Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Sociālo mediju mārketings mazajiem uzņēmumiem: Kā iegūt jaunus klientus, nopelnīt vairāk naudas un atšķirties no pūļa
Sociālo mediju mārketings mazajiem uzņēmumiem: Kā iegūt jaunus klientus, nopelnīt vairāk naudas un atšķirties no pūļa
Sociālo mediju mārketings mazajiem uzņēmumiem: Kā iegūt jaunus klientus, nopelnīt vairāk naudas un atšķirties no pūļa
Ebook216 pages1 hour

Sociālo mediju mārketings mazajiem uzņēmumiem: Kā iegūt jaunus klientus, nopelnīt vairāk naudas un atšķirties no pūļa

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Sociālie mediji ir uzsprāguši pasaules vidē kā pašreizējais dominējošais savienošanas un sadarbības līdzeklis.

LanguageLatviešu valoda
Release dateMar 28, 2024
ISBN9798869280589
Sociālo mediju mārketings mazajiem uzņēmumiem: Kā iegūt jaunus klientus, nopelnīt vairāk naudas un atšķirties no pūļa
Author

Džons Lo

Jon Law ir biznesa, ekonomikas un finanšu rakstnieks Aude Publishing. Viņš ir bijis ilggadējs lasītājs un rakstītājs, un studējis Bostonas un Stenfordas universitātēs. Viņš ir publicējis sešas grāmatas un dzīvo ASV, kur atjaunina savu blogu jon-law.com

Related to Sociālo mediju mārketings mazajiem uzņēmumiem

Related ebooks

Reviews for Sociālo mediju mārketings mazajiem uzņēmumiem

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Sociālo mediju mārketings mazajiem uzņēmumiem - Džons Lo

    2

    SOCIĀLIE TĪKLI KAS TAGAD?

    Grāmatai par sociālo mediju mārketingu vispirms ir jāatbild uz jautājumu, kas īsti ir sociālie mediji — jā, mūsdienās bērni, šķiet, vienmēr ir uz tā, kamēr daži zvēr par tā negatīvo ietekmi, bet kas tas īsti ir?

    Sociālos medijus vislabāk var definēt kā tiešsaistes kopienas, kas ļauj lietotājiem mijiedarboties savā starpā. Šādā veidā tas ir diezgan plašs lauks — vienkārši padomājiet par katru reizi, kad sūtāt īsziņu grupas tērzēšanai tālrunī, ritiniet Vikipēdiju vai skatāt ziņu, ko kopīgojis kāds sens draugs. Visos šajos gadījumos cilvēki savstarpēji mijiedarbojas internetā — tieši to būtībā nozīmē sociālie mediji.

    Sociālo mediju mārketings nav tikai videoklipu publicēšana vai maksāšana ietekmētājiem. Tas ir par to, kā izmantot veidus, kā cilvēki mijiedarbojas tiešsaistē, lai jūsu produkti un pakalpojumi nonāktu lielākās rokās. Tas ir saistīts ar jautājumu par to, vai vispār ir vērts kļūt par sociālo tīklu — patiesībā ir obligāti jāiet sociāli, jo sociālie mediji ir mijiedarbības veids, uz kuru balstās mūsdienu pasaule.

    Mūsdienās populārākās sociālo mediju lietojumprogrammas darbojas UGC jeb lietotāju radītā satura sistēmā. LVS nozīmē, ka cilvēki, kas izmanto konkrētu vietni vai lietotni (piemēram, Facebook vai YouTube), bezgalīgi cikliski rada saturu, ar kuru citi lietotāji mijiedarbojas, un tā tālāk. LVS dēļ visas populārākās sociālo tīklu vietnes ir bezmaksas un paļaujas uz reklāmu pārdošanu, lai nopelnītu naudu. Tādā veidā sociālo tīklu vietnes turpina pastāvēt tikai tāpēc, ka uzņēmumi izvēlas ar tām reklamēties. Pats fakts, ka uzņēmumi turpina reklamēties sociālajās lietojumprogrammās, nozīmē, ka reklāma joprojām ir dzīvotspējīga biznesa stratēģija, savukārt sprādzieni satura radīšanas un ietekmētāju mārketinga nozarēs runā par satura kā biznesa stratēģijas dzīvotspēju.

    Kā minēts, šīs grāmatas mērķis ir sniegt visaptverošu ceļvedi digitālo un sociālo mediju mārketingā mazajiem uzņēmumiem. Tas pirmo reizi tiek publicēts 2022. gada rudenī un katru gadu tiks atjaunināts, lai atspoguļotu strauji mainīgās jomas un iespējas, ko tas pēta. Tas veidosies pēc atsauksmēm, ko snieguši faktiskie mazo uzņēmumu īpašnieki. Lai sniegtu šādas atsauksmes un padomus topošajiem uzņēmējiem, kā jūs un jūsu biznesa attīstība, izmantojot šajā grāmatā ietvertās metodes un stratēģijas, lūdzu, uzņemiet mums e-pastu gan par to, kas izdevās, gan par to, kas nedarbojās, vai ar jautājumiem, lai team@smmfsb.com.

