereum fonds atgrieza blokķēdi

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1