Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Pensijos italijoje: Pensijų Italijoje gidas, kuriame pateikiamos valstybinių ir privačių pensijų sistemos taisyklės, kaip gauti paprastą ir išankstinę pensiją
Pensijos italijoje: Pensijų Italijoje gidas, kuriame pateikiamos valstybinių ir privačių pensijų sistemos taisyklės, kaip gauti paprastą ir išankstinę pensiją
Pensijos italijoje: Pensijų Italijoje gidas, kuriame pateikiamos valstybinių ir privačių pensijų sistemos taisyklės, kaip gauti paprastą ir išankstinę pensiją
Ebook85 pages42 minutes

Pensijos italijoje: Pensijų Italijoje gidas, kuriame pateikiamos valstybinių ir privačių pensijų sistemos taisyklės, kaip gauti paprastą ir išankstinę pensiją

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Kokio amžiaus sulaukus galima gauti senatvės pensiją Italijoje? Kaip įgyjama teisė į išankstinę senatvės pensiją pagal Italijos socialinės apsaugos modelį? Kokias alternatyvias ankstyvo išėjimo į pensiją galimybes siūlo papildomos pensijos ir draudimo sektorius?
Šis vadovas skirtas atsakyti į tokius klausimus, siekiant skaitytojui apžvelgti pagrindines galimybes gauti senatvės pensiją Italijoje. Praktiškai bus stengiamasi įvesti tvarką kontekste, kuriam būdingos nuolat besikeičiančios taisyklės, reguliavimo atnaujinimai ir eksperimentinės galimybės, kurios dažnai kasmet atnaujinamos. Todėl vadove bus išsamiai nagrinėjamos taisyklės, reglamentuojančios galimybę gauti paprastą ir išankstinę senatvės pensiją, taip pat šiuo metu Italijos sistemoje veikiantys mechanizmai, kurie gali suteikti ankstyvo išėjimo į pensiją galimybes tam tikroms darbuotojų grupėms. Be to, bus atkreiptas dėmesys į kai kurias svarbias pensijų planavimo priemones, pavyzdžiui, pensijos pažymą ir oranžinį voką. Galiausiai, paskutinėje šio vadovo dalyje aptarsime galimybes gauti įprastą ir ankstyvą pensiją (RITA), kurias suteikia papildomos pensijos, taip pat privačius draudimo mechanizmus, leidžiančius praktiškai bet kuriame amžiuje gauti teisiškai apsaugotą anuitetą už pervestą vienkartinę išmoką (dėl anuitetų polisų).
LanguageLietuvių
Release dateJul 30, 2021
ISBN9791220831093
Pensijos italijoje: Pensijų Italijoje gidas, kuriame pateikiamos valstybinių ir privačių pensijų sistemos taisyklės, kaip gauti paprastą ir išankstinę pensiją

Related to Pensijos italijoje

Related ebooks

Reviews for Pensijos italijoje

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Pensijos italijoje - Stefano Calicchio

    Atsakomybės apribojimas

    Ši knyga jokiu būdu nėra socialinio draudimo ar mokesčių konsultacija. Tekstas yra tik informacinio pobūdžio, todėl skaitytojai, norintys sužinoti daugiau apie savo asmeninę padėtį, turėtų tiesiogiai kreiptis į Inps arba į vietinę socialinės rūpybos tarnybą.

    Šiuo atsisakymu autorius atsisako bet kokios atsakomybės už galimus netikslumus pateiktuose duomenyse, duomenų neatnaujinimą ar finansinius nuostolius, atsiradusius dėl šioje knygoje pateiktos informacijos naudojimo ar atskleidimo.

    Įvadas

    Kokio amžiaus sulaukęs galiu gauti senatvės pensiją? Kaip įgyjama teisė į išankstinę pensiją? Kokias alternatyvias ankstyvo išėjimo į pensiją galimybes siūlo papildomos pensijos ir draudimo sektoriai?

    Šis vadovas parengtas siekiant atsakyti į tokius klausimus ir apžvelgti pagrindines taisykles, reglamentuojančias galimybę gauti pensiją Italijoje. Praktiškai bus stengiamasi įvesti tvarką kontekste, kuriam būdingos nuolat kintančios taisyklės, reguliavimo atnaujinimai ir eksperimentinės galimybės, kurios dažnai kasmet atnaujinamos (ir kurios kartais baigiasi).