    Raugoties nākotnē, mēs esam sadalījuši tekstu divās augsta līmeņa daļās. Pirmajās četrās nodaļās tā izstrādā konceptuālu stratēģisku satvaru. Pēc tam tas turpinās ar detalizētu sociālo mediju mārketinga, sociālās reklāmas, satura veidošanas un saistīto tēmu izpēti, kas ietverta plašākā digitālā mārketinga jomā. Šī grāmata ir rakstīta īpaši, domājot par mazo uzņēmumu īpašniekiem un uzņēmējiem.

    3

    SĀCIET AR STRATĒĢIJU

    Smags darbs ir tikai puse no vienādojuma; gudrs darbs ir otra puse. Tāpat jūsu biznesa attīstīšana, izmantojot digitālos līdzekļus, ir tikpat daudz par to, kā zināt, ko darīt, kā to izdarīt. Pat vislabāk izpildītās digitālās stratēģijas neizdodas, ja tās tiek piemērotas neoptimālām platformām vai, vēl ļaunāk, ja tās ir izstrādātas, lai sasniegtu nepareizus mērķus.

    Šie iemesli ir iemesls, kāpēc visā šajā grāmatā šāds uzsvars tiek likts uz stratēģiju. Mēs ķersimies pie izpildes un visiem vietējiem padomiem un trikiem, taču ticiet man, ka augsta līmeņa domāšana ir vieta, kur sākas jebkurš veiksmīgs bizness, kas darbojas jebkurā jomā vai valstībā.

    Jūsu uzņēmuma stratēģijas profilu veido trīs līmeņi: zīmola stratēģija, digitālā stratēģija un sociālā stratēģija. Lai gan šīs grāmatas galvenā uzmanība ir pievērsta pēdējiem diviem, mēs iziesim cauri visiem trim līmeņiem, lai nodrošinātu, ka jūsu bizness sākas ar spēcīgu pamatu.

    4

    ZĪMOLA STRATĒĢIJA

    Zīmola stratēģija ir saistīta ar identitāti. Tas pēta jautājumus par to, kas ir jūsu bizness, kāpēc tas pastāv un ko tas cenšas sasniegt. Zīmola stratēģijas izstrāde nodrošina, ka jūs varat spēcīgi komunicēt savu zīmolu, kas palīdzēs sasniegt mērķa klientus un attīstīt savu biznesu.

    Pirmkārt, kas ir zīmols? Mēs uzskatām jūsu zīmolu par veidu, kā lietotāji (tostarp jūs) uztver jūsu uzņēmumu. Zīmola stratēģija ir vērsta uz ziņojumapmaiņu, kas potenciālajiem klientiem sniedz labvēlīgu priekšstatu par jūsu biznesu: pirms šī ziņojuma kopīgošanas jums tomēr jāpārliecinās, ka tas gan precīzi atspoguļo jūsu biznesu, gan ir jēga no mārketinga viedokļa.

    Lai izveidotu sava zīmola stratēģiju, uzdodiet sev šādus jautājumus. Ieteicams savas domas formulēt dienasgrāmatā vai citādi plašā telpā:

    Kas ir jūsu bizness? Kāda ir problēma, ko tā atrisina, vai kāda ir vajadzība un vēlme, lai tā atbilstu?

    Kāpēc klientiem vajadzētu nākt pie jums salīdzinājumā ar konkurentiem? Vai esat lētāks, kvalitatīvāks vai labāks videi? Kāda ir tava misija un kādas ir tavas vērtības?

    Kā jūs vēlaties, lai jūsu bizness justos? Jums var šķist, ka tas ir dīvains vingrinājums, taču izmēģiniet to — iedomājieties uzņēmuma personību, toni un noskaņu tā, it kā tas būtu cilvēks.

    Šie jautājumi atbilst zīmola stratēģijas konceptuālajai daļai, ko var uzskatīt par jūsu zīmola būtību — vienkārši sakot, tas ir tas, kas padara jūsu uzņēmumu tādu, kāds tas ir. Pievienojiet šīm idejām kādu vielu, veicot šādas darbības:

    Dažos teikumos izveidojiet lifta piķi savam biznesam.

    Izvēlieties dažus spēcīgus saukļus, kas informē par jūsu uzņēmuma mērķi.

    Ja vēl neesat to izdarījis, pārliecinieties, vai esat pārdomājis krāsu shēmu, logotipu un tipogrāfiju, kas vislabāk atspoguļo jūsu uzņēmumu.

    Veicot šīs darbības, jums vajadzētu būt daudz skaidrākam priekšstatam vai vismaz tādam, kas ir fiziski pierakstīts, par to, kas ir jūsu bizness un kā jūs to vislabāk varat paziņot pasaulei. Kad šis solis ir pabeigts, mēs varam pāriet uz digitālo stratēģiju un sociālo stratēģiju.

    5

    DIGITĀLĀ STRATĒĢIJA

    Digitālā stratēģija ir absolūta māksla: ar skaidri definētu jūsu zīmola vēstījumu un identitāti jūsu digitālās stratēģijas izveide ir vairāk saistīta ar faktiskajām digitālajām metodēm un principiem, kurus izmantosit, lai attīstītu savu biznesu.

    Digitālā stratēģija, tāpat kā visas pareizās stratēģijas, sākas ar mērķiem. Ir jāiekļauj arī otrs bieži aizmirstais gabals, kas ir skaidrība par faktiskajiem galvenajiem darbības rādītājiem (KPIs), ko izmanto, lai novērtētu progresu digitālo mērķu sasniegšanā.

    Lai noteiktu savas digitālās stratēģijas mērķi, sāciet ar sava uzņēmuma augsta līmeņa mērķi. Vai jūs mēģināt nopelnīt pēc iespējas vairāk naudas? Vai jūs mazāk interesē izaugsme un jūs drīzāk par prioritāti noteiktu stabilitāti? Vai arī jūs mēģināt sasniegt pēc iespējas vairāk cilvēku?

    Veltiet laiku, lai to apsvērtu (esiet godīgs pret sevi!) un pierakstiet to vienā teikumā.

    Šis teikums veido visas jūsu digitālās stratēģijas pamatu. Lielākajai daļai uzņēmumu, ienākot digitālajā telpā, liela kļūda ir tā, ka viņi to dara ar aizvērtām acīm — ar zināmu priekšstatu par to, ka viņiem nav jāiet līdzi laikam, bet nav ne jausmas, kāpēc viņi tur atrodas, šie uzņēmumi galu galā nespēs pilnībā izmantot tiem pieejamo digitālo rīku klāstu, ņemot vērā to kohēzijas trūkumu.

    Runa nav tikai par mērķi — kad jūsu mērķis ir identificēts, strādājiet atpakaļ, lai norādītu galvenos sociālos rādītājus, kurus izmantosit, lai novērtētu savu progresu šī mērķa sasniegšanā. Šeit ir daži no visbiežāk sastopamajiem rādītājiem, ko uzņēmumi izmanto, lai novērtētu savus digitālos panākumus:

    Skati: ja jūsu mērķis ir pievērst pēc iespējas vairāk acu jūsu biznesam, skati ir tas, par ko tas ir.

    Pārdošanas zvani: ja jūsu uzņēmums piesaista klientus, izmantojot zvanus, digitāli ģenerēto zvanu (vai klientu) skaits ir lielisks rādītājs, kas jāņem vērā.

    Reklamēšanas tēriņu atdeve (RTA): ja jūsu uzņēmumā tiek izmantotas reklāmas, RTA ir galvenais rādītājs, kas nosaka reklāmu rentabilitāti. ¹

    Rezervētas sapulces: ja jūsu uzņēmums darbojas ārpus fiziskas atrašanās vietas, tiešsaistē rezervēto sapulču skaits var būt jūsu galvenais panākumu rādītājs.

    Pārdotās vienības: ja jūsu uzņēmums pārdod produktus tiešsaistē, jo vairāk pārdoto vienību, jo labāk!

    Iepriekš minētajā sarakstā var nebūt iekļauta metrika, kas atbilst jūsu uzņēmējdarbības modelim. Ja tas tā ir, sāciet ar savu mērķi un uzdodiet sev jautājumu kas manam uzņēmumam ir nepieciešams vairāk, lai sasniegtu savus mērķus?

    Lai kāda būtu jūsu atbilde, tā, visticamāk, būs metrika, uz kuras balstās jūsu zīmola stratēģija.

    Lielākajai daļai uzņēmumu, kas darbojas tiešsaistē, nav šī kritiskā elementa: viņi mēra panākumus pēc sekotāju skaita vai skatījumiem, ko viņi saņem, neskatoties uz šiem spilgtajiem skaitļiem, kas neatspoguļo to, cik veiksmīga ir uzņēmuma digitālā stratēģija, kā arī neņem vērā rādītājus, kas jēgpilni veicina tā vīziju un mērķus. Veltiet brīdi laika, lai pierakstītu savu KPI.

    Kā daļa no jūsu digitālās stratēģijas jums tagad ir skaidrs, ko jūs mēģināt iegūt un kā jūs novērtēsit panākumus. Nākamais solis ir noteikt, kuras platformas, metodes un stratēģijas optimāli veicina jūsu KPI

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1