    Pagrindinis šiuo metu Italijoje galiojantis orientacinis mechanizmas, kuriuo remiantis galima pasinaudoti Inps, yra senatvės pensija, kuria remiamasi analizuojant įvairias lanksčias pasitraukimo iš darbo galimybes. Norint pasinaudoti šiuo išėjimo į pensiją mechanizmu einamaisiais metais, reikia sulaukti bent 67 metų amžiaus ir turėti 20 metų įmokų stažą.

    Tačiau daugeliui darbuotojų pensinio amžiaus riba yra per toli, ypač esant objektyviai sunkiai darbinei padėčiai ar, dar blogiau, nedarbui.

    Taip nutinka tiems, kuriems sunku tęsti darbą, nors jų įmokų istorija labai ilga ir jie įmokas mokėjo nuo jaunystės. Arba tie, kurie senatvėje patiria sunkumų ir atsiduria sudėtingoje situacijoje, kai negali toliau dirbti.

    Tokiais atvejais galima pasinaudoti įvairiomis ankstyvo išėjimo į pensiją priemonėmis, kurias numato sistema. Kartais tai reiškia galimybę gauti Inps nepriklausomai nuo amžiaus, kaip Fornero įstatyme nurodytos išankstinės pensijos arba 41 kvotos, skirtos tiems ankstyviems darbuotojams, kurie susiduria su konkrečiomis įstatymų leidėjo nustatytomis sunkiomis aplinkybėmis, atveju.

    Kitais atvejais ankstyvo išėjimo į pensiją mechanizmas siejamas su pasiektomis kvotomis arba konkrečiais amžiaus ir įmokų parametrais. Taip yra, pavyzdžiui, kai kurių eksperimentinių priemonių, tokių kaip Kvota 100, moterų pasirinkimo galimybė arba Ape sociale, atveju.

    Galiausiai domina privačių pensijų ir draudimo sektoriai. Pastaraisiais metais šiuose sektoriuose buvo sukurta keletas ypač įdomių sprendimų, ypač atsižvelgiant į prieinamumo amžių.

    Taip yra RITA (Rendita Integrativa Temporanea Anticipata) atveju, pagal kurią tam tikrais konkrečiais atvejais galima išeiti į ankstyvą pensiją dešimtmečiu anksčiau nei senatvės amžius. Tuo tarpu privačių draudikų teikiamos anuitetų perskaičiavimo sutartys leidžia gauti gyvenimo anuitetą praktiškai bet kuriame amžiuje, nors ir su tam tikrais specifiniais apribojimais, kurie bus analizuojami paskutinėje šio vadovo dalyje.

    Tačiau visų pirma reikia laiku imtis veiksmų, kad būtų galima įvertinti savo įmokų istoriją, taigi ir realias pensijos perspektyvas. Todėl šios diskusijos tikslas - pateikti naujausią informaciją apie pagrindines viešojo ir privačiojo sektorių siūlomas galimybes gauti pensiją, kad būtų galima pasiūlyti konkrečią paramą, kuri padėtų supaprastinti faktiškai esamų pasirinkimų vaizdą.

    Trumpas įvadinis žodynėlis

    Toliau pateikiame keletą pagrindinių terminų, kurie yra svarbiausi norint suprasti, kaip veikia Italijos socialinės apsaugos sistema.

    INPS - akronimas reiškia Istituto Nazionale della Previdenza Sociale (Nacionalinis socialinės apsaugos institutas). Tai pagrindinė Italijos valstybinės pensijų sistemos socialinio draudimo įstaiga, kurioje turi būti užregistruoti visi valstybinio ar privataus sektoriaus darbuotojai ir dauguma savarankiškai dirbančių asmenų. Išskyrus specialistus, kurie yra atitinkamų ordinų nariai ir turi nepriklausomą socialinio draudimo fondą. INPS prižiūri Darbo ir socialinės politikos ministerija.

    AGO - šis terminas reiškia bendrąjį privalomąjį draudimą. AGO taip pat apima savarankiškai dirbančius darbuotojus (amatininkus, prekybininkus, tiesioginius ūkininkus, akcininkus ir gyvenvietės gyventojus, taigi ne darbuotojus), kurie yra įtraukti į specialias AGO valdymo sistemas, ir fondo neturinčius specialistus, kurie yra įtraukti į atskirą valdymo sistemą INPS.

    Pensija pagal darbo užmokestį - tai valstybinės pensijos išmokos apskaičiavimo mechanizmas. Grąžinimo sistema taikoma išmokoms, kurias iki 2011 m. gruodžio 31 d. moka darbuotojai, 1995 m. gruodžio 31 d. turėję ne mažiau kaip 18 metų įmokų

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1